Logotyp av Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora
Logotyp av Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora

Malmgatan 18C

Avesta kommun

Visa på karta

650 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    72,5 m²
    Våning
    2 av 3
    Avgift
    3 771 kr/mån

Byggår
1955
Förening
BRF Vattnet
Energiklass
D
Pris/m²
8 966 kr/m²
Premium
Balkong
Varmt välkomna till Malmgatan 18B, och denna trivsamma och välplanerade 3:a med attraktivt centralt läge i Avesta! Här bor ni bekvämt och smidigt med promenadavstånd till det mesta som Avesta har att erbjuda, busstation och Avesta Galleria precis runt knuten. Genomgående ljusa ytskikt i hela lägenheten, köket är rymligt. Badrummet är helkaklat och utrustat med tvättmaskin. Välskött föreningen som under 2020 investerade i bergvärme.
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

BRF Vattnet

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling