Hoppa till huvudinnehåll
Mäklare Alexander Langer

Alexander Langer

Om mig

Jag har varit verksam i Sundbyberg/Solna sedan 2017. Mitt fokusområde är familjebostäder, främst lägenheter från 3 rum och kök och uppåt, samt villor och radhus. Det strategiska beslutet att fokusera mot en mer bestämd nisch har bidragit till en djup kunskap inom relevanta bostadsområden, förväntade målgruppen, försäljningsstrategin för segmentet, samt ett ständigt aktuellt och stort spekulantregister. Kontakta mig så berättar jag mer om hur dessa faktorer gör skillnad för just er försäljning!
Mäklarens försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Forskningsringen 69B, Ursvik, Sundbybergs kommun
  • Såld 5 jun. 2025
profilfoto på mäklare
AlexanderLanger

Forskningsringen 69B

Radhus
Ursvik, Sundbybergs kommun
LF Fastighetsförmedling Sundbyberg

84 m²

4 rum

5 493 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 5 150 000 kr+3 %

61 310 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Sundbyberg
LF Fastighetsförmedling Sundbyberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 maj. 2025
profilfoto på mäklare
AlexanderLanger

Vintergatan 2A

Lägenhet
Sundbyberg Centrum, Sundbybergs kommun
LF Fastighetsförmedling Sundbyberg

83 m²

3 rum

6 223 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 6 725 000 kr+3 %

81 024 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Sundbyberg
LF Fastighetsförmedling Sundbyberg
Sandåsvägen 1, Sundbyberg, Sundbybergs kommun
  • Såld 16 maj. 2025
profilfoto på mäklare
AlexanderLanger

Sandåsvägen 1

Villa
Sundbyberg, Sundbybergs kommun
LF Fastighetsförmedling Sundbyberg

240+120 m²

6 rum

827 m²

Slutpris 12 750 000 kr
LF Fastighetsförmedling Sundbyberg
LF Fastighetsförmedling Sundbyberg
Ryttmästarvägen 30, Rissne, Sundbybergs kommun
  • Såld 5 maj. 2025
profilfoto på mäklare
AlexanderLanger

Ryttmästarvägen 30

Radhus
Rissne, Sundbybergs kommun
LF Fastighetsförmedling Sundbyberg

104 m²

4 rum

249 m²

Slutpris 5 700 000 kr-1 %
LF Fastighetsförmedling Sundbyberg
LF Fastighetsförmedling Sundbyberg
Lavettvägen 1D, Rissne, Sundbybergs kommun
  • Såld 3 maj. 2025
profilfoto på mäklare
AlexanderLanger

Lavettvägen 1D

Radhus
Rissne, Sundbybergs kommun
LF Fastighetsförmedling Sundbyberg

102 m²

4 rum

199 m²

Slutpris 5 200 000 kr-1 %
LF Fastighetsförmedling Sundbyberg
LF Fastighetsförmedling Sundbyberg

Visar 26 - 30 av 30