Logotyp av Erik Olsson Fastighetsförmedling
Logotyp av Erik Olsson Fastighetsförmedling

Smedjevägen 4L

Länna, Huddinge kommun

Visa på karta

5 495 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Parhus
    Upplåtelseform
    Bostadsrätt
    Antal rum
    7 rum
    Boarea
    132,5 m²
    Avgift
    4 995 kr/mån
    Driftkostnad
    29 502 kr/år

Byggår
2024
Förening
BRF Korallroten
Pris/m²
41 472 kr/m²
Premium
Balkong
Uteplats
Välkommen till ett modernt och välplanerat parhus beläget på en fridfull återvändsgata i det populära villakvarteret i Länna, omgivet av grönska och natur. Som en extra fördel ingår ett möbelpaket värt 100 000 kr, vilket gör att du kan flytta in direkt i ett komplett och stilfullt hem utan extra kostnad. Bostaden erbjuder en samtida arkitektur som harmonierar med omgivningen, där stora fönsterpartier ger ett härligt ljusinsläpp och skapar en luftig och trivsam känsla. Interiören präglas av stilrena materialval med ljusa väggar, naturmaterial och vacker parkett i samtliga rum, vilket ger hemmet en modern och elegant atmosfär. Det ljusa och välplanerade köket ligger i öppen anslutning till det rymliga vardagsrummet – en social yta som bjuder in till både vardagsliv och umgänge. Här finns gott om plats för såväl en bekväm soffgrupp som en generös matplats. Från vardagsrummet nås en rymlig balkong med plats för både matgrupp och loungemöbler. Bostaden erbjuder två generösa och helkaklade badrum samt praktiska förvaringsmöjligheter. På det nedre planet finns tre välproportionerade sovrum samt ett allrum som vid behov kan disponeras som ytterligare ett sovrum, arbetsrum eller tv-rum. Härifrån nås även den stora altanen som sträcker sig längs huset och erbjuder härliga soltimmar under dagen. Den privata uteplatsen gränsar mot en naturskön skog som skapar en lugn och avskild miljö. Detta är ett hem för dig som söker ett bekvämt och modernt boende i ett trivsamt område, med närhet till naturen och goda möjligheter för både familjeliv och avkoppling. Välkommen att uppleva detta fina hem på plats!