Hoppa till huvudinnehåll
Guldhemmets logotyp

Finalist

Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Fastighetsbyrån Skellefteå

Fastighetsbyrån Skellefteå

Till kontorets webbsida

Mäklare

Mäklarkontorets försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Köpmangatan 14B, Centralt, Skellefteå kommun
  • Såld 11 maj. 2026

Köpmangatan 14B

Lägenhet
Centralt, Skellefteå kommun
Fastighetsbyrån Skellefteå

71,9 m²

3 rum

5 460 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 350 000 kr-7 %

32 684 kr/m²

Fastighetsbyrån Skellefteå
Fastighetsbyrån Skellefteå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 maj. 2026

Brunnsgatan 2

Villa
Prästbordet - Brännan, Skellefteå kommun
Fastighetsbyrån Skellefteå

123+105 m²

5 rum

1 325 m²

Slutpris 4 500 000 kr-10 %
Fastighetsbyrån Skellefteå
Fastighetsbyrån Skellefteå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 maj. 2026

Rosgatan 11A

Lägenhet
Morön, Skellefteå kommun
Fastighetsbyrån Skellefteå

89,5 m²

4 rum

6 185 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 900 000 kr-12 %

21 229 kr/m²

Fastighetsbyrån Skellefteå
Fastighetsbyrån Skellefteå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 maj. 2026

Semestergatan 22

Villa
Skellefteå, Skellefteå kommun
Fastighetsbyrån Skellefteå

129 m²

6 rum

Slutpris 3 300 000 kr
Fastighetsbyrån Skellefteå
Fastighetsbyrån Skellefteå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 maj. 2026

Ågrensgatan 12

Lägenhet
Ursviken, Skellefteå kommun
Fastighetsbyrån Skellefteå

70,5 m²

3 rum

Slutpris 725 000 kr

10 284 kr/m²

Fastighetsbyrån Skellefteå
Fastighetsbyrån Skellefteå
Myntgatan 7A, Moröhöjden, Skellefteå kommun
  • Såld 6 maj. 2026

Myntgatan 7A

Lägenhet
Moröhöjden, Skellefteå kommun
Fastighetsbyrån Skellefteå

81,5 m²

3 rum

4 693 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 000 000 kr+11 %

24 540 kr/m²

Fastighetsbyrån Skellefteå
Fastighetsbyrån Skellefteå
Myntgatan 25, Moröhöjden, Skellefteå kommun
  • Såld 5 maj. 2026

Myntgatan 25

Lägenhet
Moröhöjden, Skellefteå kommun
Fastighetsbyrån Skellefteå

61 m²

2 rum

4 110 kr/mån

Slutpris 1 100 000 kr±0 %

18 033 kr/m²

Fastighetsbyrån Skellefteå
Fastighetsbyrån Skellefteå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 apr. 2026

Hammargatan 5

Villa
Skelleftehamn, Skellefteå kommun
Fastighetsbyrån Skellefteå

107+62 m²

5 rum

918 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 020 000 kr+7 %
Fastighetsbyrån Skellefteå
Fastighetsbyrån Skellefteå
Norrbölegatan 52B, Norrböle, Skellefteå kommun
  • Såld 24 apr. 2026

Norrbölegatan 52B

Lägenhet
Norrböle, Skellefteå kommun
Fastighetsbyrån Skellefteå

67,5 m²

2 rum

5 727 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 395 000 kr-7 %

20 667 kr/m²

Fastighetsbyrån Skellefteå
Fastighetsbyrån Skellefteå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 apr. 2026

Bäckmansgatan 8

Villa
Ursviken, Skellefteå kommun
Fastighetsbyrån Skellefteå

113 m²

5 rum

Slutpris 2 250 000 kr
Fastighetsbyrån Skellefteå
Fastighetsbyrån Skellefteå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 apr. 2026

Sunnanågatan 24

Villa
Skellefteå, Skellefteå kommun
Fastighetsbyrån Skellefteå

186 m²

8 rum

Slutpris 3 300 000 kr
Fastighetsbyrån Skellefteå
Fastighetsbyrån Skellefteå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 apr. 2026

Kornhällan 660

Fritidshus
Kåge, Skellefteå kommun
Fastighetsbyrån Skellefteå

76 m²

2 rum

Slutpris 1 350 000 kr
Fastighetsbyrån Skellefteå
Fastighetsbyrån Skellefteå
Liftstigen 22, Morö Backe, Skellefteå kommun
  • Såld 17 apr. 2026

Liftstigen 22

Villa
Morö Backe, Skellefteå kommun
Fastighetsbyrån Skellefteå

108+136 m²

6 rum

938 m²

Slutpris 2 550 000 kr+2 %
Fastighetsbyrån Skellefteå
Fastighetsbyrån Skellefteå
Karlgårdsvägen 4, Sörböle, Skellefteå kommun
  • Såld 17 apr. 2026

Karlgårdsvägen 4

Lägenhet
Sörböle, Skellefteå kommun
Fastighetsbyrån Skellefteå

68,5 m²

2 rum

4 413 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 225 000 kr-9 %

17 883 kr/m²

Fastighetsbyrån Skellefteå
Fastighetsbyrån Skellefteå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 apr. 2026

Lund 115B

Villa
Lund, Skellefteå kommun
Fastighetsbyrån Skellefteå

146 m²

7 rum

1 942 m²

Slutpris 4 600 000 kr-2 %
Fastighetsbyrån Skellefteå
Fastighetsbyrån Skellefteå
Orkestervägen 44, Sjungande Dalen, Skellefteå kommun
  • Såld 14 apr. 2026

Orkestervägen 44

Lägenhet
Sjungande Dalen, Skellefteå kommun
Fastighetsbyrån Skellefteå

41,5 m²

1 rum

3 527 kr/mån

Slutpris 700 000 kr-7 %

16 867 kr/m²

Fastighetsbyrån Skellefteå
Fastighetsbyrån Skellefteå
Flintgatan 22, Boliden, Skellefteå kommun
  • Såld 14 apr. 2026

Flintgatan 22

Villa
Boliden, Skellefteå kommun
Fastighetsbyrån Skellefteå

117+80 m²

5 rum

1 066 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 600 000 kr-29 %
Fastighetsbyrån Skellefteå
Fastighetsbyrån Skellefteå
Nyckelgatan 14, Sunnanå, Skellefteå kommun
  • Såld 14 apr. 2026

Nyckelgatan 14

Lägenhet
Sunnanå, Skellefteå kommun
Fastighetsbyrån Skellefteå

65 m²

2 rum

4 478 kr/mån

Slutpris 1 050 000 kr-9 %

16 154 kr/m²

Fastighetsbyrån Skellefteå
Fastighetsbyrån Skellefteå
Medlevägen 128, Medle, Skellefteå kommun
  • Såld 8 apr. 2026

Medlevägen 128

Villa
Medle, Skellefteå kommun
Fastighetsbyrån Skellefteå

127 m²

4 rum

1 013 m²

Slutpris 2 650 000 kr-4 %
Fastighetsbyrån Skellefteå
Fastighetsbyrån Skellefteå
Fäbodgatan 184, Anderstorp, Skellefteå kommun
  • Såld 8 apr. 2026

Fäbodgatan 184

Lägenhet
Anderstorp, Skellefteå kommun
Fastighetsbyrån Skellefteå

84 m²

3 rum

5 434 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 150 000 kr-4 %

13 690 kr/m²

Fastighetsbyrån Skellefteå
Fastighetsbyrån Skellefteå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 apr. 2026

Nybyggargatan 5

Villa
Bergsbyn Norra, Skellefteå kommun
Fastighetsbyrån Skellefteå

181+67 m²

6 rum

2 962 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 4 110 000 kr+3 %
Fastighetsbyrån Skellefteå
Fastighetsbyrån Skellefteå
Ringen 73B, Boliden, Skellefteå kommun
  • Såld 2 apr. 2026

Ringen 73B

Lägenhet
Boliden, Skellefteå kommun
Fastighetsbyrån Skellefteå

79 m²

3 rum

5 100 kr/mån

Slutpris 190 000 kr-3 %

2 405 kr/m²

Fastighetsbyrån Skellefteå
Fastighetsbyrån Skellefteå
Getbergsvägen 7, Getberget, Skellefteå kommun
  • Såld 30 mar. 2026

Getbergsvägen 7

Lägenhet
Getberget, Skellefteå kommun
Fastighetsbyrån Skellefteå

22,5 m²

1 rum

1 724 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 410 000 kr-25 %

18 222 kr/m²

Fastighetsbyrån Skellefteå
Fastighetsbyrån Skellefteå
Timotejvägen 21, Mobacken, Skellefteå kommun
  • Såld 26 mar. 2026

Timotejvägen 21

Villa
Mobacken, Skellefteå kommun
Fastighetsbyrån Skellefteå

126+53 m²

5 rum

888 m²

Slutpris 3 900 000 kr-9 %
Fastighetsbyrån Skellefteå
Fastighetsbyrån Skellefteå
Bladgatan 113, Anderstorp, Skellefteå kommun
  • Såld 23 mar. 2026

Bladgatan 113

Lägenhet
Anderstorp, Skellefteå kommun
Fastighetsbyrån Skellefteå

69,5 m²

2 rum

3 087 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 200 000 kr-4 %

17 266 kr/m²

Fastighetsbyrån Skellefteå
Fastighetsbyrån Skellefteå

Visar 1 - 25 av 143