Hoppa till huvudinnehåll
Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Halmstad

Svensk Fastighetsförmedling Halmstad

Till kontorets webbsida

Mäklare

Mäklarkontorets försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Skånegatan 57A, Halmstad, Halmstads kommun
  • Såld 8 maj. 2026
profilfoto på mäklare
JörgenIvarsson

Skånegatan 57A

Lägenhet
Halmstad, Halmstads kommun
Svensk Fastighetsförmedling Halmstad

85 m²

3 rum

5 564 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 590 000 kr±0 %

42 235 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Halmstad
Svensk Fastighetsförmedling Halmstad
Hallandsgatan 63E, Centrum/Väster, Halmstads kommun
  • Såld 8 maj. 2026
profilfoto på mäklare
PughRengensjö

Hallandsgatan 63E

Lägenhet
Centrum/Väster, Halmstads kommun
Svensk Fastighetsförmedling Halmstad

104 m²

4 rum

7 176 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 3 250 000 kr-1 %

31 250 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Halmstad
Svensk Fastighetsförmedling Halmstad
Hallandsgatan 63A, Centrum/Väster, Halmstads kommun
  • Såld 28 apr. 2026
profilfoto på mäklare
PughRengensjö

Hallandsgatan 63A

Lägenhet
Centrum/Väster, Halmstads kommun
Svensk Fastighetsförmedling Halmstad

35 m²

1 rum

2 417 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 425 000 kr±0 %

40 714 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Halmstad
Svensk Fastighetsförmedling Halmstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 apr. 2026
profilfoto på mäklare
PughRengensjö

Syskonhamnsgatan 1

Lägenhet
Centrum, Halmstads kommun
Svensk Fastighetsförmedling Halmstad

102 m²

3 rum

6 029 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 3 600 000 kr+3 %

35 294 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Halmstad
Svensk Fastighetsförmedling Halmstad
Sniljegången 31B, Frennarp, Halmstads kommun
  • Såld 24 apr. 2026
profilfoto på mäklare
NiklasCannon

Sniljegången 31B

Lägenhet
Frennarp, Halmstads kommun
Svensk Fastighetsförmedling Halmstad

84 m²

3 rum

4 044 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 750 000 kr±0 %

20 833 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Halmstad
Svensk Fastighetsförmedling Halmstad
Nissabogatan 22, Nissastrand, Halmstads kommun
  • Såld 23 apr. 2026
profilfoto på mäklare
NiklasCannon

Nissabogatan 22

Lägenhet
Nissastrand, Halmstads kommun
Svensk Fastighetsförmedling Halmstad

41 m²

1 rum

4 303 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 750 000 kr

42 683 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Halmstad
Svensk Fastighetsförmedling Halmstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 apr. 2026
profilfoto på mäklare
NiklasCannon

Hinnakull Södergård 104

Villa
Torup, Hylte kommun
Svensk Fastighetsförmedling Halmstad

66+60 m²

3 rum

2 300 m²

Slutpris 1 050 000 kr
Svensk Fastighetsförmedling Halmstad
Svensk Fastighetsförmedling Halmstad
Strandhaga 75, Strandhaga, Halmstads kommun
  • Såld 16 apr. 2026
profilfoto på mäklare
NiklasCannon

Strandhaga 75

Fritidshus
Strandhaga, Halmstads kommun
Svensk Fastighetsförmedling Halmstad

35 m²

2 rum

352 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 640 000 kr+12 %
Svensk Fastighetsförmedling Halmstad
Svensk Fastighetsförmedling Halmstad
Flygaregatan 6D, Centrum/Väster, Halmstads kommun
  • Såld 15 apr. 2026
profilfoto på mäklare
JörgenIvarsson

Flygaregatan 6D

Lägenhet
Centrum/Väster, Halmstads kommun
Svensk Fastighetsförmedling Halmstad

61 m²

2 rum

4 196 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 400 000 kr-4 %

39 344 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Halmstad
Svensk Fastighetsförmedling Halmstad
Skyttebolsvägen 17, Kvibille, Halmstads kommun
  • Såld 14 apr. 2026
profilfoto på mäklare
MikaelNiwenros

Skyttebolsvägen 17

Villa
Kvibille, Halmstads kommun
Svensk Fastighetsförmedling Halmstad

86+86 m²

4 rum

1 266 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 950 000 kr±0 %
Svensk Fastighetsförmedling Halmstad
Svensk Fastighetsförmedling Halmstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 apr. 2026
profilfoto på mäklare
JörgenIvarsson

Öringevägen 2

Villa
Getinge, Halmstads kommun
Svensk Fastighetsförmedling Halmstad

175+100 m²

6 rum

Slutpris 2 300 000 kr
Svensk Fastighetsförmedling Halmstad
Svensk Fastighetsförmedling Halmstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 apr. 2026
profilfoto på mäklare
JörgenIvarsson

Öringevägen 2

Villa
Getinge, Halmstads kommun
Svensk Fastighetsförmedling Halmstad

175+100 m²

6 rum

1 459 m²

Slutpris 2 300 000 kr+5 %
Svensk Fastighetsförmedling Halmstad
Svensk Fastighetsförmedling Halmstad
GÖTAPLATSEN 10, Haverdal, Halmstads kommun
  • Såld 23 mar. 2026
profilfoto på mäklare
PughRengensjö

GÖTAPLATSEN 10

Fritidshus
Haverdal, Halmstads kommun
Svensk Fastighetsförmedling Halmstad

30 m²

2 rum

Slutpris 2 075 000 kr+6 %
Svensk Fastighetsförmedling Halmstad
Svensk Fastighetsförmedling Halmstad
Brandshult Solhöjd 144, Johansfors, Halmstads kommun
  • Såld 2 mar. 2026
profilfoto på mäklare
NiklasCannon

Brandshult Solhöjd 144

Villa
Johansfors, Halmstads kommun
Svensk Fastighetsförmedling Halmstad

119+65 m²

4 rum

1 090 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 200 000 kr±0 %
Svensk Fastighetsförmedling Halmstad
Svensk Fastighetsförmedling Halmstad
Nissabogatan 22, Nissastrand, Halmstads kommun
  • Såld 28 feb. 2026
profilfoto på mäklare
NiklasCannon

Nissabogatan 22

Lägenhet
Nissastrand, Halmstads kommun
Svensk Fastighetsförmedling Halmstad

43,5 m²

2 rum

4 599 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 750 000 kr±0 %

40 230 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Halmstad
Svensk Fastighetsförmedling Halmstad
Smedjegatan 27, Nyhem, Halmstads kommun
  • Såld 25 feb. 2026
profilfoto på mäklare
NiklasCannon

Smedjegatan 27

Radhus
Nyhem, Halmstads kommun
Svensk Fastighetsförmedling Halmstad

80+72 m²

3 rum

422 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 000 000 kr+11 %
Svensk Fastighetsförmedling Halmstad
Svensk Fastighetsförmedling Halmstad
Berggräsvägen 19, Getinge, Halmstads kommun
  • Såld 13 feb. 2026
profilfoto på mäklare
JörgenIvarsson

Berggräsvägen 19

Villa
Getinge, Halmstads kommun
Svensk Fastighetsförmedling Halmstad

164 m²

7 rum

870 m²
  • Uteplats

Slutpris 3 500 000 kr+19 %
Svensk Fastighetsförmedling Halmstad
Svensk Fastighetsförmedling Halmstad
Lyngåkravägen 27, Harplinge, Halmstads kommun
  • Såld 12 feb. 2026
profilfoto på mäklare
NiklasCannon

Lyngåkravägen 27

Villa
Harplinge, Halmstads kommun
Svensk Fastighetsförmedling Halmstad

152+107 m²

5 rum

665 m²
  • Uteplats

Slutpris 3 250 000 kr±0 %
Svensk Fastighetsförmedling Halmstad
Svensk Fastighetsförmedling Halmstad
Tönnersa Järntorpet 245, Tönnersa, Halmstads kommun
  • Såld 11 feb. 2026
profilfoto på mäklare
NiklasCannon

Tönnersa Järntorpet 245

Villa
Tönnersa, Halmstads kommun
Svensk Fastighetsförmedling Halmstad

125 m²

5 rum

1 124 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 430 000 kr+11 %
Svensk Fastighetsförmedling Halmstad
Svensk Fastighetsförmedling Halmstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 feb. 2026
profilfoto på mäklare
JörgenIvarsson

Ranagårdsvägen 14

Lägenhet
Ranagård, Halmstads kommun
Svensk Fastighetsförmedling Halmstad

47 m²

2 rum

3 495 kr/mån

Slutpris 2 025 000 kr±0 %

43 085 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Halmstad
Svensk Fastighetsförmedling Halmstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 feb. 2026
profilfoto på mäklare
NiklasCannon

Hagalundsvägen 34C

Lägenhet
Halmstad, Halmstads kommun
Svensk Fastighetsförmedling Halmstad

112,5 m²

4 rum

8 280 kr/mån

Slutpris 2 440 000 kr-2 %

21 689 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Halmstad
Svensk Fastighetsförmedling Halmstad
Ljungbergsgatan 15, Centrum/Väster, Halmstads kommun
  • Såld 29 jan. 2026
profilfoto på mäklare
MikaelNiwenros

Ljungbergsgatan 15

Villa
Centrum/Väster, Halmstads kommun
Svensk Fastighetsförmedling Halmstad

450+370 m²

11 rum

3 002 m²

Slutpris 20 500 000 kr+8 %
Svensk Fastighetsförmedling Halmstad
Svensk Fastighetsförmedling Halmstad
Hallandsgatan 63A, Centrum/Väster, Halmstads kommun
  • Såld 28 jan. 2026
profilfoto på mäklare
PughRengensjö

Hallandsgatan 63A

Lägenhet
Centrum/Väster, Halmstads kommun
Svensk Fastighetsförmedling Halmstad

126 m²

4 rum

8 701 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 250 000 kr-5 %

33 730 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Halmstad
Svensk Fastighetsförmedling Halmstad
Rundan 20, Gustavsfält, Halmstads kommun
  • Såld 27 jan. 2026
profilfoto på mäklare
NiklasCannon

Rundan 20

Radhus
Gustavsfält, Halmstads kommun
Svensk Fastighetsförmedling Halmstad

104 m²

4 rum

520,7 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 700 000 kr-6 %
Svensk Fastighetsförmedling Halmstad
Svensk Fastighetsförmedling Halmstad
Ekehöjdsgatan 19, Centrum/Väster, Halmstads kommun
  • Såld 15 jan. 2026
profilfoto på mäklare
JörgenIvarsson

Ekehöjdsgatan 19

Villa
Centrum/Väster, Halmstads kommun
Svensk Fastighetsförmedling Halmstad

187+143 m²

6 rum

698 m²

Slutpris 6 400 000 kr-8 %
Svensk Fastighetsförmedling Halmstad
Svensk Fastighetsförmedling Halmstad

Visar 1 - 25 av 90