Gotlands kommun

Gotlands kommun

Kommande bostäder - Gotlands kommun

Sorterad på nyast först

28 kommande bostäder

Östergarn, Gotlands kommun
Kommande

Östergarn Rodarve 927

Villa
Östergarn, Gotlands kommun
LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby
5 250 000 kr
93 m²
5 rum
4 429 m² tomt
LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby
LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby
Burgsvik, Gotlands kommun
Kommande

Öja Björklunda 239

Villa
Burgsvik, Gotlands kommun
LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby
1 600 000 kr
55 m²
3 rum
2 136 m² tomt
LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby
LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby
Visby, Gotlands kommun
Kommande

Irisdalsgatan 68

Lägenhet
Visby, Gotlands kommun
LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby
2 100 000 kr
91 m²
3 rum
vån 3/3
5 717 kr/mån
23 077 kr/m²
Balkong
LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby
LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby
2 rum lägenhet på Sankt Klemensgatan 4 B Visby innerstad, Gotlands kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Sankt Klemensgatan 4 B Visby innerstad, Gotlands kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Sankt Klemensgatan 4 B Visby innerstad, Gotlands kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Sankt Klemensgatan 4 B Visby innerstad, Gotlands kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Sankt Klemensgatan 4 B Visby innerstad, Gotlands kommun - bild 5
Kommande

Sankt Klemensgatan 4 B

Lägenhet
Visby innerstad, Gotlands kommun
Bjurfors Gotland
3 500 000 kr
48 m²
2 rum
vån 1
4 115 kr/mån
72 917 kr/m²

Nu finns chansen du inte vill missa om du vill bli ägare till ett gårdshus med unikt läge mitt i hjärtat av Visby innerstad. Även fast huset ligger väldigt centralt så är dessa kvarter mycket tysta och lugna med minimal biltrafik. Föreningens gemensamma trädgård ligger intill Sankt Klemens ruin och är otroligt vacker full med blomster och buskar. Huset/bostadsrätten består av ett sovrum som…

Premium
Balkong
Bjurfors Gotland
Bjurfors Gotland
3 rum lägenhet på Toftavägen 368 K Västra Gotland, Gotlands kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Toftavägen 368 K Västra Gotland, Gotlands kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Toftavägen 368 K Västra Gotland, Gotlands kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Toftavägen 368 K Västra Gotland, Gotlands kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Toftavägen 368 K Västra Gotland, Gotlands kommun - bild 5
Kommande

Toftavägen 368 K

Lägenhet
Västra Gotland, Gotlands kommun
Fastighetsbyrån Gotland
2 695 000 kr
37,5 m²
3 rum
vån 1/1
2 927 kr/mån
71 867 kr/m²

Välkomna till detta trevliga semesterparadis på populära Tofta strand med badrocksavstånd till en av Gotlands finaste sandstränder och fina intäktsmöjligheter. Ett fristående hus i bostadsrättsform med alla bekvämligheter man behöver och en fin utsikt mot havet ifrån vardagsrummet och den trälagda uteplatsen på baksidan. Huset erbjuder två sovrum och ett vardagsrum med plats för ytterligare…

Premium
Fastighetsbyrån Gotland
Fastighetsbyrån Gotland
Kräklingbo - Östra Gotland, Gotlands kommun
Kommande

Kräklingbo Prästgården 222

Villa
Kräklingbo - Östra Gotland, Gotlands kommun
4 600 000 kr
302 + 97 m²
10 rum
3 878 m² tomt
Visby - Norderstrand, Gotlands kommun
Kommande

S:t Göransgatan 31

Lägenhet
Visby - Norderstrand, Gotlands kommun
3 000 000 kr
68 m²
3 rum
vån 3/3
8 382 kr/mån
44 118 kr/m²
Balkong
Hiss
Fardhem, Gotlands kommun
Kommande

Fardhem Niksarve 334

Gård/Skog
Fardhem, Gotlands kommun
LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby
2 390 000 kr
70 m²
5 rum
2 ha tomt
LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby
LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby
4 rum villa på Västerhejde Graune parkväg 11 Västerhejde, Gotlands kommun - bild 1
4 rum villa på Västerhejde Graune parkväg 11 Västerhejde, Gotlands kommun - bild 2
4 rum villa på Västerhejde Graune parkväg 11 Västerhejde, Gotlands kommun - bild 3
4 rum villa på Västerhejde Graune parkväg 11 Västerhejde, Gotlands kommun - bild 4
4 rum villa på Västerhejde Graune parkväg 11 Västerhejde, Gotlands kommun - bild 5
Kommande
Budgivning pågår

Västerhejde Graune parkväg 11

Villa
Västerhejde, Gotlands kommun
Bjurfors Gotland
5 250 000 kr
144 m²
4 rum
1 405 m² tomt

Arkitektritat hus i ett lugnt område utan genomfart. Vackra trägolv, braskamin. carport. (längre beskrivning och interiöra bilder kommer inom kort)

Premium
Bjurfors Gotland
Bjurfors Gotland
Terra Nova, Gotlands kommun
Kommande

Terra Novavägen 124

Lägenhet
Terra Nova, Gotlands kommun
Bjurfors Gotland
2 750 000 kr
81 m²
4 rum
vån 2/2
6 185 kr/mån
33 951 kr/m²
Balkong
Uteplats
Bjurfors Gotland
Bjurfors Gotland
5 rum villa på Othem Österby 639 Othem, Gotlands kommun - bild 1
5 rum villa på Othem Österby 639 Othem, Gotlands kommun - bild 2
5 rum villa på Othem Österby 639 Othem, Gotlands kommun - bild 3
5 rum villa på Othem Österby 639 Othem, Gotlands kommun - bild 4
5 rum villa på Othem Österby 639 Othem, Gotlands kommun - bild 5
Kommande

Othem Österby 639

Villa
Othem, Gotlands kommun
LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby
2 100 000 kr
27 + 16 m²
5 rum
2 219 m² tomt

Lantligt beläget i Othem socken finns denna fastighet med två fina hus nu till salu. Det ena huset är ett vackert torp i sten, uppfört på sena 1800-talet men där stora renoveringar har utförts de senaste åren. Exempelvis har huset fått nytt plåttak, nytt helkaklat badrum, nytt kök, ny el och genomgående nya ytskikt. Yteffektiv planlösning med kök, allrum, badrum på entréplanet och två sovrum…

Premium
LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby
LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby
1 rum lägenhet på Artillerigatan 23 A Lgh 1001 Visby, Gotlands kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Artillerigatan 23 A Lgh 1001 Visby, Gotlands kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Artillerigatan 23 A Lgh 1001 Visby, Gotlands kommun - bild 3
Kommande

Artillerigatan 23 A Lgh 1001

Lägenhet
Visby, Gotlands kommun
LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby
2 500 000 kr
44 m²
1 rum
vån 1/2
3 929 kr/mån
56 818 kr/m²
Plus
Balkong
Uteplats
LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby
LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby
8 rum villa på Gelbgjutargatan 1 Visby - Terra Nova, Gotlands kommun - bild 1
8 rum villa på Gelbgjutargatan 1 Visby - Terra Nova, Gotlands kommun - bild 2
8 rum villa på Gelbgjutargatan 1 Visby - Terra Nova, Gotlands kommun - bild 3
8 rum villa på Gelbgjutargatan 1 Visby - Terra Nova, Gotlands kommun - bild 4
8 rum villa på Gelbgjutargatan 1 Visby - Terra Nova, Gotlands kommun - bild 5
Kommande

Gelbgjutargatan 1

Villa
Visby - Terra Nova, Gotlands kommun
LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby
5 700 000 kr
150 + 19 m²
8 rum
1 312 m² tomt

Varmt välkomna till Gelbgjutargatan på Terra Nova i sydöstra Visby. Som sista hus på återvändsgatan, med lugnt läge intill allmänning och grönområde ligger denna villa med hela sex sovrum. Öppen planlösning som ger utrymme för social samvaro med hela familjen på såväl vardag som högtid. Det stora vardagsrummet har fint ljusinsläpp och utgång till den trivsamma uteplatsen. En trälagd uteplats som…

Premium
LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby
LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby
3 rum lägenhet på Humlegårdsvägen 6 Visby - Centralt - Länna, Gotlands kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Humlegårdsvägen 6 Visby - Centralt - Länna, Gotlands kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Humlegårdsvägen 6 Visby - Centralt - Länna, Gotlands kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Humlegårdsvägen 6 Visby - Centralt - Länna, Gotlands kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Humlegårdsvägen 6 Visby - Centralt - Länna, Gotlands kommun - bild 5
Kommande

Humlegårdsvägen 6

Lägenhet
Visby - Centralt - Länna, Gotlands kommun
Bertwig Fastighetsförmedling AB
1 850 000 kr
76 m²
3 rum
vån 2/3
6 526 kr/mån
24 342 kr/m²

Välkommen till denna fina 3:a med balkong i soligt söderläge! Stor och ljus trea om 76 kvm med hörnläge. Här erbjuds ett varsamt renoverat kök där 50-tals charmen bevarats, ljust vardagsrum med vackert parkettgolv och utgång till den härliga balkongen, två rymliga sovrum med inbyggda garderober samt helkaklat duschrum. Lugnt och behagligt läge i centrala Visby, på omtyckta Länna. Här bor du…

Premium
Balkong
Bertwig Fastighetsförmedling AB
Bertwig Fastighetsförmedling AB
5 rum lägenhet på Radarvägen 8A, Kronhaga strand Norra Gotland, Gotlands kommun - bild 1
5 rum lägenhet på Radarvägen 8A, Kronhaga strand Norra Gotland, Gotlands kommun - bild 2
5 rum lägenhet på Radarvägen 8A, Kronhaga strand Norra Gotland, Gotlands kommun - bild 3
5 rum lägenhet på Radarvägen 8A, Kronhaga strand Norra Gotland, Gotlands kommun - bild 4
5 rum lägenhet på Radarvägen 8A, Kronhaga strand Norra Gotland, Gotlands kommun - bild 5
Kommande

Radarvägen 8A, Kronhaga strand

Lägenhet
Norra Gotland, Gotlands kommun
Fastighetsbyrån Gotland
2 590 000 kr
95 m²
5 rum
4 864 kr/mån
27 263 kr/m²

Denna magnifika bostadsrätt i två plan vid Kronhaga Strand på norra Gotland erbjuder enastående komfort och exklusivitet i varje detalj. Med en perfekt balans mellan modern design och naturskön omgivning är detta hemmet där du kan njuta av lugnet samtidigt som du har bekvämt avstånd till allt vad norra Gotlands fantastiska natur och kultur har att erbjuda. Här bor ni ca 150 m från havet.…

Premium
Balkong
Uteplats
Fastighetsbyrån Gotland
Fastighetsbyrån Gotland
4 rum villa på Hejdeby Nickarve 306 A Hejdeby - Visby Närområde, Gotlands kommun - bild 1
4 rum villa på Hejdeby Nickarve 306 A Hejdeby - Visby Närområde, Gotlands kommun - bild 2
4 rum villa på Hejdeby Nickarve 306 A Hejdeby - Visby Närområde, Gotlands kommun - bild 3
4 rum villa på Hejdeby Nickarve 306 A Hejdeby - Visby Närområde, Gotlands kommun - bild 4
4 rum villa på Hejdeby Nickarve 306 A Hejdeby - Visby Närområde, Gotlands kommun - bild 5
Kommande

Hejdeby Nickarve 306 A

Villa
Hejdeby - Visby Närområde, Gotlands kommun
4 000 000 kr
95 m²
4 rum
9 414 m² tomt

Välkommen till Hejdeby Nickarve 306 A – ett trivsamt och energieffektivt hem i lugna och lantliga omgivningar, bara en kort bilresa från Visby. Här bor du med både närhet till stadens bekvämligheter och känslan av landsbygdens ro, på en generös tomt om 9 414 m² med gott om plats för både barn, odling och fritidsliv. Den moderna enplansvillan, uppförd 2011, erbjuder 95 m² välplanerad boyta med…

Premium
Uteplats
Västerhejde - Visby Närområde, Gotlands kommun
Kommande

Västerhejde Hallbrosvägen 17 E

Lägenhet
Västerhejde - Visby Närområde, Gotlands kommun
2 250 000 kr
78 m²
3 rum
5 518 kr/mån
28 846 kr/m²
Balkong
Fleringe - Norra Gotland, Gotlands kommun
Kommande

Fleringe Lickedarve 382

Fritidshus
Fleringe - Norra Gotland, Gotlands kommun
Bertwig Fastighetsförmedling AB
5 250 000 kr
239 + 32 m²
8 rum
2 627 m² tomt
Bertwig Fastighetsförmedling AB
Bertwig Fastighetsförmedling AB
6 rum övrig på Fole Lillfole 110 Visby, Gotlands kommun - bild 1
6 rum övrig på Fole Lillfole 110 Visby, Gotlands kommun - bild 2
6 rum övrig på Fole Lillfole 110 Visby, Gotlands kommun - bild 3
6 rum övrig på Fole Lillfole 110 Visby, Gotlands kommun - bild 4
6 rum övrig på Fole Lillfole 110 Visby, Gotlands kommun - bild 5
Kommande

Fole Lillfole 110

Övrigt
Visby, Gotlands kommun
4 500 000 kr
220 m²
6 rum
2,7 ha tomt

Välkommen till Fole Lillfole 110 – en härlig fastighet strax utanför Visby som kombinerar lantlig charm med flexibilitet och gott om utrymme för både familjeliv, hobby eller verksamhet. Med över 27 000 m² mark, två bostäder, lada och dubbelgarage finns här även potential för att skapa t ex en mindre hästgård. Huvudbyggnaden erbjuder 220 m² välplanerad boyta med lantligt kök (komplett med…

Premium
14 rum villa på Lothargatan 4 Visby, Gotlands kommun - bild 1
14 rum villa på Lothargatan 4 Visby, Gotlands kommun - bild 2
14 rum villa på Lothargatan 4 Visby, Gotlands kommun - bild 3
14 rum villa på Lothargatan 4 Visby, Gotlands kommun - bild 4
14 rum villa på Lothargatan 4 Visby, Gotlands kommun - bild 5
Kommande

Lothargatan 4

Villa
Visby, Gotlands kommun
Fastighetsbyrån Gotland
13 900 000 kr
257,7 + 152,3 m²
14 rum
961 m² tomt

Välkommen till en inflyttningsklar fastighet i mycket gott skick, med högt och fritt läge ett stenkast från hamnen i centrala Visby! Detta vackra putsade funkishus rymmer idag fyra separata bostäder och har potential för fem. Perfekt för den stora familjen, generationsboende eller som kombinerad bostad och kontor/uthyrning. Entréplan och plan två erbjuder varsin rymlig bostad om 100,8 kvm med…

Premium
Balkong
Uteplats
Fastighetsbyrån Gotland
Fastighetsbyrån Gotland

Artiklar från Hemnet

6 rum villa på Ekmansgatan 12 Visby - Centralt - Länna, Gotlands kommun - bild 1
6 rum villa på Ekmansgatan 12 Visby - Centralt - Länna, Gotlands kommun - bild 2
6 rum villa på Ekmansgatan 12 Visby - Centralt - Länna, Gotlands kommun - bild 3
Kommande

Ekmansgatan 12

Villa
Visby - Centralt - Länna, Gotlands kommun
Bertwig Fastighetsförmedling AB
5 500 000 kr
170 + 64 m²
6 rum
945 m² tomt
Plus
Bertwig Fastighetsförmedling AB
Bertwig Fastighetsförmedling AB
3 rum gård/skog på Väte Mölner 835 Väte  - Mellersta Gotland, Gotlands kommun - bild 1
3 rum gård/skog på Väte Mölner 835 Väte  - Mellersta Gotland, Gotlands kommun - bild 2
3 rum gård/skog på Väte Mölner 835 Väte  - Mellersta Gotland, Gotlands kommun - bild 3
3 rum gård/skog på Väte Mölner 835 Väte  - Mellersta Gotland, Gotlands kommun - bild 4
3 rum gård/skog på Väte Mölner 835 Väte  - Mellersta Gotland, Gotlands kommun - bild 5
Kommande

Väte Mölner 835

Gård/Skog
Väte - Mellersta Gotland, Gotlands kommun
3 850 000 kr
65 + 65 m²
3 rum
20,5 ha tomt

Jordbruksfastighet i Väte med fin gårdsbild med bostadshus, brygghus/flygel, ladugård med hästboxar och lösdrift, hönshus och verkstad! Fastigheten har en total area om 20 ha varav 16 ha är skog och 4 ha är åkermark. Bostadshus med ny interiör där man bibehållit den lantliga känslan på ett smakfullt sätt. Bostadshus på 65 m² fördelat enligt följande. Fullt utrustat kök med matplats, här finns…

Premium
Uteplats
6 rum villa på Strandvägen 29 Slite - Nordöstra Gotland, Gotlands kommun - bild 1
6 rum villa på Strandvägen 29 Slite - Nordöstra Gotland, Gotlands kommun - bild 2
6 rum villa på Strandvägen 29 Slite - Nordöstra Gotland, Gotlands kommun - bild 3
Kommande

Strandvägen 29

Villa
Slite - Nordöstra Gotland, Gotlands kommun
5 000 000 kr
128 + 64 m²
6 rum
1 064 m² tomt
Plus
Uteplats
3 rum lägenhet på Dalhem Gandarve 7 Dalhem, Gotlands kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Dalhem Gandarve 7 Dalhem, Gotlands kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Dalhem Gandarve 7 Dalhem, Gotlands kommun - bild 3
Kommande

Dalhem Gandarve 7

Lägenhet
Dalhem, Gotlands kommun
1 550 000 kr
82 m²
3 rum
4 313 kr/mån
18 902 kr/m²
Plus
Uteplats
Burs - Sydöstra Gotland, Gotlands kommun
Kommande

Burs Bondarve 283

Gård/Skog
Burs - Sydöstra Gotland, Gotlands kommun
7 000 000 kr
200 + 100 m²
6 rum
26,2 ha tomt
Visby, Gotlands kommun
Kommande

Fältgatan 71F

Lägenhet
Visby, Gotlands kommun
Fastighetsbyrån Gotland
1 575 000 kr
32,4 m²
2 rum
vån 2/3
3 600 kr/mån
48 611 kr/m²
Hiss
Fastighetsbyrån Gotland
Fastighetsbyrån Gotland
5 rum lägenhet på Hospitalsgatan 1 Visby innerstad, Gotlands kommun - bild 1
5 rum lägenhet på Hospitalsgatan 1 Visby innerstad, Gotlands kommun - bild 2
5 rum lägenhet på Hospitalsgatan 1 Visby innerstad, Gotlands kommun - bild 3
Kommande

Hospitalsgatan 1

Lägenhet
Visby innerstad, Gotlands kommun
7 200 000 kr
134,7 m²
5 rum
vån 1/3
6 721 kr/mån
53 452 kr/m²
Plus
Balkong
Uteplats
Visby, Gotlands kommun
Kommande

Åkermansvägen 2

Lägenhet
Visby, Gotlands kommun
Fastighetsbyrån Gotland
3 100 000 kr
74 m²
2 rum
vån 1/4
4 248 kr/mån
41 892 kr/m²
Uteplats
Hiss
Fastighetsbyrån Gotland
Fastighetsbyrån Gotland

Visar alla 28

Kommande nybyggen i området

Artiklar från Hemnet