- Sök mäklare
- LF Fastighetsförmedling Sundbyberg
- Alexander Langer
Om mig
Jag har varit verksam i Sundbyberg/Solna sedan 2017.
Mitt fokusområde är familjebostäder, främst lägenheter från 3 rum och kök och uppåt, samt villor och radhus.
Det strategiska beslutet att fokusera mot en mer bestämd nisch har bidragit till en djup kunskap inom relevanta bostadsområden, förväntade målgruppen, försäljningsstrategin för segmentet, samt ett ständigt aktuellt och stort spekulantregister.
Kontakta mig så berättar jag mer om hur dessa faktorer gör skillnad för just er försäljning!
Mäklarens försäljningar
Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Vattugatan 9
Sundbyberg Centrum, Sundbybergs kommun
39 m²
2 rum
- Hiss
Slutpris 2 900 000 kr+4 %
74 359 kr/m²
LF Fastighetsförmedling Sundbyberg

Kronogårdsvägen 24
Ursvik, Sundbybergs kommun
116 m²
4 rum
Slutpris 8 400 000 kr-1 %
LF Fastighetsförmedling Sundbyberg
Maps Data: Google © 2026
De Lavalvägen 15
Lilla Ursvik, Sundbybergs kommun
127+146 m²
Slutpris 11 700 000 kr
LF Fastighetsförmedling Sundbyberg

Skogsvägen 2
Råstahem, Solna kommun
170+78 m²
6 rum
Slutpris 12 875 000 kr+3 %
LF Fastighetsförmedling Solna
Maps Data: Google © 2026
Franstorpsvägen 1
Lilla Alby, Sundbybergs kommun
60 m²
2 rum
- Balkong
Slutpris 3 860 000 kr
64 333 kr/m²
LF Fastighetsförmedling Sundbyberg

Marieborgsgatan 2
Ursvik, Sundbybergs kommun
69 m²
3 rum
- Balkong
- Hiss
Slutpris 3 210 000 kr+7 %
46 522 kr/m²
LF Fastighetsförmedling Sundbyberg

Vegagatan 15
Sundbyberg Centrum, Sundbybergs kommun
78 m²
4 rum
- Balkong
Slutpris 6 200 000 kr+3 %
79 487 kr/m²
LF Fastighetsförmedling Sundbyberg

Sevensvägen 22
Lilla Ursvik, Sundbybergs kommun
49,7 m²
2 rum
- Balkong
- Hiss
Slutpris 2 300 000 kr-2 %
46 278 kr/m²
LF Fastighetsförmedling Sundbyberg

Gustav III:s Boulevard 161
Frösunda, Solna kommun
82,5 m²
3 rum
- Uteplats
- Hiss
Slutpris 4 410 000 kr-5 %
53 455 kr/m²
LF Fastighetsförmedling Solna

Hemmansvägen 4
Ursvik, Sundbybergs kommun
131 m²
5 rum
Slutpris 7 950 000 kr±0 %
LF Fastighetsförmedling Sundbyberg

Forskargränd 16A
Ursvik, Sundbybergs kommun
114 m²
5 rum
- Balkong
- Uteplats
Slutpris 6 820 000 kr+1 %
59 825 kr/m²
LF Fastighetsförmedling Sundbyberg

Våtmarksvägen 40
Järvastaden, Solna kommun
134+6 m²
5,5 rum
Slutpris 9 850 000 kr-1 %
LF Fastighetsförmedling Sundbyberg

Fredsgatan 17
Sundbyberg Centrum, Sundbybergs kommun
81 m²
3 rum
- Balkong
- Hiss
Slutpris 6 000 000 kr±0 %
74 074 kr/m²
LF Fastighetsförmedling Sundbyberg

Kronogårdsvägen 24
Ursvik, Sundbybergs kommun
116 m²
4 rum
Slutpris 7 350 000 kr-2 %
LF Fastighetsförmedling Sundbyberg

Fylkesvägen 8
Lilla Ursvik, Sundbybergs kommun
121+54 m²
5 rum
Slutpris 10 000 000 kr-9 %
LF Fastighetsförmedling Sundbyberg

Forskningsringen 60
Ursvik, Sundbybergs kommun
188 m²
6 rum
Slutpris 11 200 000 kr-5 %
LF Fastighetsförmedling Sundbyberg

Hamngatan 24A
Sundbyberg Centrum, Sundbybergs kommun
55 m²
2 rum
- Balkong
- Hiss
Slutpris 4 100 000 kr+3 %
74 545 kr/m²
LF Fastighetsförmedling Sundbyberg

Sundbybergs torg 1D
Sundbyberg Centrum, Sundbybergs kommun
98 m²
3 rum
- Balkong
- Hiss
Slutpris 7 995 000 kr±0 %
81 582 kr/m²
LF Fastighetsförmedling Sundbyberg

Milstensvägen 48
Ursvik, Sundbybergs kommun
80 m²
4 rum
- Balkong
- Hiss
Slutpris 3 800 000 kr±0 %
47 500 kr/m²
LF Fastighetsförmedling Sundbyberg

Grönlingens väg 29
Ursvik, Sundbybergs kommun
202 m²
7 rum
Slutpris 11 000 000 kr-2 %
LF Fastighetsförmedling Sundbyberg

Landsvägen 41
Sundbyberg Centrum, Sundbybergs kommun
113,5 m²
4 rum
- Balkong
- Hiss
Slutpris 10 800 000 kr-4 %
95 154 kr/m²
LF Fastighetsförmedling Sundbyberg

Gustav III:s Boulevard 96
Frösunda, Solna kommun
84 m²
3 rum
- Balkong
- Hiss
Slutpris 4 875 000 kr-2 %
58 036 kr/m²
LF Fastighetsförmedling Solna

Fredsgatan 9A
Sundbyberg Centrum, Sundbybergs kommun
97 m²
4 rum
- Hiss
Slutpris 6 550 000 kr-6 %
67 526 kr/m²
LF Fastighetsförmedling Sundbyberg

Gräsvägen 5
Ursvik, Sundbybergs kommun
134 m²
5 rum
Slutpris 8 575 000 kr+1 %
LF Fastighetsförmedling Sundbyberg

Gunnarbovägen 40
Järvastaden, Solna kommun
157 m²
6 rum
- Uteplats
Slutpris 9 000 000 kr-5 %
57 325 kr/m²
LF Fastighetsförmedling Solna
Visar 1 - 25 av 30