Hoppa till huvudinnehåll
Guldhemmets logotyp

Finalist

Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Mäklare Rickard Gustafsson

Rickard Gustafsson

Om mig

Hej Rickard heter jag och har jobbat inom försäljningsyrket med olika befattningar i nästan 30 år innan jag sadlade om till fastighetsmäklare. Det var ett självklart val att jobba på fastighetsbyrån som är marknadsledande på många områden och har många smarta digitala lösningar för att underlätta försäljningsprocessen för våra parter. Att få möta människor i olika livssituationer och göra bostadsaffären så smidig och trygg som möjligt är en utmaning som engagerar mig.
Mäklarens försäljningar
Köping, Köpings kommun
Tor 21 maj kl 17:00

Bergslagsvägen 6b

Lägenhet
Köping, Köpings kommun
Fastighetsbyrån Köping
750 000 kr
71 m²
3 rum
vån 1/3
4 714 kr/mån
10 563 kr/m²
Fastighetsbyrån Köping
Fastighetsbyrån Köping
Kungsör, Kungsörs kommun
Ons 20 maj kl 17:00

Tibblevägen 17

Villa
Kungsör, Kungsörs kommun
Fastighetsbyrån Köping
1 250 000 kr
100 + 44 m²
1 086 m² tomt
Fastighetsbyrån Köping
Fastighetsbyrån Köping
Kolsva, Skinnskattebergs kommun

Pilstigen 3

Villa
Kolsva, Skinnskattebergs kommun
Fastighetsbyrån Köping
1 150 000 kr
86 m²
4 rum
1 558 m² tomt
Fastighetsbyrån Köping
Fastighetsbyrån Köping
3 rum fritidshus på Gärdsgårdsstigen 11 Köping, Köpings kommun - bild 1
3 rum fritidshus på Gärdsgårdsstigen 11 Köping, Köpings kommun - bild 2
3 rum fritidshus på Gärdsgårdsstigen 11 Köping, Köpings kommun - bild 3
3 rum fritidshus på Gärdsgårdsstigen 11 Köping, Köpings kommun - bild 4
3 rum fritidshus på Gärdsgårdsstigen 11 Köping, Köpings kommun - bild 5

Gärdsgårdsstigen 11

Fritidshus
Köping, Köpings kommun
Fastighetsbyrån Köping
1 250 000 kr
53 m²
3 rum
1 722 m² tomt

På Gärdsgårdsstigen 11 i Sundänge ligger ett insynsskyddat fritidshus med ett lugnt och avskilt läge längst in på en återvändsgränd, här råder stillheten och minimal trafik. På bara fem minuters promenad når du Västlandasjön, perfekt för morgondopp eller kvällspromenader i solnedgången. Huset har ett mycket bra solläge som låter ljuset flöda över tomten under större delen av dagen, och det…

Premium
Fastighetsbyrån Köping
Fastighetsbyrån Köping
4 rum villa på Karlagatan 7 Köping, Köpings kommun - bild 1
4 rum villa på Karlagatan 7 Köping, Köpings kommun - bild 2
4 rum villa på Karlagatan 7 Köping, Köpings kommun - bild 3
4 rum villa på Karlagatan 7 Köping, Köpings kommun - bild 4
4 rum villa på Karlagatan 7 Köping, Köpings kommun - bild 5

Karlagatan 7

Villa
Köping, Köpings kommun
Fastighetsbyrån Köping
2 695 000 kr
109 + 55 m²
4 rum
505 m² tomt

Denna charmiga villa från 1940 är belägen i centrala Köping och erbjuder ett boende där klassisk karaktär möter modern komfort. Huset har genomgått en omfattande invändig renovering med stor omsorg om detaljerna, där den tidstypiska känslan bevarats samtidigt som moderna inslag skapar en stilren helhet. Genomgående trägolv i samtliga rum ger en varm och enhetlig atmosfär, och tillsammans med…

Premium
Balkong
Fastighetsbyrån Köping
Fastighetsbyrån Köping
Köping, Köpings kommun
Sön 17 maj kl 15:45

Slånbärsstigen 13

Villa
Köping, Köpings kommun
Fastighetsbyrån Köping
2 100 000 kr
90 + 90 m²
6 rum
460 m² tomt
Uteplats
Fastighetsbyrån Köping
Fastighetsbyrån Köping
Arboga, Arboga kommun
Sön 17 maj kl 12:30

Mallvägen 9

Villa
Arboga, Arboga kommun
Fastighetsbyrån Köping
2 890 000 kr
139 m²
6 rum
743 m² tomt
Fastighetsbyrån Köping
Fastighetsbyrån Köping
5 rum parhus på Tumgatan 7 Kungsör, Kungsörs kommun - bild 1
5 rum parhus på Tumgatan 7 Kungsör, Kungsörs kommun - bild 2
5 rum parhus på Tumgatan 7 Kungsör, Kungsörs kommun - bild 3
5 rum parhus på Tumgatan 7 Kungsör, Kungsörs kommun - bild 4
5 rum parhus på Tumgatan 7 Kungsör, Kungsörs kommun - bild 5

Tumgatan 7

Radhus
Kungsör, Kungsörs kommun
Fastighetsbyrån Köping
1 495 000 kr
117 m²
5 rum
362 m² tomt

Välkommen till konungariket Kungsör, där denna trevliga bostad från 1979 har skogen som granne och en lättskött tomt som bjuder in till avkoppling och lek. Med närhet till affärn och barnomsorg är det här ett perfekt hem för den aktiva familjen. Här finns även ett garage för bekväm parkering samt uppfart med plats för två bilar och en härlig uteplats där man kan njuta av sommarkvällarna. …

Premium
Uteplats
Fastighetsbyrån Köping
Fastighetsbyrån Köping
Kolsva, Skinnskattebergs kommun

Hallonstigen 2

Fritidshus
Kolsva, Skinnskattebergs kommun
Fastighetsbyrån Köping
1 350 000 kr
63 m²
3 rum
1 503 m² tomt
Fastighetsbyrån Köping
Fastighetsbyrån Köping
Köping, Köpings kommun
Budgivning pågår

Bodavägen 26

Villa
Köping, Köpings kommun
Fastighetsbyrån Köping
895 000 kr
60 m²
2 rum
1 720 m² tomt
Fastighetsbyrån Köping
Fastighetsbyrån Köping
5 rum villa på Långtäby 108 Valskog, Kungsörs kommun - bild 1
5 rum villa på Långtäby 108 Valskog, Kungsörs kommun - bild 2
5 rum villa på Långtäby 108 Valskog, Kungsörs kommun - bild 3
5 rum villa på Långtäby 108 Valskog, Kungsörs kommun - bild 4
5 rum villa på Långtäby 108 Valskog, Kungsörs kommun - bild 5

Långtäby 108

Villa
Valskog, Kungsörs kommun
Fastighetsbyrån Köping
2 395 000 kr
124 + 6 m²
5 rum
4 332 m² tomt

Kontakta ansvarig mäklare för visning. Varmt välkomna till Långtäby 108 där ni hittar detta genomtänkta och charmiga hem, denna fastighet erbjuder: - Ny solcellsanläggning, stor verkstad med carport, öppna gräsytor, generös gruslagd uppfart, härlig badtunna, egen brunn, karaktärsfullt boende och mycket mer! Fastigheten består av två olika samtaxerade fastigheter var av den ena är 2252 kvm och…

Premium
Fastighetsbyrån Köping
Fastighetsbyrån Köping
Kolsva, Köpings kommun
Sön 24 maj kl 11:00

Parkvägen 10

Villa
Kolsva, Köpings kommun
Fastighetsbyrån Köping
850 000 kr
450 m²
6 rum
1 966 m² tomt
Fastighetsbyrån Köping
Fastighetsbyrån Köping
4 rum lägenhet på Glasgatan 12 a Köping, Köpings kommun - bild 1
4 rum lägenhet på Glasgatan 12 a Köping, Köpings kommun - bild 2
4 rum lägenhet på Glasgatan 12 a Köping, Köpings kommun - bild 3
4 rum lägenhet på Glasgatan 12 a Köping, Köpings kommun - bild 4
4 rum lägenhet på Glasgatan 12 a Köping, Köpings kommun - bild 5
Idag kl 17:00

Glasgatan 12 a

Lägenhet
Köping, Köpings kommun
Fastighetsbyrån Köping
1 250 000 kr
99,5 m²
4 rum
vån 3/3
5 376 kr/mån
12 563 kr/m²

Välkommen till ett hem utöver det vanliga på en av Köpings mest attraktiva adresser. Här bor du med ett av stadens absolut bästa lägen där Köpingsån är din närmsta granne och stadskärnan ligger bara ett stenkast bort. Från lägenheten kan du njuta av en rofull utsikt över Köpingsåns vatten. Inomhus möts du av genomgående fina ytskikt och en välskött interiör som speglar föreningens goda…

Premium
Balkong
Uteplats
Fastighetsbyrån Köping
Fastighetsbyrån Köping
Köping, Köpings kommun
Sön 17 maj kl 11:00

Sundängevägen 12

Fritidshus
Köping, Köpings kommun
Fastighetsbyrån Köping
1 150 000 kr
37 m²
2 rum
1 314 m² tomt
Fastighetsbyrån Köping
Fastighetsbyrån Köping
1 rum lägenhet på Torsgatan 21a Köping, Köpings kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Torsgatan 21a Köping, Köpings kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Torsgatan 21a Köping, Köpings kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Torsgatan 21a Köping, Köpings kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Torsgatan 21a Köping, Köpings kommun - bild 5
Idag kl 18:00

Torsgatan 21a

Lägenhet
Köping, Köpings kommun
Fastighetsbyrån Köping
180 000 kr
39 m²
1 rum
2 996 kr/mån
4 615 kr/m²

Denna vindsvåning erbjuder ett bra och bekvämt boende på populära Torsgatan. Här möts du av karaktäristiska snedtak, ljusa materialval och närhet till centrum och grönområden. Varmt välkommen på visning!

Premium
Fastighetsbyrån Köping
Fastighetsbyrån Köping
Köping, Köpings kommun

Sjövägen 32

Villa
Köping, Köpings kommun
Fastighetsbyrån Köping
5 995 000 kr
154 m²
5 rum
1 044 m² tomt
Uteplats
Fastighetsbyrån Köping
Fastighetsbyrån Köping
Köping, Köpings kommun
Sön 17 maj kl 14:30

Norrhamra 5

Villa
Köping, Köpings kommun
Fastighetsbyrån Köping
2 400 000 kr
110 + 65 m²
5 rum
2 923 m² tomt
Balkong
Fastighetsbyrån Köping
Fastighetsbyrån Köping
Arboga, Arboga kommun

Vasagatan 28

Lägenhet
Arboga, Arboga kommun
Fastighetsbyrån Köping
265 000 kr
57 m²
2 rum
vån 1/2
4 737 kr/mån
4 649 kr/m²
Balkong
Fastighetsbyrån Köping
Fastighetsbyrån Köping
Köping, Köpings kommun

Pungbovägen 22c

Lägenhet
Köping, Köpings kommun
Fastighetsbyrån Köping
230 000 kr
28 m²
1 rum
vån 1/3
2 280 kr/mån
8 214 kr/m²
Fastighetsbyrån Köping
Fastighetsbyrån Köping
Köping, Köpings kommun
Sön 17 maj kl 13:30

Bergslagsvägen 6a

Lägenhet
Köping, Köpings kommun
Fastighetsbyrån Köping
515 000 kr
71 m²
3 rum
vån 3/3
4 634 kr/mån
7 254 kr/m²
Fastighetsbyrån Köping
Fastighetsbyrån Köping
Kolsva, Köpings kommun

Bergslagsvägen 109 B

Lägenhet
Kolsva, Köpings kommun
Fastighetsbyrån Köping
160 000 kr
52 m²
2 rum
vån 3/3
3 986 kr/mån
3 077 kr/m²
Fastighetsbyrån Köping
Fastighetsbyrån Köping
Östanås, Köpings kommun

Erlandsvägen 24

Villa
Östanås, Köpings kommun
Fastighetsbyrån Köping
1 500 000 kr
78 + 78 m²
4 rum
602 m² tomt
Fastighetsbyrån Köping
Fastighetsbyrån Köping
2 rum lägenhet på Ringvägen 49H Köping, Köpings kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Ringvägen 49H Köping, Köpings kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Ringvägen 49H Köping, Köpings kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Ringvägen 49H Köping, Köpings kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Ringvägen 49H Köping, Köpings kommun - bild 5

Ringvägen 49H

Lägenhet
Köping, Köpings kommun
Fastighetsbyrån Köping
450 000 kr
53 m²
2 rum
vån 2/3
3 338 kr/mån
8 491 kr/m²

Välkommen till en trivsam bostadsrätt med attraktivt läge i hjärtat av Köping! Här bor du på en lugn och omtyckt adress med gångavstånd till centrum, butiker och service. Från den rymliga balkongen har du en lummig utsikt mot grönska och natur. Föreningen är välskött med god ekonomi och låga månadsavgifter, vilket ger ett bekvämt och tryggt boende på lång sikt. Bostaden är i gott skick med fina…

Premium
Fastighetsbyrån Köping
Fastighetsbyrån Köping
Östanås, Köpings kommun

Hagavägen 34C

Lägenhet
Östanås, Köpings kommun
Fastighetsbyrån Köping
575 000 kr
61,5 m²
2 rum
vån 1/3
3 681 kr/mån
9 350 kr/m²
Fastighetsbyrån Köping
Fastighetsbyrån Köping
Karlsdal Köping, Köpings kommun

Bergslagsvägen 6C

Lägenhet
Karlsdal Köping, Köpings kommun
Fastighetsbyrån Köping
745 000 kr
71 m²
3 rum
vån 1/3
4 531 kr/mån
10 493 kr/m²
Fastighetsbyrån Köping
Fastighetsbyrån Köping

Visar 1 - 25 av 34