Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Järvsö
Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Järvsö

Alpvägen 2B

Järvsöbacken, Ljusdals kommun

Visa på karta

3 195 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    69,6 m²
    Våning
    1 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    3 937 kr/mån
    Driftkostnad
    19 800 kr/år

Byggår
2023
Förening
BRF Alpterassen
Pris/m²
45 905 kr/m²
Premium
Uteplats
Välkommen till Alpvägen 2 B, lgh 2! En modern och välplanerad 3:a om 69,6 kvm i populära Brf Alpterrassen mitt Järvsöbacken på norrsidan, med ski in/ ski out läge rakt ut i backen och naturen precis utanför dörren. Lägenheten erbjuder öppna och sociala ytor där kök och vardagsrum samspelar på ett naturligt sätt, två sovrum samt ett stilrent badrum med dusch och egen bastu, en uppskattad detalj efter en dag i backen eller ute i naturen. Därutöver finns även en praktisk gästtoalett, vilket ger extra bekvämlighet för både familj och gäster. Den mindre uteplatsen ger möjlighet att njuta av frisk Järvsöluft, och till bostaden hör även ett praktiskt skidförråd. Här bor du bekvämt i ett mycket eftertraktat område med närhet till skidåkning, vandring och Järvsös grymma utbud året runt. Bostaden lämpar sig utmärkt både som privat fritidsboende och för den som söker goda möjligheter till uthyrning, vilket gör detta till ett attraktivt och flexibelt boende. Varmt välkommen att anmäla ditt intresse redan idag!
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

BRF Alpterassen

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling