Hoppa till huvudinnehåll
Guldhemmets logotyp

Finalist

Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Fastighetsbyrån Skellefteå

Fastighetsbyrån Skellefteå

Till kontorets webbsida

Mäklare

Mäklarkontorets försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Bladgatan 76, Anderstorp, Skellefteå kommun
  • Såld 20 mar. 2026

Bladgatan 76

Lägenhet
Anderstorp, Skellefteå kommun
Fastighetsbyrån Skellefteå

63,5 m²

2 rum

3 351 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 250 000 kr±0 %

19 685 kr/m²

Fastighetsbyrån Skellefteå
Fastighetsbyrån Skellefteå
Fältjägarvägen 35A, Prästbordet - Brännan, Skellefteå kommun
  • Såld 20 mar. 2026

Fältjägarvägen 35A

Lägenhet
Prästbordet - Brännan, Skellefteå kommun
Fastighetsbyrån Skellefteå

33,6 m²

1 rum

2 046 kr/mån

Slutpris 625 000 kr-5 %

18 601 kr/m²

Fastighetsbyrån Skellefteå
Fastighetsbyrån Skellefteå
Repslagargränd 5, Centralt, Skellefteå kommun
  • Såld 20 mar. 2026

Repslagargränd 5

Lägenhet
Centralt, Skellefteå kommun
Fastighetsbyrån Skellefteå

82,5 m²

3 rum

7 055 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 850 000 kr-5 %

34 545 kr/m²

Fastighetsbyrån Skellefteå
Fastighetsbyrån Skellefteå
Bågvägen 8, Sörböle, Skellefteå kommun
  • Såld 18 mar. 2026

Bågvägen 8

Villa
Sörböle, Skellefteå kommun
Fastighetsbyrån Skellefteå

112+75 m²

5 rum

940 m²

Slutpris 3 300 000 kr-6 %
Fastighetsbyrån Skellefteå
Fastighetsbyrån Skellefteå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 mar. 2026

Mensträsk 76

Villa
Norsjö, Norsjö kommun
Fastighetsbyrån Skellefteå

98+30 m²

5 rum

1 814 m²

Slutpris 550 000 kr-15 %
Fastighetsbyrån Skellefteå
Fastighetsbyrån Skellefteå
Kågevägen 40A, Norrböle, Skellefteå kommun
  • Såld 9 mar. 2026

Kågevägen 40A

Lägenhet
Norrböle, Skellefteå kommun
Fastighetsbyrån Skellefteå

61,5 m²

2 rum

4 138 kr/mån

Slutpris 995 000 kr±0 %

16 179 kr/m²

Fastighetsbyrån Skellefteå
Fastighetsbyrån Skellefteå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 mar. 2026

Läkarvägen 5C

Lägenhet
Norrböle, Skellefteå kommun
Fastighetsbyrån Skellefteå

32 m²

1 rum

2 053 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 900 000 kr±0 %

28 125 kr/m²

Fastighetsbyrån Skellefteå
Fastighetsbyrån Skellefteå
Nygatan 2 , Bureå, Skellefteå kommun
  • Såld 3 mar. 2026

Nygatan 2

Lägenhet
Bureå, Skellefteå kommun
Fastighetsbyrån Skellefteå

70,5 m²

3 rum

4 358 kr/mån

Slutpris 1 000 000 kr+5 %

14 184 kr/m²

Fastighetsbyrån Skellefteå
Fastighetsbyrån Skellefteå
Yttervik 38, Skellefteå, Skellefteå kommun
  • Såld 26 feb. 2026

Yttervik 38

Villa
Skellefteå, Skellefteå kommun
Fastighetsbyrån Skellefteå

123+7 m²

5 rum

1 040 m²

Slutpris 1 650 000 kr
Fastighetsbyrån Skellefteå
Fastighetsbyrån Skellefteå
Holmgatan 32, Bergsbyn Norra, Skellefteå kommun
  • Såld 20 feb. 2026

Holmgatan 32

Lägenhet
Bergsbyn Norra, Skellefteå kommun
Fastighetsbyrån Skellefteå

32,5 m²

1 rum

2 877 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 270 000 kr-8 %

8 308 kr/m²

Fastighetsbyrån Skellefteå
Fastighetsbyrån Skellefteå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 feb. 2026

Vänskapsgatan 92

Lägenhet
Ursviken, Skellefteå kommun
Fastighetsbyrån Skellefteå

77,5 m²

3 rum

6 365 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 750 000 kr±0 %

9 677 kr/m²

Fastighetsbyrån Skellefteå
Fastighetsbyrån Skellefteå
Kvistgatan 192, Anderstorp, Skellefteå kommun
  • Såld 6 feb. 2026

Kvistgatan 192

Lägenhet
Anderstorp, Skellefteå kommun
Fastighetsbyrån Skellefteå

78 m²

3 rum

4 817 kr/mån

Slutpris 1 350 000 kr-15 %

17 308 kr/m²

Fastighetsbyrån Skellefteå
Fastighetsbyrån Skellefteå
Läkarvägen 6C, Norrböle, Skellefteå kommun
  • Såld 5 feb. 2026

Läkarvägen 6C

Lägenhet
Norrböle, Skellefteå kommun
Fastighetsbyrån Skellefteå

62 m²

2 rum

3 260 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 250 000 kr-7 %

20 161 kr/m²

Fastighetsbyrån Skellefteå
Fastighetsbyrån Skellefteå
Kvistgatan 124, Anderstorp, Skellefteå kommun
  • Såld 5 feb. 2026

Kvistgatan 124

Lägenhet
Anderstorp, Skellefteå kommun
Fastighetsbyrån Skellefteå

102,5 m²

4 rum

6 320 kr/mån

Slutpris 1 600 000 kr±0 %

15 610 kr/m²

Fastighetsbyrån Skellefteå
Fastighetsbyrån Skellefteå
Ringen 75A, Boliden, Skellefteå kommun
  • Såld 3 feb. 2026

Ringen 75A

Lägenhet
Boliden, Skellefteå kommun
Fastighetsbyrån Skellefteå

94 m²

4 rum

3 765 kr/mån

Slutpris 350 000 kr+17 %

3 723 kr/m²

Fastighetsbyrån Skellefteå
Fastighetsbyrån Skellefteå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 feb. 2026

Torpvägen 23

Villa
Sunnanå, Skellefteå kommun
Fastighetsbyrån Skellefteå

123+60 m²

6 rum

1 534 m²

Slutpris 2 900 000 kr-3 %
Fastighetsbyrån Skellefteå
Fastighetsbyrån Skellefteå
Lingonstigen 13, Malå, Malå kommun
  • Såld 22 jan. 2026

Lingonstigen 13

Villa
Malå, Malå kommun
Fastighetsbyrån Skellefteå

120+30 m²

4 rum

906 m²

Slutpris 540 000 kr-5 %
Fastighetsbyrån Skellefteå
Fastighetsbyrån Skellefteå
Orkestervägen 110, Sjungande Dalen, Skellefteå kommun
  • Såld 21 jan. 2026

Orkestervägen 110

Lägenhet
Sjungande Dalen, Skellefteå kommun
Fastighetsbyrån Skellefteå

63 m²

2 rum

4 749 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 000 000 kr-5 %

15 873 kr/m²

Fastighetsbyrån Skellefteå
Fastighetsbyrån Skellefteå
Målgatan 2, Ersmark, Skellefteå kommun
  • Såld 5 jan. 2026

Målgatan 2

Villa
Ersmark, Skellefteå kommun
Fastighetsbyrån Skellefteå

135+38 m²

4 rum

942 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 650 000 kr-8 %
Fastighetsbyrån Skellefteå
Fastighetsbyrån Skellefteå
Strömforsvägen 40, Boliden, Skellefteå kommun
  • Såld 22 dec. 2025

Strömforsvägen 40

Villa
Boliden, Skellefteå kommun
Fastighetsbyrån Skellefteå

78+50 m²

3 rum

1 280 m²

Slutpris 295 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Skellefteå
Fastighetsbyrån Skellefteå
Finnforsvägen 39, Boliden, Skellefteå kommun
  • Såld 22 dec. 2025

Finnforsvägen 39

Villa
Boliden, Skellefteå kommun
Fastighetsbyrån Skellefteå

230+66 m²

8 rum

1 928 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 1 400 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Skellefteå
Fastighetsbyrån Skellefteå
Getbergsvägen 7, Getberget, Skellefteå kommun
  • Såld 22 dec. 2025

Getbergsvägen 7

Lägenhet
Getberget, Skellefteå kommun
Fastighetsbyrån Skellefteå

76 m²

3 rum

5 364 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 625 000 kr-4 %

21 382 kr/m²

Fastighetsbyrån Skellefteå
Fastighetsbyrån Skellefteå
Stenkilsgatan 51, Norrböle, Skellefteå kommun
  • Såld 19 dec. 2025

Stenkilsgatan 51

Villa
Norrböle, Skellefteå kommun
Fastighetsbyrån Skellefteå

74+74 m²

4 rum

578 m²

Slutpris 2 300 000 kr-6 %
Fastighetsbyrån Skellefteå
Fastighetsbyrån Skellefteå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 dec. 2025

Piruettgatan 13

Villa
Falkträsket, Skellefteå kommun
Fastighetsbyrån Skellefteå

156+38 m²

7 rum

884 m²

Slutpris 4 100 000 kr-5 %
Fastighetsbyrån Skellefteå
Fastighetsbyrån Skellefteå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 dec. 2025

Myntgatan 31

Lägenhet
Moröhöjden, Skellefteå kommun
Fastighetsbyrån Skellefteå

81 m²

3 rum

5 163 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 920 000 kr-8 %

11 358 kr/m²

Fastighetsbyrån Skellefteå
Fastighetsbyrån Skellefteå

Visar 26 - 50 av 143