Hoppa till huvudinnehåll
Logotyp av Erik Olsson Fastighetsförmedling

Erik Olsson Fastighetsförmedling

Till kontorets webbsida

Mäklare

Mäklarkontorets försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 25 jan. 2026

Ostindiefararen 13

Lägenhet
Eriksberg, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

79 m²

3 rum

4 640 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 5 850 000 kr+3 %

74 051 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 jan. 2026

Batterigatan 1E

Lägenhet
Gamlestaden, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

57,5 m²

2 rum

2 818 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 250 000 kr±0 %

39 130 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Myntgatan 15B, Brämaregården, Göteborgs kommun
  • Såld 20 jan. 2026

Myntgatan 15B

Lägenhet
Brämaregården, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

69 m²

3 rum

5 497 kr/mån

Slutpris 2 795 000 kr+4 %

40 507 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 jan. 2026

Ostindiefararen 17

Lägenhet
Eriksberg, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

86 m²

4 rum

4 996 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 950 000 kr-5 %

57 558 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 jan. 2026

Storkgatan 6C

Lägenhet
Bagaregården, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

36,3 m²

1 rum

2 241 kr/mån

Slutpris 2 130 000 kr+2 %

58 678 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Gröna gatan 49, Majorna, Göteborgs kommun
  • Såld 14 jan. 2026

Gröna gatan 49

Lägenhet
Majorna, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

60 m²

2,5 rum

4 636 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 2 550 000 kr+2 %

42 500 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 dec. 2025

Första Långgatan 6B

Lägenhet
Linné, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

73 m²

2 rum

4 350 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 4 400 000 kr-5 %

60 274 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Stampgatan 66, Stampen, Göteborgs kommun
  • Såld 18 dec. 2025

Stampgatan 66

Lägenhet
Stampen, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

78,1 m²

3 rum

4 425 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 800 000 kr-5 %

48 656 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Toleredsgatan 20B, Tolered, Göteborgs kommun
  • Såld 11 dec. 2025

Toleredsgatan 20B

Lägenhet
Tolered, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

56,5 m²

2 rum

5 151 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 300 000 kr-7 %

23 009 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Johannas väg 41, Gerrebacka, Göteborgs kommun
  • Såld 7 dec. 2025

Johannas väg 41

Radhus
Gerrebacka, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

96 m²

4 rum

5 921 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 3 395 000 kr-2 %

35 365 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Nedre Matrosgatan 15, Gamla Masthugget, Göteborgs kommun
  • Såld 5 dec. 2025

Nedre Matrosgatan 15

Lägenhet
Gamla Masthugget, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

58,2 m²

2 rum

3 926 kr/mån

Slutpris 3 490 000 kr±0 %

59 966 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 dec. 2025

Önskevädersgatan 53

Lägenhet
Biskopsgården, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

60 m²

2 rum

4 949 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 180 000 kr±0 %

19 667 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 dec. 2025

Badvädersgatan 23

Lägenhet
Biskopsgården, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

54 m²

2 rum

4 280 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 800 000 kr-6 %

14 815 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Färgfabriksgatan 14, Kvillebäcken, Göteborgs kommun
  • Såld 3 dec. 2025

Färgfabriksgatan 14

Lägenhet
Kvillebäcken, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

79 m²

3 rum

5 071 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 675 000 kr-1 %

46 519 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 nov. 2025

Femkampsgatan 6B

Lägenhet
Lunden, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

54 m²

2 rum

4 324 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 2 335 000 kr+4 %

43 241 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 nov. 2025

Götaverksgatan 20

Lägenhet
Lindholmen, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

34,5 m²

1 rum

2 401 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 095 000 kr±0 %

60 725 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Fredings väg 8, Alafors, Ale kommun
  • Såld 21 nov. 2025

Fredings väg 8

Villa
Alafors, Ale kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

127 m²

6 rum

569 m²

Slutpris 3 050 000 kr-3 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Jöns Rundbäcks Plats 1, Kvillebäcken, Göteborgs kommun
  • Såld 21 nov. 2025

Jöns Rundbäcks Plats 1

Lägenhet
Kvillebäcken, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

81 m²

3 rum

5 396 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 050 000 kr+3 %

50 000 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 nov. 2025

Karl Staaffsgatan 22C

Lägenhet
Tolered, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

51 m²

2 rum

3 860 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 480 000 kr±0 %

29 020 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 nov. 2025

Lilleby ås 7

Lägenhet
Lilleby, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

74,2 m²

3 rum

6 336 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 300 000 kr-8 %

30 997 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Gröna gatan 49, Majorna, Göteborgs kommun
  • Såld 19 nov. 2025

Gröna gatan 49

Lägenhet
Majorna, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

54,2 m²

2 rum

5 072 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 2 200 000 kr-4 %

40 590 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 nov. 2025

Önskevädersgatan 9

Lägenhet
Biskopsgården, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

69 m²

3 rum

5 483 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 070 000 kr-2 %

15 507 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 nov. 2025

Gustaf Dalénsgatan 3D

Lägenhet
Kvillebäcken, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

97 m²

4 rum

6 786 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 050 000 kr-5 %

41 753 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Poetgatan 27, Hisings Backa, Göteborgs kommun
  • Såld 9 nov. 2025

Poetgatan 27

Lägenhet
Hisings Backa, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

91,5 m²

4 rum

6 172 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 530 000 kr+2 %

27 650 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Svankällevägen 27, Hisings Kärra, Göteborgs kommun
  • Såld 7 nov. 2025

Svankällevägen 27

Villa
Hisings Kärra, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

147+90 m²

6 rum

1 362,4 m²

Slutpris 6 400 000 kr-3 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling

Visar 76 - 100 av 189