Hoppa till huvudinnehåll
Guldhemmets logotyp

Finalist

Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Fastighetsbyrån Staffanstorp

Fastighetsbyrån Staffanstorp

Till kontorets webbsida

Mäklare

Mäklarkontorets försäljningar
7 rum villa på Sexevägen 63 Uppåkra, Staffanstorps kommun - bild 1
7 rum villa på Sexevägen 63 Uppåkra, Staffanstorps kommun - bild 2
7 rum villa på Sexevägen 63 Uppåkra, Staffanstorps kommun - bild 3
7 rum villa på Sexevägen 63 Uppåkra, Staffanstorps kommun - bild 4
7 rum villa på Sexevägen 63 Uppåkra, Staffanstorps kommun - bild 5
Budgivning pågår
Mån 18 maj kl 18:00

Sexevägen 63

Villa
Uppåkra, Staffanstorps kommun
Fastighetsbyrån Staffanstorp
6 495 000 kr
155 + 51 m²
7 rum
1 222 m² tomt

Välkommen till denna tillbyggda 1,5-plans villa med källare från 1938 om totalt ca 155 kvm. En komplett idyll med gott om utrymme både ute och inne. Dubbelgarage till bilarna. Hönshus och förråd. Entréplan lockar till socialt umgänge med öppen kontakt mellan kök, matplats och allrummet med eldstad. Här dras blicken även till den vackra tapeten. Dubbla badrumsmiljöer och 2 sovrum. En ovanvåning…

Premium
Uteplats
Fastighetsbyrån Staffanstorp
Fastighetsbyrån Staffanstorp
Tingsbyn, Staffanstorps kommun
Sön 17 maj kl 13:15

Nämndemansgården 7A

Lägenhet
Tingsbyn, Staffanstorps kommun
Fastighetsbyrån Staffanstorp
1 495 000 kr
68 m²
2 rum
vån 2/2
4 902 kr/mån
21 985 kr/m²
Balkong
Fastighetsbyrån Staffanstorp
Fastighetsbyrån Staffanstorp
3 rum lägenhet på Parkallén 36 Hjärup, Staffanstorps kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Parkallén 36 Hjärup, Staffanstorps kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Parkallén 36 Hjärup, Staffanstorps kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Parkallén 36 Hjärup, Staffanstorps kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Parkallén 36 Hjärup, Staffanstorps kommun - bild 5
Mån 18 maj kl 17:00

Parkallén 36

Lägenhet
Hjärup, Staffanstorps kommun
Fastighetsbyrån Staffanstorp
2 495 000 kr
71 m²
3 rum
vån 2/4
6 276 kr/mån
35 141 kr/m²

I ett nybyggt hus uppfört 2023 hittar vi denna lägenhet. Välplanerad och ljus med fint läge intill parken och en stor balkong i rakt söderläge! Allrummet, som har en öppen planlösning mot köket, badar i ljus tack vare höga fönsterpartier och den helglasade balkongdörren som låter dagsljuset flöda in i bostaden. Här finns plats för både matbord och soffmöblemang. Om man önskar skärma av solen har…

Premium
Hiss
Energieffektiv
Fastighetsbyrån Staffanstorp
Fastighetsbyrån Staffanstorp
6 rum villa på Vallby byväg 38-10 Vallby, Staffanstorps kommun - bild 1
6 rum villa på Vallby byväg 38-10 Vallby, Staffanstorps kommun - bild 2
6 rum villa på Vallby byväg 38-10 Vallby, Staffanstorps kommun - bild 3
6 rum villa på Vallby byväg 38-10 Vallby, Staffanstorps kommun - bild 4
6 rum villa på Vallby byväg 38-10 Vallby, Staffanstorps kommun - bild 5
Fre 15 maj kl 12:00

Vallby byväg 38-10

Villa
Vallby, Staffanstorps kommun
Fastighetsbyrån Staffanstorp
5 995 000 kr
158 m²
6 rum
865 m² tomt

Välkomna till ett exklusivt och elegant 1-planshus med generöst ljusinsläpp, stilren design och genomtänkt planlösning. Bostaden erbjuder fem sovrum och två helkaklade badrum, varav ett med badkar och dusch samt ett med dusch och egen access. Rymligt kök i öppen planlösning mot vardagsrummet med fint ljusinsläpp och en inbjudande känsla som genomsyrar hela hemmet. Välskött trädgård med trädäck,…

Premium
Fastighetsbyrån Staffanstorp
Fastighetsbyrån Staffanstorp
Vikhem, Staffanstorps kommun
1 ledig bostad

Brf Ängshem - Vikhem

Radhus
Vikhem, Staffanstorps kommun
Fastighetsbyrån Staffanstorp
fr. 3 268 000 kr
86 m²
3 rum
fr. 5 354 kr/mån
fr. 38 000 kr/m²
Nybyggnadsprojekt
Fastighetsbyrån Staffanstorp
Fastighetsbyrån Staffanstorp
4 rum parhus på Småtegelvägen 26 Vikhem, Staffanstorps kommun - bild 1
4 rum parhus på Småtegelvägen 26 Vikhem, Staffanstorps kommun - bild 2
4 rum parhus på Småtegelvägen 26 Vikhem, Staffanstorps kommun - bild 3
4 rum parhus på Småtegelvägen 26 Vikhem, Staffanstorps kommun - bild 4
4 rum parhus på Småtegelvägen 26 Vikhem, Staffanstorps kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 11:00

Småtegelvägen 26

Radhus
Vikhem, Staffanstorps kommun
Fastighetsbyrån Staffanstorp
3 895 000 kr
100 m²
4 rum
5 430 kr/mån
38 950 kr/m²

Välkommen till ett modernt och välplanerat enplansparhus! Den öppna planlösningen mellan kök och vardagsrum skapar en naturlig samlingspunkt, samtidigt som de stora fönsterpartierna ger ett fint ljusinsläpp och en härlig kontakt med trädgården. Från vardagsrummet nås det trevliga trädäcket och den lättskötta trädgården i västerläge. Bostaden rymmer tre sovrum med flexibla…

Premium
Fastighetsbyrån Staffanstorp
Fastighetsbyrån Staffanstorp
5 rum radhus på Vikhems Bygata 53 Vikhem, Staffanstorps kommun - bild 1
5 rum radhus på Vikhems Bygata 53 Vikhem, Staffanstorps kommun - bild 2
5 rum radhus på Vikhems Bygata 53 Vikhem, Staffanstorps kommun - bild 3
5 rum radhus på Vikhems Bygata 53 Vikhem, Staffanstorps kommun - bild 4
5 rum radhus på Vikhems Bygata 53 Vikhem, Staffanstorps kommun - bild 5
Budgivning pågår
Sön 24 maj kl 12:30

Vikhems Bygata 53

Radhus
Vikhem, Staffanstorps kommun
Fastighetsbyrån Staffanstorp
3 295 000 kr
118,6 m²
5 rum
6 790 kr/mån
27 782 kr/m²

Välkommen till detta charmiga och välplanerade BRF-radhus på populära och barnvänliga Vikhem! Bostaden är fördelad på två plan och erbjuder tre rymliga sovrum med möjlighet till ett fjärde, två helkaklade badrum – ett med dusch och ett med badkar – samt en praktisk tvättstuga som underlättar familjelivet. Här finns även en trevlig uteplats med förråd, trädäck och gräsyta.

Premium
Energieffektiv
Fastighetsbyrån Staffanstorp
Fastighetsbyrån Staffanstorp
5 rum radhus på Tröskgränd 8 Vikhem, Staffanstorps kommun - bild 1
5 rum radhus på Tröskgränd 8 Vikhem, Staffanstorps kommun - bild 2
5 rum radhus på Tröskgränd 8 Vikhem, Staffanstorps kommun - bild 3
5 rum radhus på Tröskgränd 8 Vikhem, Staffanstorps kommun - bild 4
5 rum radhus på Tröskgränd 8 Vikhem, Staffanstorps kommun - bild 5

Tröskgränd 8

Radhus
Vikhem, Staffanstorps kommun
Fastighetsbyrån Staffanstorp
3 395 000 kr
116,5 m²
5 rum
6 680 kr/mån
29 142 kr/m²

Äntligen presenteras detta välplanerade BRF-radhus på populära Vikhem! Ett boende i två plan som erbjuder tre rymliga sovrum – med möjlighet till ett fjärde – dubbla badrum och en separat tvättstuga, perfekt anpassat för familjelivet. Här finns dessutom egen uppfart med plats för två bilar, förråd samt en härlig uteplats med både trädäck och grästäppa. Vi ses på visning!

Premium
Energieffektiv
Fastighetsbyrån Staffanstorp
Fastighetsbyrån Staffanstorp
1 rum lägenhet på Strindbergs väg 3 A Författarbyn, Staffanstorps kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Strindbergs väg 3 A Författarbyn, Staffanstorps kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Strindbergs väg 3 A Författarbyn, Staffanstorps kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Strindbergs väg 3 A Författarbyn, Staffanstorps kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Strindbergs väg 3 A Författarbyn, Staffanstorps kommun - bild 5

Strindbergs väg 3 A

Lägenhet
Författarbyn, Staffanstorps kommun
Fastighetsbyrån Staffanstorp
895 000 kr
46 m²
1 rum
vån 1/2
4 567 kr/mån
19 457 kr/m²

Precis intill Staffanstorps centrum ligger denna mysiga lägenheten om 46 kvm. Här erbjuds ett stort rum med sovalkov, kök, badrum med badkar samt en rymlig och välplanerad klädkammare. Bostaden ligger med närhet till service och kommunikationer med buss runt hörnet. Varmt välkommen på visning!

Premium
Fastighetsbyrån Staffanstorp
Fastighetsbyrån Staffanstorp
4 rum radhus på Kyrkbacken 38 Kyrkbyn, Staffanstorps kommun - bild 1
4 rum radhus på Kyrkbacken 38 Kyrkbyn, Staffanstorps kommun - bild 2
4 rum radhus på Kyrkbacken 38 Kyrkbyn, Staffanstorps kommun - bild 3
4 rum radhus på Kyrkbacken 38 Kyrkbyn, Staffanstorps kommun - bild 4
4 rum radhus på Kyrkbacken 38 Kyrkbyn, Staffanstorps kommun - bild 5
Budgivning pågår
Idag kl 16:30

Kyrkbacken 38

Radhus
Kyrkbyn, Staffanstorps kommun
Fastighetsbyrån Staffanstorp
3 295 000 kr
100 m²
4 rum
129 m² tomt

Detta trivsamma och välskötta radhus bjuder på en genomtänkt och funktionell planlösning med rymliga sällskapsytor på entréplan och en mer privat familjedel på ovanvåningen. Här finns idag tre sovrum, dubbla badrumsmiljöer och en lättskött tomt – ett idealiskt hem för barnfamiljen. Beläget i ett lugnt och grönskande område med närhet till centrum, skolor och förskolor. Välkommen på visning!

Premium
Uteplats
Fastighetsbyrån Staffanstorp
Fastighetsbyrån Staffanstorp
Knutsborg, Staffanstorps kommun

Knutsborg 16 B

Lägenhet
Knutsborg, Staffanstorps kommun
Fastighetsbyrån Staffanstorp
1 495 000 kr
66 m²
2 rum
vån 2/2
5 824 kr/mån
22 652 kr/m²
Balkong
Fastighetsbyrån Staffanstorp
Fastighetsbyrån Staffanstorp
5 rum parhus på Nevisborg 55 Nevisborg, Staffanstorps kommun - bild 1
5 rum parhus på Nevisborg 55 Nevisborg, Staffanstorps kommun - bild 2
5 rum parhus på Nevisborg 55 Nevisborg, Staffanstorps kommun - bild 3
5 rum parhus på Nevisborg 55 Nevisborg, Staffanstorps kommun - bild 4
5 rum parhus på Nevisborg 55 Nevisborg, Staffanstorps kommun - bild 5

Nevisborg 55

Radhus
Nevisborg, Staffanstorps kommun
Fastighetsbyrån Staffanstorp
2 195 000 kr
134 m²
5 rum
10 544 kr/mån
16 381 kr/m²

Välkommen till ett av de populära parhusen i Brf Nevishög – nu finns chansen att förvärva detta trivsamma hem om ca 134 kvm fördelat på två plan. Här erbjuds 3–4 sovrum, två badrum, carport, förråd samt uteplats både på fram- och baksidan – ett perfekt boende för familjen som söker det lilla extra!

Premium
Uteplats
Fastighetsbyrån Staffanstorp
Fastighetsbyrån Staffanstorp
Stora Uppåkra, Staffanstorps kommun

Kryddörtsvägen 40

Lägenhet
Stora Uppåkra, Staffanstorps kommun
Fastighetsbyrån Staffanstorp
3 495 000 kr
105 m²
5 rum
5 573 kr/mån
33 286 kr/m²
Nyproduktion
Fastighetsbyrån Staffanstorp
Fastighetsbyrån Staffanstorp
Hagalid, Staffanstorps kommun

Hästhagevägen 2B

Tomt
Hagalid, Staffanstorps kommun
Fastighetsbyrån Staffanstorp
2 495 000 kr
828 m²
Fastighetsbyrån Staffanstorp
Fastighetsbyrån Staffanstorp

Visar alla 14