Hoppa till huvudinnehåll
Logotyp av Erik Olsson Fastighetsförmedling

Erik Olsson Fastighetsförmedling

Till kontorets webbsida

Mäklare

Mäklarkontorets försäljningar
2 rum radhus på Smedjevägen 4J Länna, Huddinge kommun - bild 1
2 rum radhus på Smedjevägen 4J Länna, Huddinge kommun - bild 2
2 rum radhus på Smedjevägen 4J Länna, Huddinge kommun - bild 3
2 rum radhus på Smedjevägen 4J Länna, Huddinge kommun - bild 4
2 rum radhus på Smedjevägen 4J Länna, Huddinge kommun - bild 5
Sön 17 maj

Smedjevägen 4J

Radhus
Länna, Huddinge kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling
2 645 000 kr
49 m²
2 rum
1 998 kr/mån
53 980 kr/m²

Välkommen till en modern och stilfull mini-villa belägen på en lugn återvändsgata i ett trivsamt och omtyckt villakvarter i Länna. Här bor du i ett hem där arkitektur, ljus och materialval samspelar för att skapa en harmonisk och inbjudande boendemiljö. Som en extra fördel ingår ett möbelpaket värt 100 000 kr, vilket gör att du kan flytta in direkt i ett komplett och stilfullt hem utan extra…

Premium
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
3 rum lägenhet på Stensövägen 13, 3 tr Älta - Stensö, Nacka kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Stensövägen 13, 3 tr Älta - Stensö, Nacka kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Stensövägen 13, 3 tr Älta - Stensö, Nacka kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Stensövägen 13, 3 tr Älta - Stensö, Nacka kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Stensövägen 13, 3 tr Älta - Stensö, Nacka kommun - bild 5

Stensövägen 13, 3 tr

Lägenhet
Älta - Stensö, Nacka kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling
2 500 000 kr
59 m²
3 rum
vån 3/7
3 815 kr/mån
42 373 kr/m²

***Accepterat pris 2500 000 kr *** Kontakta ansvarig mäklare för att boka tid för en visning** Välkommen till denna fantastiska och smart planerade 3:a i eftertraktade Älta, ett hem som kombinerar stil, komfort och ett svårslaget läge med sjöutsikt! Bostaden har byggts om och renoverats under 2026 till en välplanerad 3:a med öppen planlösning som skapar en härlig rymd och ett naturligt flöde…

Premium
Balkong
Hiss
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
4 rum lägenhet på Armborstvägen 18 Älvsjöstaden, Stockholms kommun - bild 1
4 rum lägenhet på Armborstvägen 18 Älvsjöstaden, Stockholms kommun - bild 2
4 rum lägenhet på Armborstvägen 18 Älvsjöstaden, Stockholms kommun - bild 3
Sön 17 maj kl 12:00

Armborstvägen 18

Lägenhet
Älvsjöstaden, Stockholms kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling
5 195 000 kr
88 m²
4 rum
6 302 kr/mån
59 034 kr/m²
Plus
Uteplats
Hiss
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
1 rum lägenhet på Skebokvarnsvägen 321, 7 tr Högdalen, Stockholms kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Skebokvarnsvägen 321, 7 tr Högdalen, Stockholms kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Skebokvarnsvägen 321, 7 tr Högdalen, Stockholms kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Skebokvarnsvägen 321, 7 tr Högdalen, Stockholms kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Skebokvarnsvägen 321, 7 tr Högdalen, Stockholms kommun - bild 5

Skebokvarnsvägen 321, 7 tr

Lägenhet
Högdalen, Stockholms kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling
1 745 000 kr
31 m²
1 rum
vån 7/9
2 521 kr/mån
56 290 kr/m²

Välkommen att kontakta mäklaren för visning utanför utsatta tider. Välkommen till denna fina etta högt upp i huset! Läget är helt ogenerat och helt utan insyn. Lägenheten är i fint skick och passar perfekt som en första lägenhet. Låg månadsavgift inklusive internet! Här bor du med närhet till Högdalens C med tunnelbana/buss och butiker, matställen och service.

Premium
Balkong
Hiss
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Södermalm/Mariaberget, Stockholms kommun
Borttagen före visning

Tavastgatan 27

Lägenhet
Södermalm/Mariaberget, Stockholms kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling
5 695 000 kr
40 m²
2 rum
vån -1/4
3 290 kr/mån
142 375 kr/m²
Uteplats
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
tomt på Sveden 10 Ingarö-Skälsmara, Värmdö kommun - bild 1
tomt på Sveden 10 Ingarö-Skälsmara, Värmdö kommun - bild 2
tomt på Sveden 10 Ingarö-Skälsmara, Värmdö kommun - bild 3
tomt på Sveden 10 Ingarö-Skälsmara, Värmdö kommun - bild 4
tomt på Sveden 10 Ingarö-Skälsmara, Värmdö kommun - bild 5

Sveden 10

Tomt
Ingarö-Skälsmara, Värmdö kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling
3 650 000 kr
2 338 m²

Välkommen att besöka tomten när det passar dig. Vill du boka en visning för att se området kring tomten eller har frågor vänligen kontakta Fastighetsmäklare Jennifer Ström Soussi 072-580 04 73. Mer information om objektet hittar du på https://www.erikolsson.se/homes/Tomt-Sveden-10-Ingaro-Varmdo-kommun-5973869. Nu finns möjlighet att skapa ditt eget drömboende i härlig skärgårdsmiljö vid…

Premium
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
7 rum villa på Vendevägen 1 Kummelnäs, Nacka kommun - bild 1
7 rum villa på Vendevägen 1 Kummelnäs, Nacka kommun - bild 2
7 rum villa på Vendevägen 1 Kummelnäs, Nacka kommun - bild 3
7 rum villa på Vendevägen 1 Kummelnäs, Nacka kommun - bild 4
7 rum villa på Vendevägen 1 Kummelnäs, Nacka kommun - bild 5

Vendevägen 1

Villa
Kummelnäs, Nacka kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling
12 495 000 kr
190 m²
7 rum
2 070 m² tomt

Välkommen till ett hem där varje kvadratmeter präglas av ljus, rymd och genomtänkta materialval. Nedre plan bjuder på generösa sociala ytor med ett magiskt burspråkskök, vardagsrum och matsal med nivåskillnad samt utgång till altan - perfekt för såväl vardagsliv som större middagar. Här finns även badrum, tvättstuga och ett flexibelt rum som idag nyttjas som tv-rum. Övre plan rymmer en privat…

Premium
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
7 rum parhus på Smedjevägen 4L Länna, Huddinge kommun - bild 1
7 rum parhus på Smedjevägen 4L Länna, Huddinge kommun - bild 2
7 rum parhus på Smedjevägen 4L Länna, Huddinge kommun - bild 3
7 rum parhus på Smedjevägen 4L Länna, Huddinge kommun - bild 4
7 rum parhus på Smedjevägen 4L Länna, Huddinge kommun - bild 5
Sön 17 maj

Smedjevägen 4L

Radhus
Länna, Huddinge kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling
5 495 000 kr
132,5 m²
7 rum
4 995 kr/mån
41 472 kr/m²

Välkommen till ett modernt och välplanerat parhus beläget på en fridfull återvändsgata i det populära villakvarteret i Länna, omgivet av grönska och natur. Som en extra fördel ingår ett möbelpaket värt 100 000 kr, vilket gör att du kan flytta in direkt i ett komplett och stilfullt hem utan extra kostnad. Bostaden erbjuder en samtida arkitektur som harmonierar med omgivningen, där stora…

Premium
Balkong
Uteplats
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
8 rum villa på Manganvägen 13 Skarpäng, Täby kommun - bild 1
8 rum villa på Manganvägen 13 Skarpäng, Täby kommun - bild 2
8 rum villa på Manganvägen 13 Skarpäng, Täby kommun - bild 3
8 rum villa på Manganvägen 13 Skarpäng, Täby kommun - bild 4
8 rum villa på Manganvägen 13 Skarpäng, Täby kommun - bild 5
Sön 17 maj

Manganvägen 13

Villa
Skarpäng, Täby kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling
7 500 000 kr
176 m²
8 rum
800 m² tomt

Välkommen till denna gedigna och rymliga villa i populära Skarpäng. Med gott om rum får man här plats med den stora familjen - och vill man öppna upp och skapa öppna ytor så går det också bra. Detta är möjligheterna hus där nästa ägare får sätta sin prägel. På en återvändsgränd med sol stor del av dagen och med en skyddad privat baksida och tomt får man här ett mycket lugnt boende. Här bor man…

Premium
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
6 rum villa på Tellusgränd 8 Älta - Hedvigslund, Nacka kommun - bild 1
6 rum villa på Tellusgränd 8 Älta - Hedvigslund, Nacka kommun - bild 2
6 rum villa på Tellusgränd 8 Älta - Hedvigslund, Nacka kommun - bild 3
6 rum villa på Tellusgränd 8 Älta - Hedvigslund, Nacka kommun - bild 4
6 rum villa på Tellusgränd 8 Älta - Hedvigslund, Nacka kommun - bild 5
Budgivning pågår

Tellusgränd 8

Villa
Älta - Hedvigslund, Nacka kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling
9 495 000 kr
163 m²
6 rum
843 m² tomt

Belägen längst in på en lugn återvändsgata i ett mycket barnvänligt område finner ni denna välskötta och inbjudande 1½-plansvilla – ett hem som kombinerar komfort, stil och funktion på bästa sätt. Villan, uppförd 1998, erbjuder en genomtänkt planlösning med generösa sociala ytor, 4–5 sovrum samt två smakfullt renoverade badrum – perfekt för den växande familjen. Hemmets hjärta är det exklusivt…

Premium
Energieffektiv
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
5 rum parhus på Älta mossväg 22 Älta - Kolarängen, Nacka kommun - bild 1
5 rum parhus på Älta mossväg 22 Älta - Kolarängen, Nacka kommun - bild 2
5 rum parhus på Älta mossväg 22 Älta - Kolarängen, Nacka kommun - bild 3
Budgivning pågår

Älta mossväg 22

Radhus
Älta - Kolarängen, Nacka kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling
5 800 000 kr
120 m²
5 rum
246 m² tomt
Plus
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
4 rum lägenhet på Sibbarpsgränd 23 Östberga, Stockholms kommun - bild 1
4 rum lägenhet på Sibbarpsgränd 23 Östberga, Stockholms kommun - bild 2
4 rum lägenhet på Sibbarpsgränd 23 Östberga, Stockholms kommun - bild 3
4 rum lägenhet på Sibbarpsgränd 23 Östberga, Stockholms kommun - bild 4
4 rum lägenhet på Sibbarpsgränd 23 Östberga, Stockholms kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 13:00

Sibbarpsgränd 23

Lägenhet
Östberga, Stockholms kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling
2 495 000 kr
95 m²
4 rum
vån 2/3
9 275 kr/mån
26 263 kr/m²

Välkommen till denna välplanerade och rymliga fyrarummare om 95 kvm med ett mycket trivsamt läge i Brf Ätten 4, med närhet till Älvsjö centrum, goda kommunikationer och grönområden. Här erbjuds ett bekvämt boende med generösa ytor, genomtänkt planlösning och gott om plats för både familjeliv och sociala sammanhang. Bostaden disponeras med tre bra sovrum, vilket gör den perfekt för barnfamiljen,…

Premium
Balkong
Hiss
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
6 rum radhus på Lovisedalsvägen 25A Älta - Lovisedal, Nacka kommun - bild 1
6 rum radhus på Lovisedalsvägen 25A Älta - Lovisedal, Nacka kommun - bild 2
6 rum radhus på Lovisedalsvägen 25A Älta - Lovisedal, Nacka kommun - bild 3
6 rum radhus på Lovisedalsvägen 25A Älta - Lovisedal, Nacka kommun - bild 4
6 rum radhus på Lovisedalsvägen 25A Älta - Lovisedal, Nacka kommun - bild 5

Lovisedalsvägen 25A

Radhus
Älta - Lovisedal, Nacka kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling
8 600 000 kr
120 m²
6 rum
213 m² tomt

Upptäck ett hem där modern design möter naturnära livskvalitet. Detta nyproducerade gavelradhus med äganderätt erbjuder en stilren arkitektur i två välplanerade plan – perfekta för dig som vill ha både funktion och estetik i vardagen. Med inflyttning redan i slutet av april 2026 får du ett hem i absolut toppskick, med hög standard och generösa fönsterpartier som släpper in rikligt med ljus och…

Premium
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
2 rum lägenhet på Almvägen 7, 2 tr Älta - Älta centrum, Nacka kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Almvägen 7, 2 tr Älta - Älta centrum, Nacka kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Almvägen 7, 2 tr Älta - Älta centrum, Nacka kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Almvägen 7, 2 tr Älta - Älta centrum, Nacka kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Almvägen 7, 2 tr Älta - Älta centrum, Nacka kommun - bild 5

Almvägen 7, 2 tr

Lägenhet
Älta - Älta centrum, Nacka kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling
2 150 000 kr
63 m²
2 rum
vån 2/5
6 156 kr/mån
34 127 kr/m²

Accepterat pris och visas enligt överenskommelse. Välkommen till detta omtyckta seniorboende (50+) i natursköna Älta! Här erbjuds en rymlig och välplanerad 2:a om 63 m² med inglasad balkong och ett härligt ljusinsläpp. Bostaden präglas av luftiga ytor, generösa rum och en genomtänkt planlösning som skapar en trivsam helhet. Interiören är ljus och välskött med en fräsch känsla rakt igenom, och…

Lovisedalsvägen 25A

Radhus
Älta - Lovisedal, Nacka kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling
8 600 000 kr
120 m²
6 rum
213 m² tomt

Premium
Nyproduktion
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
1 rum lägenhet på Stensövägen 5, 2tr Älta - Stensö, Nacka kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Stensövägen 5, 2tr Älta - Stensö, Nacka kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Stensövägen 5, 2tr Älta - Stensö, Nacka kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Stensövägen 5, 2tr Älta - Stensö, Nacka kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Stensövägen 5, 2tr Älta - Stensö, Nacka kommun - bild 5

Stensövägen 5, 2tr

Lägenhet
Älta - Stensö, Nacka kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling
1 195 000 kr
18 m²
1 rum
vån 2/7
1 159 kr/mån
66 389 kr/m²

Accepterat pris! Kontakta ansvarig mäklare för att boka tid för visning! Den perfekta första bostaden för dig som vill flytta hemifrån eller bostaden för dig som som är behov av en övernattningslägenhet. Välplanerad lägenhet med rum som rymmer både säng och matbord samt renoverat pentry med nya köksstommar som även är utrustat med diskmaskin. Lägenheten är ljus och fräsch och har målats om…

Premium
Hiss
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Johanneshov, Stockholms kommun
Sön 17 maj kl 14:00

Pastellvägen 15

Lägenhet
Johanneshov, Stockholms kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling
2 995 000 kr
51 m²
2 rum
3 497 kr/mån
58 725 kr/m²
Balkong
Hiss
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
3 rum radhus på Lövkojevägen 14 Älta - Hedvigslund, Nacka kommun - bild 1
3 rum radhus på Lövkojevägen 14 Älta - Hedvigslund, Nacka kommun - bild 2
3 rum radhus på Lövkojevägen 14 Älta - Hedvigslund, Nacka kommun - bild 3
3 rum radhus på Lövkojevägen 14 Älta - Hedvigslund, Nacka kommun - bild 4
3 rum radhus på Lövkojevägen 14 Älta - Hedvigslund, Nacka kommun - bild 5

Lövkojevägen 14

Radhus
Älta - Hedvigslund, Nacka kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling
4 995 000 kr
70 m²
3 rum
118 m² tomt

Välkommen till ett ljust och trivsamt radhus där rymd, funktion och natur samspelar på ett fint sätt. Entréplanet bjuder på öppna och sociala ytor där vardagsrummet imponerar med sin generösa takhöjd och stora fönsterpartier som ger ett härligt ljusinsläpp. Här skapas en luftig känsla samtidigt som kontakten med uteplatsen och omgivande grönska blir en naturlig del av hemmet. Från vardagsrummet…

Premium
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
7 rum villa på Neglingevägen 54 Saltsjöbaden - Neglinge, Nacka kommun - bild 1
7 rum villa på Neglingevägen 54 Saltsjöbaden - Neglinge, Nacka kommun - bild 2
7 rum villa på Neglingevägen 54 Saltsjöbaden - Neglinge, Nacka kommun - bild 3
7 rum villa på Neglingevägen 54 Saltsjöbaden - Neglinge, Nacka kommun - bild 4
7 rum villa på Neglingevägen 54 Saltsjöbaden - Neglinge, Nacka kommun - bild 5

Neglingevägen 54

Villa
Saltsjöbaden - Neglinge, Nacka kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling
16 000 000 kr
277 + 15 m²
7 rum
1 203 m² tomt

Välkommen till ett smakfullt och arkitektritat hem i attraktiva Saltsjöbaden, där närhet till hav, natur och smidiga kommunikationer in till Stockholm möts. Här bor du insynsskyddat, omgiven av grönska och med promenadavstånd till badplatser och strandpromenader. Huset är ritat av Sillren Arkitekter och har genomgått en omfattande ombyggnation i etapper som färdigställdes 2011. I samband med…

Premium
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
tomt på Boplatsringen 70 Älta - Ältadalen, Nacka kommun - bild 1
tomt på Boplatsringen 70 Älta - Ältadalen, Nacka kommun - bild 2
tomt på Boplatsringen 70 Älta - Ältadalen, Nacka kommun - bild 3
tomt på Boplatsringen 70 Älta - Ältadalen, Nacka kommun - bild 4
tomt på Boplatsringen 70 Älta - Ältadalen, Nacka kommun - bild 5

Boplatsringen 70

Tomt
Älta - Ältadalen, Nacka kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling
4 995 000 kr
467 m²

Välkommen till en unik möjlighet att förverkliga ditt drömboende i attraktiva Ältadalen! På Boplatsringen 70 erbjuds nu en obebyggd tomt i ett av Nackas mest eftertraktade och familjevänliga områden – perfekt för dig som vill skapa ett hem helt efter egna önskemål. Här bor du i ett modernt och etablerat bostadsområde, med en genomtänkt struktur där gemenskap, trygghet och livskvalitet står i…

Premium
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Orminge, Nacka kommun

Edövägen 7H 2 tr

Lägenhet
Orminge, Nacka kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling
1 595 000 kr
29 m²
1 rum
vån 2/5
2 637 kr/mån
55 000 kr/m²
Balkong
Hiss
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Gustavsbergs hamn, Värmdö kommun
Sön 17 maj kl 11:45

Stig Lindbergs gata 15, 4 tr

Lägenhet
Gustavsbergs hamn, Värmdö kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling
2 150 000 kr
43 + 16 m²
1 rum
vån 4/6
5 186 kr/mån
50 000 kr/m²
Hiss
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Kvarnholmen, Nacka kommun
Sön 17 maj kl 13:30

Tre Kronors väg 43, 1 tr

Lägenhet
Kvarnholmen, Nacka kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling
3 500 000 kr
53 m²
2 rum
vån 1/5
4 609 kr/mån
66 038 kr/m²
Hiss
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling

Visar alla 23