Hoppa till huvudinnehåll
LF Fastighetsförmedling Uppsala

LF Fastighetsförmedling Uppsala

Till kontorets webbsida

Mäklare

Mäklarkontorets försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 maj. 2025

Råbyvägen 53E

Lägenhet
Gränby, Uppsala kommun
LF Fastighetsförmedling Uppsala

65 m²

2 rum

5 390 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 825 000 kr-4 %

28 077 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Uppsala
LF Fastighetsförmedling Uppsala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 maj. 2025

Åsgunnsvägen 10

Villa
Bälinge, Uppsala kommun
LF Fastighetsförmedling Uppsala

212 m²

8 rum

1 169 m²

Slutpris 5 985 000 kr-8 %
LF Fastighetsförmedling Uppsala
LF Fastighetsförmedling Uppsala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 maj. 2025

Gimogatan 13A

Lägenhet
Norra Luthagen, Uppsala kommun
LF Fastighetsförmedling Uppsala

41 m²

2 rum

3 387 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 750 000 kr±0 %

42 683 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Uppsala
LF Fastighetsförmedling Uppsala
Röda vägen 11, Björklinge, Uppsala kommun
  • Såld 13 maj. 2025

Röda vägen 11

Fritidshus
Björklinge, Uppsala kommun
LF Fastighetsförmedling Uppsala

49 m²

3 rum

1 293 m²

Slutpris 1 475 000 kr-13 %
LF Fastighetsförmedling Uppsala
LF Fastighetsförmedling Uppsala
Väderkvarnsgatan 54A, Fålhagen, Uppsala kommun
  • Såld 12 maj. 2025

Väderkvarnsgatan 54A

Lägenhet
Fålhagen, Uppsala kommun
LF Fastighetsförmedling Uppsala

73,5 m²

3 rum

4 724 kr/mån

Slutpris 3 250 000 kr+9 %

44 218 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Uppsala
LF Fastighetsförmedling Uppsala
Bergslagsresan 103, Sävja, Uppsala kommun
  • Såld 12 maj. 2025

Bergslagsresan 103

Lägenhet
Sävja, Uppsala kommun
LF Fastighetsförmedling Uppsala

68,5 m²

2 rum

4 723 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 1 100 000 kr+10 %

16 058 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Uppsala
LF Fastighetsförmedling Uppsala
Bellmansgatan 130, Bellman, Uppsala kommun
  • Såld 9 maj. 2025

Bellmansgatan 130

Lägenhet
Bellman, Uppsala kommun
LF Fastighetsförmedling Uppsala

81,5 m²

3 rum

5 027 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 730 000 kr+8 %

21 227 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Uppsala
LF Fastighetsförmedling Uppsala
Almunge-Söderby 70D, Almunge, Uppsala kommun
  • Såld 9 maj. 2025

Almunge-Söderby 70D

Villa
Almunge, Uppsala kommun
LF Fastighetsförmedling Uppsala

141 m²

6 rum

4 669 m²

Slutpris 4 660 000 kr+4 %
LF Fastighetsförmedling Uppsala
LF Fastighetsförmedling Uppsala
Murargatan 18C, Salabacke, Uppsala kommun
  • Såld 9 maj. 2025

Murargatan 18C

Lägenhet
Salabacke, Uppsala kommun
LF Fastighetsförmedling Uppsala

56 m²

2 rum

5 366 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 650 000 kr±0 %

29 464 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Uppsala
LF Fastighetsförmedling Uppsala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 maj. 2025

Eksätravägen 122

Lägenhet
Vårdsätra, Uppsala kommun
LF Fastighetsförmedling Uppsala

79 m²

3 rum

7 128 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 2 195 000 kr±0 %

27 785 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Uppsala
LF Fastighetsförmedling Uppsala
Enstigen 14, Vänge, Uppsala kommun
  • Såld 9 maj. 2025

Enstigen 14

Villa
Vänge, Uppsala kommun
LF Fastighetsförmedling Uppsala

104 m²

4 rum

336 m²

Slutpris 3 150 000 kr+6 %
LF Fastighetsförmedling Uppsala
LF Fastighetsförmedling Uppsala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 maj. 2025

Husbyborg lott nr. 47

Fritidshus
Husbyborg, Uppsala kommun
LF Fastighetsförmedling Uppsala

24 m²

2 rum

368 m²

Slutpris 950 000 kr+12 %
LF Fastighetsförmedling Uppsala
LF Fastighetsförmedling Uppsala
Kungsängsgatan 57B, Kungsängen, Uppsala kommun
  • Såld 9 maj. 2025

Kungsängsgatan 57B

Lägenhet
Kungsängen, Uppsala kommun
LF Fastighetsförmedling Uppsala

65 m²

2 rum

5 095 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 460 000 kr+3 %

37 846 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Uppsala
LF Fastighetsförmedling Uppsala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 maj. 2025

Smedsbylegatan 3B

Radhus
Fålhagen, Uppsala kommun
LF Fastighetsförmedling Uppsala

146 m²

5 rum

492 m²

Slutpris 8 730 000 kr+17 %
LF Fastighetsförmedling Uppsala
LF Fastighetsförmedling Uppsala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 maj. 2025

Norbyvägen 81

Villa
Eriksberg, Uppsala kommun
LF Fastighetsförmedling Uppsala

118+118 m²

7 rum

1 010 m²

Slutpris 8 300 000 kr+11 %
LF Fastighetsförmedling Uppsala
LF Fastighetsförmedling Uppsala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 maj. 2025

Börjegatan 3B

Lägenhet
Främre Luthagen, Uppsala kommun
LF Fastighetsförmedling Uppsala

103 m²

4 rum

5 887 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 5 975 000 kr+4 %

58 010 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Uppsala
LF Fastighetsförmedling Uppsala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 maj. 2025

Johannesbäcksgatan 99

Lägenhet
Salabacke, Uppsala kommun
LF Fastighetsförmedling Uppsala

48 m²

2 rum

3 388 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 750 000 kr-24 %

36 458 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Uppsala
LF Fastighetsförmedling Uppsala
Bellisvägen 238, Tunabackar, Uppsala kommun
  • Såld 7 maj. 2025

Bellisvägen 238

Fritidshus
Tunabackar, Uppsala kommun
LF Fastighetsförmedling Uppsala

30 m²

2 rum

491 m²

Slutpris 600 000 kr-14 %
LF Fastighetsförmedling Uppsala
LF Fastighetsförmedling Uppsala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 maj. 2025

Akademivägen 3

Villa
Bergsbrunna, Uppsala kommun
LF Fastighetsförmedling Uppsala

124 m²

5 rum

1 276 m²

Slutpris 6 300 000 kr+7 %
LF Fastighetsförmedling Uppsala
LF Fastighetsförmedling Uppsala
Blixtgatan 1, Gränby, Uppsala kommun
  • Såld 6 maj. 2025

Blixtgatan 1

Lägenhet
Gränby, Uppsala kommun
LF Fastighetsförmedling Uppsala

82,5 m²

3,5 rum

5 091 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 895 000 kr±0 %

22 970 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Uppsala
LF Fastighetsförmedling Uppsala
Tunagatan 7E, Uppsala, Uppsala kommun
  • Såld 5 maj. 2025

Tunagatan 7E

Lägenhet
Uppsala, Uppsala kommun
LF Fastighetsförmedling Uppsala

59 m²

2 rum

3 341 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 125 000 kr-1 %

36 017 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Uppsala
LF Fastighetsförmedling Uppsala
Lindsbergsgatan 3C, Sommarro, Uppsala kommun
  • Såld 4 maj. 2025

Lindsbergsgatan 3C

Lägenhet
Sommarro, Uppsala kommun
LF Fastighetsförmedling Uppsala

50 m²

2 rum

3 719 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 975 000 kr±0 %

39 500 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Uppsala
LF Fastighetsförmedling Uppsala
Luthagsesplanaden 26A, Luthagen, Uppsala kommun
  • Såld 2 maj. 2025

Luthagsesplanaden 26A

Lägenhet
Luthagen, Uppsala kommun
LF Fastighetsförmedling Uppsala

125 m²

6 rum

8 376 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 6 200 000 kr+3 %

49 600 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Uppsala
LF Fastighetsförmedling Uppsala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 maj. 2025

Danmarks-Söderby 187

Villa
Danmark, Uppsala kommun
LF Fastighetsförmedling Uppsala

160 m²

6 rum

1 056 m²

Slutpris 4 950 000 kr±0 %
LF Fastighetsförmedling Uppsala
LF Fastighetsförmedling Uppsala

Visar 501 - 524 av 524