Hoppa till huvudinnehåll
Logotyp av Notar
Guldhemmets logotyp

Vinnare

Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2019, 2020, 2021, 2022, 2023, 2024, 2025

Mäklare Simon Wall Sanktnovius

Simon Wall Sanktnovius

Om mig

Jag är uppväxt i Lund och har med åren blivit en av stadens och landets mest meriterade och välrenommerade fastighetsmäklare. Med min mångåriga erfarenhet har jag byggt upp ett imponerande nätverk. Mitt engagemang och innovativa affärssätt har belönats med många åtråvärda utmärkelser år efter år och idag får jag uteslutande uppdrag genom rekommendationer. Min passion är att säkerställa att du som säljare får det bästa möjliga slutpris för din bostad och detta genomsyrar varje steg i processen.
Mäklarens försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Utbrytningsgränden 4C, Norra Fäladen, Lunds kommun
  • Såld 9 mar. 2026

Utbrytningsgränden 4C

Lägenhet
Norra Fäladen, Lunds kommun
Notar

36 m²

1 rum

3 600 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 395 000 kr-3 %

38 750 kr/m²

Notar
Notar
Fjelievägen 18, Lund - Centrum, Lunds kommun
  • Såld 5 mar. 2026

Fjelievägen 18

Lägenhet
Lund - Centrum, Lunds kommun
Notar

73 m²

3 rum

4 355 kr/mån

Slutpris 3 195 000 kr±0 %

43 767 kr/m²

Notar
Notar
Dag hammarskjölds väg 3F, Tuna, Lunds kommun
  • Såld 2 mar. 2026

Dag hammarskjölds väg 3F

Lägenhet
Tuna, Lunds kommun
Notar

83,5 m²

3 rum

5 376 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 825 000 kr-2 %

33 832 kr/m²

Notar
Notar
Tegelvägen 16, Väster, Lunds kommun
  • Såld 26 feb. 2026

Tegelvägen 16

Villa
Väster, Lunds kommun
Notar

181+118 m²

7 rum

853 m²

Slutpris 10 630 000 kr-11 %
Notar
Notar
Sångarevägen 22B, Östra Torn, Lunds kommun
  • Såld 25 feb. 2026

Sångarevägen 22B

Radhus
Östra Torn, Lunds kommun
Notar

134 m²

4 rum

207 m²

Slutpris 5 995 000 kr±0 %
Notar
Notar
Kämpagränden 9C, Linero, Lunds kommun
  • Såld 20 feb. 2026

Kämpagränden 9C

Lägenhet
Linero, Lunds kommun
Notar

95 m²

3 rum

5 311 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 250 000 kr-2 %

23 684 kr/m²

Notar
Notar
Tresädesgränden 23B, Dalby, Lunds kommun
  • Såld 19 feb. 2026

Tresädesgränden 23B

Lägenhet
Dalby, Lunds kommun
Notar

82 m²

3 rum

5 880 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 050 000 kr-7 %

25 000 kr/m²

Notar
Notar
Rolfs Väg 6, Flyinge, Eslövs kommun
  • Såld 15 feb. 2026

Rolfs Väg 6

Radhus
Flyinge, Eslövs kommun
Notar

73+15 m²

2 rum

6 116 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 475 000 kr-1 %

20 205 kr/m²

Notar
Notar
Kastanjegatan 25B, Nilstorp, Lunds kommun
  • Såld 12 feb. 2026

Kastanjegatan 25B

Lägenhet
Nilstorp, Lunds kommun
Notar

67 m²

2 rum

4 188 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 100 000 kr+5 %

31 343 kr/m²

Notar
Notar
Dag hammarskjölds väg 1B, Tuna, Lunds kommun
  • Såld 3 feb. 2026

Dag hammarskjölds väg 1B

Lägenhet
Tuna, Lunds kommun
Notar

42 m²

1 rum

3 590 kr/mån

Slutpris 2 000 000 kr-9 %

47 619 kr/m²

Notar
Notar
Jordabalksvägen 37, Norra Fäladen, Lunds kommun
  • Såld 2 feb. 2026

Jordabalksvägen 37

Lägenhet
Norra Fäladen, Lunds kommun
Notar

95 m²

3 rum

7 361 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 600 000 kr-6 %

16 842 kr/m²

Notar
Notar
Nöbbelövs kyrkoväg 12G, Nöbbelöv, Lunds kommun
  • Såld 30 jan. 2026

Nöbbelövs kyrkoväg 12G

Radhus
Nöbbelöv, Lunds kommun
Notar

136 m²

6 rum

7 857 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 4 795 000 kr+2 %

35 257 kr/m²

Notar
Notar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 jan. 2026

Vipeholms allé 53

Lägenhet
Vipeholmsparken, Lunds kommun
Notar

93 m²

4 rum

6 999 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 3 850 000 kr-1 %

41 398 kr/m²

Notar
Notar
Slåttervägen 5B, Kobjer, Lunds kommun
  • Såld 25 jan. 2026

Slåttervägen 5B

Lägenhet
Kobjer, Lunds kommun
Notar

59 m²

2 rum

3 805 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 200 000 kr-4 %

37 288 kr/m²

Notar
Notar
Scheelevägen 3F, Tuna, Lunds kommun
  • Såld 23 jan. 2026

Scheelevägen 3F

Lägenhet
Tuna, Lunds kommun
Notar

59 m²

2 rum

4 487 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 2 310 000 kr-4 %

39 153 kr/m²

Notar
Notar
Vipeholms allé 44, Vipeholmsparken, Lunds kommun
  • Såld 18 jan. 2026

Vipeholms allé 44

Lägenhet
Vipeholmsparken, Lunds kommun
Notar

98 m²

4 rum

5 407 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 000 000 kr+5 %

40 816 kr/m²

Notar
Notar
Raffinadgatan 3, Lund - Centrum, Lunds kommun
  • Såld 16 jan. 2026

Raffinadgatan 3

Lägenhet
Lund - Centrum, Lunds kommun
Notar

54 m²

2 rum

4 433 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 2 595 000 kr±0 %

48 056 kr/m²

Notar
Notar
Brunnshögsgatan 52, Brunnshög, Lunds kommun
  • Såld 12 jan. 2026

Brunnshögsgatan 52

Lägenhet
Brunnshög, Lunds kommun
Notar

98 m²

4 rum

5 506 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 000 000 kr-2 %

40 816 kr/m²

Notar
Notar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 jan. 2026

Brunnshögsgatan 43

Lägenhet
Lund - Centrum, Lunds kommun
Notar

60 m²

2 rum

4 283 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 330 000 kr-3 %

38 833 kr/m²

Notar
Notar
Bredgatan 20A, Lund - Centrum, Lunds kommun
  • Såld 9 jan. 2026

Bredgatan 20A

Lägenhet
Lund - Centrum, Lunds kommun
Notar

63 m²

2 rum

4 737 kr/mån

Slutpris 3 295 000 kr±0 %

52 302 kr/m²

Notar
Notar
Dressyrvägen 5, Flyinge, Eslövs kommun
  • Såld 7 jan. 2026

Dressyrvägen 5

Radhus
Flyinge, Eslövs kommun
Notar

124,4 m²

5 rum

9 494 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 495 000 kr±0 %

20 056 kr/m²

Notar
Notar
Warholms väg 6B, Tuna, Lunds kommun
  • Såld 6 jan. 2026

Warholms väg 6B

Lägenhet
Tuna, Lunds kommun
Notar

88,6 m²

4 rum

3 520 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 995 000 kr±0 %

33 804 kr/m²

Notar
Notar
Dag Hammarskjölds väg 1E, Tuna, Lunds kommun
  • Såld 2 jan. 2026

Dag Hammarskjölds väg 1E

Lägenhet
Tuna, Lunds kommun
Notar

50 m²

2 rum

3 035 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 240 000 kr+2 %

44 800 kr/m²

Notar
Notar
Soluppgången 24, Brunnshög, Lunds kommun
  • Såld 2 jan. 2026

Soluppgången 24

Lägenhet
Brunnshög, Lunds kommun
Notar

58 m²

2 rum

4 401 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 400 000 kr±0 %

41 379 kr/m²

Notar
Notar
Prins Augusts gata 16, Lund - Centrum, Lunds kommun
  • Såld 29 dec. 2025

Prins Augusts gata 16

Lägenhet
Lund - Centrum, Lunds kommun
Notar

80,3 m²

3 rum

6 215 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 595 000 kr-3 %

44 770 kr/m²

Notar
Notar

Visar 26 - 50 av 129