Hoppa till huvudinnehåll
Logotyp av Erik Olsson Nyproduktion
Mäklare Pontus Jacobsson

Pontus Jacobsson

Om mig

Mäklaren har inte skrivit någonting om sig själv.
Mäklarens försäljningar
4 rum lägenhet på Lekparksgatan 17A Järvastaden, Solna kommun - bild 1
4 rum lägenhet på Lekparksgatan 17A Järvastaden, Solna kommun - bild 2
4 rum lägenhet på Lekparksgatan 17A Järvastaden, Solna kommun - bild 3
4 rum lägenhet på Lekparksgatan 17A Järvastaden, Solna kommun - bild 4
4 rum lägenhet på Lekparksgatan 17A Järvastaden, Solna kommun - bild 5
Tis 19 maj kl 17:00

Lekparksgatan 17A

Lägenhet
Järvastaden, Solna kommun
JM AB
5 190 000 kr
90 m²
4 rum
vån 4
5 949 kr/mån
57 667 kr/m²

Denna lägenhet om 90 kvm med balkong i nordvästläge har en flexibel planlösning som ger dig möjlighet att ha den som en yteffektiv 4:a eller en luftig 3:a om man så vill. Vilket passar dig bäst?

Premium
Nyproduktion
Våren 2027
Balkong
Hiss
JM AB
JM AB
4 rum lägenhet på Järva Skjutbaneväg 44 Järvastaden, Solna kommun - bild 1
4 rum lägenhet på Järva Skjutbaneväg 44 Järvastaden, Solna kommun - bild 2
4 rum lägenhet på Järva Skjutbaneväg 44 Järvastaden, Solna kommun - bild 3
4 rum lägenhet på Järva Skjutbaneväg 44 Järvastaden, Solna kommun - bild 4
4 rum lägenhet på Järva Skjutbaneväg 44 Järvastaden, Solna kommun - bild 5
Tis 19 maj kl 17:00

Järva Skjutbaneväg 44

Lägenhet
Järvastaden, Solna kommun
JM AB
5 290 000 kr
95 m²
4 rum
vån 5
5 690 kr/mån
55 684 kr/m²

Välkommen till denna 4:a om 95 kvm med gäst-WC och dusch, smart planlösning och balkong i nordost samt delvis högre takhöjd (2,85m).

Premium
Nyproduktion
Oktober 2026
Balkong
Hiss
JM AB
JM AB
2 rum lägenhet på Torrängsgatan 14B Järvastaden, Solna kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Torrängsgatan 14B Järvastaden, Solna kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Torrängsgatan 14B Järvastaden, Solna kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Torrängsgatan 14B Järvastaden, Solna kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Torrängsgatan 14B Järvastaden, Solna kommun - bild 5
Tis 19 maj kl 17:00

Torrängsgatan 14B

Lägenhet
Järvastaden, Solna kommun
JM AB
2 340 000 kr
41 m²
2 rum
vån 1
3 270 kr/mån
57 073 kr/m²

Optimalt planerad 2:a med fransk balkong, sovrum med mycket förvaring och fina sällskapsytor i naturnära Järvastaden.

Premium
Nyproduktion
November 2026
Tis 19 maj kl 17:00

Lekparksgatan 17A

Lägenhet
Järvastaden, Solna kommun
JM AB
5 390 000 kr
90 m²
4 rum
vån 5
5 949 kr/mån
59 889 kr/m²

Denna lägenhet om 90 kvm med balkong i nordvästläge har en flexibel planlösning som ger dig möjlighet att ha den som en yteffektiv 4:a eller en luftig 3:a om man så vill. Vilket passar dig bäst? Nästan hela lägenheten har en högre takhöjd (2,8m), vilket ger den en luftigare atmosfär.

Premium
Nyproduktion
Våren 2027
Tis 19 maj kl 17:00

Lekparksgatan 17A

Lägenhet
Järvastaden, Solna kommun
JM AB
5 690 000 kr
106 m²
4 rum
vån 1
6 434 kr/mån
53 679 kr/m²

Välkomna till natur- och stadsnära Järvastaden och denna trevliga lägenhet om 106 kvm med hörnbalkong i sydost med parkutsikt och en väldigt tilltalande och smart planlösning - perfekt för barnfamiljen!

Premium
Nyproduktion
Våren 2027
Balkong
Hiss
JM AB
JM AB
4 rum lägenhet på Lekparksgatan 15A Järvastaden, Solna kommun - bild 1
4 rum lägenhet på Lekparksgatan 15A Järvastaden, Solna kommun - bild 2
4 rum lägenhet på Lekparksgatan 15A Järvastaden, Solna kommun - bild 3
4 rum lägenhet på Lekparksgatan 15A Järvastaden, Solna kommun - bild 4
4 rum lägenhet på Lekparksgatan 15A Järvastaden, Solna kommun - bild 5
Tis 19 maj kl 17:00

Lekparksgatan 15A

Lägenhet
Järvastaden, Solna kommun
JM AB
5 640 000 kr
95 m²
4 rum
vån 3
6 168 kr/mån
59 368 kr/m²

Välkommen till denna 4:a med genomgående planlösning, parkutsikt från sovrum och balkong i nordväst.

Premium
Nyproduktion
Våren 2027
Balkong
Hiss
JM AB
JM AB
1-6 rum lägenhet på Kungsliljan Järvastaden, Solna kommun - bild 1
Mäklare
Kontakta mig vid intresse!

Pontus Jacobsson

JM AB

Objektsbild
47 lediga bostäder

Kungsliljan

Lägenhet
Järvastaden, Solna kommun
JM AB
fr. 1 990 000 kr
30-115 m²
1-6 rum
fr. 2 740 kr/mån
fr. 50 755 kr/m²

Kungsliljan byggs i lugna och familjevänliga Järvastaden och kommer att bestå av välplanerade lägenheter i olika storlekar. Kvarteret Kungsliljan blir 5-6 våningar högt och kommer att rymma ett brett utbud av lägenheter. Nästan alla bostäder får balkong, uteplats eller stor terrass. Några av bostäderna får spansk balkong. Oavsett storlek är bostäderna planerade för att varje kvadratmeter ska…

Nybyggnadsprojekt
Pontus Jacobsson
Pontus JacobssonJM AB
JM AB
1-6 rum lägenhet på Kattfoten Järvastaden, Solna kommun - bild 1
Mäklare
Kontakta mig vid intresse!

Pontus Jacobsson

JM AB

Objektsbild
52 lediga bostäder

Kattfoten

Lägenhet
Järvastaden, Solna kommun
JM AB
fr. 1 990 000 kr
34-118 m²
1-6 rum
fr. 3 133 kr/mån
fr. 49 787 kr/m²

Kattfoten består av totalt 78 nyproducerade lägenheter om 1-5 rum och kök med bostadsrätt. Kvarteret har ett unikt läge intill grönområden precis utanför dörren. Flertalet bostäder har även fri utsikt mot kommande park. Bostäderna har noga utvald inredning och oavsett storlek på bostaden får du öppen planlösning, gott om förvaring och energieffektiva vitvaror. Den första etappen består av 39…

Nybyggnadsprojekt
Pontus Jacobsson
Pontus JacobssonJM AB
JM AB
4 rum lägenhet på Lekparksgatan 13 Järvastaden, Solna kommun - bild 1
4 rum lägenhet på Lekparksgatan 13 Järvastaden, Solna kommun - bild 2
4 rum lägenhet på Lekparksgatan 13 Järvastaden, Solna kommun - bild 3
4 rum lägenhet på Lekparksgatan 13 Järvastaden, Solna kommun - bild 4
4 rum lägenhet på Lekparksgatan 13 Järvastaden, Solna kommun - bild 5
Tis 19 maj kl 17:00

Lekparksgatan 13

Lägenhet
Järvastaden, Solna kommun
JM AB
5 790 000 kr
99 m²
4 rum
vån 1
5 850 kr/mån
58 485 kr/m²

Varmt välkommen till denna hörn-4:a med balkong i sydväst i naturnära Järvastaden.

Premium
Nyproduktion
Augusti 2026
Balkong
Hiss
JM AB
JM AB
2 rum lägenhet på Torrängsgatan 16 Järvastaden, Solna kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Torrängsgatan 16 Järvastaden, Solna kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Torrängsgatan 16 Järvastaden, Solna kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Torrängsgatan 16 Järvastaden, Solna kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Torrängsgatan 16 Järvastaden, Solna kommun - bild 5
Tis 19 maj kl 17:00

Torrängsgatan 16

Lägenhet
Järvastaden, Solna kommun
JM AB
3 090 000 kr
50 m²
2 rum
vån 3
3 630 kr/mån
61 800 kr/m²

Med balkong i nordväst finner ni denna 2:a med öppen planlösning och härliga sällskapsytor i trevliga kvarter.

Premium
Nyproduktion
Vintern -26/27
Balkong
Hiss
JM AB
JM AB
3 rum lägenhet på Torrängsgatan 14B Järvastaden, Solna kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Torrängsgatan 14B Järvastaden, Solna kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Torrängsgatan 14B Järvastaden, Solna kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Torrängsgatan 14B Järvastaden, Solna kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Torrängsgatan 14B Järvastaden, Solna kommun - bild 5
Tis 19 maj kl 17:00

Torrängsgatan 14B

Lägenhet
Järvastaden, Solna kommun
JM AB
4 990 000 kr
78 m²
3 rum
vån 5
4 780 kr/mån
63 974 kr/m²

Här har ni en riktigt fin hörnlägenhet med stor balkong i sydväst, öppen planlösning, delvis högre takhöjd och stor klädkammare i trevliga kvarter.

Premium
Nyproduktion
Vintern -26/27
Tis 19 maj kl 17:00

Lekparksgatan 15A

Lägenhet
Järvastaden, Solna kommun
JM AB
5 340 000 kr
93 m²
4 rum
vån 2
6 081 kr/mån
57 419 kr/m²

Premium
Nyproduktion
Våren 2027
Balkong
Hiss
JM AB
JM AB

Visar alla 12