Logotyp av Ludvig & Co Fastighetsförmedling
Logotyp av Ludvig & Co Fastighetsförmedling

Sörtorp 3

Mellösa, Flens kommun

Visa på karta

4 450 000 kr

5 700 000 kr-22 %

Om bostaden

    Bostadstyp
    Gård med jordbruk
    Upplåtelseform
    Äganderätt
    Antal rum
    4 rum
    Boarea
    100 m²
    Tomtarea
    17 ha

Biarea
12 m²
Välkommen till Sörtorp! En mycket trevlig och välskött gård omfattande 17 hektar mark mitt i Sörmland, uppdelat på 13,7 hektar skogsmark och 2,2 hektar åker- och betesmark. Virkesrik, talldominerad skogsmark med stor andel slutavverkningsmogen skog. Mycket välskött äldre traditionellt gårdscentrum med smakfullt renoverat bostadshus från 1700-talet. Inrett annex med gäststuga och bastu med relaxdel. Tillkommer ekonomibyggnader i form av magasin och vedbod. Goda jaktmöjligheter efter framförallt rådjur, vildsvin och dov. Till Flen tar man sig med bil på ca 10 minuter. Restid en timme med tåg mellan Flen och Stockholm.
Läs mer hos mäklaren

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling