Eslövs kommun

Eslövs kommun

Alla slutpriser för bostäder - Eslövs kommun

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

3 744 sålda bostäder

Sålt i juni 2025

Lindarnas väg 7, Stockamöllan, Eslövs kommun
  • Såld 3 jun. 2025

Lindarnas väg 7

Villa
Stockamöllan, Eslövs kommun
SkandiaMäklarna Eslöv

147+36 m²

5 rum

1 095 m²

Slutpris 2 775 000 kr+7 %
SkandiaMäklarna Eslöv
SkandiaMäklarna Eslöv
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 jun. 2025

Vikingavägen 4B

Lägenhet
Centralt, Eslövs kommun
LF Fastighetsförmedling Eslöv

60,5 m²

2 rum

3 826 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 790 000 kr-12 %

13 058 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Eslöv
LF Fastighetsförmedling Eslöv
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 jun. 2025

Gränsbovägen 4

Villa
Stehag, Eslövs kommun
Fastighetsbyrån Eslöv

108 m²

4 rum

1 216 m²

Slutpris 2 645 000 kr-5 %
Fastighetsbyrån Eslöv
Fastighetsbyrån Eslöv
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 jun. 2025
profilfoto på mäklare
EmelieJung

Selarps fälad Graneholm

Gård/Skog
Trollenäs, Eslövs kommun
Skånegårdar

125 m²

4 ha

Slutpris 6 100 000 kr+4 %
Skånegårdar
Skånegårdar

Sålt i maj 2025

Värlinge 606, Stehag, Eslövs kommun
  • Såld 30 maj. 2025

Värlinge 606

Villa
Stehag, Eslövs kommun
Fastighetsbyrån Eslöv

81+27 m²

5 rum

1 517 m²

Slutpris 2 000 000 kr-16 %
Fastighetsbyrån Eslöv
Fastighetsbyrån Eslöv
Vallarevägen 19B, Eslöv, Eslövs kommun
  • Såld 30 maj. 2025

Vallarevägen 19B

Lägenhet
Eslöv, Eslövs kommun
SkandiaMäklarna Eslöv

64,6 m²

2 rum

3 769 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 095 000 kr±0 %

16 950 kr/m²

SkandiaMäklarna Eslöv
SkandiaMäklarna Eslöv
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 maj. 2025

Platanvägen 2

Villa
Flyinge, Eslövs kommun
LF Fastighetsförmedling Eslöv

121+25 m²

4 rum

759 m²

Slutpris 3 200 000 kr-6 %
LF Fastighetsförmedling Eslöv
LF Fastighetsförmedling Eslöv
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 maj. 2025

Körsbärsvägen 18

Villa
Flyinge, Eslövs kommun
Bjurfors Lund

114+114 m²

7 rum

777 m²

Slutpris 4 100 000 kr+3 %
Bjurfors Lund
Bjurfors Lund
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 maj. 2025

Fasanvägen 13

Villa
Flyinge, Eslövs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Lund

146+44 m²

5 rum

1 310 m²

Slutpris 5 250 000 kr-4 %
Svensk Fastighetsförmedling Lund
Svensk Fastighetsförmedling Lund
Solhäll 1, Stabbarp, Eslövs kommun
  • Såld 23 maj. 2025

Solhäll 1

Villa
Stabbarp, Eslövs kommun
Fastighetsbyrån Eslöv

108+20 m²

4 rum

3 751 m²

Slutpris 2 100 000 kr-16 %
Fastighetsbyrån Eslöv
Fastighetsbyrån Eslöv
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 maj. 2025

Parkgatan 14

Villa
Trollsjöområdet, Eslövs kommun
Fastighetsbyrån Eslöv

170+30 m²

6 rum

845 m²

Slutpris 4 100 000 kr-2 %
Fastighetsbyrån Eslöv
Fastighetsbyrån Eslöv
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 maj. 2025

Stehags by 3

Gård/Skog
Eslöv Stehag, Eslövs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Lund
2,3 ha

Slutpris 2 700 000 kr+10 %
Svensk Fastighetsförmedling Lund
Svensk Fastighetsförmedling Lund
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 maj. 2025

Bålabäcksvägen 4

Villa
Stehag, Eslövs kommun
LF Fastighetsförmedling Eslöv

142+30 m²

5 rum

729 m²

Slutpris 3 795 000 kr±0 %
LF Fastighetsförmedling Eslöv
LF Fastighetsförmedling Eslöv
Repslagaregatan 10, Centrum, Eslövs kommun
  • Såld 21 maj. 2025

Repslagaregatan 10

Lägenhet
Centrum, Eslövs kommun
SkandiaMäklarna Eslöv

41,5 m²

1 rum

3 459 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 635 000 kr-15 %

15 301 kr/m²

SkandiaMäklarna Eslöv
SkandiaMäklarna Eslöv
Harlösa 2105, Harlösa, Eslövs kommun
  • Såld 19 maj. 2025

Harlösa 2105

Villa
Harlösa, Eslövs kommun
Fastighetsbyrån Eslöv

70+25 m²

3 rum

1 662 m²

Slutpris 2 010 000 kr+34 %
Fastighetsbyrån Eslöv
Fastighetsbyrån Eslöv
Föreningstorget 1B, Centralt, Eslövs kommun
  • Såld 19 maj. 2025

Föreningstorget 1B

Lägenhet
Centralt, Eslövs kommun
Fastighetsbyrån Eslöv

52,5 m²

2 rum

3 637 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 650 000 kr-6 %

12 381 kr/m²

Fastighetsbyrån Eslöv
Fastighetsbyrån Eslöv
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 maj. 2025

Solvägen 63

Villa
Eslöv Väster, Eslövs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Eslöv

98+98 m²

4 rum

848 m²
  • Uteplats

Slutpris 3 250 000 kr-7 %
Svensk Fastighetsförmedling Eslöv
Svensk Fastighetsförmedling Eslöv
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 maj. 2025

Skolgatan 24

Villa
Eslöv Trollsjöområdet, Eslövs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Eslöv

130+71 m²

5 rum

388 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 950 000 kr-8 %
Svensk Fastighetsförmedling Eslöv
Svensk Fastighetsförmedling Eslöv
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 maj. 2025

Hundramannavägen 21

Villa
Backarna, Eslövs kommun
LF Fastighetsförmedling Eslöv

115 m²

5 rum

512 m²

Slutpris 3 050 000 kr-3 %
LF Fastighetsförmedling Eslöv
LF Fastighetsförmedling Eslöv
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 maj. 2025

Stallgatan 6C

Lägenhet
Centralt, Eslövs kommun
LF Fastighetsförmedling Eslöv

40 m²

1 rum

3 755 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 580 000 kr-11 %

14 500 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Eslöv
LF Fastighetsförmedling Eslöv
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 maj. 2025

Vångavägen 36

Lägenhet
Eslöv - Centralt, Eslövs kommun
Bjurfors Lund

66,5 m²

3 rum

5 159 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 275 000 kr-2 %

19 173 kr/m²

Bjurfors Lund
Bjurfors Lund
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 maj. 2025

Killebäcksvägen 8

Villa
Eslöv Stehag, Eslövs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Eslöv

165+40 m²

5 rum

835 m²
  • Uteplats

Slutpris 3 950 000 kr+4 %
Svensk Fastighetsförmedling Eslöv
Svensk Fastighetsförmedling Eslöv
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 maj. 2025

Hunneberga Stationshuset

Villa
Harlösa, Eslövs kommun
Fastighetsbyrån Eslöv

74+19 m²

5 300 m²

Slutpris 1 850 000 kr+9 %
Fastighetsbyrån Eslöv
Fastighetsbyrån Eslöv
Kattarpsvägen 12, Eslöv, Eslövs kommun
  • Såld 15 maj. 2025

Kattarpsvägen 12

Lägenhet
Eslöv, Eslövs kommun
Svenska Mäklarhuset Eslöv

76,5 m²

3 rum

6 123 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 555 000 kr+4 %

20 327 kr/m²

Svenska Mäklarhuset Eslöv
Svenska Mäklarhuset Eslöv
Skålpundsvägen 47, Bäckdala/västerdala, Eslövs kommun
  • Såld 14 maj. 2025

Skålpundsvägen 47

Villa
Bäckdala/västerdala, Eslövs kommun
Fastighetsbyrån Eslöv

210 m²

6 rum

670 m²

Slutpris 4 100 000 kr-2 %
Fastighetsbyrån Eslöv
Fastighetsbyrån Eslöv
Morellgatan 2D, Bäckdala, Eslövs kommun
  • Såld 14 maj. 2025

Morellgatan 2D

Lägenhet
Bäckdala, Eslövs kommun
SkandiaMäklarna Eslöv

72 m²

3 rum

4 986 kr/mån

Slutpris 1 500 000 kr-12 %

20 833 kr/m²

SkandiaMäklarna Eslöv
SkandiaMäklarna Eslöv
Fågelsångsvägen 8, Trollsjöområdet, Eslövs kommun
  • Såld 13 maj. 2025

Fågelsångsvägen 8

Villa
Trollsjöområdet, Eslövs kommun
Fastighetsbyrån Eslöv

133+6 m²

5 rum

578 m²

Slutpris 3 080 000 kr+3 %
Fastighetsbyrån Eslöv
Fastighetsbyrån Eslöv
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 maj. 2025

Rönnebergavägen 17A

Lägenhet
Norr, Eslövs kommun
Fastighetsbyrån Eslöv

82 m²

3 rum

6 286 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 865 000 kr-3 %

10 549 kr/m²

Fastighetsbyrån Eslöv
Fastighetsbyrån Eslöv
Kungsgatan 6, Marieholm, Eslövs kommun
  • Såld 13 maj. 2025

Kungsgatan 6

Villa
Marieholm, Eslövs kommun
Svenska Mäklarhuset Eslöv

145+54 m²

5 rum

903 m²

Slutpris 1 900 000 kr-10 %
Svenska Mäklarhuset Eslöv
Svenska Mäklarhuset Eslöv
Bäckavägen 11A, Centralt, Eslövs kommun
  • Såld 11 maj. 2025

Bäckavägen 11A

Lägenhet
Centralt, Eslövs kommun
Fastighetsbyrån Eslöv

53 m²

2 rum

3 697 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 780 000 kr-13 %

14 717 kr/m²

Fastighetsbyrån Eslöv
Fastighetsbyrån Eslöv
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 maj. 2025

Norregatan 51

Villa
Eslöv Norr, Eslövs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Eslöv

90+44 m²

2 rum

580 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 050 000 kr+21 %
Svensk Fastighetsförmedling Eslöv
Svensk Fastighetsförmedling Eslöv
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 maj. 2025

Stallgatan 4A

Lägenhet
Centralt, Eslövs kommun
LF Fastighetsförmedling Eslöv

57 m²

2 rum

4 730 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 650 000 kr±0 %

11 404 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Eslöv
LF Fastighetsförmedling Eslöv
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 maj. 2025

Klövervägen 14B

Lägenhet
Eslöv Väster, Eslövs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Eslöv

81 m²

3 rum

4 748 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 850 000 kr±0 %

35 185 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Eslöv
Svensk Fastighetsförmedling Eslöv
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 maj. 2025

Karlsrogatan 21

Villa
Eslöv Karlsro, Eslövs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Eslöv

162 m²

6 rum

449 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 3 950 000 kr+5 %
Svensk Fastighetsförmedling Eslöv
Svensk Fastighetsförmedling Eslöv
Solvägen 42, Trollsjöområdet, Eslövs kommun
  • Såld 7 maj. 2025

Solvägen 42

Villa
Trollsjöområdet, Eslövs kommun
Fastighetsbyrån Eslöv

106+106 m²

4 rum

791 m²
  • Uteplats

Slutpris 3 100 000 kr-3 %
Fastighetsbyrån Eslöv
Fastighetsbyrån Eslöv
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 maj. 2025

Kanalgatan 18A

Lägenhet
Eslöv Centralt, Eslövs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Eslöv

22 m²

1 rum

2 688 kr/mån

Slutpris 370 000 kr-1 %

16 818 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Eslöv
Svensk Fastighetsförmedling Eslöv
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 maj. 2025

Sallerupsvägen 10

Villa
Eslöv Backarna, Eslövs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Eslöv

136 m²

5 rum

974 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 600 000 kr-10 %
Svensk Fastighetsförmedling Eslöv
Svensk Fastighetsförmedling Eslöv
Klövervägen 16C, Väster, Eslövs kommun
  • Såld 5 maj. 2025

Klövervägen 16C

Radhus
Väster, Eslövs kommun
Fastighetsbyrån Eslöv

81 m²

3 rum

4 748 kr/mån

Slutpris 1 920 000 kr-4 %

23 704 kr/m²

Fastighetsbyrån Eslöv
Fastighetsbyrån Eslöv
Dressyrvägen 10, Flyinge, Eslövs kommun
  • Såld 2 maj. 2025

Dressyrvägen 10

Radhus
Flyinge, Eslövs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

124,4+5 m²

5 rum

9 494 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 400 000 kr-8 %

19 293 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Ljushem 5, Eslöv, Eslövs kommun
  • Såld 2 maj. 2025

Ljushem 5

Villa
Eslöv, Eslövs kommun
Fastighetsbyrån Eslöv

176+14 m²

5 rum

6 360 m²

Slutpris 3 600 000 kr-3 %
Fastighetsbyrån Eslöv
Fastighetsbyrån Eslöv

Sålt i april 2025

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 apr. 2025

Svängen 17

Villa
Eslöv Norr, Eslövs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Eslöv

126 m²

5 rum

372 m²
  • Uteplats

Slutpris 3 250 000 kr-6 %
Svensk Fastighetsförmedling Eslöv
Svensk Fastighetsförmedling Eslöv
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 apr. 2025

Vikingavägen 3C

Lägenhet
Centralt, Eslövs kommun
LF Fastighetsförmedling Eslöv

91,5 m²

4 rum

5 753 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 330 000 kr+27 %

14 536 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Eslöv
LF Fastighetsförmedling Eslöv
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 apr. 2025

Sebbarp 618

Villa
Löberöd, Eslövs kommun
LF Fastighetsförmedling Eslöv

150+20 m²

5 rum

8 292 m²

Slutpris 2 250 000 kr+5 %
LF Fastighetsförmedling Eslöv
LF Fastighetsförmedling Eslöv
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 apr. 2025

Sextorpsvägen 33

Villa
Eslöv, Eslövs kommun
Bjurfors Lund

170 m²

6 rum

1 007 m²

Slutpris 5 200 000 kr+4 %
Bjurfors Lund
Bjurfors Lund
Tegelbruksvägen 15, Eslöv Norr, Eslövs kommun
  • Såld 27 apr. 2025

Tegelbruksvägen 15

Villa
Eslöv Norr, Eslövs kommun
Fastighetsbyrån Eslöv

105+105 m²

4 rum

692 m²
  • Uteplats

Slutpris 3 180 000 kr-4 %
Fastighetsbyrån Eslöv
Fastighetsbyrån Eslöv
Vinkelgatan 3, Löberöd, Eslövs kommun
  • Såld 26 apr. 2025

Vinkelgatan 3

Villa
Löberöd, Eslövs kommun

120+82 m²

5 rum

1 020 m²

Slutpris 2 800 000 kr-7 %
Rätt Hem
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 25 apr. 2025

Sandbyvägen 5

Villa
Gårdstånga, Eslövs kommun
Fastighetsbyrån Eslöv

110+62 m²

4 rum

700 m²

Slutpris 1 900 000 kr-17 %
Fastighetsbyrån Eslöv
Fastighetsbyrån Eslöv
Lapplandsvägen 15, Eslöv - Norr, Eslövs kommun
  • Såld 25 apr. 2025

Lapplandsvägen 15

Villa
Eslöv - Norr, Eslövs kommun
SkandiaMäklarna Eslöv

164+118 m²

7 rum

890 m²

Slutpris 3 490 000 kr±0 %
SkandiaMäklarna Eslöv
SkandiaMäklarna Eslöv
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 apr. 2025

Skyttebacken 9