Eslövs kommun

Eslövs kommun

Alla slutpriser för bostäder - Eslövs kommun

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

3 744 sålda bostäder

Sålt i april 2025

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 apr. 2025

Äsevägen 20

Villa
Eslöv, Eslövs kommun
LF Fastighetsförmedling Eslöv

114+144 m²

6 rum

712 m²

Slutpris 4 550 000 kr+4 %
LF Fastighetsförmedling Eslöv
LF Fastighetsförmedling Eslöv
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 apr. 2025

Stabbarp 405

Villa
Eslöv Stabbarp, Eslövs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Eslöv

145+9 m²

6 rum

1,1 ha
  • Uteplats

Slutpris 3 520 000 kr+38 %
Svensk Fastighetsförmedling Eslöv
Svensk Fastighetsförmedling Eslöv
Vallarevägen 17C, Eslöv, Eslövs kommun
  • Såld 23 apr. 2025

Vallarevägen 17C

Lägenhet
Eslöv, Eslövs kommun

95 m²

4 rum

4 999 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 565 000 kr-13 %

16 474 kr/m²

Croisette Lund
Hassle 1916, Stehag, Eslövs kommun
  • Såld 22 apr. 2025

Hassle 1916

Villa
Stehag, Eslövs kommun
Fastighetsbyrån Eslöv

120+16 m²

6 rum

2 024 m²

Slutpris 1 700 000 kr-15 %
Fastighetsbyrån Eslöv
Fastighetsbyrån Eslöv
Fräsarevägen 12, Stockamöllan, Eslövs kommun
  • Såld 22 apr. 2025

Fräsarevägen 12

Villa
Stockamöllan, Eslövs kommun
Svenska Mäklarhuset Eslöv

182+10 m²

6 rum

884 m²

Slutpris 2 400 000 kr-11 %
Svenska Mäklarhuset Eslöv
Svenska Mäklarhuset Eslöv
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 apr. 2025

Husarvägen 19

Lägenhet
Eslöv Solkullen, Eslövs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Eslöv

80 m²

3 rum

6 265 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 1 775 000 kr±0 %

22 188 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Eslöv
Svensk Fastighetsförmedling Eslöv
Södergatan 38H, Centralt, Eslövs kommun
  • Såld 17 apr. 2025

Södergatan 38H

Lägenhet
Centralt, Eslövs kommun
Fastighetsbyrån Eslöv

62 m²

2 rum

2 930 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 175 000 kr-6 %

18 952 kr/m²

Fastighetsbyrån Eslöv
Fastighetsbyrån Eslöv
Rönnebergavägen 49C, Norr, Eslövs kommun
  • Såld 17 apr. 2025

Rönnebergavägen 49C

Lägenhet
Norr, Eslövs kommun
Svenska Mäklarhuset Eslöv

65,5 m²

2 rum

5 716 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 750 000 kr-6 %

11 450 kr/m²

Svenska Mäklarhuset Eslöv
Svenska Mäklarhuset Eslöv
Reslöv 4210, Marieholm, Eslövs kommun
  • Såld 17 apr. 2025

Reslöv 4210

Villa
Marieholm, Eslövs kommun
Fastighetsbyrån Eslöv

160+78 m²

4 rum

3 281 m²

Slutpris 4 300 000 kr+16 %
Fastighetsbyrån Eslöv
Fastighetsbyrån Eslöv
Röstångavägen 8, Billinge, Eslövs kommun
  • Såld 16 apr. 2025

Röstångavägen 8

Villa
Billinge, Eslövs kommun
HusmanHagberg Klippan

120+25 m²

6 rum

1 041 m²

Slutpris 1 700 000 kr±0 %
HusmanHagberg Klippan
HusmanHagberg Klippan
Kastberga 635, Eslöv, Eslövs kommun
  • Såld 15 apr. 2025

Kastberga 635

Gård/Skog
Eslöv, Eslövs kommun

153 m²

5 rum

2,6 ha
  • Uteplats

Slutpris 6 950 000 kr-1 %
Svensk Fastighetsförmedling Hörby
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 apr. 2025

Körsbärsvägen 16

Villa
Flyinge, Eslövs kommun
Fastighetsbyrån Eslöv

116+124 m²

4 rum

779 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 850 000 kr+2 %
Fastighetsbyrån Eslöv
Fastighetsbyrån Eslöv
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 apr. 2025

Gårdstångavägen 13

Villa
Harlösa, Eslövs kommun
Bjurfors Eslöv

128 m²

6 rum

959 m²

Slutpris 1 450 000 kr-17 %
Bjurfors Eslöv
Bjurfors Eslöv
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 apr. 2025

Hemvägen 10C

Lägenhet
Harlösa, Eslövs kommun
LF Fastighetsförmedling Eslöv

68 m²

3 rum

5 500 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 675 000 kr-3 %

9 926 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Eslöv
LF Fastighetsförmedling Eslöv
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 apr. 2025

Solbackavägen 3

Villa
Stehag, Eslövs kommun
LF Fastighetsförmedling Eslöv

121 m²

5 rum

751 m²

Slutpris 3 250 000 kr-7 %
LF Fastighetsförmedling Eslöv
LF Fastighetsförmedling Eslöv
Valleholm, Flyinge, Eslövs kommun
  • Såld 11 apr. 2025

Valleholm

Gård/Skog
Flyinge, Eslövs kommun

183 m²

6 rum

7,1 ha

Slutpris 6 500 000 kr-4 %
Croisette Lund
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 apr. 2025

Rågslingan 27

Villa
Eslöv Elvkullen, Eslövs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Eslöv

75 m²

3 rum

446 m²
  • Uteplats

Slutpris 3 075 000 kr-3 %
Svensk Fastighetsförmedling Eslöv
Svensk Fastighetsförmedling Eslöv
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 apr. 2025

Tiondevägen 9

Villa
Eslöv Hällan, Eslövs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Eslöv

180+68 m²

7 rum

734 m²

Slutpris 4 200 000 kr-4 %
Svensk Fastighetsförmedling Eslöv
Svensk Fastighetsförmedling Eslöv
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 apr. 2025

Bäckavägen 11A

Lägenhet
Eslöv - Centralt, Eslövs kommun
Bjurfors Eslöv

54 m²

2 rum

3 697 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 000 000 kr-13 %

18 519 kr/m²

Bjurfors Eslöv
Bjurfors Eslöv
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 apr. 2025

Repslagaregatan 10

Lägenhet
Centralt, Eslövs kommun
Fastighetsbyrån Eslöv

70,5 m²

3 rum

4 514 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 400 000 kr-7 %

19 858 kr/m²

Fastighetsbyrån Eslöv
Fastighetsbyrån Eslöv
Västerlånggatan 28D, Centralt, Eslövs kommun
  • Såld 7 apr. 2025

Västerlånggatan 28D

Lägenhet
Centralt, Eslövs kommun
Fastighetsbyrån Eslöv

77 m²

3 rum

5 839 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 095 000 kr±0 %

14 221 kr/m²

Fastighetsbyrån Eslöv
Fastighetsbyrån Eslöv
Kågerödsvägen 7, Fridasro, Eslövs kommun
  • Såld 7 apr. 2025

Kågerödsvägen 7

Villa
Fridasro, Eslövs kommun
SkandiaMäklarna Eslöv

109+24 m²

4 rum

500 m²

Slutpris 2 800 000 kr-7 %
SkandiaMäklarna Eslöv
SkandiaMäklarna Eslöv
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 apr. 2025

Skålpundsvägen 14

Villa
Eslöv Västerdala, Eslövs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Eslöv

133 m²

5 rum

835 m²
  • Uteplats

Slutpris 3 750 000 kr+8 %
Svensk Fastighetsförmedling Eslöv
Svensk Fastighetsförmedling Eslöv
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 apr. 2025

Vångavägen 40

Lägenhet
Eslöv, Eslövs kommun

77,5 m²

4 rum

5 708 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 425 000 kr-3 %

18 387 kr/m²

Boutiquemäklarna i Eslöv AB
Stallgatan 13, Centrum, Eslövs kommun
  • Såld 3 apr. 2025

Stallgatan 13

Villa
Centrum, Eslövs kommun
SkandiaMäklarna Eslöv

98+98 m²

3 rum

815 m²

Slutpris 2 650 000 kr-5 %
SkandiaMäklarna Eslöv
SkandiaMäklarna Eslöv
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 apr. 2025

Olof Smeds väg 1

Villa
Eslöv Solkullen, Eslövs kommun
Fastighetsbyrån Eslöv

122+69 m²

4 rum

1 090 m²

Slutpris 4 550 000 kr+14 %
Fastighetsbyrån Eslöv
Fastighetsbyrån Eslöv
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 apr. 2025

Björkerödsvägen 3

Villa
Eslöv Norr, Eslövs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Eslöv

125+83 m²

5 rum

1 044 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 880 000 kr-1 %
Svensk Fastighetsförmedling Eslöv
Svensk Fastighetsförmedling Eslöv
Kyrkogatan 3A, Centralt, Eslövs kommun
  • Såld 1 apr. 2025

Kyrkogatan 3A

Lägenhet
Centralt, Eslövs kommun
Fastighetsbyrån Eslöv

80 m²

3 rum

6 043 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 800 000 kr-20 %

10 000 kr/m²

Fastighetsbyrån Eslöv
Fastighetsbyrån Eslöv
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 apr. 2025

Föreningstorget 1E

Lägenhet
Centralt, Eslövs kommun
Fastighetsbyrån Eslöv

53 m²

2 rum

3 647 kr/mån

Slutpris 975 000 kr-11 %

18 396 kr/m²

Fastighetsbyrån Eslöv
Fastighetsbyrån Eslöv
Södergatan 34C, Eslöv Centralt, Eslövs kommun
  • Såld 1 apr. 2025

Södergatan 34C

Lägenhet
Eslöv Centralt, Eslövs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Eslöv

68 m²

2 rum

5 293 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 195 000 kr±0 %

17 574 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Eslöv
Svensk Fastighetsförmedling Eslöv

Sålt i mars 2025

Vångavägen 34, Centralt, Eslövs kommun
  • Såld 31 mar. 2025

Vångavägen 34

Lägenhet
Centralt, Eslövs kommun
Fastighetsbyrån Eslöv

67,5 m²

3 rum

5 533 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 110 000 kr-7 %

16 444 kr/m²

Fastighetsbyrån Eslöv
Fastighetsbyrån Eslöv
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 mar. 2025

Repslagaregatan 10

Lägenhet
Centralt, Eslövs kommun
LF Fastighetsförmedling Eslöv

41,5 m²

2 rum

3 500 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 700 000 kr-12 %

16 867 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Eslöv
LF Fastighetsförmedling Eslöv
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 mar. 2025

Södergatan 34B

Lägenhet
Centralt, Eslövs kommun
LF Fastighetsförmedling Eslöv

70,5 m²

2 rum

5 425 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 400 000 kr-10 %

19 858 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Eslöv
LF Fastighetsförmedling Eslöv
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 mar. 2025

Rönneholm 159

Villa
Stehag, Eslövs kommun
Svenska Mäklarhuset Eslöv

135 m²

4 rum

1 320 m²

Slutpris 3 100 000 kr-16 %
Svenska Mäklarhuset Eslöv
Svenska Mäklarhuset Eslöv
Sturegatan 25D, Eslöv, Eslövs kommun
  • Såld 28 mar. 2025

Sturegatan 25D

Radhus
Eslöv, Eslövs kommun
Notar

128+39 m²

5 rum

405 m²

Slutpris 3 775 000 kr-1 %
Notar
Notar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 mar. 2025

Köpmannagatan 18

Villa
Marieholm, Eslövs kommun
LF Fastighetsförmedling Eslöv

97+49 m²

5 rum

882 m²

Slutpris 1 700 000 kr-8 %
LF Fastighetsförmedling Eslöv
LF Fastighetsförmedling Eslöv
Hörbyvägen 8, Centralt, Eslövs kommun
  • Såld 28 mar. 2025

Hörbyvägen 8

Villa
Centralt, Eslövs kommun
SkandiaMäklarna Eslöv

138+16 m²

5 rum

304 m²

Slutpris 1 695 000 kr±0 %
SkandiaMäklarna Eslöv
SkandiaMäklarna Eslöv
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 mar. 2025

Gränsbovägen 11

Villa
Stehag, Eslövs kommun
LF Fastighetsförmedling Eslöv

121 m²

5 rum

931 m²

Slutpris 3 075 000 kr-4 %
LF Fastighetsförmedling Eslöv
LF Fastighetsförmedling Eslöv
Trädgårdsgatan 3, Centralt, Eslövs kommun
  • Såld 27 mar. 2025

Trädgårdsgatan 3

Villa
Centralt, Eslövs kommun
Fastighetsbyrån Eslöv

61 m²

4 rum

762 m²

Slutpris 1 900 000 kr+12 %
Fastighetsbyrån Eslöv
Fastighetsbyrån Eslöv
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 mar. 2025

Halabacken 26

Villa
Eslöv Väster, Eslövs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Eslöv

81+81 m²

4 rum

818 m²
  • Uteplats

Slutpris 3 000 000 kr-5 %
Svensk Fastighetsförmedling Eslöv
Svensk Fastighetsförmedling Eslöv
Flädergatan 3D, Bäckdala/västerdala, Eslövs kommun
  • Såld 27 mar. 2025

Flädergatan 3D

Lägenhet
Bäckdala/västerdala, Eslövs kommun
Fastighetsbyrån Eslöv

85 m²

4 rum

5 886 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 900 000 kr-5 %

22 353 kr/m²

Fastighetsbyrån Eslöv
Fastighetsbyrån Eslöv
Mullbärsgatan 1D, Bäckdala, Eslövs kommun
  • Såld 27 mar. 2025

Mullbärsgatan 1D

Lägenhet
Bäckdala, Eslövs kommun
SkandiaMäklarna Eslöv

85 m²

4 rum

5 886 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 895 000 kr-5 %

22 294 kr/m²

SkandiaMäklarna Eslöv
SkandiaMäklarna Eslöv
Öslöv 464, Eslöv, Eslövs kommun
  • Såld 23 mar. 2025

Öslöv 464

Villa
Eslöv, Eslövs kommun
Fastighetsbyrån Eslöv

90 m²

7 rum

1,3 ha

Slutpris 1 195 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Eslöv
Fastighetsbyrån Eslöv
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 mar. 2025

Stallgatan 6B

Lägenhet
Centralt, Eslövs kommun
Fastighetsbyrån Eslöv

57,5 m²

2 rum

4 489 kr/mån

Slutpris 1 200 000 kr-8 %

20 870 kr/m²

Fastighetsbyrån Eslöv
Fastighetsbyrån Eslöv
Högestorp 1214, Marieholm, Eslövs kommun
  • Såld 20 mar. 2025

Högestorp 1214

Villa
Marieholm, Eslövs kommun
Svenska Mäklarhuset Eslöv

65+24 m²

5 rum

1 474 m²

Slutpris 1 295 000 kr±0 %
Svenska Mäklarhuset Eslöv
Svenska Mäklarhuset Eslöv
Lilla Tvärgatan 3, Löberöd, Eslövs kommun
  • Såld 18 mar. 2025

Lilla Tvärgatan 3

Villa
Löberöd, Eslövs kommun

238+4 m²

8 rum

524 m²

Slutpris 2 650 000 kr-5 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Klövervägen 16, Stehag, Eslövs kommun
  • Såld 18 mar. 2025

Klövervägen 16

Villa
Stehag, Eslövs kommun
Fastighetsbyrån Eslöv

164 m²

6 rum

918 m²

Slutpris 4 450 000 kr-7 %
Fastighetsbyrån Eslöv
Fastighetsbyrån Eslöv
Plommonvägen 8A, Flyinge, Eslövs kommun
  • Såld 13 mar. 2025

Plommonvägen 8A

Lägenhet
Flyinge, Eslövs kommun
SkandiaMäklarna Eslöv

63 m²

2 rum

3 738 kr/mån

Slutpris 1 200 000 kr±0 %

19 048 kr/m²

SkandiaMäklarna Eslöv
SkandiaMäklarna Eslöv
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 mar. 2025

Blåklintsvägen 7

Villa
Eslöv Väster, Eslövs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Eslöv

117+117 m²

4 rum

689 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 995 000 kr±0 %
Svensk Fastighetsförmedling Eslöv
Svensk Fastighetsförmedling Eslöv
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 mar. 2025

Bäckavägen 5

Villa
Stehag, Eslövs kommun
LF Fastighetsförmedling Eslöv

129+90 m²

6 rum

973 m²

Slutpris 3 250 000 kr-7 %
LF Fastighetsförmedling Eslöv
LF Fastighetsförmedling Eslöv

Visar 351 - 400 av 2500

Artiklar från Hemnet