Hoppa till huvudinnehåll
Mäklare Alexander Langer

Alexander Langer

Om mig

Jag har varit verksam i Sundbyberg/Solna sedan 2017. Mitt fokusområde är familjebostäder, främst lägenheter från 3 rum och kök och uppåt, samt villor och radhus. Det strategiska beslutet att fokusera mot en mer bestämd nisch har bidragit till en djup kunskap inom relevanta bostadsområden, förväntade målgruppen, försäljningsstrategin för segmentet, samt ett ständigt aktuellt och stort spekulantregister. Kontakta mig så berättar jag mer om hur dessa faktorer gör skillnad för just er försäljning!
Mäklarens försäljningar
9 rum villa på Dalgången 7 Tulemarken, Sundbybergs kommun - bild 1
9 rum villa på Dalgången 7 Tulemarken, Sundbybergs kommun - bild 2
9 rum villa på Dalgången 7 Tulemarken, Sundbybergs kommun - bild 3
9 rum villa på Dalgången 7 Tulemarken, Sundbybergs kommun - bild 4
9 rum villa på Dalgången 7 Tulemarken, Sundbybergs kommun - bild 5
Kommande

Dalgången 7

Villa
Tulemarken, Sundbybergs kommun
LF Fastighetsförmedling Sundbyberg
18 500 000 kr
257 + 27 m²
9 rum
775 m² tomt

Välkommen till denna representativa funkisvilla om 257 kvm samt 27 kvm biyta (total golvyta 284 kvm), belägen på en lugn gata i hjärtat av populära Tulemarken. Här bor du nära allt Sundbyberg har att erbjuda – förskolor, skolor, Lötsjöns natursköna promenadstråk, Golfängarna, Mall of Scandinavia, mataffärer, restauranger och stadens breda utbud av kollektivtrafik. Huset uppfördes 1938 och har…

Premium
LF Fastighetsförmedling Sundbyberg
LF Fastighetsförmedling Sundbyberg
6 rum villa på Frejavägen 30 Lilla Ursvik, Sundbybergs kommun - bild 1
6 rum villa på Frejavägen 30 Lilla Ursvik, Sundbybergs kommun - bild 2
6 rum villa på Frejavägen 30 Lilla Ursvik, Sundbybergs kommun - bild 3
6 rum villa på Frejavägen 30 Lilla Ursvik, Sundbybergs kommun - bild 4
6 rum villa på Frejavägen 30 Lilla Ursvik, Sundbybergs kommun - bild 5
Kommande

Frejavägen 30

Villa
Lilla Ursvik, Sundbybergs kommun
LF Fastighetsförmedling Sundbyberg
Pris på förfrågan
167 + 38 m²
6 rum
601 m² tomt

Charmig och välskött putsvilla i idylliska Lilla Ursvik – 167 kvm boarea + uthyrningsdel och garage Välkommen till denna vackra 40-talsvilla i det eftertraktade och gröna villaområdet Lilla Ursvik – ett område som kombinerar lugnet från naturen med närhet till stadens puls. Här bor du i en väl omhändertagen putsvilla med generösa ytor, uthyrningsmöjlighet, garage och en härlig trädgårdstomt –…

Premium
LF Fastighetsförmedling Sundbyberg
LF Fastighetsförmedling Sundbyberg
tomt på Johan Olof Wallins väg 3 Karolinska, Solna kommun - bild 1
tomt på Johan Olof Wallins väg 3 Karolinska, Solna kommun - bild 2
tomt på Johan Olof Wallins väg 3 Karolinska, Solna kommun - bild 3
tomt på Johan Olof Wallins väg 3 Karolinska, Solna kommun - bild 4
tomt på Johan Olof Wallins väg 3 Karolinska, Solna kommun - bild 5
Kommande

Johan Olof Wallins väg 3

Tomt
Karolinska, Solna kommun
LF Fastighetsförmedling Solna
8 500 000 kr
1 003 m²

Snart erbjuds en chans som bokstavligen är "once in a lifetime" – skapa ert eget drömboende på en av Stockholms absolut mest centrala obebyggda tomter. Denna unika tomträtt är något utöver det vanliga – ett sällsynt tillfälle för dig som vill kombinera cityliv med lugn och närhet till naturen. Ett läge som saknar motstycke Fastigheten är strategiskt belägen med gångavstånd till Vasastan…

Premium
LF Fastighetsförmedling Solna
LF Fastighetsförmedling Solna
Ursvik, Sundbybergs kommun
Kommande

Gåsörtsvägen 10

Radhus
Ursvik, Sundbybergs kommun
LF Fastighetsförmedling Sundbyberg
8 250 000 kr
136 m²
6 rum
232 m² tomt
LF Fastighetsförmedling Sundbyberg
LF Fastighetsförmedling Sundbyberg
3 rum lägenhet på Forskargränd 1 Ursvik, Sundbybergs kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Forskargränd 1 Ursvik, Sundbybergs kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Forskargränd 1 Ursvik, Sundbybergs kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Forskargränd 1 Ursvik, Sundbybergs kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Forskargränd 1 Ursvik, Sundbybergs kommun - bild 5
Kommande

Forskargränd 1

Lägenhet
Ursvik, Sundbybergs kommun
LF Fastighetsförmedling Sundbyberg
Pris på förfrågan
80 m²
3 rum
vån 1/5
4 924 kr/mån

Högt belägen på en kulle finner ni denna ljusa och smakfulla trerummare på Forskargränd 1. Här har ni möjligheten att förvärva en stilsäker bostad med vad vi törs påstå ett av Ursviks allra bästa lägen. Tack vare stora fönsterpartier från två väderstreck så kan ni förvänta er en ljus lägenhet med gott om naturligt ljusinsläpp. Den halvöppna planlösningen mellan vardagsrummet och köket…

Premium
Balkong
Hiss
LF Fastighetsförmedling Sundbyberg
LF Fastighetsförmedling Sundbyberg
Ursvik, Sundbybergs kommun
Kommande

Forskningsringen 88

Lägenhet
Ursvik, Sundbybergs kommun
LF Fastighetsförmedling Sundbyberg
2 995 000 kr
71 m²
3 rum
vån 2/8
5 743 kr/mån
42 183 kr/m²
Balkong
Hiss
LF Fastighetsförmedling Sundbyberg
LF Fastighetsförmedling Sundbyberg

Visar alla 6