Hoppa till huvudinnehåll
Logotyp av Erik Olsson Fastighetsförmedling

Erik Olsson Fastighetsförmedling

Till kontorets webbsida

Mäklare

Mäklarkontorets försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 mar. 2026

Mjölkbodsvägen 7

Tomt
Lilleby, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

780 m²

Slutpris 1 800 000 kr+20 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Norra Skeppspromenaden 6, Eriksberg, Göteborgs kommun
  • Såld 11 mar. 2026

Norra Skeppspromenaden 6

Lägenhet
Eriksberg, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

75 m²

3 rum

4 646 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 000 000 kr+8 %

53 333 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Östra Eriksbergsgatan 79, Eriksberg, Göteborgs kommun
  • Såld 10 mar. 2026

Östra Eriksbergsgatan 79

Lägenhet
Eriksberg, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

57,6 m²

2 rum

3 165 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 660 000 kr-5 %

46 181 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 mar. 2026

Stockholmsgatan 40B

Lägenhet
Bagaregården, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

59,1 m²

2 rum

4 985 kr/mån

Slutpris 3 300 000 kr+5 %

55 838 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 mar. 2026

Hakefjordsgatan 122

Villa
Hisingen, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

60+58 m²

6 rum

587,4 m²

Slutpris 3 200 000 kr-8 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Storkgatan 2D, Bagaregården, Göteborgs kommun
  • Såld 25 feb. 2026

Storkgatan 2D

Lägenhet
Bagaregården, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

76,9 m²

3 rum

5 212 kr/mån

Slutpris 3 747 500 kr-1 %

48 732 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 25 feb. 2026

Räntmästaregatan 20A

Lägenhet
Lunden, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

50 m²

2 rum

5 429 kr/mån

Slutpris 1 990 000 kr±0 %

39 800 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Landerigatan 22, Bagaregården, Göteborgs kommun
  • Såld 24 feb. 2026

Landerigatan 22

Villa
Bagaregården, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

119+43 m²

4 rum

603,4 m²

Slutpris 8 900 000 kr+5 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Bratteråsgatan 72, Eriksberg, Göteborgs kommun
  • Såld 24 feb. 2026

Bratteråsgatan 72

Lägenhet
Eriksberg, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

48 m²

1 rum

3 966 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 2 875 000 kr-1 %

59 896 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 feb. 2026

Plockerotegatan 25

Lägenhet
Hisings Backa, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

99,3 m²

4 rum

7 927 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 2 860 000 kr-1 %

28 802 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Monsungatan 77, Eriksberg, Göteborgs kommun
  • Såld 19 feb. 2026

Monsungatan 77

Lägenhet
Eriksberg, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

55 m²

2 rum

3 332 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 3 450 000 kr+2 %

62 727 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 feb. 2026

Arvesgärde 11

Lägenhet
Tuve, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

81,5 m²

3 rum

4 487 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 000 000 kr+3 %

24 540 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Lillekärr södra 3, Hisings Kärra, Göteborgs kommun
  • Såld 15 feb. 2026

Lillekärr södra 3

Villa
Hisings Kärra, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

160 m²

7 rum

1 019,8 m²

Slutpris 4 725 000 kr-2 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 feb. 2026

Lantmannagatan 9

Lägenhet
Centrala Hisingen, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

31 m²

1 rum

2 308 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 550 000 kr-6 %

50 000 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 feb. 2026

Arves Marias väg 16

Lägenhet
Tuve, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

78 m²

3 rum

5 254 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 050 000 kr+2 %

39 103 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Hinderbanan 10, Kviberg, Göteborgs kommun
  • Såld 10 feb. 2026

Hinderbanan 10

Lägenhet
Kviberg, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

84 m²

3 rum

5 439 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 800 000 kr-1 %

45 238 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Långängen 1A, Kvillebäcken, Göteborgs kommun
  • Såld 9 feb. 2026

Långängen 1A

Lägenhet
Kvillebäcken, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

52,4 m²

2 rum

3 452 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 710 000 kr+1 %

51 718 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Splintvedsgatan 10, Hills Villastad, Mölndals kommun
  • Såld 6 feb. 2026

Splintvedsgatan 10

Lägenhet
Hills Villastad, Mölndals kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

74,5 m²

3 rum

5 803 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 490 000 kr±0 %

46 846 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Ånäsvägen 54B, Bagaregården, Göteborgs kommun
  • Såld 5 feb. 2026

Ånäsvägen 54B

Lägenhet
Bagaregården, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

49,5 m²

2 rum

3 929 kr/mån

Slutpris 2 637 500 kr-1 %

53 283 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Garverigatan 7, Vån 4/5, Stampen, Göteborgs kommun
  • Såld 3 feb. 2026

Garverigatan 7, Vån 4/5

Lägenhet
Stampen, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

58 m²

2 rum

3 398 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 850 000 kr±0 %

49 138 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Lillekärr södra 166, Hisings Kärra, Göteborgs kommun
  • Såld 1 feb. 2026

Lillekärr södra 166

Lägenhet
Hisings Kärra, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

62 m²

2 rum

4 500 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 600 000 kr-6 %

25 806 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Olskroksgatan 25, Olskroken, Göteborgs kommun
  • Såld 28 jan. 2026

Olskroksgatan 25

Lägenhet
Olskroken, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

77 m²

2 rum

6 767 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 3 260 000 kr+2 %

42 338 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Gröna Annas gata 5, Porslinsfabriken, Göteborgs kommun
  • Såld 28 jan. 2026

Gröna Annas gata 5

Lägenhet
Porslinsfabriken, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

98 m²

4 rum

5 493 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 110 000 kr-2 %

41 939 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Mölndalsvägen 69D, Almedal, Göteborgs kommun
  • Såld 27 jan. 2026

Mölndalsvägen 69D

Lägenhet
Almedal, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

42 m²

1 rum

3 614 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 600 000 kr±0 %

61 905 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 25 jan. 2026

Sophie Lökviks väg 12B

Radhus
Gråbo, Lerums kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

117,5 m²

5 rum

5 790 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 3 075 000 kr-4 %

26 170 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling

Visar 51 - 75 av 189