Logotyp av Fastighetsbyrån Piteå
Logotyp av Fastighetsbyrån Piteå

Svangatan 1

Djupviken, Piteå kommun

Visa på karta

1 300 000 kr

1 450 000 kr-10 %

Om bostaden

    Bostadstyp
    Villa
    Upplåtelseform
    Äganderätt
    Antal rum
    5 rum
    Boarea
    117 m²
    Tomtarea
    922 m²
    Energiklass
    C
    Driftkostnad
    35 630 kr/år

Biarea
46 m²
Byggår
1973
Välkommen till Svangatan 1! Denna praktiska enplansvilla är det perfekta hemmet för den mindre familjen. Beläget i det populära området Djupviken i Piteå, erbjuder det närhet till Fårösundet och allt som området har att erbjuda. Hemmet är väl underhållet och lättskött, vilket gör det till en perfekt plats att kalla sitt eget. Med en boyta på 117 kvadratmeter och tre sovrum erbjuder denna bostad lagom med utrymme att trivas i. Tomtytan på 922 kvadratmeter gör att även tomten är lättskött. Med närheten till naturen och Fårösundet finns det gott om möjligheter till friluftsliv och avkoppling. Platsen har mycket att erbjuda med sin närhet till centrala stan och allt vad den har att erbjuda. Här kan du njuta av lugnet i naturen samtidigt som du har bekvämligheter som skolor, butiker och kommunikationer inom bekvämt avstånd. Denna enplansvilla är verkligen en pärla för den som söker den kompakta och lättskötta villan. Välkommen på visning!
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling