Hoppa till huvudinnehåll
Logotyp av Erik Olsson Fastighetsförmedling
Mäklare Eric Sollert

Eric Sollert

Om mig

Mäklaren har inte skrivit någonting om sig själv.
Mäklarens försäljningar
9 rum villa på Täppgatan 27 Södertälje Centrum, Södertälje kommun - bild 1
9 rum villa på Täppgatan 27 Södertälje Centrum, Södertälje kommun - bild 2
9 rum villa på Täppgatan 27 Södertälje Centrum, Södertälje kommun - bild 3
9 rum villa på Täppgatan 27 Södertälje Centrum, Södertälje kommun - bild 4
9 rum villa på Täppgatan 27 Södertälje Centrum, Södertälje kommun - bild 5
Sön 17 maj

Täppgatan 27

Villa
Södertälje Centrum, Södertälje kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling
5 995 000 kr
270 + 120 m²
9 rum
990 m² tomt

Välkommen till en ståtlig och charmfull fastighet som kombinerar klassisk karaktär med moderna renoveringar – allt på ett sällsynt attraktivt läge mitt i stan. Med en generös boyta om hela 270 kvm och ytterligare 120 kvm biarea erbjuder denna fastighet mängder av möjligheter, oavsett om du drömmer om att skapa flera lägenheter, bedriva verksamhet eller bo i generationsboende. Den stora och…

Premium
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
1 rum lägenhet på Parkgatan 12B Mariekäll, Södertälje kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Parkgatan 12B Mariekäll, Södertälje kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Parkgatan 12B Mariekäll, Södertälje kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Parkgatan 12B Mariekäll, Södertälje kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Parkgatan 12B Mariekäll, Södertälje kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 12:00

Parkgatan 12B

Lägenhet
Mariekäll, Södertälje kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling
1 250 000 kr
29 m²
1 rum
vån 2/3
2 075 kr/mån
43 103 kr/m²

Välkommen till Parkgatan och denna enrummare med väldisponerade kvadratmeter och modern standard. Här presenteras en ljus bostad med öppen planlösning mellan kök och vardagsrum, sovalkov i bra storlek och ett rejält helkaklat badrum med tvättmöjligheter för en bekväm vardag. Bostaden har genomgående fina ytskikt med moderna färg- och materialval samt fullutrustat och stilrent kök. Bara att flytta…

Premium
Hiss
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
1 rum lägenhet på Kolonigatan 2 Mariekäll, Södertälje kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Kolonigatan 2 Mariekäll, Södertälje kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Kolonigatan 2 Mariekäll, Södertälje kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Kolonigatan 2 Mariekäll, Södertälje kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Kolonigatan 2 Mariekäll, Södertälje kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 11:30

Kolonigatan 2

Lägenhet
Mariekäll, Södertälje kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling
750 000 kr
36 m²
1 rum
vån 2/4
4 544 kr/mån
20 833 kr/m²

Med ett attraktivt läge i omtyckta Mariekäll presenteras nu denna trivsamma etta om 36 kvadratmeter på Kolonigatan 2! Med en tilltalande planlösning är denna bostad välplanerad och inbjudande. I allrummet finns det gott om plats för familj och vänner att umgås, sovalkoven rymmer en säng av större modell och här kan man med fördel skärma av med en gardin eller rumsavdelare. Ljusinsläppet är…

Premium
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
2 rum lägenhet på Östergatan 2B Södertälje Centrum, Södertälje kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Östergatan 2B Södertälje Centrum, Södertälje kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Östergatan 2B Södertälje Centrum, Södertälje kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Östergatan 2B Södertälje Centrum, Södertälje kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Östergatan 2B Södertälje Centrum, Södertälje kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 11:30

Östergatan 2B

Lägenhet
Södertälje Centrum, Södertälje kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling
1 350 000 kr
55,3 m²
2 rum
vån 2/4
5 010 kr/mån
24 412 kr/m²

Centralt belägen lägenhet med yteffektiv planlösning. Trevlig och solig balkong med plats för både stolar och bord. Med en promenad på fem minuter är du i stadskärnan och kan ta del av utbudet av restauranger, affärer och kulturlivet i centrala Södertälje. Eller varför inte njuta av de fina promenadstråken längs kanalen. En omfattande renovering har gjorts i denna lägenhet. Välkommen på…

Premium
Balkong
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
5 rum villa på Hälltorpsvägen 6 Taxinge, Nykvarns kommun - bild 1
5 rum villa på Hälltorpsvägen 6 Taxinge, Nykvarns kommun - bild 2
5 rum villa på Hälltorpsvägen 6 Taxinge, Nykvarns kommun - bild 3
5 rum villa på Hälltorpsvägen 6 Taxinge, Nykvarns kommun - bild 4
5 rum villa på Hälltorpsvägen 6 Taxinge, Nykvarns kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 13:00

Hälltorpsvägen 6

Villa
Taxinge, Nykvarns kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling
6 975 000 kr
152 + 105 m²
5 rum
2 004 m² tomt

Välkommen till Hälltorpsvägen 6 – en välbyggd och modern villa i passivhusstandard med mycket låga driftkostnader. Här bor du i ett högt och fritt läge med fin utsikt över omgivande natur och åkrar. Bostaden erbjuder 152 kvm med en genomtänkt planlösning där kök och vardagsrum ligger i öppen anslutning och skapar trevliga sociala ytor. Stora fönsterpartier ger ett fint ljusinsläpp och bidrar…

Premium
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
3 rum lägenhet på Högmovägen 29 Västergård, Södertälje kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Högmovägen 29 Västergård, Södertälje kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Högmovägen 29 Västergård, Södertälje kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Högmovägen 29 Västergård, Södertälje kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Högmovägen 29 Västergård, Södertälje kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 11:00

Högmovägen 29

Lägenhet
Västergård, Södertälje kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling
1 995 000 kr
90 m²
3 rum
6 366 kr/mån
22 167 kr/m²

Välkommen till Högmovägen 52! Nu har vi möjligheten att saluföra detta välplanerade bostadsrättsradhus om 90 kvm i populära Soldala/Västergård. Bostaden erbjuder 2 stycken sovrum i bra storlek på övervåningen och sociala ytor i form av kök och vardagsrum på nedre plan. Två stycken badrum av äldre standard finns på respektive våning varav ett med badkar och det andra med dusch. I avgiften…

Premium
Uteplats
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
1 rum lägenhet på Nysättravägen 19 Brunnsäng, Södertälje kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Nysättravägen 19 Brunnsäng, Södertälje kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Nysättravägen 19 Brunnsäng, Södertälje kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Nysättravägen 19 Brunnsäng, Södertälje kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Nysättravägen 19 Brunnsäng, Södertälje kommun - bild 5

Nysättravägen 19

Lägenhet
Brunnsäng, Södertälje kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling
890 000 kr
37 m²
1 rum
vån 5/12
3 372 kr/mån
24 054 kr/m²

Välkommen till Brunnsäng - en mysigt och grönt område med allt man behöver inom gångavstånd. Här på Nysättravägen väntar en högt belägen enrummare med en mysig sovalkov och balkong på sin nästa ägare! Detta hem är ljust och inbjudande, med en bra planlösning. Höjdpunkten är balkongen som ligger med ett högt och fritt läge helt utan insyn. Här presenteras ett rymligt kök med matplats, ett…

Premium
Balkong
Hiss
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
1 rum lägenhet på Liljevalchsgatan 22A Mariekäll, Södertälje kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Liljevalchsgatan 22A Mariekäll, Södertälje kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Liljevalchsgatan 22A Mariekäll, Södertälje kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Liljevalchsgatan 22A Mariekäll, Södertälje kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Liljevalchsgatan 22A Mariekäll, Södertälje kommun - bild 5

Liljevalchsgatan 22A

Lägenhet
Mariekäll, Södertälje kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling
1 050 000 kr
39,3 m²
1 rum
vån 3/3
2 620 kr/mån
26 718 kr/m²

Nu finns möjlighet att bli ägare av en rymlig och välplanerad etta på Liljevalchsgatan 22A, i populära och trivsamma Mariekäll! Här presenteras ett stort välutrustat kök med plats för matbord, ett ljust och rymligt allrum med plats för både stor säng och soffa, en mysig balkong i bästa söderläge, ett helkaklat badrum samt goda förvaringsmöjligheter. Fina golv och generös takhöjd gör detta till…

Premium
Balkong
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
3 rum lägenhet på Davidsgatan 4 Mariekäll, Södertälje kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Davidsgatan 4 Mariekäll, Södertälje kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Davidsgatan 4 Mariekäll, Södertälje kommun - bild 3

Davidsgatan 4

Lägenhet
Mariekäll, Södertälje kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling
1 795 000 kr
78,5 m²
3 rum
vån 4/4
6 304 kr/mån
22 866 kr/m²
Plus
Balkong
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
5 rum lägenhet på Syréngatan 19 Mariekäll, Södertälje kommun - bild 1
5 rum lägenhet på Syréngatan 19 Mariekäll, Södertälje kommun - bild 2
5 rum lägenhet på Syréngatan 19 Mariekäll, Södertälje kommun - bild 3
5 rum lägenhet på Syréngatan 19 Mariekäll, Södertälje kommun - bild 4
5 rum lägenhet på Syréngatan 19 Mariekäll, Södertälje kommun - bild 5

Syréngatan 19

Lägenhet
Mariekäll, Södertälje kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling
2 295 000 kr
113,5 m²
5 rum
vån 2/3
8 860 kr/mån
20 220 kr/m²

Äntligen presenteras en stor bostad om hela 113 kvadratmeter i populära och omtyckta Mariekäll! Idag disponeras bostaden som en fyra, men man kan med enkla medel göra om den till en femma om det önskas. Dessutom finns det två entréer och därmed också goda möjligheter till en uthyrningsdel. Här finns det med andra ord gott om plats för hela familjen tillsammans med släkt och vänner. Vi bjuds på…

Premium
Balkong
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
2 rum lägenhet på Vallhöjdsvägen 25 Kallfors, Södertälje kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Vallhöjdsvägen 25 Kallfors, Södertälje kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Vallhöjdsvägen 25 Kallfors, Södertälje kommun - bild 3

Vallhöjdsvägen 25

Lägenhet
Kallfors, Södertälje kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling
2 395 000 kr
52 m²
2 rum
4 318 kr/mån
46 058 kr/m²
Plus
Balkong
Hiss
Energieffektiv
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
2 rum fritidshus på Solängen 47 Pershagen, Södertälje kommun - bild 1
2 rum fritidshus på Solängen 47 Pershagen, Södertälje kommun - bild 2
2 rum fritidshus på Solängen 47 Pershagen, Södertälje kommun - bild 3
2 rum fritidshus på Solängen 47 Pershagen, Södertälje kommun - bild 4
2 rum fritidshus på Solängen 47 Pershagen, Södertälje kommun - bild 5

Solängen 47

Fritidshus
Pershagen, Södertälje kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling
1 295 000 kr
30 m²
2 rum
400 m² tomt

Välkommen till denna nybyggda kolonistuga, belägen i det eftertraktade Solängens koloniområde i Pershagen. Här får du en avkopplande kolonistuga med närhet till naturen och ett lugnt läge som inbjuder till ro och rekreation.

Premium
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
3 rum lägenhet på Erikshällsgatan 6B Mariekäll, Södertälje kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Erikshällsgatan 6B Mariekäll, Södertälje kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Erikshällsgatan 6B Mariekäll, Södertälje kommun - bild 3

Erikshällsgatan 6B

Lägenhet
Mariekäll, Södertälje kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling
1 095 000 kr
76 m²
3 rum
vån 2/4
7 298 kr/mån
14 408 kr/m²
Plus
Balkong
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
1,5 rum lägenhet på Kolonigatan 2 Mariekäll, Södertälje kommun - bild 1
1,5 rum lägenhet på Kolonigatan 2 Mariekäll, Södertälje kommun - bild 2
1,5 rum lägenhet på Kolonigatan 2 Mariekäll, Södertälje kommun - bild 3
1,5 rum lägenhet på Kolonigatan 2 Mariekäll, Södertälje kommun - bild 4
1,5 rum lägenhet på Kolonigatan 2 Mariekäll, Södertälje kommun - bild 5

Kolonigatan 2

Lägenhet
Mariekäll, Södertälje kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling
995 000 kr
36 m²
1,5 rum
vån 3/5
4 544 kr/mån
27 639 kr/m²

Premium
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
4 rum lägenhet på Rosenhöjdsvägen 22 Rosenlund, Södertälje kommun - bild 1
4 rum lägenhet på Rosenhöjdsvägen 22 Rosenlund, Södertälje kommun - bild 2
4 rum lägenhet på Rosenhöjdsvägen 22 Rosenlund, Södertälje kommun - bild 3
Budgivning pågår

Rosenhöjdsvägen 22

Lägenhet
Rosenlund, Södertälje kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling
2 195 000 kr
109 m²
4 rum
vån 2/6
7 942 kr/mån
20 138 kr/m²
Plus
Balkong
Hiss
Energieffektiv
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Mariekäll, Södertälje kommun

Erikshällsgatan 8

Lägenhet
Mariekäll, Södertälje kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling
795 000 kr
34 m²
1 rum
vån 1/4
4 407 kr/mån
23 382 kr/m²
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Igelstavik, Södertälje kommun

Barkvägen 2

Lägenhet
Igelstavik, Södertälje kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling
2 395 000 kr
55 m²
2 rum
4 379 kr/mån
43 545 kr/m²
Uteplats
Hiss
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling

Visar alla 17