Hoppa till huvudinnehåll
Guldhemmets logotyp

Finalist

Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Fastighetsbyrån Skellefteå

Fastighetsbyrån Skellefteå

Till kontorets webbsida

Mäklare

Mäklarkontorets försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Myntgatan 3A, Moröhöjden, Skellefteå kommun
  • Såld 28 maj. 2025

Myntgatan 3A

Lägenhet
Moröhöjden, Skellefteå kommun
Fastighetsbyrån Skellefteå

81,5 m²

3 rum

4 601 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 475 000 kr-11 %

18 098 kr/m²

Fastighetsbyrån Skellefteå
Fastighetsbyrån Skellefteå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 maj. 2025

Östra Nygatan 111

Lägenhet
Älvsbacka, Skellefteå kommun
Fastighetsbyrån Skellefteå

70 m²

3 rum

4 928 kr/mån

Slutpris 1 300 000 kr-13 %

18 571 kr/m²

Fastighetsbyrån Skellefteå
Fastighetsbyrån Skellefteå
Agngatan 27, Ursviken, Skellefteå kommun
  • Såld 26 maj. 2025

Agngatan 27

Villa
Ursviken, Skellefteå kommun
Fastighetsbyrån Skellefteå

113 m²

4 rum

1 564 m²

Slutpris 2 500 000 kr-11 %
Fastighetsbyrån Skellefteå
Fastighetsbyrån Skellefteå
Getbergsvägen 5, Getberget, Skellefteå kommun
  • Såld 23 maj. 2025

Getbergsvägen 5

Lägenhet
Getberget, Skellefteå kommun
Fastighetsbyrån Skellefteå

73,5 m²

3 rum

5 096 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 200 000 kr-7 %

16 327 kr/m²

Fastighetsbyrån Skellefteå
Fastighetsbyrån Skellefteå
Getbergsvägen 7, Getberget, Skellefteå kommun
  • Såld 22 maj. 2025

Getbergsvägen 7

Lägenhet
Getberget, Skellefteå kommun
Fastighetsbyrån Skellefteå

22,5 m²

1 rum

1 783 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 495 000 kr-29 %

22 000 kr/m²

Fastighetsbyrån Skellefteå
Fastighetsbyrån Skellefteå
Hedgatan 19, Morön, Skellefteå kommun
  • Såld 22 maj. 2025

Hedgatan 19

Villa
Morön, Skellefteå kommun
Fastighetsbyrån Skellefteå

105+72 m²

4 rum

910 m²
  • Uteplats

Slutpris 3 700 000 kr-3 %
Fastighetsbyrån Skellefteå
Fastighetsbyrån Skellefteå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 maj. 2025

Läkarvägen 6I

Lägenhet
Norrböle, Skellefteå kommun
Fastighetsbyrån Skellefteå

83 m²

3 rum

4 198 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 770 000 kr-11 %

21 325 kr/m²

Fastighetsbyrån Skellefteå
Fastighetsbyrån Skellefteå
Takdroppsgatan 63, Morö Backe, Skellefteå kommun
  • Såld 19 maj. 2025

Takdroppsgatan 63

Villa
Morö Backe, Skellefteå kommun
Fastighetsbyrån Skellefteå

132 m²

3 rum

678 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 1 900 000 kr-5 %
Fastighetsbyrån Skellefteå
Fastighetsbyrån Skellefteå
Storgatan 82, Älvsbacka, Skellefteå kommun
  • Såld 15 maj. 2025

Storgatan 82

Villa
Älvsbacka, Skellefteå kommun
Fastighetsbyrån Skellefteå

119+67 m²

5 rum

1 056 m²

Slutpris 4 050 000 kr-8 %
Fastighetsbyrån Skellefteå
Fastighetsbyrån Skellefteå
Häggbärsgatan 20, Ostvik, Skellefteå kommun
  • Såld 15 maj. 2025

Häggbärsgatan 20

Villa
Ostvik, Skellefteå kommun
Fastighetsbyrån Skellefteå

120+56 m²

5 rum

1 118 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 395 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Skellefteå
Fastighetsbyrån Skellefteå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 maj. 2025

Kolonigatan 9

Villa
Skelleftehamn, Skellefteå kommun
Fastighetsbyrån Skellefteå

122+86 m²

4 rum

628 m²

Slutpris 900 000 kr-33 %
Fastighetsbyrån Skellefteå
Fastighetsbyrån Skellefteå
Oskarsvägen 12B, Norrböle, Skellefteå kommun
  • Såld 14 maj. 2025

Oskarsvägen 12B

Lägenhet
Norrböle, Skellefteå kommun
Fastighetsbyrån Skellefteå

58,5 m²

2 rum

4 115 kr/mån

Slutpris 1 332 000 kr-5 %

22 769 kr/m²

Fastighetsbyrån Skellefteå
Fastighetsbyrån Skellefteå
Dragongatan 3, Sunnanå, Skellefteå kommun
  • Såld 9 maj. 2025

Dragongatan 3

Villa
Sunnanå, Skellefteå kommun
Fastighetsbyrån Skellefteå

112+48 m²

5 rum

962 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 600 000 kr-5 %
Fastighetsbyrån Skellefteå
Fastighetsbyrån Skellefteå
Nyckelgatan 114, Sunnanå, Skellefteå kommun
  • Såld 9 maj. 2025

Nyckelgatan 114

Lägenhet
Sunnanå, Skellefteå kommun
Fastighetsbyrån Skellefteå

64,5 m²

2 rum

3 889 kr/mån

Slutpris 1 295 000 kr±0 %

20 078 kr/m²

Fastighetsbyrån Skellefteå
Fastighetsbyrån Skellefteå
Bladgatan 151, Anderstorp, Skellefteå kommun
  • Såld 9 maj. 2025

Bladgatan 151

Lägenhet
Anderstorp, Skellefteå kommun
Fastighetsbyrån Skellefteå

84 m²

3 rum

3 547 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 230 000 kr+24 %

14 643 kr/m²

Fastighetsbyrån Skellefteå
Fastighetsbyrån Skellefteå
Hyttlidgatan 69C, Alhem Och Norrbacka, Skellefteå kommun
  • Såld 7 maj. 2025

Hyttlidgatan 69C

Lägenhet
Alhem Och Norrbacka, Skellefteå kommun
Fastighetsbyrån Skellefteå

57 m²

2 rum

3 563 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 100 000 kr-21 %

19 298 kr/m²

Fastighetsbyrån Skellefteå
Fastighetsbyrån Skellefteå
Skiftesgatan 27c, Anderstorp, Skellefteå kommun
  • Såld 4 maj. 2025

Skiftesgatan 27c

Lägenhet
Anderstorp, Skellefteå kommun
Fastighetsbyrån Skellefteå

61 m²

2 rum

4 848 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 800 000 kr-10 %

13 115 kr/m²

Fastighetsbyrån Skellefteå
Fastighetsbyrån Skellefteå
Griffelgatan 25, Bureå, Skellefteå kommun
  • Såld 2 maj. 2025

Griffelgatan 25

Villa
Bureå, Skellefteå kommun
Fastighetsbyrån Skellefteå

120+54 m²

5 rum

916 m²

Slutpris 1 750 000 kr-8 %
Fastighetsbyrån Skellefteå
Fastighetsbyrån Skellefteå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 maj. 2025

Sjömansgatan 14B

Lägenhet
Skelleftehamn, Skellefteå kommun
Fastighetsbyrån Skellefteå

52 m²

2 rum

3 221 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 435 000 kr-3 %

8 365 kr/m²

Fastighetsbyrån Skellefteå
Fastighetsbyrån Skellefteå

Visar 126 - 144 av 144