Hoppa till huvudinnehåll
Guldhemmets logotyp

Finalist

Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Fastighetsbyrån Höga Kusten

Fastighetsbyrån Höga Kusten

Till kontorets webbsida

Mäklare

Mäklarkontorets försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Vintergatan 6C, Centralt Örnsköldsvik, Örnsköldsviks kommun
  • Såld 28 aug. 2025

Vintergatan 6C

Lägenhet
Centralt Örnsköldsvik, Örnsköldsviks kommun
Fastighetsbyrån Höga Kusten

36,5 m²

1 rum

2 183 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 650 000 kr-4 %

17 808 kr/m²

Fastighetsbyrån Höga Kusten
Fastighetsbyrån Höga Kusten
Västerlandsjö 254, Arnäsvall, Örnsköldsviks kommun
  • Såld 28 aug. 2025

Västerlandsjö 254

Villa
Arnäsvall, Örnsköldsviks kommun
Fastighetsbyrån Höga Kusten

35 m²

2 rum

2 193 m²
  • Uteplats

Slutpris 850 000 kr-15 %
Fastighetsbyrån Höga Kusten
Fastighetsbyrån Höga Kusten
Långänget 138, Noraström, Kramfors kommun
  • Såld 27 aug. 2025

Långänget 138

Fritidshus
Noraström, Kramfors kommun
Fastighetsbyrån Höga Kusten

11 m²

1 rum

1 423 m²

Slutpris 750 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Höga Kusten
Fastighetsbyrån Höga Kusten
Radhusvägen 12F, Gullänget, Örnsköldsviks kommun
  • Såld 27 aug. 2025

Radhusvägen 12F

Lägenhet
Gullänget, Örnsköldsviks kommun
Fastighetsbyrån Höga Kusten

72+30 m²

3 rum

3 300 kr/mån

Slutpris 1 610 000 kr+4 %

22 361 kr/m²

Fastighetsbyrån Höga Kusten
Fastighetsbyrån Höga Kusten
Majsvägen 6, Hallbacken, Örnsköldsviks kommun
  • Såld 26 aug. 2025

Majsvägen 6

Villa
Hallbacken, Örnsköldsviks kommun
Fastighetsbyrån Höga Kusten

105+105 m²

4 rum

853 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 325 000 kr+17 %
Fastighetsbyrån Höga Kusten
Fastighetsbyrån Höga Kusten
Skyttegatan 6A, Centralt Örnsköldsvik, Örnsköldsviks kommun
  • Såld 25 aug. 2025

Skyttegatan 6A

Lägenhet
Centralt Örnsköldsvik, Örnsköldsviks kommun
Fastighetsbyrån Höga Kusten

46,5 m²

2 rum

3 323 kr/mån

Slutpris 1 200 000 kr±0 %

25 806 kr/m²

Fastighetsbyrån Höga Kusten
Fastighetsbyrån Höga Kusten
Bredsätter 605, Höga Kusten, Kramfors kommun
  • Såld 22 aug. 2025

Bredsätter 605

Fritidshus
Höga Kusten, Kramfors kommun
Fastighetsbyrån Höga Kusten

86 m²

6 rum

6 935 m²
  • Uteplats

Slutpris 550 000 kr-8 %
Fastighetsbyrån Höga Kusten
Fastighetsbyrån Höga Kusten
Poppelvägen 3, Kramfors, Kramfors kommun
  • Såld 21 aug. 2025

Poppelvägen 3

Villa
Kramfors, Kramfors kommun
Fastighetsbyrån Höga Kusten

112+16 m²

5 rum

2 252 m²

Slutpris 375 000 kr-12 %
Fastighetsbyrån Höga Kusten
Fastighetsbyrån Höga Kusten
Prästbordet 113, Bredbyn, Örnsköldsviks kommun
  • Såld 21 aug. 2025

Prästbordet 113

Fritidshus
Bredbyn, Örnsköldsviks kommun
Fastighetsbyrån Höga Kusten

72 m²

3 rum

2 150 m²

Slutpris 1 025 000 kr+14 %
Fastighetsbyrån Höga Kusten
Fastighetsbyrån Höga Kusten
Dollarvägen 4, Själevad, Örnsköldsviks kommun
  • Såld 19 aug. 2025

Dollarvägen 4

Villa
Själevad, Örnsköldsviks kommun
Fastighetsbyrån Höga Kusten

90+90 m²

3 rum

1 435 m²

Slutpris 1 850 000 kr-7 %
Fastighetsbyrån Höga Kusten
Fastighetsbyrån Höga Kusten
Tennviken 317, Arnäsvall, Örnsköldsviks kommun
  • Såld 19 aug. 2025

Tennviken 317

Villa
Arnäsvall, Örnsköldsviks kommun
Fastighetsbyrån Höga Kusten

118 m²

4 rum

3 600 m²
  • Uteplats

Slutpris 3 500 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Höga Kusten
Fastighetsbyrån Höga Kusten
Bergomsvägen 112, Centralt Kramfors, Kramfors kommun
  • Såld 19 aug. 2025

Bergomsvägen 112

Villa
Centralt Kramfors, Kramfors kommun
Fastighetsbyrån Höga Kusten

115 m²

4 rum

1 560 m²

Slutpris 470 000 kr+4 %
Fastighetsbyrån Höga Kusten
Fastighetsbyrån Höga Kusten
Järvedsvägen 30A, Järved, Örnsköldsviks kommun
  • Såld 15 aug. 2025

Järvedsvägen 30A

Lägenhet
Järved, Örnsköldsviks kommun
Fastighetsbyrån Höga Kusten

74 m²

3 rum

6 239 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 050 000 kr-13 %

14 189 kr/m²

Fastighetsbyrån Höga Kusten
Fastighetsbyrån Höga Kusten
Mällby 230, Lökom, Sollefteå kommun
  • Såld 14 aug. 2025

Mällby 230

Villa
Lökom, Sollefteå kommun
Fastighetsbyrån Höga Kusten

190 m²

7 rum

3 650 m²

Slutpris 1 000 000 kr-17 %
Fastighetsbyrån Höga Kusten
Fastighetsbyrån Höga Kusten
Helgumsvägen 21, Helgum, Sollefteå kommun
  • Såld 14 aug. 2025

Helgumsvägen 21

Villa
Helgum, Sollefteå kommun
Fastighetsbyrån Höga Kusten

120+70 m²

5 rum

2 724 m²

Slutpris 480 000 kr-19 %
Fastighetsbyrån Höga Kusten
Fastighetsbyrån Höga Kusten
Uland 271, Härnösand, Härnösands kommun
  • Såld 13 aug. 2025

Uland 271

Fritidshus
Härnösand, Härnösands kommun
Fastighetsbyrån Höga Kusten

73 m²

3 rum

1 913 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 350 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Höga Kusten
Fastighetsbyrån Höga Kusten
Murbergsvägen 17, Centralt Härnösand, Härnösands kommun
  • Såld 13 aug. 2025

Murbergsvägen 17

Lägenhet
Centralt Härnösand, Härnösands kommun
Fastighetsbyrån Höga Kusten

59,7 m²

2 rum

3 084 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 350 000 kr+4 %

5 863 kr/m²

Fastighetsbyrån Höga Kusten
Fastighetsbyrån Höga Kusten
Framnäsgatan 6A, Centralt Örnsköldsvik, Örnsköldsviks kommun
  • Såld 13 aug. 2025

Framnäsgatan 6A

Lägenhet
Centralt Örnsköldsvik, Örnsköldsviks kommun
Fastighetsbyrån Höga Kusten

43 m²

1 rum

2 932 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 1 805 000 kr+9 %

41 977 kr/m²

Fastighetsbyrån Höga Kusten
Fastighetsbyrån Höga Kusten
Planvägen 45, Sollefteå, Sollefteå kommun
  • Såld 12 aug. 2025

Planvägen 45

Villa
Sollefteå, Sollefteå kommun
Fastighetsbyrån Höga Kusten

109+131 m²

6 rum

865 m²

Slutpris 1 425 000 kr+6 %
Fastighetsbyrån Höga Kusten
Fastighetsbyrån Höga Kusten
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 aug. 2025

Viktoriaesplanaden 2

Lägenhet
Centralt Örnsköldsvik, Örnsköldsviks kommun
Fastighetsbyrån Höga Kusten

50 m²

2 rum

3 473 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 925 000 kr-3 %

38 500 kr/m²

Fastighetsbyrån Höga Kusten
Fastighetsbyrån Höga Kusten
Björstagatan 20, Centralt Kramfors, Kramfors kommun
  • Såld 12 aug. 2025

Björstagatan 20

Lägenhet
Centralt Kramfors, Kramfors kommun
Fastighetsbyrån Höga Kusten

80 m²

3 rum

6 624 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 150 000 kr-40 %

1 875 kr/m²

Fastighetsbyrån Höga Kusten
Fastighetsbyrån Höga Kusten
Skulnäs 201, Bjästa, Örnsköldsviks kommun
  • Såld 11 aug. 2025

Skulnäs 201

Villa
Bjästa, Örnsköldsviks kommun
Fastighetsbyrån Höga Kusten

174+82 m²

7 rum

4 235 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 1 610 000 kr-5 %
Fastighetsbyrån Höga Kusten
Fastighetsbyrån Höga Kusten
Ångermanlandsgatan 12E, Centralt Örnsköldsvik, Örnsköldsviks kommun
  • Såld 11 aug. 2025

Ångermanlandsgatan 12E

Lägenhet
Centralt Örnsköldsvik, Örnsköldsviks kommun
Fastighetsbyrån Höga Kusten

101 m²

4 rum

5 507 kr/mån

Slutpris 1 900 000 kr+7 %

18 812 kr/m²

Fastighetsbyrån Höga Kusten
Fastighetsbyrån Höga Kusten
Centralgatan 10, Långsele, Sollefteå kommun
  • Såld 11 aug. 2025

Centralgatan 10

Villa
Långsele, Sollefteå kommun
Fastighetsbyrån Höga Kusten

90 m²

3 rum

1 295 m²

Slutpris 275 000 kr-27 %
Fastighetsbyrån Höga Kusten
Fastighetsbyrån Höga Kusten
Jakträttsvägen 44, Domsjö, Örnsköldsviks kommun
  • Såld 8 aug. 2025

Jakträttsvägen 44

Lägenhet
Domsjö, Örnsköldsviks kommun
Fastighetsbyrån Höga Kusten

117,6 m²

4 rum

5 288 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 100 000 kr-8 %

9 354 kr/m²

Fastighetsbyrån Höga Kusten
Fastighetsbyrån Höga Kusten

Visar 126 - 150 av 238