Logotyp av HusmanHagberg Katrineholm/Vingåker
Logotyp av HusmanHagberg Katrineholm/Vingåker

Alpnäsvägen 8

Hälleforsnäs, Flens kommun

Visa på karta

3 890 000 kr

5 200 000 kr-25 %

Om bostaden

    Bostadstyp
    Övrig
    Upplåtelseform
    Äganderätt
    Boarea
    376 m²
    Tomtarea
    2 858 m²
    Driftkostnad
    81 600 kr/år

Byggår
1951
Energiklass
E
Välkommen till Alpnäsvägen 8 i Hälleforsnäs! Här finner ni ett flerbostadshus med fem lägenheter fördelat på tre stycken 2 rum och kök, en lägenheten med 4 rum och kök samt två badrum och en lägenhet om tre rum och kök. Samtliga lägenheter är uthyrda inklusive ett mindre förråd i källaren. Totala intäkter på 468 000kr. Driftkostnaderna uppkommer till totalt 90 000kr/år. Fastigheten värms upp av bergvärme. Fiber finns indraget. I källaren finns förråd tillhörande lägenheterna. En gemensamhetslokal, tvättstuga och pannrum.
Läs mer hos mäklaren

Räkna på lån och försäkringar

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling