Hälleforsnäs, Flens kommun

Hälleforsnäs

Bostäder till salu - Hälleforsnäs, Flens kommun

Sortera på

12 bostäder till salu

Igår

1 rum lägenhet på Kärrgatan 3C Hälleforsnäs, Flens kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Kärrgatan 3C Hälleforsnäs, Flens kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Kärrgatan 3C Hälleforsnäs, Flens kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Kärrgatan 3C Hälleforsnäs, Flens kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Kärrgatan 3C Hälleforsnäs, Flens kommun - bild 5
Ons 20 maj kl 17:00

Kärrgatan 3C

Lägenhet
Hälleforsnäs, Flens kommun
150 000 kr
33,5 m²
1 rum
vån 3/3
3 136 kr/mån
4 478 kr/m²

Välkommen till charmiga bruksorten Hälleforsnäs och denna välplanerade 1:a om 33,5 kvm – ett perfekt boende för dig som söker något mindre, lättskött och hemtrevligt! Lägenheten är belägen med fönster mot föreningens lugna innergård och erbjuder en trivsam planlösning med gott om förvaring i hallen i form av fyra inbyggda garderober med överskåp. Det helkaklade duschrummet renoverades 2018…

Premium
1 rum lägenhet på Nygatan 4B Hälleforsnäs, Flens kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Nygatan 4B Hälleforsnäs, Flens kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Nygatan 4B Hälleforsnäs, Flens kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Nygatan 4B Hälleforsnäs, Flens kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Nygatan 4B Hälleforsnäs, Flens kommun - bild 5
Ons 20 maj kl 16:30

Nygatan 4B

Lägenhet
Hälleforsnäs, Flens kommun
145 000 kr
33 m²
1 rum
vån 1/3
2 314 kr/mån
4 394 kr/m²

Välkommen till denna charmiga bostadsrättslägenhet på första våningen, perfekt för dig som söker ett mindre boende! Med en väldisponerad planlösning och en trevlig inglasad balkong i österläge erbjuder denna bostad en bekväm och ljus atmosfär. Boendeytan på 33 kvadratmeter är smart utnyttjad med ett rum, vilket ger möjlighet till olika inredningsalternativ. Här finns även en sovalkov som…

Premium
Balkong

Spara din sökning

... och få notiser eller mail när nya bostäder dyker upp!

Bevaka sökning

Återvänder du ofta till samma sökning?

Spara din sökning och få notiser eller mail när nya bostäder dyker upp!

Bevaka den här sökningen
6 rum villa på Östmarksvägen 7 Hälleforsnäs, Flens kommun - bild 1
6 rum villa på Östmarksvägen 7 Hälleforsnäs, Flens kommun - bild 2
6 rum villa på Östmarksvägen 7 Hälleforsnäs, Flens kommun - bild 3
6 rum villa på Östmarksvägen 7 Hälleforsnäs, Flens kommun - bild 4
6 rum villa på Östmarksvägen 7 Hälleforsnäs, Flens kommun - bild 5
Sön 31 maj kl 14:00

Östmarksvägen 7

Villa
Hälleforsnäs, Flens kommun
Svensk Fastighetsförmedling Flen
1 895 000 kr
123 + 40 m²
6 rum
979 m² tomt

2-plans villa i bra skick med lugnt läge på återvändsgata och skogen som granne. Här har man gott om plats med 4 rejäla sovrum, rymligt garage och plats för fler bilar på asfalterad uppfart. Mycket fint uterum att använda stora delar av året då det både har isolerglas och kanalplast i taket. Hälleforsnäs är en trevlig bruksort med bra kommunikationer med såväl buss som tåg til både Flen och…

Premium
Svensk Fastighetsförmedling Flen
Svensk Fastighetsförmedling Flen
3 rum lägenhet på Nygatan 2 Hälleforsnäs, Flens kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Nygatan 2 Hälleforsnäs, Flens kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Nygatan 2 Hälleforsnäs, Flens kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Nygatan 2 Hälleforsnäs, Flens kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Nygatan 2 Hälleforsnäs, Flens kommun - bild 5
Ons 20 maj kl 17:30

Nygatan 2

Lägenhet
Hälleforsnäs, Flens kommun
LF Fastighetsförmedling Katrineholm
460 000 kr
72 m²
3 rum
vån 1/3
4 401 kr/mån
6 389 kr/m²

Ljus och välplanerad bostadsrätt om 3 rum och kök på 72 kvm, belägen en trappa upp på Nygatan 2 i Hälleforsnäs. Här finns en genomtänkt planlösning med bra förvaringsmöjligheter och en stor inglasad balkong från 2022 som förlänger bostaden och kan nyttjas stora delar av året. Lägenheten rymmer två sovrum, ett rymligt vardagsrum med plats för både soffgrupp och matbord samt utgång till…

Premium
Balkong
Uteplats
LF Fastighetsförmedling Katrineholm
LF Fastighetsförmedling Katrineholm

4 dagar

6 rum villa på Flensvägen 12 Hälleforsnäs, Flens kommun - bild 1
6 rum villa på Flensvägen 12 Hälleforsnäs, Flens kommun - bild 2
6 rum villa på Flensvägen 12 Hälleforsnäs, Flens kommun - bild 3
6 rum villa på Flensvägen 12 Hälleforsnäs, Flens kommun - bild 4
6 rum villa på Flensvägen 12 Hälleforsnäs, Flens kommun - bild 5
Sön 24 maj kl 13:00

Flensvägen 12

Villa
Hälleforsnäs, Flens kommun
Fastighetsbyrån Flen
895 000 kr
102 + 76 m²
6 rum
1 853 m² tomt

Välkommen till Flensvägen 12! Här finner du en 1 1/2-plansvilla med centralt läge i omtyckta Hälleforsnäs. Huset uppfördes 1939 och står på en generös tomt med ett fristående garage. Om du är i behov av många bäddplatser har du hittat rätt - här har ytan nyttjats och kattvindarna är omgjorda till sovutrymmen. Större delen av övervåningen har blivit rejält renoverad. Den naturliga samlingsplatsen…

Premium
Uteplats
Fastighetsbyrån Flen
Fastighetsbyrån Flen

20 dagar

2 rum lägenhet på Kärrgatan 5A Hälleforsnäs, Flens kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Kärrgatan 5A Hälleforsnäs, Flens kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Kärrgatan 5A Hälleforsnäs, Flens kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Kärrgatan 5A Hälleforsnäs, Flens kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Kärrgatan 5A Hälleforsnäs, Flens kommun - bild 5
Idag kl 16:30

Kärrgatan 5A

Lägenhet
Hälleforsnäs, Flens kommun
LF Fastighetsförmedling Nyköping
270 000 kr
61,8 m²
2 rum
vån 1/2
4 793 kr/mån
4 369 kr/m²

Välkommen till denna ljusa och välplanerade gaveltvåa mitt i hjärtat av Hälleforsnäs, belägen bekvämt bara en halvtrappa upp! Här bor du med ett lugnt och trivsamt läge samtidigt som service, natur och kommunikationer finns alldeles nära. Bostaden bjuder på ett rofullt sovrum och ett hemtrevligt kök med matplats, där stilrena vitvaror i rostfritt skapar en modern känsla. Det helkaklade…

Premium
Balkong
Uteplats
LF Fastighetsförmedling Nyköping
LF Fastighetsförmedling Nyköping

22 dagar

Tis 26 maj kl 14:30

Kärrgatan 3C

Lägenhet
Hälleforsnäs, Flens kommun
HusmanHagberg Katrineholm/Vingåker
175 000 kr
32,5 m²
1 rum
vån 1/3
2 786 kr/mån
5 385 kr/m²

På första våningen i den trygga och stabila föreningen Brf Kärnmakaren finner du denna trevliga lägenhet. Bostaden erbjuder en optimal planlösing med samtliga fönster i norrläge som skänker mycket ljus och ett generöst allrum med sovalkov och klädkammare. När du kliver in i lägenheten möts du av en ljus och rymlig hall med öppning till både kök, badrum och allrum. Badrummet är helkaklat i svart…

Premium
HusmanHagberg Katrineholm/Vingåker
HusmanHagberg Katrineholm/Vingåker

April 2026

4 rum villa på Anneberg Sjövillan  Hälleforsnäs Tätort, Flens kommun - bild 1
4 rum villa på Anneberg Sjövillan  Hälleforsnäs Tätort, Flens kommun - bild 2
4 rum villa på Anneberg Sjövillan  Hälleforsnäs Tätort, Flens kommun - bild 3
4 rum villa på Anneberg Sjövillan  Hälleforsnäs Tätort, Flens kommun - bild 4
4 rum villa på Anneberg Sjövillan  Hälleforsnäs Tätort, Flens kommun - bild 5

Anneberg Sjövillan

Villa
Hälleforsnäs Tätort, Flens kommun
Fastighetsbyrån Flen
5 500 000 kr
167 + 60 m²
4 rum
2 100 m² tomt

Välkommen till en möjlighet att förvärva en f.d. disponentvilla till Hälleforsnäs bruk – en gedigen och karaktärsfull fastighet med ett extraordinärt läge och stil där historia möter modern komfort. Villan med putsfasad är belägen i direkt anslutning till Bruksdammen och närhet till Tallsjön, och omges av en fridfull, lummig natur som gör detta till ett verkligt privat paradis. Här bor man…

Premium
Uteplats
Fastighetsbyrån Flen
Fastighetsbyrån Flen

Januari 2026

Hälleforsnäs, Flens kommun
Ons 20 maj kl 13:00

Kärrgatan 3C

Lägenhet
Hälleforsnäs, Flens kommun
SkandiaMäklarna Katrineholm/Flen
195 000 kr
38,5 m²
2 rum
vån 1/3
3 377 kr/mån
5 065 kr/m²
Balkong
SkandiaMäklarna Katrineholm/Flen
SkandiaMäklarna Katrineholm/Flen

April 2025

Hälleforsnäs, Flens kommun

Storgatan 17

Villa
Hälleforsnäs, Flens kommun
SkandiaMäklarna Katrineholm/Flen
1 750 000 kr
250 + 60 m²
7 rum
1 307 m² tomt
Balkong
Uteplats
SkandiaMäklarna Katrineholm/Flen
SkandiaMäklarna Katrineholm/Flen

September 2024

Hälleforsnäs, Flens kommun

Edströms väg 20B

Lägenhet
Hälleforsnäs, Flens kommun
HusmanHagberg Katrineholm/Vingåker
150 000 kr
57 m²
2 rum
vån 1/3
4 400 kr/mån
2 632 kr/m²
Balkong
HusmanHagberg Katrineholm/Vingåker
HusmanHagberg Katrineholm/Vingåker

Oktober 2022

Hälleforsnäs, Flens kommun

Alpnäsvägen 8

Övrigt
Hälleforsnäs, Flens kommun
HusmanHagberg Katrineholm/Vingåker
3 890 000 kr
376 m²
2 858 m² tomt
HusmanHagberg Katrineholm/Vingåker
HusmanHagberg Katrineholm/Vingåker

Visar alla 12

I närheten av din sökning

Kommande nybyggen i området

Artiklar från Hemnet