Hoppa till huvudinnehåll
Logotyp av Notar
Guldhemmets logotyp

Vinnare

Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2019, 2020, 2021, 2022, 2023, 2024, 2025

Mäklare Simon Wall Sanktnovius

Simon Wall Sanktnovius

Om mig

Jag är uppväxt i Lund och har med åren blivit en av stadens och landets mest meriterade och välrenommerade fastighetsmäklare. Med min mångåriga erfarenhet har jag byggt upp ett imponerande nätverk. Mitt engagemang och innovativa affärssätt har belönats med många åtråvärda utmärkelser år efter år och idag får jag uteslutande uppdrag genom rekommendationer. Min passion är att säkerställa att du som säljare får det bästa möjliga slutpris för din bostad och detta genomsyrar varje steg i processen.
Mäklarens försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 maj. 2026

Karl XII gatan 8A

Lägenhet
Lund - Centrum, Lunds kommun
Notar

85,2 m²

3 rum

3 187 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 5 500 000 kr±0 %

64 554 kr/m²

Notar
Notar
Nyckelkroken 22, Norra Fäladen, Lunds kommun
  • Såld 6 maj. 2026

Nyckelkroken 22

Radhus
Norra Fäladen, Lunds kommun
Notar

139+63 m²

5 rum

252 m²

Slutpris 6 000 000 kr-3 %
Notar
Notar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 maj. 2026

Skarpskyttevägen 18C

Lägenhet
Norra Fäladen, Lunds kommun
Notar

109 m²

4 rum

6 574 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 3 600 000 kr±0 %

33 028 kr/m²

Notar
Notar
Vipeholms allé 60, Vipeholmsparken, Lunds kommun
  • Såld 3 maj. 2026

Vipeholms allé 60

Lägenhet
Vipeholmsparken, Lunds kommun
Notar

77 m²

3 rum

5 145 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 295 000 kr±0 %

42 792 kr/m²

Notar
Notar
Magistratsvägen 14E, Norra Fäladen, Lunds kommun
  • Såld 30 apr. 2026

Magistratsvägen 14E

Lägenhet
Norra Fäladen, Lunds kommun
Notar

34,5 m²

1 rum

3 068 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 700 000 kr-3 %

49 275 kr/m²

Notar
Notar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 apr. 2026

Kämpagränden 11C

Lägenhet
Linero, Lunds kommun
Notar

78 m²

3 rum

4 380 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 050 000 kr+3 %

26 282 kr/m²

Notar
Notar
Gyllenkroks allé 29, Lund - Centrum, Lunds kommun
  • Såld 27 apr. 2026

Gyllenkroks allé 29

Lägenhet
Lund - Centrum, Lunds kommun
Notar

203,7 m²

8 rum

13 249 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 11 000 000 kr-15 %

54 001 kr/m²

Notar
Notar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 apr. 2026

Agronomvägen 6

Lägenhet
Råbylund, Lunds kommun
Notar

55 m²

2 rum

3 773 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 2 200 000 kr-4 %

40 000 kr/m²

Notar
Notar
Warholms väg 6B, Tuna, Lunds kommun
  • Såld 24 apr. 2026

Warholms väg 6B

Lägenhet
Tuna, Lunds kommun
Notar

88,6 m²

3 rum

3 520 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 325 000 kr-2 %

37 528 kr/m²

Notar
Notar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 apr. 2026

Iliongränden 88

Radhus
Östra Torn, Lunds kommun
Notar

112 m²

5 rum

8 171 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 4 375 000 kr-7 %

39 063 kr/m²

Notar
Notar
Raffinadgatan 6, Lund - Centrum, Lunds kommun
  • Såld 24 apr. 2026

Raffinadgatan 6

Lägenhet
Lund - Centrum, Lunds kommun
Notar

49 m²

2 rum

3 636 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 650 000 kr-2 %

54 082 kr/m²

Notar
Notar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 apr. 2026

Erik Dahlbergsgatan 1

Lägenhet
Lund - Centrum, Lunds kommun
Notar

77,6 m²

3 rum

2 837 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 5 500 000 kr±0 %

70 876 kr/m²

Notar
Notar
Agronomvägen 2, Råbylund, Lunds kommun
  • Såld 17 apr. 2026

Agronomvägen 2

Lägenhet
Råbylund, Lunds kommun
Notar

55 m²

2 rum

3 773 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 300 000 kr-4 %

41 818 kr/m²

Notar
Notar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 apr. 2026

Stora Fiskaregatan 3C

Lägenhet
Lund - Centrum, Lunds kommun
Notar

28 m²

1 rum

2 988 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 645 000 kr+2 %

94 464 kr/m²

Notar
Notar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 apr. 2026

Hospitalsgatan 10C

Radhus
Nöden, Lunds kommun
Notar

57 m²

2 rum

3 242 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 3 500 000 kr+3 %

61 404 kr/m²

Notar
Notar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 apr. 2026

Melbavägen 2

Villa
Bjärred, Lomma kommun
Notar

122 m²

4 rum

749 m²

Slutpris 8 325 000 kr+3 %
Notar
Notar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 apr. 2026

Runslingan 8A

Lägenhet
Linero, Lunds kommun
Notar

101,5 m²

4 rum

6 575 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 800 000 kr-3 %

27 586 kr/m²

Notar
Notar
Parternas gränd 63, Norra Fäladen, Lunds kommun
  • Såld 9 apr. 2026

Parternas gränd 63

Lägenhet
Norra Fäladen, Lunds kommun
Notar

48 m²

2 rum

5 158 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 400 000 kr-6 %

29 167 kr/m²

Notar
Notar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 apr. 2026

Grobladsvägen 3

Radhus
Dalby, Lunds kommun
Notar

94 m²

4 rum

6 450 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 995 000 kr±0 %

31 862 kr/m²

Notar
Notar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 apr. 2026

Prins Augusts gata 8

Lägenhet
Lund - Centrum, Lunds kommun
Notar

58,5 m²

2 rum

4 072 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 000 000 kr-3 %

51 282 kr/m²

Notar
Notar
Sakförarevägen 21, Norra Fäladen, Lunds kommun
  • Såld 2 apr. 2026

Sakförarevägen 21

Radhus
Norra Fäladen, Lunds kommun
Notar

68 m²

2 rum

6 062 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 500 000 kr-12 %

22 059 kr/m²

Notar
Notar
Järnåkravägen 9B, Järnåkra, Lunds kommun
  • Såld 29 mar. 2026

Järnåkravägen 9B

Lägenhet
Järnåkra, Lunds kommun
Notar

61 m²

2 rum

2 859 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 450 000 kr-4 %

40 164 kr/m²

Notar
Notar
Hampåkersvägen 18, Veberöd, Lunds kommun
  • Såld 25 mar. 2026

Hampåkersvägen 18

Radhus
Veberöd, Lunds kommun
Notar

156 m²

7 rum

589 m²

Slutpris 3 700 000 kr-5 %
Notar
Notar
Solvändan 11A, Brunnshög, Lunds kommun
  • Såld 13 mar. 2026

Solvändan 11A

Lägenhet
Brunnshög, Lunds kommun
Notar

44 m²

2 rum

3 494 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 125 000 kr-1 %

48 295 kr/m²

Notar
Notar
Utbrytningsgränden 4C, Norra Fäladen, Lunds kommun
  • Såld 9 mar. 2026

Utbrytningsgränden 4C

Lägenhet
Norra Fäladen, Lunds kommun
Notar

36 m²

1 rum

3 600 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 395 000 kr-3 %

38 750 kr/m²

Notar
Notar

Visar 1 - 25 av 128