Hoppa till huvudinnehåll
Guldhemmets logotyp

Finalist

Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Fastighetsbyrån Höga Kusten

Fastighetsbyrån Höga Kusten

Till kontorets webbsida

Mäklare

Mäklarkontorets försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Floragatan 5, Härnösand, Härnösands kommun
  • Såld 13 jun. 2025

Floragatan 5

Villa
Härnösand, Härnösands kommun
Fastighetsbyrån Höga Kusten

161+110 m²

5 rum

734 m²

Slutpris 3 650 000 kr+14 %
Fastighetsbyrån Höga Kusten
Fastighetsbyrån Höga Kusten
Björstagatan 18, Centralt Kramfors, Kramfors kommun
  • Såld 12 jun. 2025

Björstagatan 18

Lägenhet
Centralt Kramfors, Kramfors kommun
Fastighetsbyrån Höga Kusten

45 m²

1 rum

3 829 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 225 000 kr-15 %

5 000 kr/m²

Fastighetsbyrån Höga Kusten
Fastighetsbyrån Höga Kusten
Sjöbodvägen 108, Arnäsvall, Örnsköldsviks kommun
  • Såld 11 jun. 2025

Sjöbodvägen 108

Villa
Arnäsvall, Örnsköldsviks kommun
Fastighetsbyrån Höga Kusten

139 m²

5 rum

1 640 m²

Slutpris 4 350 000 kr-6 %
Fastighetsbyrån Höga Kusten
Fastighetsbyrån Höga Kusten
Södervägen 17, Kroksta, Örnsköldsviks kommun
  • Såld 10 jun. 2025

Södervägen 17

Villa
Kroksta, Örnsköldsviks kommun
Fastighetsbyrån Höga Kusten

109+26 m²

4 rum

617 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 820 000 kr-4 %
Fastighetsbyrån Höga Kusten
Fastighetsbyrån Höga Kusten
Stensnäs 110, Bjästa, Örnsköldsviks kommun
  • Såld 9 jun. 2025

Stensnäs 110

Villa
Bjästa, Örnsköldsviks kommun
Fastighetsbyrån Höga Kusten

112+107 m²

3 rum

10,7 ha
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 4 000 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Höga Kusten
Fastighetsbyrån Höga Kusten
Näs 111, Nordingrå, Kramfors kommun
  • Såld 9 jun. 2025

Näs 111

Gård/Skog
Nordingrå, Kramfors kommun
Fastighetsbyrån Höga Kusten

70+16 m²

5 rum

1,2 ha

Slutpris 1 200 000 kr-14 %
Fastighetsbyrån Höga Kusten
Fastighetsbyrån Höga Kusten
Stjärnhusvägen 15A, Gullänget, Örnsköldsviks kommun
  • Såld 5 jun. 2025

Stjärnhusvägen 15A

Lägenhet
Gullänget, Örnsköldsviks kommun
Fastighetsbyrån Höga Kusten

72 m²

3 rum

3 300 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 500 000 kr±0 %

20 833 kr/m²

Fastighetsbyrån Höga Kusten
Fastighetsbyrån Höga Kusten
Mjällomsviken 103 och 104, MJÄLLOM, Kramfors kommun
  • Såld 3 jun. 2025

Mjällomsviken 103 och 104

Fritidshus
MJÄLLOM, Kramfors kommun
Fastighetsbyrån Höga Kusten

50+10 m²

4 rum

  • Uteplats

Slutpris 2 250 000 kr-15 %
Fastighetsbyrån Höga Kusten
Fastighetsbyrån Höga Kusten
Frejgatan 15, Centralt Örnsköldsvik, Örnsköldsviks kommun
  • Såld 2 jun. 2025

Frejgatan 15

Villa
Centralt Örnsköldsvik, Örnsköldsviks kommun
Fastighetsbyrån Höga Kusten

97+97 m²

6 rum

816 m²

Slutpris 2 800 000 kr+17 %
Fastighetsbyrån Höga Kusten
Fastighetsbyrån Höga Kusten
Rystrand 520, Sandöverken, Kramfors kommun
  • Såld 30 maj. 2025

Rystrand 520

Fritidshus
Sandöverken, Kramfors kommun
Fastighetsbyrån Höga Kusten

45 m²

3 rum

2 515 m²
  • Uteplats

Slutpris 720 000 kr+25 %
Fastighetsbyrån Höga Kusten
Fastighetsbyrån Höga Kusten
Trollvägen 5, Remsle, Sollefteå kommun
  • Såld 24 maj. 2025

Trollvägen 5

Villa
Remsle, Sollefteå kommun
Fastighetsbyrån Höga Kusten

118+91 m²

5 rum

762 m²

Slutpris 1 700 000 kr+8 %
Fastighetsbyrån Höga Kusten
Fastighetsbyrån Höga Kusten
Björsby 209, Bjästa, Örnsköldsviks kommun
  • Såld 22 maj. 2025

Björsby 209

Villa
Bjästa, Örnsköldsviks kommun
Fastighetsbyrån Höga Kusten

96+16 m²

3 rum

9,5 ha

Slutpris 1 310 000 kr+75 %
Fastighetsbyrån Höga Kusten
Fastighetsbyrån Höga Kusten
Vävstigen 2 och 4, Docksta, Kramfors kommun
  • Såld 20 maj. 2025

Vävstigen 2 och 4

Villa
Docksta, Kramfors kommun
Fastighetsbyrån Höga Kusten

185+87 m²

6 rum

3,2 ha

Slutpris 1 250 000 kr-7 %
Fastighetsbyrån Höga Kusten
Fastighetsbyrån Höga Kusten
Röksta 202, Nordingrå, Kramfors kommun
  • Såld 20 maj. 2025

Röksta 202

Fritidshus
Nordingrå, Kramfors kommun
Fastighetsbyrån Höga Kusten

126+21 m²

7 rum

1,2 ha
  • Uteplats

Slutpris 700 000 kr+8 %
Fastighetsbyrån Höga Kusten
Fastighetsbyrån Höga Kusten
Källsjön 190, Sollefteå, Sollefteå kommun
  • Såld 20 maj. 2025

Källsjön 190

Fritidshus
Sollefteå, Sollefteå kommun
Fastighetsbyrån Höga Kusten

4 rum

7 330 m²

Slutpris 330 000 kr-6 %
Fastighetsbyrån Höga Kusten
Fastighetsbyrån Höga Kusten
Skogsgatan 5A, Centralt Örnsköldsvik, Örnsköldsviks kommun
  • Såld 19 maj. 2025

Skogsgatan 5A

Lägenhet
Centralt Örnsköldsvik, Örnsköldsviks kommun
Fastighetsbyrån Höga Kusten

70 m²

3 rum

4 905 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 1 450 000 kr+12 %

20 714 kr/m²

Fastighetsbyrån Höga Kusten
Fastighetsbyrån Höga Kusten
Junselevägen 18, Bredbyn, Örnsköldsviks kommun
  • Såld 19 maj. 2025

Junselevägen 18

Villa
Bredbyn, Örnsköldsviks kommun
Fastighetsbyrån Höga Kusten

134+111 m²

5 rum

1 500 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 400 000 kr+7 %
Fastighetsbyrån Höga Kusten
Fastighetsbyrån Höga Kusten
Parkvägen 45, Kroksta, Örnsköldsviks kommun
  • Såld 19 maj. 2025

Parkvägen 45

Villa
Kroksta, Örnsköldsviks kommun
Fastighetsbyrån Höga Kusten

65+58 m²

4 rum

1 237 m²

Slutpris 1 070 000 kr+43 %
Fastighetsbyrån Höga Kusten
Fastighetsbyrån Höga Kusten
Genesön 310, Domsjö, Örnsköldsviks kommun
  • Såld 18 maj. 2025

Genesön 310

Fritidshus
Domsjö, Örnsköldsviks kommun
Fastighetsbyrån Höga Kusten

55 m²

2 rum

1 525 m²

Slutpris 1 600 000 kr+7 %
Fastighetsbyrån Höga Kusten
Fastighetsbyrån Höga Kusten
Västergissjö 127, Gideå, Örnsköldsviks kommun
  • Såld 17 maj. 2025

Västergissjö 127

Gård/Skog
Gideå, Örnsköldsviks kommun
Fastighetsbyrån Höga Kusten

93+76 m²

5 rum

7 129 m²

Slutpris 1 780 000 kr-1 %
Fastighetsbyrån Höga Kusten
Fastighetsbyrån Höga Kusten
Skulnäs 408, Bjästa, Örnsköldsviks kommun
  • Såld 16 maj. 2025

Skulnäs 408

Villa
Bjästa, Örnsköldsviks kommun
Fastighetsbyrån Höga Kusten

80+40 m²

4 rum

1 310 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 550 000 kr+2 %
Fastighetsbyrån Höga Kusten
Fastighetsbyrån Höga Kusten
Flemminggatan 2A, Sollefteå, Sollefteå kommun
  • Såld 16 maj. 2025

Flemminggatan 2A

Radhus
Sollefteå, Sollefteå kommun