Hoppa till huvudinnehåll
Guldhemmets logotyp

Finalist

Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Fastighetsbyrån Höga Kusten

Fastighetsbyrån Höga Kusten

Till kontorets webbsida

Mäklare

Mäklarkontorets försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 maj. 2026

Grenvägen 9

Villa
Sollefteå, Sollefteå kommun
Fastighetsbyrån Höga Kusten

91 m²

5 rum

Slutpris 950 000 kr
Fastighetsbyrån Höga Kusten
Fastighetsbyrån Höga Kusten
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 maj. 2026

Norrvästansjö 154

Villa
Örnsköldsvik, Örnsköldsviks kommun
Fastighetsbyrån Höga Kusten

155 m²

7 rum

Slutpris 3 900 000 kr
Fastighetsbyrån Höga Kusten
Fastighetsbyrån Höga Kusten
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 maj. 2026

Nygatan 19

Lägenhet
Örnsköldsvik, Örnsköldsviks kommun
Fastighetsbyrån Höga Kusten

35 m²

1 rum

Slutpris 1 100 000 kr

31 429 kr/m²

Fastighetsbyrån Höga Kusten
Fastighetsbyrån Höga Kusten
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 maj. 2026

Västra Dalgatan 38A

Lägenhet
Örnsköldsvik, Örnsköldsviks kommun
Fastighetsbyrån Höga Kusten

59 m²

2 rum

Slutpris 1 000 000 kr

16 949 kr/m²

Fastighetsbyrån Höga Kusten
Fastighetsbyrån Höga Kusten
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 maj. 2026

Skogsgatan 4B

Lägenhet
Örnsköldsvik, Örnsköldsviks kommun
Fastighetsbyrån Höga Kusten

78 m²

3 rum

Slutpris 1 525 000 kr

19 551 kr/m²

Fastighetsbyrån Höga Kusten
Fastighetsbyrån Höga Kusten
Skyttegatan 10B, Centralt Örnsköldsvik, Örnsköldsviks kommun
  • Såld 8 maj. 2026

Skyttegatan 10B

Lägenhet
Centralt Örnsköldsvik, Örnsköldsviks kommun
Fastighetsbyrån Höga Kusten

62 m²

2 rum

4 053 kr/mån

Slutpris 1 225 000 kr-6 %

19 758 kr/m²

Fastighetsbyrån Höga Kusten
Fastighetsbyrån Höga Kusten
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 maj. 2026

Matildavägen 6

Villa
Själevad, Örnsköldsviks kommun
Fastighetsbyrån Höga Kusten

143 m²

5 rum

Slutpris 2 720 000 kr
Fastighetsbyrån Höga Kusten
Fastighetsbyrån Höga Kusten
Tullportsgatan 1, Centralt Härnösand, Härnösands kommun
  • Såld 6 maj. 2026

Tullportsgatan 1

Lägenhet
Centralt Härnösand, Härnösands kommun
Fastighetsbyrån Höga Kusten

78 m²

3 rum

5 623 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 485 000 kr-12 %

6 218 kr/m²

Fastighetsbyrån Höga Kusten
Fastighetsbyrån Höga Kusten
Västnyland 275, Sollefteå, Sollefteå kommun
  • Såld 6 maj. 2026

Västnyland 275

Fritidshus
Sollefteå, Sollefteå kommun
Fastighetsbyrån Höga Kusten

62 m²

3 rum

1 298 m²

Slutpris 825 000 kr-18 %
Fastighetsbyrån Höga Kusten
Fastighetsbyrån Höga Kusten
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 maj. 2026

Kantarellvägen 9

Villa
Moliden, Örnsköldsviks kommun
Fastighetsbyrån Höga Kusten

125 m²

5 rum

Slutpris 1 320 000 kr
Fastighetsbyrån Höga Kusten
Fastighetsbyrån Höga Kusten
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 maj. 2026

Snippermovägen 123

Villa
Överhörnäs, Örnsköldsviks kommun
Fastighetsbyrån Höga Kusten

72 m²

3 rum

Slutpris 750 000 kr
Fastighetsbyrån Höga Kusten
Fastighetsbyrån Höga Kusten
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 maj. 2026

Bäckaskog 306

Villa
Långsele, Sollefteå kommun
Fastighetsbyrån Höga Kusten

126 m²

4 rum

Slutpris 1 120 000 kr
Fastighetsbyrån Höga Kusten
Fastighetsbyrån Höga Kusten
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 apr. 2026

Brunnshusgatan 9B

Lägenhet
Härnösand, Härnösands kommun
Fastighetsbyrån Höga Kusten

64 m²

2 rum

Slutpris 480 000 kr

7 500 kr/m²

Fastighetsbyrån Höga Kusten
Fastighetsbyrån Höga Kusten
Örnvägen 31B, Långviksmon, Örnsköldsviks kommun
  • Såld 29 apr. 2026

Örnvägen 31B

Villa
Långviksmon, Örnsköldsviks kommun
Fastighetsbyrån Höga Kusten

220+120 m²

8 rum

1 185 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 240 000 kr-38 %
Fastighetsbyrån Höga Kusten
Fastighetsbyrån Höga Kusten
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 apr. 2026

Pianovägen 16B

Lägenhet
Bjästa, Örnsköldsviks kommun
Fastighetsbyrån Höga Kusten

80,5 m²

3 rum

Slutpris 650 000 kr

8 075 kr/m²

Fastighetsbyrån Höga Kusten
Fastighetsbyrån Höga Kusten
Krokvägen 5B, Remsle, Sollefteå kommun
  • Såld 27 apr. 2026

Krokvägen 5B

Lägenhet
Remsle, Sollefteå kommun
Fastighetsbyrån Höga Kusten

60,5 m²

2 rum

4 085 kr/mån

Slutpris 235 000 kr-15 %

3 884 kr/m²

Fastighetsbyrån Höga Kusten
Fastighetsbyrån Höga Kusten
Planvägen 55, Centralt Sollefteå, Sollefteå kommun
  • Såld 24 apr. 2026

Planvägen 55

Villa
Centralt Sollefteå, Sollefteå kommun
Fastighetsbyrån Höga Kusten

105+105 m²

4 rum

865 m²

Slutpris 950 000 kr-5 %
Fastighetsbyrån Höga Kusten
Fastighetsbyrån Höga Kusten
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 apr. 2026

Kungsgården 205

Villa
Nyland, Kramfors kommun
Fastighetsbyrån Höga Kusten

100 m²

5 rum

Slutpris 850 000 kr
Fastighetsbyrån Höga Kusten
Fastighetsbyrån Höga Kusten
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 apr. 2026

Nygatan 6F

Lägenhet
Örnsköldsvik, Örnsköldsviks kommun
Fastighetsbyrån Höga Kusten

59 m²

2 rum

Slutpris 900 000 kr

15 254 kr/m²

Fastighetsbyrån Höga Kusten
Fastighetsbyrån Höga Kusten
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 apr. 2026

Oxvägen 25

Villa
Örnsköldsvik, Örnsköldsviks kommun
Fastighetsbyrån Höga Kusten

102 m²

6 rum

Slutpris 1 710 000 kr
Fastighetsbyrån Höga Kusten
Fastighetsbyrån Höga Kusten
Östmansvägen 14, Långsele, Sollefteå kommun
  • Såld 17 apr. 2026

Östmansvägen 14

Villa
Långsele, Sollefteå kommun
Fastighetsbyrån Höga Kusten

148+41 m²

6 rum

1 393 m²

Slutpris 700 000 kr-13 %
Fastighetsbyrån Höga Kusten
Fastighetsbyrån Höga Kusten
Nygränd 5, Sund, Örnsköldsviks kommun
  • Såld 15 apr. 2026

Nygränd 5

Villa
Sund, Örnsköldsviks kommun
Fastighetsbyrån Höga Kusten

87+62 m²

5 rum

1 130 m²

Slutpris 965 000 kr+7 %
Fastighetsbyrån Höga Kusten
Fastighetsbyrån Höga Kusten
Västby 155, Helgum, Sollefteå kommun
  • Såld 14 apr. 2026

Västby 155

Villa
Helgum, Sollefteå kommun
Fastighetsbyrån Höga Kusten

2 rum

6 880 m²

Slutpris 350 000 kr-11 %
Fastighetsbyrån Höga Kusten
Fastighetsbyrån Höga Kusten
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 apr. 2026

Järvstagatan 26M

Lägenhet
Örnsköldsvik, Örnsköldsviks kommun
Fastighetsbyrån Höga Kusten

78,5 m²

3 rum

Slutpris 1 300 000 kr

16 561 kr/m²

Fastighetsbyrån Höga Kusten
Fastighetsbyrån Höga Kusten
Billstavägen 9, Centralt Sollefteå, Sollefteå kommun
  • Såld 31 mar. 2026

Billstavägen 9

Lägenhet
Centralt Sollefteå, Sollefteå kommun
Fastighetsbyrån Höga Kusten

76 m²

3 rum

5 741 kr/mån

Slutpris 235 000 kr-19 %

3 092 kr/m²

Fastighetsbyrån Höga Kusten
Fastighetsbyrån Höga Kusten

Visar 1 - 25 av 238