Hoppa till huvudinnehåll
Logotyp av Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Mäklare Amanda Alwin

Amanda Alwin

Om mig

Amanda är den personliga fastighetsmäklaren med ett enormt driv och engagemang. I sitt arbete värdesätter hon trygghet, förtroende och kunskap. Tidigare har hon arbetat med både sälj och kundservice, vilket hon dagligen får användning av i sitt arbete. Det i kombination med det stora intresset för bostäder och inredning gjorde valet av yrke enkelt. Hon har vart verksam i branschen sedan år 2016 och utöver fastighetsmäklare är hon utbildad civilekonom.
Mäklarens försäljningar
3 rum lägenhet på Söderbyvägen 16 Salem, Salems kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Söderbyvägen 16 Salem, Salems kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Söderbyvägen 16 Salem, Salems kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Söderbyvägen 16 Salem, Salems kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Söderbyvägen 16 Salem, Salems kommun - bild 5
Budgivning pågår
Sön 17 maj kl 11:00

Söderbyvägen 16

Lägenhet
Salem, Salems kommun
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
2 695 000 kr
81 m²
3 rum
vån 1/3
5 043 kr/mån
33 272 kr/m²

Välkommen till denna stilfulla och mycket välskötta gaveltrea i toppskick, bekvämt belägen på entréplan med balkong en våning upp – det bästa av två världar! Bostaden är genomgående renoverad 2016 med moderna och tidlösa materialval, och den öppna planlösningen mellan kök och vardagsrum skapar en härlig, social atmosfär perfekt för både familjeliv och umgänge. Köket är praktiskt utformat med…

Premium
Balkong
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
2 rum lägenhet på Sanatorievägen 23 Söderby, Salems kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Sanatorievägen 23 Söderby, Salems kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Sanatorievägen 23 Söderby, Salems kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Sanatorievägen 23 Söderby, Salems kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Sanatorievägen 23 Söderby, Salems kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 13:00

Sanatorievägen 23

Lägenhet
Söderby, Salems kommun
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
2 095 000 kr
54 m²
2 rum
vån 3/4
4 733 kr/mån
38 796 kr/m²

Välkommen till en ljus och välplanerad tvårumslägenhet högt upp i det vackra torghuset vid Söderby Torg, byggt 2009. Här bor du modernt och bekvämt med genomgående ekparkett, stilrena materialval och en stor balkong i soligt sydvästläge. Bostaden har en öppen och social planlösning där kök och vardagsrum flyter samman på ett naturligt sätt – perfekt för både vardag och umgänge. Sovrummet är…

Premium
Balkong
Hiss
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
5 rum radhus på Murarstigen 52 Salem, Salems kommun - bild 1
5 rum radhus på Murarstigen 52 Salem, Salems kommun - bild 2
5 rum radhus på Murarstigen 52 Salem, Salems kommun - bild 3
5 rum radhus på Murarstigen 52 Salem, Salems kommun - bild 4
5 rum radhus på Murarstigen 52 Salem, Salems kommun - bild 5
Sön 17 maj

Murarstigen 52

Radhus
Salem, Salems kommun
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
2 895 000 kr
120 m²
5 rum
7 447 kr/mån
24 125 kr/m²

Varmt välkommen till ett toppenfint renoverat gavelradhus som ligger härligt beläget på en insynsskyddad trädgårdstomt med en flera uteplatser som fångar in solen hela dagen. Bostaden är otroligt smakfullt och stilrent renoverad med ljusa och moderna materialval. Inom området har du bilfria gång- och cykelvägar, lekplats och gröna omgivningar som bjuder in till utomhuslek strax utanför husknuten.…

Premium
Uteplats
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
4 rum parhus på Westerdahlsvägen 39 Rönninge, Salems kommun - bild 1
4 rum parhus på Westerdahlsvägen 39 Rönninge, Salems kommun - bild 2
4 rum parhus på Westerdahlsvägen 39 Rönninge, Salems kommun - bild 3
4 rum parhus på Westerdahlsvägen 39 Rönninge, Salems kommun - bild 4
4 rum parhus på Westerdahlsvägen 39 Rönninge, Salems kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 15:00

Westerdahlsvägen 39

Radhus
Rönninge, Salems kommun
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
4 295 000 kr
120 + 10 m²
4 rum
7 300 kr/mån
35 792 kr/m²

Välkommen till ett parhus med det lilla extra, beläget i en centralt placerad bostadsrättsförening med sjötomt vid vackra Flaten. Här bor du på en solig trädgårdstomt i ett lugnt och uppskattat område, där ståtliga pilträd ramar in den grönskande omgivningen. De generösa gräsytorna bjuder in till lek, picknick och trevliga stunder tillsammans med grannar och vänner. Vid den gemensamma badbryggan…

Premium
Uteplats
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
5 rum radhus på Fasanstigen 60 Salem, Salems kommun - bild 1
5 rum radhus på Fasanstigen 60 Salem, Salems kommun - bild 2
5 rum radhus på Fasanstigen 60 Salem, Salems kommun - bild 3
5 rum radhus på Fasanstigen 60 Salem, Salems kommun - bild 4
5 rum radhus på Fasanstigen 60 Salem, Salems kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 12:00

Fasanstigen 60

Radhus
Salem, Salems kommun
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
2 895 000 kr
110 + 30 m²
5 rum
511 m² tomt

Välkommen till detta trevliga gavelradhus i ett lugnt och mycket barnvänligt område. Huset är beläget på en friköpt hörntomt omgiven av lummig grönska, med ett högt och insynsskyddat läge som skapar både avskildhet och trivsel. Detta är ett gyllene tillfälle att förvärva ett väl omhändertaget hus med visst renoveringsbehov, där många fina originaldetaljer fortfarande är bevarade och ger bostaden…

Premium
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
1,5 rum lägenhet på Sandstuguvägen 57 Uttran, Botkyrka kommun - bild 1
1,5 rum lägenhet på Sandstuguvägen 57 Uttran, Botkyrka kommun - bild 2
1,5 rum lägenhet på Sandstuguvägen 57 Uttran, Botkyrka kommun - bild 3
1,5 rum lägenhet på Sandstuguvägen 57 Uttran, Botkyrka kommun - bild 4
1,5 rum lägenhet på Sandstuguvägen 57 Uttran, Botkyrka kommun - bild 5
Sön 24 maj kl 13:30

Sandstuguvägen 57

Lägenhet
Uttran, Botkyrka kommun
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
1 248 000 kr
30,1 m²
1,5 rum
vån 1/4
3 159 kr/mån
41 462 kr/m²

Välkommen till denna otroligt fina 1,5:a med en optimal planlösning där varje kvadratmeter är väl genomtänkt. Här bor du bekvämt på entréplan, med generösa och sociala ytor som bjuder in till umgänge såväl utomhus som inomhus. Det rymliga vardagsrummet och matplatsen ligger i öppen och luftig planlösning mot det moderna köket. Från vardagsrummet kliver du rakt ut på en mysig uteplats i västläge –…

Premium
Uteplats
Hiss
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
3 rum lägenhet på Trädgårdsmästarstigen 10 Salem, Salems kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Trädgårdsmästarstigen 10 Salem, Salems kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Trädgårdsmästarstigen 10 Salem, Salems kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Trädgårdsmästarstigen 10 Salem, Salems kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Trädgårdsmästarstigen 10 Salem, Salems kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 14:00

Trädgårdsmästarstigen 10

Lägenhet
Salem, Salems kommun
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
2 445 000 kr
78,3 m²
3 rum
vån 4/4
6 054 kr/mån
31 226 kr/m²

Ett sällsynt tillfälle att förvärva en av områdets absolut bäst belägna lägenheter – en fantastisk gaveltrea högst upp i huset med fri utsikt mot lummig grönska från samtliga fönster och balkongen. Här bor du med ett privat, insynsskyddat och soligt läge där lugnet är påtagligt. Trots närheten till busshållplats, skolor och förskola upplevs bostaden som avskild och rofylld – en plats där…

Premium
Balkong
Hiss
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
2 rum lägenhet på Emanuel Birkes väg 4 Salem, Salems kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Emanuel Birkes väg 4 Salem, Salems kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Emanuel Birkes väg 4 Salem, Salems kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Emanuel Birkes väg 4 Salem, Salems kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Emanuel Birkes väg 4 Salem, Salems kommun - bild 5
Sön 24 maj kl 11:00

Emanuel Birkes väg 4

Lägenhet
Salem, Salems kommun
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
1 395 000 kr
66 m²
2 rum
vån 2/6
6 361 kr/mån
21 136 kr/m²

Med ett attraktivt läge i natursköna Salem finner du denna välplanerade och trivsamma lägenhet i Rönningeborg, ett mycket uppskattat seniorboende för dig som är 55 år eller äldre. Bostaden är i gott skick och har genomgående fint laminatgolv, målade väggar samt bytt elcentral. Till lägenheten hör även en inglasad balkong i ett trevligt läge där du kan njuta av eftermiddagssolen. Här bor du i en…

Premium
Balkong
Hiss
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
1 rum lägenhet på Emanuel Birkes väg 4 Salem, Salems kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Emanuel Birkes väg 4 Salem, Salems kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Emanuel Birkes väg 4 Salem, Salems kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Emanuel Birkes väg 4 Salem, Salems kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Emanuel Birkes väg 4 Salem, Salems kommun - bild 5
Sön 24 maj kl 11:00

Emanuel Birkes väg 4

Lägenhet
Salem, Salems kommun
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
1 145 000 kr
44 m²
1 rum
vån 6/6
4 758 kr/mån
26 023 kr/m²

Högst upp i andra huset på Rönningeborg, en bostadsrättsförening för dig som är 55 år fyllda vid inflyttningen, återfinns denna trevliga lägenhet om 1 rum och kök. Bostaden erbjuder genomgående ljusa ytskikt, inglasad balkong i väst och generös klädkammare. Här bor du med närhet till restaurangen, innergården och gemensamma ytor så som motionsrum, frisör, bibliotek, systuga och snickarbod. Bästa…

Premium
Balkong
Hiss
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
1 rum lägenhet på Wibeliusgatan 6B Mariekäll, Södertälje kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Wibeliusgatan 6B Mariekäll, Södertälje kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Wibeliusgatan 6B Mariekäll, Södertälje kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Wibeliusgatan 6B Mariekäll, Södertälje kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Wibeliusgatan 6B Mariekäll, Södertälje kommun - bild 5
Sön 17 maj

Wibeliusgatan 6B

Lägenhet
Mariekäll, Södertälje kommun
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
1 295 000 kr
36,5 m²
1 rum
vån 3/3
3 490 kr/mån
35 479 kr/m²

Välkommen till en välplanerad etta med fint ljusinsläpp och klassisk 40-talskänsla på lugn adress nära till både natur och centrum. Lägenheten har ett kök med plats för matbord, vardagsrum med sovalkov och helkaklat badrum med klinkergolv. Den möblerbara balkongen i fritt läge erbjuder utsikt över grönska och takåsar. Här bor du i en stabil Riksbyggen-förening med god ekonomi och flera…

Premium
Balkong
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
1 rum lägenhet på Emanuel Birkes väg 5 Salem, Salems kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Emanuel Birkes väg 5 Salem, Salems kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Emanuel Birkes väg 5 Salem, Salems kommun - bild 3
Sön 24 maj kl 11:00

Emanuel Birkes väg 5

Lägenhet
Salem, Salems kommun
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
995 000 kr
45 m²
1 rum
vån 2/6
4 815 kr/mån
22 111 kr/m²
Plus
Balkong
Hiss
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Salem, Salems kommun
Sön 17 maj

Jägarstigen 18

Radhus
Salem, Salems kommun
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
2 795 000 kr
105 m²
4 rum
6 553 kr/mån
26 619 kr/m²
Uteplats
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Rönninge, Salems kommun
Sön 24 maj kl 12:30

Hagavägen 6C

Lägenhet
Rönninge, Salems kommun
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
1 995 000 kr
41 m²
2 rum
vån 1/2
3 623 kr/mån
48 659 kr/m²
Uteplats
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Salem, Salems kommun
Sön 24 maj kl 14:30

Mosshagestigen 218

Lägenhet
Salem, Salems kommun
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
1 595 000 kr
63 m²
2 rum
vån 1/4
5 419 kr/mån
25 317 kr/m²
Balkong
Hiss
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
3 rum lägenhet på Emanuel Birkes väg 5 Salem, Salems kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Emanuel Birkes väg 5 Salem, Salems kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Emanuel Birkes väg 5 Salem, Salems kommun - bild 3
Budgivning pågår

Emanuel Birkes väg 5

Lägenhet
Salem, Salems kommun
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
1 395 000 kr
86 m²
3 rum
vån 2/5
7 735 kr/mån
16 221 kr/m²
Plus
Balkong
Hiss
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB

Visar alla 15