Hoppa till huvudinnehåll
Logotyp av Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Mäklare Amanda Alwin

Amanda Alwin

Om mig

Amanda är den personliga fastighetsmäklaren med ett enormt driv och engagemang. I sitt arbete värdesätter hon trygghet, förtroende och kunskap. Tidigare har hon arbetat med både sälj och kundservice, vilket hon dagligen får användning av i sitt arbete. Det i kombination med det stora intresset för bostäder och inredning gjorde valet av yrke enkelt. Hon har vart verksam i branschen sedan år 2016 och utöver fastighetsmäklare är hon utbildad civilekonom.
Mäklarens försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Emanuel Birkes väg 2, Salem, Salems kommun
  • Såld 6 maj. 2026
profilfoto på mäklare
AmandaAlwin

Emanuel Birkes väg 2

Lägenhet
Salem, Salems kommun
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB

86 m²

3 rum

7 735 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 600 000 kr-5 %

18 605 kr/m²

Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Örnstigen 22, Salem, Salems kommun
  • Såld 3 maj. 2026
profilfoto på mäklare
AmandaAlwin

Örnstigen 22

Radhus
Salem, Salems kommun
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB

107+22 m²

5 rum

179 m²

Slutpris 3 300 000 kr-4 %
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Lilldalsvägen 33, Rönninge, Salems kommun
  • Såld 25 apr. 2026
profilfoto på mäklare
AmandaAlwin

Lilldalsvägen 33

Radhus
Rönninge, Salems kommun
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB

118 m²

4 rum

481 m²

Slutpris 4 370 000 kr-1 %
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Fjärilstigen 35, Salem, Salems kommun
  • Såld 16 apr. 2026
profilfoto på mäklare
AmandaAlwin

Fjärilstigen 35

Radhus
Salem, Salems kommun
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB

127+58 m²

6 rum

226 m²

Slutpris 3 175 000 kr-6 %
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Engelsbergsvägen 20, Rönninge, Salems kommun
  • Såld 11 apr. 2026
profilfoto på mäklare
AmandaAlwin

Engelsbergsvägen 20

Villa
Rönninge, Salems kommun
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB

137 m²

6 rum

734 m²

Slutpris 6 000 000 kr-8 %
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Engelsbergsvägen 73, Rönninge, Salems kommun
  • Såld 27 mar. 2026
profilfoto på mäklare
AmandaAlwin

Engelsbergsvägen 73

Lägenhet
Rönninge, Salems kommun
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB

69,1 m²

3 rum

5 237 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 795 000 kr±0 %

40 449 kr/m²

Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Emanuel Birkes väg 4, Salem, Salems kommun
  • Såld 20 mar. 2026
profilfoto på mäklare
AmandaAlwin

Emanuel Birkes väg 4

Lägenhet
Salem, Salems kommun
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB

66 m²

2 rum

6 361 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 395 000 kr±0 %

21 136 kr/m²

Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Stationsvägen 17, Rönninge, Salems kommun
  • Såld 20 mar. 2026
profilfoto på mäklare
AmandaAlwin

Stationsvägen 17

Lägenhet
Rönninge, Salems kommun
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB

64 m²

2 rum

4 254 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 175 000 kr-5 %

33 984 kr/m²

Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 mar. 2026
profilfoto på mäklare
AmandaAlwin

Snickarstigen 2

Radhus
Salem, Salems kommun
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB

120+25 m²

5 rum

227 m²

Slutpris 2 500 000 kr-7 %
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Rönningevägen 65C, Rönninge, Salems kommun
  • Såld 14 mar. 2026
profilfoto på mäklare
AmandaAlwin

Rönningevägen 65C

Radhus
Rönninge, Salems kommun
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB

120 m²

5 rum

161 m²

Slutpris 4 300 000 kr-2 %
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Söderbyvägen 14, Salem, Salems kommun
  • Såld 15 feb. 2026
profilfoto på mäklare
AmandaAlwin

Söderbyvägen 14

Lägenhet
Salem, Salems kommun
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB

81 m²

4 rum

5 044 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 350 000 kr-11 %

29 012 kr/m²

Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Emanuel Birkes väg 5, Salem, Salems kommun
  • Såld 13 feb. 2026
profilfoto på mäklare
AmandaAlwin

Emanuel Birkes väg 5

Lägenhet
Salem, Salems kommun
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB

45 m²

1 rum

4 815 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 925 000 kr-19 %

20 556 kr/m²

Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 feb. 2026
profilfoto på mäklare
AmandaAlwin

Herrängsvägen 18

Radhus
Rönninge, Salems kommun
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB

120 m²

5 rum

189 m²

Slutpris 3 500 000 kr-3 %
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 feb. 2026
profilfoto på mäklare
AmandaAlwin

Dammtorpsbacken 2

Lägenhet
Rönninge, Salems kommun
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB

32 m²

1 rum

2 513 kr/mån

Slutpris 1 450 000 kr-9 %

45 313 kr/m²

Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 feb. 2026
profilfoto på mäklare
AmandaAlwin

Mosshagestigen 180

Radhus
Salem, Salems kommun
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB

106 m²

4 rum

7 939 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 600 000 kr-3 %

24 528 kr/m²

Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Täppvägen 13, Rönninge, Salems kommun
  • Såld 24 jan. 2026
profilfoto på mäklare
AmandaAlwin

Täppvägen 13

Villa
Rönninge, Salems kommun
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB

112+112 m²

7 rum

1 809 m²

Slutpris 6 075 000 kr-3 %
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Rönninge Torg 13, Rönninge, Salems kommun
  • Såld 24 jan. 2026
profilfoto på mäklare
AmandaAlwin

Rönninge Torg 13

Lägenhet
Rönninge, Salems kommun
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB

53 m²

2 rum

4 429 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 2 450 000 kr-2 %

46 226 kr/m²

Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 dec. 2025
profilfoto på mäklare
AmandaAlwin

Kantarellstigen 12

Radhus
Salem, Salems kommun
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB

126 m²

5 rum

216 m²

Slutpris 2 800 000 kr-5 %
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 dec. 2025
profilfoto på mäklare
AmandaAlwin

Emanuel Birkes väg 2

Lägenhet
Salem, Salems kommun
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB

86 m²

3 rum

7 735 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 780 000 kr-6 %

20 698 kr/m²

Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 nov. 2025
profilfoto på mäklare
AmandaAlwin

Emanuel Birkes väg 4

Lägenhet
Salem, Salems kommun
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB

45 m²

1 rum

4 815 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 800 000 kr-11 %

17 778 kr/m²

Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 nov. 2025
profilfoto på mäklare
AmandaAlwin

Tallsätravägen 15B

Lägenhet
Rönninge, Salems kommun
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB

60 m²

2 rum

4 491 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 220 000 kr-11 %

37 000 kr/m²

Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Emanuel Birkes Väg 2, Salem, Salems kommun
  • Såld 5 nov. 2025
profilfoto på mäklare
AmandaAlwin

Emanuel Birkes Väg 2

Lägenhet
Salem, Salems kommun
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB

91 m²

4 rum

8 307 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 000 000 kr-9 %

21 978 kr/m²

Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 nov. 2025
profilfoto på mäklare
AmandaAlwin

Bondestigen 59

Radhus
Salem, Salems kommun
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB

120 m²

5 rum

7 337 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 790 000 kr-5 %

23 250 kr/m²

Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 okt. 2025
profilfoto på mäklare
AmandaAlwin

Bistigen 6

Radhus
Salem, Salems kommun
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB

129+30 m²

4 rum

433 m²

Slutpris 3 600 000 kr-10 %
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Vinkelbacken 11, Tumba, Botkyrka kommun
  • Såld 16 sep. 2025
profilfoto på mäklare
AmandaAlwin

Vinkelbacken 11

Villa
Tumba, Botkyrka kommun
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB

97+90 m²

6 rum

692 m²

Slutpris 4 450 000 kr-4 %
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB

Visar 1 - 25 av 41