Hoppa till huvudinnehåll
Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Halmstad

Svensk Fastighetsförmedling Halmstad

Till kontorets webbsida

Mäklare

Mäklarkontorets försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Skattagårdsvägen 21, Getinge, Halmstads kommun
  • Såld 10 jan. 2026
profilfoto på mäklare
PughRengensjö

Skattagårdsvägen 21

Villa
Getinge, Halmstads kommun
Svensk Fastighetsförmedling Halmstad

289+37 m²

11 rum

2 906 m²

Slutpris 3 700 000 kr-5 %
Svensk Fastighetsförmedling Halmstad
Svensk Fastighetsförmedling Halmstad
Dalshultsvägen 6, Oskarström, Halmstads kommun
  • Såld 16 dec. 2025
profilfoto på mäklare
NiklasCannon

Dalshultsvägen 6

Villa
Oskarström, Halmstads kommun
Svensk Fastighetsförmedling Halmstad

108+108 m²

4 rum

1 052 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 150 000 kr-7 %
Svensk Fastighetsförmedling Halmstad
Svensk Fastighetsförmedling Halmstad
Tönnersjö Villa Sjöholma 446, Tönnersjö, Halmstads kommun
  • Såld 11 dec. 2025
profilfoto på mäklare
NiklasCannon

Tönnersjö Villa Sjöholma 446

Villa
Tönnersjö, Halmstads kommun
Svensk Fastighetsförmedling Halmstad

170+84 m²

8 rum

2 815 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 3 400 000 kr+14 %
Svensk Fastighetsförmedling Halmstad
Svensk Fastighetsförmedling Halmstad
Österängsgatan 14, Öster/Högskolan, Halmstads kommun
  • Såld 7 dec. 2025
profilfoto på mäklare
NiklasCannon

Österängsgatan 14

Lägenhet
Öster/Högskolan, Halmstads kommun
Svensk Fastighetsförmedling Halmstad

63 m²

2 rum

4 113 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 595 000 kr±0 %

25 317 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Halmstad
Svensk Fastighetsförmedling Halmstad
Österängsgatan 28, Öster, Halmstads kommun
  • Såld 28 nov. 2025
profilfoto på mäklare
NoahSjögren

Österängsgatan 28

Lägenhet
Öster, Halmstads kommun
Svensk Fastighetsförmedling Halmstad

83 m²

3 rum

6 206 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 240 000 kr+13 %

14 940 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Halmstad
Svensk Fastighetsförmedling Halmstad
Engelbrektsgatan 8, Öster/Högskolan, Halmstads kommun
  • Såld 27 nov. 2025
profilfoto på mäklare
NiklasCannon

Engelbrektsgatan 8

Villa
Öster/Högskolan, Halmstads kommun
Svensk Fastighetsförmedling Halmstad

146+60 m²

6 rum

500,5 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 2 650 000 kr±0 %
Svensk Fastighetsförmedling Halmstad
Svensk Fastighetsförmedling Halmstad
Slåttervägen 4A, Öster/Högskolan, Halmstads kommun
  • Såld 21 nov. 2025
profilfoto på mäklare
StefanMjellander

Slåttervägen 4A

Lägenhet
Öster/Högskolan, Halmstads kommun
Svensk Fastighetsförmedling Halmstad

59 m²

2 rum

5 421 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 972 500 kr-22 %

16 483 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Halmstad
Svensk Fastighetsförmedling Halmstad
Storgatan 42, Halmstad, Halmstads kommun
  • Såld 21 nov. 2025
profilfoto på mäklare
StefanMjellander

Storgatan 42

Lägenhet
Halmstad, Halmstads kommun
Svensk Fastighetsförmedling Halmstad

215 m²

6 rum

8 221 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 950 000 kr-10 %

23 023 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Halmstad
Svensk Fastighetsförmedling Halmstad
Slättetorpet 24, Kvibille, Halmstads kommun
  • Såld 18 nov. 2025
profilfoto på mäklare
NiklasCannon

Slättetorpet 24

Lägenhet
Kvibille, Halmstads kommun
Svensk Fastighetsförmedling Halmstad

49,5 m²

2 rum

3 822 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 895 000 kr±0 %

18 081 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Halmstad
Svensk Fastighetsförmedling Halmstad
Stenhuggerivägen 2B, Söndrum/Havssidan, Halmstads kommun
  • Såld 18 nov. 2025
profilfoto på mäklare
NiklasCannon

Stenhuggerivägen 2B

Villa
Söndrum/Havssidan, Halmstads kommun
Svensk Fastighetsförmedling Halmstad

118+72 m²

5 rum

1 481 m²
  • Uteplats

Slutpris 4 200 000 kr±0 %
Svensk Fastighetsförmedling Halmstad
Svensk Fastighetsförmedling Halmstad
Hallandsgatan 63 A, Centrum, Halmstads kommun
  • Såld 15 nov. 2025
profilfoto på mäklare
PughRengensjö

Hallandsgatan 63 A

Lägenhet
Centrum, Halmstads kommun
Svensk Fastighetsförmedling Halmstad

87 m²

3 rum

6 008 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 3 600 000 kr+5 %

41 379 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Halmstad
Svensk Fastighetsförmedling Halmstad
Styrdalsvägen 9, Gullbrandstorp, Halmstads kommun
  • Såld 11 nov. 2025
profilfoto på mäklare
NiklasCannon

Styrdalsvägen 9

Villa
Gullbrandstorp, Halmstads kommun
Svensk Fastighetsförmedling Halmstad

152+40 m²

6 rum

772 m²
  • Uteplats

Slutpris 4 250 000 kr+6 %
Svensk Fastighetsförmedling Halmstad
Svensk Fastighetsförmedling Halmstad
Slättetorpet 25, Kvibille, Halmstads kommun
  • Såld 4 nov. 2025
profilfoto på mäklare
NiklasCannon

Slättetorpet 25

Lägenhet
Kvibille, Halmstads kommun
Svensk Fastighetsförmedling Halmstad

64,5 m²

2 rum

4 205 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 250 000 kr±0 %

19 380 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Halmstad
Svensk Fastighetsförmedling Halmstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 okt. 2025
profilfoto på mäklare
PughRengensjö

Veckogatan 28

Villa
Villshärad, Halmstads kommun
Svensk Fastighetsförmedling Halmstad

180+6 m²

1 360 m²

Slutpris 5 450 000 kr±0 %
Svensk Fastighetsförmedling Halmstad
Svensk Fastighetsförmedling Halmstad
Stålarp 111, Getinge, Halmstads kommun
  • Såld 29 okt. 2025
profilfoto på mäklare
NiklasCannon

Stålarp 111

Villa
Getinge, Halmstads kommun
Svensk Fastighetsförmedling Halmstad

151+45 m²

6 rum

7 714 m²
  • Uteplats

Slutpris 4 400 000 kr+10 %
Svensk Fastighetsförmedling Halmstad
Svensk Fastighetsförmedling Halmstad
Skogsstigen 4, Söndrum/Havssidan, Halmstads kommun
  • Såld 29 okt. 2025
profilfoto på mäklare
NiklasCannon

Skogsstigen 4

Villa
Söndrum/Havssidan, Halmstads kommun
Svensk Fastighetsförmedling Halmstad

91+55 m²

4 rum

1 056 m²
  • Uteplats

Slutpris 5 100 000 kr±0 %
Svensk Fastighetsförmedling Halmstad
Svensk Fastighetsförmedling Halmstad
Tofta Nortefors 208, Marbäck, Halmstads kommun
  • Såld 29 okt. 2025
profilfoto på mäklare
NiklasCannon

Tofta Nortefors 208

Villa
Marbäck, Halmstads kommun
Svensk Fastighetsförmedling Halmstad

100+49 m²

4 rum

1 578 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 600 000 kr±0 %
Svensk Fastighetsförmedling Halmstad
Svensk Fastighetsförmedling Halmstad
Kärleksstigen 4, Kärleken/Sofieberg, Halmstads kommun
  • Såld 25 okt. 2025
profilfoto på mäklare
MikaelNiwenros

Kärleksstigen 4

Lägenhet
Kärleken/Sofieberg, Halmstads kommun
Svensk Fastighetsförmedling Halmstad

113 m²

5 rum

6 533 kr/mån

Slutpris 2 950 000 kr-9 %

26 106 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Halmstad
Svensk Fastighetsförmedling Halmstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 okt. 2025
profilfoto på mäklare
NoahSjögren

Fjällvråksvägen 6

Villa
Halmstad, Halmstads kommun
Svensk Fastighetsförmedling Halmstad

179 m²

7 rum

847 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 3 575 000 kr-1 %
Svensk Fastighetsförmedling Halmstad
Svensk Fastighetsförmedling Halmstad
Blåsbackegatan 10A, Centrum Nyatorp, Halmstads kommun
  • Såld 14 okt. 2025
profilfoto på mäklare
NiklasCannon

Blåsbackegatan 10A

Lägenhet
Centrum Nyatorp, Halmstads kommun
Svensk Fastighetsförmedling Halmstad

74 m²

3 rum

5 381 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 650 000 kr±0 %

22 297 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Halmstad
Svensk Fastighetsförmedling Halmstad
Kungsvägen 121, Halmstad, Halmstads kommun
  • Såld 10 okt. 2025
profilfoto på mäklare
PughRengensjö

Kungsvägen 121

Villa
Halmstad, Halmstads kommun
Svensk Fastighetsförmedling Halmstad

173+28 m²

6 rum

1 034 m²

Slutpris 8 500 000 kr-6 %
Svensk Fastighetsförmedling Halmstad
Svensk Fastighetsförmedling Halmstad
Hällkistevägen 6, Halmstad, Halmstads kommun
  • Såld 6 okt. 2025
profilfoto på mäklare
PughRengensjö

Hällkistevägen 6

Villa
Halmstad, Halmstads kommun
Svensk Fastighetsförmedling Halmstad

170 m²

5 rum

475 m²

Slutpris 2 800 000 kr-2 %
Svensk Fastighetsförmedling Halmstad
Svensk Fastighetsförmedling Halmstad
Gäddvägen 31, Fyllinge, Halmstads kommun
  • Såld 27 sep. 2025
profilfoto på mäklare
NiklasCannon

Gäddvägen 31

Lägenhet
Fyllinge, Halmstads kommun
Svensk Fastighetsförmedling Halmstad

59 m²

2 rum

4 490 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 1 215 000 kr-6 %

20 593 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Halmstad
Svensk Fastighetsförmedling Halmstad
Karl XI:s väg 21, Centrum, Halmstads kommun
  • Såld 27 sep. 2025
profilfoto på mäklare
NiklasCannon

Karl XI:s väg 21

Lägenhet
Centrum, Halmstads kommun
Svensk Fastighetsförmedling Halmstad

52,5 m²

2 rum

3 517 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 925 000 kr+1 %

36 667 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Halmstad
Svensk Fastighetsförmedling Halmstad
Tyludden 275, Tylösand/Tyludden, Halmstads kommun
  • Såld 19 sep. 2025
profilfoto på mäklare
PughRengensjö

Tyludden 275

Fritidshus
Tylösand/Tyludden, Halmstads kommun
Svensk Fastighetsförmedling Halmstad

24+9 m²

1 rum

  • Uteplats

Slutpris 2 725 000 kr-4 %
Svensk Fastighetsförmedling Halmstad
Svensk Fastighetsförmedling Halmstad

Visar 26 - 50 av 90