Hoppa till huvudinnehåll
Guldhemmets logotyp

Finalist

Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora

Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora

Till kontorets webbsida

Mäklare

Mäklarkontorets försäljningar
Hedemora, Hedemora kommun
Tor 21 maj kl 17:30

Hedbygatan 60

Villa
Hedemora, Hedemora kommun
Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora
1 700 000 kr
89 + 89 m²
4 rum
725 m² tomt
Uteplats
Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora
Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora
5 rum villa på Västra Järnvägsgatan 23 Solliden, Hedemora kommun - bild 1
5 rum villa på Västra Järnvägsgatan 23 Solliden, Hedemora kommun - bild 2
5 rum villa på Västra Järnvägsgatan 23 Solliden, Hedemora kommun - bild 3
5 rum villa på Västra Järnvägsgatan 23 Solliden, Hedemora kommun - bild 4
5 rum villa på Västra Järnvägsgatan 23 Solliden, Hedemora kommun - bild 5

Västra Järnvägsgatan 23

Villa
Solliden, Hedemora kommun
Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora
795 000 kr
150 + 76 m²
5 rum
725 m² tomt

Välkommen till Solliden och ett centralt beläget hus om 1½ plan m hel källare, mkt nära till buss- och tågstation, skolor och förskolor! Gångavstånd till centrum med affärer. Fjärrvärme för bekväm uppvärmning. Altan mot innergården med nedsänkt pool. Äldre uthus med förvaringsmöjligheter. Välkommen på visning!

Premium
Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora
Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora
3 rum lägenhet på Winqvist gata 5B Centralt Hedemora, Hedemora kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Winqvist gata 5B Centralt Hedemora, Hedemora kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Winqvist gata 5B Centralt Hedemora, Hedemora kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Winqvist gata 5B Centralt Hedemora, Hedemora kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Winqvist gata 5B Centralt Hedemora, Hedemora kommun - bild 5
Ons 20 maj kl 16:30

Winqvist gata 5B

Lägenhet
Centralt Hedemora, Hedemora kommun
Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora
875 000 kr
82 m²
3 rum
vån 2/3
4 921 kr/mån
10 671 kr/m²

Välkommen till Winqvist Gata och denna trivsamma bostadsrätt om 3 rum och kök, med närhet till det mesta och på ett lugnt område! Här har man fint utsiktsläge och bor på gångavstånd till både mataffärer och affärsstråk! Ny stor och fin balkong med plats för sittgrupp. Sprillans nytt Ikeakök! Fiber finns. Bra stabil förening med trivsam gemensam innergård - här finns bl a en lekplats och…

Premium
Balkong
Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora
Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora
3 rum villa på Lerbovägen 7 Ingvallsbenning, Hedemora kommun - bild 1
3 rum villa på Lerbovägen 7 Ingvallsbenning, Hedemora kommun - bild 2
3 rum villa på Lerbovägen 7 Ingvallsbenning, Hedemora kommun - bild 3

Lerbovägen 7

Villa
Ingvallsbenning, Hedemora kommun
Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora
1 150 000 kr
86 + 51 m²
3 rum
1 496 m² tomt
Plus
Uteplats
Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora
Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora
Skogsbo, Avesta kommun
Budgivning pågår

Vallmostigen 7

Villa
Skogsbo, Avesta kommun
Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora
1 500 000 kr
112 + 112 m²
5 rum
1 070 m² tomt
Uteplats
Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora
Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora
Skogsbo, Avesta kommun
Idag kl 18:00

Garpestigen 7

Villa
Skogsbo, Avesta kommun
Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora
1 695 000 kr
103 + 60 m²
4 rum
1 120 m² tomt
Uteplats
Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora
Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora
2 rum lägenhet på Garvaregränd 5A Centralt Hedemora, Hedemora kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Garvaregränd 5A Centralt Hedemora, Hedemora kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Garvaregränd 5A Centralt Hedemora, Hedemora kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Garvaregränd 5A Centralt Hedemora, Hedemora kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Garvaregränd 5A Centralt Hedemora, Hedemora kommun - bild 5

Garvaregränd 5A

Lägenhet
Centralt Hedemora, Hedemora kommun
Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora
420 000 kr
55 m²
2 rum
vån 3/3
4 988 kr/mån
7 636 kr/m²

Välkommen till brf Gränden och Garvaregränd 5A! Ljus och trivsam lägenhet om 2 rum och kök med egen balkong mot välskött och fin blomsterrik innergård! Centralt läge mitt mellan centrum och mataffärer. Hiss finns i huset! Visst renoveringsbehov finns, men med färg och tapeter så har man möjlighet till en toppenlägenhet. Välkommen på visning!

Premium
Balkong
Hiss
Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora
Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora
3 rum lägenhet på Slaggatan 6A Avesta, Avesta kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Slaggatan 6A Avesta, Avesta kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Slaggatan 6A Avesta, Avesta kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Slaggatan 6A Avesta, Avesta kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Slaggatan 6A Avesta, Avesta kommun - bild 5

Slaggatan 6A

Lägenhet
Avesta, Avesta kommun
Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora
790 000 kr
86 m²
3 rum
vån 3/3
5 491 kr/mån
9 186 kr/m²

Välkommen till denna trevliga bostad i centrala Avesta! Här får du möjligheten att bo bekvämt med två badrum, perfekt för dig som uppskattar extra bekvämlighet i vardagen. Med hela våningen för dig själv erbjuds maximalt med utrymme och integritet. I närområdet finns praktiskt taget allt du behöver inom bekvämt räckhåll - från butiker och restauranger till serviceinrättningar. Föreningen Brf…

Premium
Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora
Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora
4 rum lägenhet på Dalergränd 4D Avesta, Avesta kommun - bild 1
4 rum lägenhet på Dalergränd 4D Avesta, Avesta kommun - bild 2
4 rum lägenhet på Dalergränd 4D Avesta, Avesta kommun - bild 3

Dalergränd 4D

Lägenhet
Avesta, Avesta kommun
Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora
1 495 000 kr
73,6 m²
4 rum
vån 1/2
6 084 kr/mån
20 313 kr/m²
Plus
Uteplats
Hiss
Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora
Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora
Hedemora, Hedemora kommun

Olshyttan 246

Villa
Hedemora, Hedemora kommun
Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora
800 000 kr
58 m²
3 rum
1 626 m² tomt
Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora
Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora
Fors, Avesta kommun

Kolarbo 42

Villa
Fors, Avesta kommun
Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora
2 800 000 kr
78 m²
2 rum
1,4 ha tomt
Uteplats
Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora
Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora
Hedemora, Hedemora kommun

Dräcke Hyttbacken 60

Villa
Hedemora, Hedemora kommun
Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora
1 800 000 kr
93 + 3 m²
4 rum
3 642 m² tomt
Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora
Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora
7 rum gård/skog på Hansbyn 102 Dala-Husby, Hedemora kommun - bild 1
7 rum gård/skog på Hansbyn 102 Dala-Husby, Hedemora kommun - bild 2
7 rum gård/skog på Hansbyn 102 Dala-Husby, Hedemora kommun - bild 3
7 rum gård/skog på Hansbyn 102 Dala-Husby, Hedemora kommun - bild 4
7 rum gård/skog på Hansbyn 102 Dala-Husby, Hedemora kommun - bild 5
Budgivning pågår

Hansbyn 102

Gård/Skog
Dala-Husby, Hedemora kommun
Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora
3 495 000 kr
163 + 25 m²
7 rum
8 ha tomt

Välkommen till Hansbyn och denna mysiga hästgård! Här finns stallet till tonårsdottern och garaget till sonen (eller tvärtom), gäststuga till svärföräldrarna och en svalkande pool till er själva! Hansbyn ligger ca 1,5 mil utanför Hedemora och är en riktigt idyllisk by med god gemenskap. I Hansbyn finns bl a en bystuga för gemensamma kalas och en fin badplats i Flinssjön. Huset är ett äldre hus…

Premium
Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora
Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora
Emaus, Hedemora kommun

Linvägen 16

Villa
Emaus, Hedemora kommun
Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora
2 250 000 kr
125 + 125 m²
4 rum
896 m² tomt
Uteplats
Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora
Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora
4 rum lägenhet på Malmgatan 27 A Avesta, Avesta kommun - bild 1
4 rum lägenhet på Malmgatan 27 A Avesta, Avesta kommun - bild 2
4 rum lägenhet på Malmgatan 27 A Avesta, Avesta kommun - bild 3
4 rum lägenhet på Malmgatan 27 A Avesta, Avesta kommun - bild 4
4 rum lägenhet på Malmgatan 27 A Avesta, Avesta kommun - bild 5
Budgivning pågår

Malmgatan 27 A

Lägenhet
Avesta, Avesta kommun
Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora
750 000 kr
96,5 m²
4 rum
vån 1/3
6 519 kr/mån
7 772 kr/m²

**PRISSÄNKT!** Välkommen till denna välplanerade bostad på första våningen i HSB Brf Månen i Avesta. Här finner ni en trivsam lägenhet med två rymliga balkonger, tre sovrum, ett ljust vardagsrum, ett tilltaget kök och ett badrum renoverat 2015. Perfekt belägen nära matbutiker och Avesta Galleria, med närhet till allt du behöver för en bekväm vardag. Ett boende som passar både familjer och par som…

Premium
Energieffektiv
Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora
Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora
Avesta, Avesta kommun
Budgivning pågår

Prästgatan 10 D

Lägenhet
Avesta, Avesta kommun
Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora
1 050 000 kr
81 m²
3 rum
vån 2/3
5 492 kr/mån
12 963 kr/m²
Balkong
Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora
Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora
Svedjan, Hedemora kommun

Bärstigen 4

Villa
Svedjan, Hedemora kommun
Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora
1 995 000 kr
117 + 148 m²
5 rum
849 m² tomt
Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora
Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora
7 rum gård utan jordbruk på Övernora 115 Dala-husby, Hedemora kommun - bild 1
7 rum gård utan jordbruk på Övernora 115 Dala-husby, Hedemora kommun - bild 2
7 rum gård utan jordbruk på Övernora 115 Dala-husby, Hedemora kommun - bild 3
7 rum gård utan jordbruk på Övernora 115 Dala-husby, Hedemora kommun - bild 4
7 rum gård utan jordbruk på Övernora 115 Dala-husby, Hedemora kommun - bild 5
Budgivning pågår

Övernora 115

Gård/Skog
Dala-husby, Hedemora kommun
Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora
1 950 000 kr
139 + 23 m²
7 rum
3,7 ha tomt

Välkommen till Övernora och denna mycket trivsamma bostad med ett fantastiskt utsiktsläge. Ett drömhem för den som söker lugn och ro omgiven av äldre bykänsla! Delar av fastigheten har anor från 1700-talet och bostadshuset byggdes om på 1980-talet med inredd övervåning och tillbyggnad. Värmande vedspis finns i köket och i matrummet finns en vacker och riktigt gammal kakelugn (fullt eldningsbar).…

Premium
Uteplats
Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora
Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora
3 rum lägenhet på Åsgatan 6B Avesta, Avesta kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Åsgatan 6B Avesta, Avesta kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Åsgatan 6B Avesta, Avesta kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Åsgatan 6B Avesta, Avesta kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Åsgatan 6B Avesta, Avesta kommun - bild 5

Åsgatan 6B

Lägenhet
Avesta, Avesta kommun
Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora
795 000 kr
79 m²
3 rum
vån 3/3
4 710 kr/mån
10 063 kr/m²

Superfin lägenhet om tre rum och kök i bra och välskött förening! Renoverat helkaklat badrum, fina parkett golv i hela lägenheten. Internet ingår i avgiften! Bör ses - Bara att flytta in och bo!

Premium
Balkong
Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora
Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora
2 rum lägenhet på Frejgatan 8A Avesta, Avesta kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Frejgatan 8A Avesta, Avesta kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Frejgatan 8A Avesta, Avesta kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Frejgatan 8A Avesta, Avesta kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Frejgatan 8A Avesta, Avesta kommun - bild 5

Frejgatan 8A

Lägenhet
Avesta, Avesta kommun
Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora
250 000 kr
45 m²
2 rum
vån 3/3
4 309 kr/mån
5 556 kr/m²

Lägenheten ligger ett stenkast från stans gymnasieskola och med en kort promenad når man Avestas köpcentrum med dess restauranger och gym. Här finns en balkong för härliga fikastunder i kvällssolen och ett ljust och fint kök med plats för ett lite mindre bord och ett par stolar. Perfekt för den som söker bekvämt boende med bra förbindelser och nära till det mesta! Kostnad för TV och internet…

Premium
Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora
Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora
2,5 rum lägenhet på Mattsbogatan 20E Avesta, Avesta kommun - bild 1
2,5 rum lägenhet på Mattsbogatan 20E Avesta, Avesta kommun - bild 2
2,5 rum lägenhet på Mattsbogatan 20E Avesta, Avesta kommun - bild 3
2,5 rum lägenhet på Mattsbogatan 20E Avesta, Avesta kommun - bild 4
2,5 rum lägenhet på Mattsbogatan 20E Avesta, Avesta kommun - bild 5

Mattsbogatan 20E

Lägenhet
Avesta, Avesta kommun
Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora
550 000 kr
65 m²
2,5 rum
vån 3/3
4 119 kr/mån
8 462 kr/m²

Ljus lägenhet på tredje våningen med balkong i söderläge. Centralt läge och lugn förening.

Premium
Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora
Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora
3 rum lägenhet på Malmgatan 18C Avesta, Avesta kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Malmgatan 18C Avesta, Avesta kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Malmgatan 18C Avesta, Avesta kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Malmgatan 18C Avesta, Avesta kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Malmgatan 18C Avesta, Avesta kommun - bild 5
Imorgon

Malmgatan 18C

Lägenhet
Avesta, Avesta kommun
Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora
650 000 kr
72,5 m²
3 rum
vån 2/3
3 771 kr/mån
8 966 kr/m²

Varmt välkomna till Malmgatan 18B, och denna trivsamma och välplanerade 3:a med attraktivt centralt läge i Avesta! Här bor ni bekvämt och smidigt med promenadavstånd till det mesta som Avesta har att erbjuda, busstation och Avesta Galleria precis runt knuten. Genomgående ljusa ytskikt i hela lägenheten, köket är rymligt. Badrummet är helkaklat och utrustat med tvättmaskin. Välskött föreningen…

Premium
Balkong
Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora
Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora
Horndal, Avesta kommun

Lumsvägen 4

Villa
Horndal, Avesta kommun
Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora
650 000 kr
89 + 89 m²
4 rum
1 303 m² tomt
Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora
Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora
5 rum villa på Mossvägen 3 Karlbo, Avesta kommun - bild 1
5 rum villa på Mossvägen 3 Karlbo, Avesta kommun - bild 2
5 rum villa på Mossvägen 3 Karlbo, Avesta kommun - bild 3
5 rum villa på Mossvägen 3 Karlbo, Avesta kommun - bild 4
5 rum villa på Mossvägen 3 Karlbo, Avesta kommun - bild 5

Mossvägen 3

Villa
Karlbo, Avesta kommun
Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora
1 350 000 kr
105 + 95 m²
5 rum
1 164 m² tomt

Välkommen till denna charmiga tegelvilla belägen i ett lugnt villaområde i Avesta. Med en boyta på 105 kvadratmeter och fyra sovrum, erbjuder detta hem gott om plats för hela familjen. Här finns även en praktisk biyta på 95 kvadratmeter samt ett garage för bekväm parkering av bilen. Uteplatsen ger en perfekt plats för avkoppling och umgänge under varma sommardagar. Dessutom finns ett växthus där…