Hoppa till huvudinnehåll
Guldhemmets logotyp

Finalist

Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Fastighetsbyrån Piteå

Fastighetsbyrån Piteå

Till kontorets webbsida

Mäklare

Mäklarkontorets försäljningar
Nötön, Piteå kommun
Sön 17 maj kl 14:30

Karl-Larsa vägen 39

Villa
Nötön, Piteå kommun
Fastighetsbyrån Piteå
1 395 000 kr
62 m²
3 rum
1 503 m² tomt
Fastighetsbyrån Piteå
Fastighetsbyrån Piteå
tomt på Tomter vid Lillfjärden Norrfjärden, Piteå kommun - bild 1
tomt på Tomter vid Lillfjärden Norrfjärden, Piteå kommun - bild 2
tomt på Tomter vid Lillfjärden Norrfjärden, Piteå kommun - bild 3
tomt på Tomter vid Lillfjärden Norrfjärden, Piteå kommun - bild 4
tomt på Tomter vid Lillfjärden Norrfjärden, Piteå kommun - bild 5

Tomter vid Lillfjärden

Tomt
Norrfjärden, Piteå kommun
Fastighetsbyrån Piteå
750 000 kr
1 872 m²

Dessa tomter vid Lillfjärden utanför Norrfjärden erbjuder en unik möjlighet att skapa ditt drömboende. Nu finns chans att köpa en ny tomt som ligger i anslutning till den fyra andra tomterna. Den nya tomten har generösa byggregler som även senare under året kommer att gälla de andra tomterna också. Men redan nu finns möjlighet att bygga 200 kvadratmeter byggyta, vilket gör det möjligt att bygga…

Premium
Fastighetsbyrån Piteå
Fastighetsbyrån Piteå
Haraholmen, Piteå kommun
Tis 19 maj kl 16:30

Haraholmsudden 67

Fritidshus
Haraholmen, Piteå kommun
Fastighetsbyrån Piteå
1 100 000 kr
3 rum
1 000 m² tomt
Fastighetsbyrån Piteå
Fastighetsbyrån Piteå
Öjebyn, Piteå kommun
Mån 18 maj kl 16:30

Trekantsgatan 1

Villa
Öjebyn, Piteå kommun
Fastighetsbyrån Piteå
2 200 000 kr
182 m²
6 rum
910 m² tomt
Energieffektiv
Fastighetsbyrån Piteå
Fastighetsbyrån Piteå
3 rum fritidshus på Kartudden 95 Haraholmen, Piteå kommun - bild 1
3 rum fritidshus på Kartudden 95 Haraholmen, Piteå kommun - bild 2
3 rum fritidshus på Kartudden 95 Haraholmen, Piteå kommun - bild 3
3 rum fritidshus på Kartudden 95 Haraholmen, Piteå kommun - bild 4
3 rum fritidshus på Kartudden 95 Haraholmen, Piteå kommun - bild 5
Tis 19 maj kl 17:30

Kartudden 95

Fritidshus
Haraholmen, Piteå kommun
Fastighetsbyrån Piteå
1 690 000 kr
75 m²
3 rum
1 000 m² tomt

Välkommen till Kartudden och detta välskötta boende, granne med havet. Huvudbyggnaden som under många år bebotts året runt, innehåller bl a vardagsrum med burspråk och vacker utsikt mot skärgården samt stort välutrustat kök med matplats och braskamin. Stor inglasad altan med sydvästläge. På tomten finns flera andra byggnader, vilka både rymmer gäster, fordon, redskap mm. I anslutning till tomten…

Premium
Fastighetsbyrån Piteå
Fastighetsbyrån Piteå
Centrala Stan, Piteå kommun
Mån 18 maj kl 16:30

Storgatan 93B

Lägenhet
Centrala Stan, Piteå kommun
Fastighetsbyrån Piteå
1 075 000 kr
66,5 m²
3 rum
vån 3/3
4 750 kr/mån
16 165 kr/m²
Fastighetsbyrån Piteå
Fastighetsbyrån Piteå
Roknäs, Piteå kommun
Idag kl 16:30

Roknäsvägen 263

Villa
Roknäs, Piteå kommun
Fastighetsbyrån Piteå
1 550 000 kr
182 + 50 m²
9 rum
2 453 m² tomt
Fastighetsbyrån Piteå
Fastighetsbyrån Piteå
2 rum fritidshus på Furuholmen Byske, Skellefteå kommun - bild 1
2 rum fritidshus på Furuholmen Byske, Skellefteå kommun - bild 2
2 rum fritidshus på Furuholmen Byske, Skellefteå kommun - bild 3
2 rum fritidshus på Furuholmen Byske, Skellefteå kommun - bild 4
2 rum fritidshus på Furuholmen Byske, Skellefteå kommun - bild 5

Furuholmen

Fritidshus
Byske, Skellefteå kommun
Fastighetsbyrån Piteå
950 000 kr
2 rum

Ett unikt tillfälle - sommarparadis på ö i Kinnbäcksfjärden. Endast några minuters båtfärd från Kinnbäcks båthamn väntar denna idyll på Furuholmen – ett ostört sommarparadis där naturen och havet är din närmaste granne. Här erbjuds en sällsynt möjlighet att förvärva en riktig pärla med egen brygga, sandstrand, bastu och en generös sommarstuga på arrenderad mark. Dagarna börjar bäst med frukost…

Premium
Fastighetsbyrån Piteå
Fastighetsbyrån Piteå
Degerberget, Piteå kommun
Budgivning pågår

Degerbergsvägen 900

Villa
Degerberget, Piteå kommun
Fastighetsbyrån Piteå
3 995 000 kr
72 m²
4 rum
8 310 m² tomt
Fastighetsbyrån Piteå
Fastighetsbyrån Piteå
Öjebyn, Piteå kommun
Budgivning pågår

Notgränd 17

Lägenhet
Öjebyn, Piteå kommun
Fastighetsbyrån Piteå
1 150 000 kr
77,5 m²
3 rum
vån 1/1
3 903 kr/mån
14 839 kr/m²
Fastighetsbyrån Piteå
Fastighetsbyrån Piteå
7 rum villa på Södra Stationsgatan 8 Öjebyn, Piteå kommun - bild 1
7 rum villa på Södra Stationsgatan 8 Öjebyn, Piteå kommun - bild 2
7 rum villa på Södra Stationsgatan 8 Öjebyn, Piteå kommun - bild 3
7 rum villa på Södra Stationsgatan 8 Öjebyn, Piteå kommun - bild 4
7 rum villa på Södra Stationsgatan 8 Öjebyn, Piteå kommun - bild 5

Södra Stationsgatan 8

Villa
Öjebyn, Piteå kommun
Fastighetsbyrån Piteå
2 075 000 kr
123 + 123 m²
7 rum
758 m² tomt

Letar du efter ett rymligt hem med ett fritt läge på hörntomt? Då är denna 7-rummare i Öjebyn, Piteå, perfekt för dig! Med fyra till fem sovrum finns gott om plats för hela familjen. Dessutom har huset en bastu, gillestuga med eldstad och garage – allt för din bekvämlighet. Det bästa med detta hus är den stora vinterträdgården där du kan njuta av utsikten året runt, den perfekta platsen för…

Premium
Fastighetsbyrån Piteå
Fastighetsbyrån Piteå
Djupviken, Piteå kommun
Tis 19 maj kl 17:30

Svangatan 1

Villa
Djupviken, Piteå kommun
Fastighetsbyrån Piteå
1 300 000 kr
117 + 46 m²
5 rum
922 m² tomt
Fastighetsbyrån Piteå
Fastighetsbyrån Piteå
5 rum villa på Rodervägen 29 Rosvik, Piteå kommun - bild 1
5 rum villa på Rodervägen 29 Rosvik, Piteå kommun - bild 2
5 rum villa på Rodervägen 29 Rosvik, Piteå kommun - bild 3
5 rum villa på Rodervägen 29 Rosvik, Piteå kommun - bild 4
5 rum villa på Rodervägen 29 Rosvik, Piteå kommun - bild 5

Rodervägen 29

Villa
Rosvik, Piteå kommun
Fastighetsbyrån Piteå
1 695 000 kr
136 + 50 m²
5 rum
587 m² tomt

Välkomna till denna praktiska villa på fin hörntomt i Rosvik. Läget är bra nära småbåtshamn och badplats samt med havsutsikt från balkong och altanen på baksidan. Här har vi ett lugnt och barnvänligt område med gångavstånd till byns skola och barnomsorg. Huset är rymligt med en praktisk och öppen planlösning. Här finns totalt 4 sovrum men med möjlighet till fler samt fina sociala ytor på…

Premium
Fastighetsbyrån Piteå
Fastighetsbyrån Piteå
5 rum villa på Tallgatan 3 Annelund, Piteå kommun - bild 1
5 rum villa på Tallgatan 3 Annelund, Piteå kommun - bild 2
5 rum villa på Tallgatan 3 Annelund, Piteå kommun - bild 3

Tallgatan 3

Villa
Annelund, Piteå kommun
Fastighetsbyrån Piteå
2 250 000 kr
111 + 41 m²
5 rum
956 m² tomt
Plus
Fastighetsbyrån Piteå
Fastighetsbyrån Piteå
tomt på Tomter i Fagervik Svensbyn, Piteå kommun - bild 1
tomt på Tomter i Fagervik Svensbyn, Piteå kommun - bild 2
tomt på Tomter i Fagervik Svensbyn, Piteå kommun - bild 3
tomt på Tomter i Fagervik Svensbyn, Piteå kommun - bild 4
tomt på Tomter i Fagervik Svensbyn, Piteå kommun - bild 5

Tomter i Fagervik

Tomt
Svensbyn, Piteå kommun
Fastighetsbyrån Piteå
450 000 kr
1 327 m²

På kort avstånd från centrala stan i ett nytt bostadsområde i närheten av populära Svensbyn ligger de här fantastiska tomterna med magisk kvällssol och härlig utsikt. Tomterna är väl tilltagna och byggrätten är generös (se bilagd detaljplan och plankarta). Området är planerat med fina grönområden så att det känns luftigt. Då det är stor höjdskillnad mellan tomterna närmast vattnet och de bakre…

Premium
Fastighetsbyrån Piteå
Fastighetsbyrån Piteå
villa på Fagerviksvägen 20 Svensbyn, Piteå kommun - bild 1
villa på Fagerviksvägen 20 Svensbyn, Piteå kommun - bild 2
villa på Fagerviksvägen 20 Svensbyn, Piteå kommun - bild 3
villa på Fagerviksvägen 20 Svensbyn, Piteå kommun - bild 4
villa på Fagerviksvägen 20 Svensbyn, Piteå kommun - bild 5

Fagerviksvägen 20

Villa
Svensbyn, Piteå kommun
Fastighetsbyrån Piteå
3 450 000 kr
9 525 m² tomt

På en generös tomt i natursköna Fagervik ligger denna anrika gård – en unik möjlighet för dig som vill kombinera privat boende med verksamhet. Här kan du bo i den ena gården och använda den andra för exempelvis uthyrning, event, bröllop, konferenser, café, gårdsbutik, matservering eller annan företagsverksamhet. Här finns storkök och en rymlig matsal. Det strandnära läget vid Svensbyån erbjuder…

Premium
Fastighetsbyrån Piteå
Fastighetsbyrån Piteå
övrig på Tomt för bostadsändamål i Fagervik Svensbyn, Piteå kommun - bild 1
övrig på Tomt för bostadsändamål i Fagervik Svensbyn, Piteå kommun - bild 2
övrig på Tomt för bostadsändamål i Fagervik Svensbyn, Piteå kommun - bild 3
övrig på Tomt för bostadsändamål i Fagervik Svensbyn, Piteå kommun - bild 4
övrig på Tomt för bostadsändamål i Fagervik Svensbyn, Piteå kommun - bild 5

Tomt för bostadsändamål i Fagervik

Övrigt
Svensbyn, Piteå kommun
Fastighetsbyrån Piteå
1 350 000 kr
2 129 m² tomt

På den här 2 129 kvm stora tomten finns verkligen många möjligheter. Uppför ett hyreshus i två plan eller bygg en stor egen privatbostad eller med vacker utsikt mot vattnet. Planbestämmelserna säger att tomten är ämnad för centrum och bostad, största byggnadsarea är 300 m², högsta nockhöjd för huvudbyggnad är 7,7 meter, högsta nockhöjd för komplementbyggnad är 4,5 meter, takvinkeln får vara…

Premium
Fastighetsbyrån Piteå
Fastighetsbyrån Piteå
Svartudden, Piteå kommun

Lingonstigen 19

Villa
Svartudden, Piteå kommun
Fastighetsbyrån Piteå
3 100 000 kr
132 + 42 m²
4 rum
924 m² tomt
Fastighetsbyrån Piteå
Fastighetsbyrån Piteå
Centrala Stan, Piteå kommun
Budgivning pågår

Storgatan 97 A lgh 1202

Lägenhet
Centrala Stan, Piteå kommun
Fastighetsbyrån Piteå
1 775 000 kr
87 m²
4 rum
vån 2/3
5 216 kr/mån
20 402 kr/m²
Fastighetsbyrån Piteå
Fastighetsbyrån Piteå
Norrfjärden, Piteå kommun

Smedgatan 8

Villa
Norrfjärden, Piteå kommun
Fastighetsbyrån Piteå
1 300 000 kr
122 + 12 m²
5 rum
952 m² tomt
Uteplats
Fastighetsbyrån Piteå
Fastighetsbyrån Piteå
Centrala Stan, Piteå kommun

Kvarngatan 10

Villa
Centrala Stan, Piteå kommun
Fastighetsbyrån Piteå
3 950 000 kr
180 + 90 m²
6 rum
717 m² tomt
Energieffektiv
Fastighetsbyrån Piteå
Fastighetsbyrån Piteå
Blåsmark, Piteå kommun

Pålsvägen 18

Villa
Blåsmark, Piteå kommun
Fastighetsbyrån Piteå
1 995 000 kr
180 m²
6 rum
1,7 ha tomt
Fastighetsbyrån Piteå
Fastighetsbyrån Piteå
Bergsviken, Piteå kommun
Mån 18 maj kl 17:30

Barrgränd 13

Villa
Bergsviken, Piteå kommun
Fastighetsbyrån Piteå
1 425 000 kr
150 + 4 m²
5 rum
391 m² tomt
Fastighetsbyrån Piteå
Fastighetsbyrån Piteå
Hemmingsmark, Piteå kommun

Bäckråvägen 6-10

Övrigt
Hemmingsmark, Piteå kommun
Fastighetsbyrån Piteå
1 100 000 kr
204 m²
2 335 m² tomt
Fastighetsbyrån Piteå
Fastighetsbyrån Piteå
3 rum villa på Yttre Näsudden 103 Öjebyn, Piteå kommun - bild 1
3 rum villa på Yttre Näsudden 103 Öjebyn, Piteå kommun - bild 2
3 rum villa på Yttre Näsudden 103 Öjebyn, Piteå kommun - bild 3
Budgivning pågår

Yttre Näsudden 103

Villa
Öjebyn, Piteå kommun
Fastighetsbyrån Piteå
2 290 000 kr
78 m²
3 rum
1 342 m² tomt
Plus
Fastighetsbyrån Piteå
Fastighetsbyrån Piteå

Visar 1 - 25 av 40