Logotyp av Fastighetsbyrån Gotland
Logotyp av Fastighetsbyrån Gotland

Åkermansvägen 2

Visby, Gotlands kommun

Visa på karta

3 100 000 kr

3 500 000 kr-11 %

Bostaden är kommande

Bostaden förbereds inför försäljning och kan säljas innan den publiceras som till salu. Kontakta mäklaren om du är intresserad, så att du inte riskerar att missa din chans.

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    74 m²
    Våning
    1 av 4, hiss finns
    Avgift
    4 248 kr/mån
    Driftkostnad
    12 749 kr/år

Byggår
2022
Förening
BRF Palissaderna
Energiklass
E
Pris/m²
41 892 kr/m²
Uteplats
Hiss
Jag har nu det stora nöjet att kunna presentera en nybyggd tvårummare på en av Visbys mest omtyckta adresser. Lägenheten är perfekt för dig som letar efter ett underhållsfritt boende och här får du ett stilrent hem inrett i elegant skandinavisk design med inspiration från Gotland. Trots det centrala läget är gatan stillsam med det vackra parkområdet vid Palissaderna intill. Naturen, havet och ringmuren skapar en härlig omgivning att trivas i. Tillträde kan ges tidigast den 3 aug. • Inflyttningsklar bostad som byggdes 2022, "Nästintill nyskick" • Uteplats med kvällssol • Möjlighet finns att bygga om den till 3 rum och kök. • Liberal inställning i föreningen gällande uthyrning • Ej krav på att vara mantalsskriven på adressen.
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Räkna på ditt nya boende

BRF Palissaderna

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling