Hoppa till huvudinnehåll
Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Järvsö

Svensk Fastighetsförmedling Järvsö

Till kontorets webbsida

Mäklare

Mäklarkontorets försäljningar
4 rum villa på Björkberg Mullbacksvägen 3 Hamra, Ljusdals kommun - bild 1
4 rum villa på Björkberg Mullbacksvägen 3 Hamra, Ljusdals kommun - bild 2
4 rum villa på Björkberg Mullbacksvägen 3 Hamra, Ljusdals kommun - bild 3
4 rum villa på Björkberg Mullbacksvägen 3 Hamra, Ljusdals kommun - bild 4
4 rum villa på Björkberg Mullbacksvägen 3 Hamra, Ljusdals kommun - bild 5

Björkberg Mullbacksvägen 3

Villa
Hamra, Ljusdals kommun
Svensk Fastighetsförmedling Järvsö
350 000 kr
70 m²
4 rum
1 790 m² tomt

Välkommen till Mullbacksvägen 3! En charmig stuga med ett högt och fritt läge i natursköna Björkberg, Hamra. Här bor du på en kulle med naturen som närmsta granne och en rogivande känsla av avskildhet och stillhet. Stugan om ca 70 kvm är fördelad på två plan och rymmer 4 rum och kök. Här möts du av en genuin känsla med bevarade detaljer såsom vackra trägolv som löper genom huset och en fullt…

Premium
Svensk Fastighetsförmedling Järvsö
Svensk Fastighetsförmedling Järvsö
3 rum lägenhet på Alpvägen 2B Järvsöbacken, Ljusdals kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Alpvägen 2B Järvsöbacken, Ljusdals kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Alpvägen 2B Järvsöbacken, Ljusdals kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Alpvägen 2B Järvsöbacken, Ljusdals kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Alpvägen 2B Järvsöbacken, Ljusdals kommun - bild 5

Alpvägen 2B

Lägenhet
Järvsöbacken, Ljusdals kommun
Svensk Fastighetsförmedling Järvsö
3 195 000 kr
69,6 + 1 m²
3 rum
vån 1/3
3 937 kr/mån
45 905 kr/m²

Välkommen till Alpvägen 2 B, lgh 2! En modern och välplanerad 3:a om 69,6 kvm i populära Brf Alpterrassen mitt Järvsöbacken på norrsidan, med ski in/ ski out läge rakt ut i backen och naturen precis utanför dörren. Lägenheten erbjuder öppna och sociala ytor där kök och vardagsrum samspelar på ett naturligt sätt, två sovrum samt ett stilrent badrum med dusch och egen bastu, en uppskattad detalj…

Premium
Uteplats
Svensk Fastighetsförmedling Järvsö
Svensk Fastighetsförmedling Järvsö
8 rum villa på Stene Norvägen 1A och 1 B Järvsö, Ljusdals kommun - bild 1
8 rum villa på Stene Norvägen 1A och 1 B Järvsö, Ljusdals kommun - bild 2
8 rum villa på Stene Norvägen 1A och 1 B Järvsö, Ljusdals kommun - bild 3
Fre 12 jun kl 16:00

Stene Norvägen 1A och 1 B

Villa
Järvsö, Ljusdals kommun
Svensk Fastighetsförmedling Järvsö
4 500 000 kr
282 + 60 m²
8 rum
1 582 m² tomt
Plus
Svensk Fastighetsförmedling Järvsö
Svensk Fastighetsförmedling Järvsö
Hamra, Ljusdals kommun

Hamravägen 167

Fritidshus
Hamra, Ljusdals kommun
Svensk Fastighetsförmedling Järvsö
895 000 kr
100 m²
5 rum
3 770 m² tomt
Uteplats
Svensk Fastighetsförmedling Järvsö
Svensk Fastighetsförmedling Järvsö
Järvsö, Ljusdals kommun
Fre 15 maj kl 10:00

Kramsta Gästgårdsvägen 5

Lägenhet
Järvsö, Ljusdals kommun
Svensk Fastighetsförmedling Järvsö
1 995 000 kr
49 m²
2 rum
vån 1/2
3 338 kr/mån
40 714 kr/m²
Uteplats
Svensk Fastighetsförmedling Järvsö
Svensk Fastighetsförmedling Järvsö
4 rum villa på Öjevägen 24 Järvsö, Ljusdals kommun - bild 1
4 rum villa på Öjevägen 24 Järvsö, Ljusdals kommun - bild 2
4 rum villa på Öjevägen 24 Järvsö, Ljusdals kommun - bild 3
Lör 16 maj kl 11:00

Öjevägen 24

Villa
Järvsö, Ljusdals kommun
Svensk Fastighetsförmedling Järvsö
3 650 000 kr
120 + 38 m²
4 rum
880 m² tomt
Plus
Svensk Fastighetsförmedling Järvsö
Svensk Fastighetsförmedling Järvsö
Ljusdal, Ljusdals kommun

Lilla Järnvägsgatan 7

Lägenhet
Ljusdal, Ljusdals kommun
Svensk Fastighetsförmedling Järvsö
895 000 kr
74,5 m²
3 rum
vån 1/3
5 056 kr/mån
12 013 kr/m²
Balkong
Svensk Fastighetsförmedling Järvsö
Svensk Fastighetsförmedling Järvsö
Tallåsen, Ljusdals kommun

Skansen Ramsjövägen 262

Villa
Tallåsen, Ljusdals kommun
Svensk Fastighetsförmedling Järvsö
595 000 kr
62 + 15 m²
2 rum
1 551 m² tomt
Uteplats
Svensk Fastighetsförmedling Järvsö
Svensk Fastighetsförmedling Järvsö
Järvsö, Ljusdals kommun
Budgivning pågår

Kalvstigen 67

Fritidshus
Järvsö, Ljusdals kommun
Svensk Fastighetsförmedling Järvsö
600 000 kr
50 m²
2 rum
8 420 m² tomt
Uteplats
Svensk Fastighetsförmedling Järvsö
Svensk Fastighetsförmedling Järvsö
Ljusdal, Ljusdals kommun
Budgivning pågår

Zätavägen 28

Villa
Ljusdal, Ljusdals kommun
Svensk Fastighetsförmedling Järvsö
1 500 000 kr
72 + 50 m²
4 rum
1 126 m² tomt
Svensk Fastighetsförmedling Järvsö
Svensk Fastighetsförmedling Järvsö
Järvsöbacken, Ljusdals kommun
7 lediga bostäder

Unika lägenheter i Järvsöbacken med milsvid utsikt!

Lägenhet
Järvsöbacken, Ljusdals kommun
Svensk Fastighetsförmedling Järvsö
fr. 3 250 000 kr
75-89 m²
4 rum
fr. 4 786 kr/mån
fr. 43 333 kr/m²
Nybyggnadsprojekt
Svensk Fastighetsförmedling Järvsö
Svensk Fastighetsförmedling Järvsö
4 rum lägenhet på Toppstigen 21 Järvsöbacken, Ljusdals kommun - bild 1
4 rum lägenhet på Toppstigen 21 Järvsöbacken, Ljusdals kommun - bild 2
4 rum lägenhet på Toppstigen 21 Järvsöbacken, Ljusdals kommun - bild 3
4 rum lägenhet på Toppstigen 21 Järvsöbacken, Ljusdals kommun - bild 4
4 rum lägenhet på Toppstigen 21 Järvsöbacken, Ljusdals kommun - bild 5

Toppstigen 21

Lägenhet
Järvsöbacken, Ljusdals kommun
Svensk Fastighetsförmedling Järvsö
3 500 000 kr
75 + 10 m²
4 rum
3 750 kr/mån
46 667 kr/m²

Välkommen till ett fantastiskt fritidsboende mitt i Järvsöbacken på den norra sidan. Här bor du med nedförsåkning bara rakt över gatan! Med en storslagen utsikt över både Järvsö och Ljusnan erbjuds här ett boende som kombinerar fartfyllda skiddagar med rofylld fjällkänsla året runt. Bostaden är en bostadsrätt i form av ett parhus i souterräng om 75 kvm samt ett loft om 10 kvm. Planlösningen är…

Premium
Balkong
Svensk Fastighetsförmedling Järvsö
Svensk Fastighetsförmedling Järvsö
3 rum villa på Norra Gränsgatan 12 Ljusdal, Ljusdals kommun - bild 1
3 rum villa på Norra Gränsgatan 12 Ljusdal, Ljusdals kommun - bild 2
3 rum villa på Norra Gränsgatan 12 Ljusdal, Ljusdals kommun - bild 3
3 rum villa på Norra Gränsgatan 12 Ljusdal, Ljusdals kommun - bild 4
3 rum villa på Norra Gränsgatan 12 Ljusdal, Ljusdals kommun - bild 5

Norra Gränsgatan 12

Villa
Ljusdal, Ljusdals kommun
Svensk Fastighetsförmedling Järvsö
4 250 000 kr
110 + 20 m²
3 rum
2 443 m² tomt

Varmt välkomna till denna unika enplansvilla med fantastiskt läge i Ljusdal precis intill vattentornet. Villan byggdes till och totalrenoverades 2019 med påkostade materialval, modern design och en genomgående lyxig känsla. Boningshuset erbjuder ett stort allrum och kök i öppen planlösning. Som en naturlig avgränsning mellan rummen står en ståtlig vitputsad murstock. Köket har öppet upp i nock,…

Premium
Uteplats
Svensk Fastighetsförmedling Järvsö
Svensk Fastighetsförmedling Järvsö
9 rum villa på Bränna 41 Bränna, Ljusdals kommun - bild 1
9 rum villa på Bränna 41 Bränna, Ljusdals kommun - bild 2
9 rum villa på Bränna 41 Bränna, Ljusdals kommun - bild 3
9 rum villa på Bränna 41 Bränna, Ljusdals kommun - bild 4
9 rum villa på Bränna 41 Bränna, Ljusdals kommun - bild 5
Mäklare
Kontakta mig vid intresse!

Patrik Jogedal

Svensk Fastighetsförmedling Järvsö

Objektsbild

Bränna 41

Villa
Bränna, Ljusdals kommun
Svensk Fastighetsförmedling Järvsö
Pris på förfrågan
400 m²
9 rum
1 694 m² tomt

Högt på Bränna blick, intill en utsiktsplats, ligger denna exceptionella fastighet med vad som kan beskrivas som en av Järvsös mest spektakulära panoramavy över berg, skogar och Ljusnan. Här upplevs soluppgångar som ständigt förändrar landskapet. Detta är mer än ett boende – en fullt realiserad skandinavisk retreat där arkitektur, materialval och upplevelse samverkar på högsta nivå. Fastigheten…

Max
Balkong
Uteplats
Patrik Jogedal
Patrik JogedalSvensk Fastighetsförmedling Järvsö
Svensk Fastighetsförmedling Järvsö
8 rum villa på Skridsvik Granvägen 4 Järvsö, Ljusdals kommun - bild 1
8 rum villa på Skridsvik Granvägen 4 Järvsö, Ljusdals kommun - bild 2
8 rum villa på Skridsvik Granvägen 4 Järvsö, Ljusdals kommun - bild 3
8 rum villa på Skridsvik Granvägen 4 Järvsö, Ljusdals kommun - bild 4
8 rum villa på Skridsvik Granvägen 4 Järvsö, Ljusdals kommun - bild 5

Skridsvik Granvägen 4

Villa
Järvsö, Ljusdals kommun
Svensk Fastighetsförmedling Järvsö
4 695 000 kr
310 m²
8 rum
1 992 m² tomt

Välkommen till ett unikt boende i natursköna Järvsö, känt för sitt breda utbud av aktiviteter, service och upplevelser året runt. I Skridsvik erbjuds nu en imponerande villa som byggts till och utvecklats med hög standard. Här finns totalt 8 rum fördelade på generösa 310 kvm, där cirka 100 kvm utgör den ursprungliga byggnaden som idag fungerar som en separat uthyrningsdel och bidrar med löpande…

Premium
Balkong
Uteplats
Svensk Fastighetsförmedling Järvsö
Svensk Fastighetsförmedling Järvsö
Järvsö, Ljusdals kommun

Sörby Risavägen 2

Fritidshus
Järvsö, Ljusdals kommun
Svensk Fastighetsförmedling Järvsö
2 495 000 kr
93 m²
3 rum
2 313 m² tomt
Svensk Fastighetsförmedling Järvsö
Svensk Fastighetsförmedling Järvsö
Los, Ljusdals kommun

Hurtigsvägen 13

Villa
Los, Ljusdals kommun
Svensk Fastighetsförmedling Järvsö
550 000 kr
132 m²
5 rum
1 108 m² tomt
Uteplats
Svensk Fastighetsförmedling Järvsö
Svensk Fastighetsförmedling Järvsö
Järvsö, Ljusdals kommun

Bergsstigen 5A

Lägenhet
Järvsö, Ljusdals kommun
Svensk Fastighetsförmedling Järvsö
3 995 000 kr
89 m²
4 rum
vån 2/2
5 679 kr/mån
44 888 kr/m²
Nyproduktion
Svensk Fastighetsförmedling Järvsö
Svensk Fastighetsförmedling Järvsö
Järvsö, Ljusdals kommun

Skidvägen 4D

Lägenhet
Järvsö, Ljusdals kommun
Svensk Fastighetsförmedling Järvsö
3 395 000 kr
59 m²
3 rum
vån 2/2
2 034 kr/mån
57 542 kr/m²
Balkong
Svensk Fastighetsförmedling Järvsö
Svensk Fastighetsförmedling Järvsö
Hybo, Ljusdals kommun
Budgivning pågår

Böle Hybovägen 94

Villa
Hybo, Ljusdals kommun
Svensk Fastighetsförmedling Järvsö
695 000 kr
96 + 9 m²
4 rum
1 789 m² tomt
Svensk Fastighetsförmedling Järvsö
Svensk Fastighetsförmedling Järvsö
Los, Ljusdals kommun

Ryggskog 61

Villa
Los, Ljusdals kommun
Svensk Fastighetsförmedling Järvsö
350 000 kr
122 + 18 m²
5 rum
7 330 m² tomt
Balkong
Svensk Fastighetsförmedling Järvsö
Svensk Fastighetsförmedling Järvsö
övrig på Helsingegården 6 Järvsö, Ljusdals kommun - bild 1
övrig på Helsingegården 6 Järvsö, Ljusdals kommun - bild 2
övrig på Helsingegården 6 Järvsö, Ljusdals kommun - bild 3
övrig på Helsingegården 6 Järvsö, Ljusdals kommun - bild 4
övrig på Helsingegården 6 Järvsö, Ljusdals kommun - bild 5

Helsingegården 6

Övrigt
Järvsö, Ljusdals kommun
Svensk Fastighetsförmedling Järvsö
7 250 000 kr
4 863 m² tomt

Förverkliga din dröm om att driva en egen verksamhet i en av Sveriges mest populära destinationer! Denna unika fastighet, med både restaurang och konferens möjligheter, vandrarhem och hotell, ligger i ett naturskönt område bara ett stenkast från Järvsö centrum– en plats som vibrerar av liv och aktiviteter året runt. Fastighetens läge är oslagbart. Bara några minuter bort hittar dina gäster ett…

Premium
Svensk Fastighetsförmedling Järvsö
Svensk Fastighetsförmedling Järvsö
Järvsö - Nor, Ljusdals kommun

Nor Kasernvägen 5

Villa
Järvsö - Nor, Ljusdals kommun