Klagshamn, Malmö kommun

Klagshamn

Bostäder till salu - Klagshamn, Malmö kommun

Sortera på

9 bostäder till salu

Igår

3 rum lägenhet på Folketshusvägen 15 Klagshamn, Malmö kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Folketshusvägen 15 Klagshamn, Malmö kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Folketshusvägen 15 Klagshamn, Malmö kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Folketshusvägen 15 Klagshamn, Malmö kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Folketshusvägen 15 Klagshamn, Malmö kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 13:00

Folketshusvägen 15

Lägenhet
Klagshamn, Malmö kommun
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
3 495 000 kr
74 m²
3 rum
vån 5/5
6 195 kr/mån
47 230 kr/m²

Välkommen till Klagshamns kanske allra bästa sida! Här bor ni med ett fantastiskt läge som erbjuder obruten utsikt över både Öresund och Malmös siluett – svårslaget. Lägenheten präglas av ett generöst ljusinsläpp och fri utsikt i tre väderstreck, samtidigt som den öppna planlösningen mellan kök och vardagsrum skapar sociala och inbjudande ytor. Det rymliga master bedroom erbjuder bra förvaring i…

Premium
Balkong
Hiss
Energieffektiv
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Bülow & Lind Fastighetsförmedling

7 dagar

5 rum radhus på Månsans Väg 20 Klagshamn, Malmö kommun - bild 1
5 rum radhus på Månsans Väg 20 Klagshamn, Malmö kommun - bild 2
5 rum radhus på Månsans Väg 20 Klagshamn, Malmö kommun - bild 3
5 rum radhus på Månsans Väg 20 Klagshamn, Malmö kommun - bild 4
5 rum radhus på Månsans Väg 20 Klagshamn, Malmö kommun - bild 5
Budgivning pågår

Månsans Väg 20

Radhus
Klagshamn, Malmö kommun
Bjurfors Limhamn
3 395 000 kr
127 m²
5 rum
9 197 kr/mån
26 732 kr/m²

Välkommen till ett stilrent och omsorgsfullt renoverat radhus i barnvänliga Klagshamn. Här bor du i ett lugnt område med närhet till förskola, skola, grönområden och hav, samt med egen parkeringsplats precis utanför dörren. Bostaden erbjuder ett enhetligt och modernt hem. Köket från 2020 med grågröna luckor har plats för upp till sex personer och ligger i anslutning till ett ljust och inbjudande…

Premium
Uteplats
Bjurfors Limhamn
Bjurfors Limhamn

Spara din sökning

... och få notiser eller mail när nya bostäder dyker upp!

Bevaka sökning

Återvänder du ofta till samma sökning?

Spara din sökning och få notiser eller mail när nya bostäder dyker upp!

Bevaka den här sökningen

22 dagar

6 rum radhus på Hermods plats 6 Klagshamn, Malmö kommun - bild 1
6 rum radhus på Hermods plats 6 Klagshamn, Malmö kommun - bild 2
6 rum radhus på Hermods plats 6 Klagshamn, Malmö kommun - bild 3
6 rum radhus på Hermods plats 6 Klagshamn, Malmö kommun - bild 4
6 rum radhus på Hermods plats 6 Klagshamn, Malmö kommun - bild 5
Tis 19 maj kl 17:00

Hermods plats 6

Radhus
Klagshamn, Malmö kommun
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
5 545 000 kr
145 m²
6 rum
155 m² tomt

Välkommen till ett stilrent och välplanerat radhus, uppfört 2011, där tre plan samspelar på ett genomtänkt sätt och skapar ett hem som fungerar lika bra för vardag som för sociala tillställningar. Här möts öppna, ljusa ytor på entréplanet, en privat sovrumsdel på våning två och ett flexibelt tredje plan med direkt utgång till en solig takterrass i väster. Materialvalen är tidlösa och enhetliga –…

Premium
Balkong
Uteplats
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
2 rum lägenhet på Folketshusvägen 9 Klagshamn, Malmö kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Folketshusvägen 9 Klagshamn, Malmö kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Folketshusvägen 9 Klagshamn, Malmö kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Folketshusvägen 9 Klagshamn, Malmö kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Folketshusvägen 9 Klagshamn, Malmö kommun - bild 5
Mån 18 maj kl 18:15

Folketshusvägen 9

Lägenhet
Klagshamn, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö
2 150 000 kr
55 m²
2 rum
vån 3/5
4 352 kr/mån
39 091 kr/m²

Välkomna till en modern och välkomnande tvåa i populära Klagshamn, ett område känt för sin naturnära miljö och trivsamma atmosfär. Lägenheten, som byggdes 2021, är en del av HSB Brf Vattenbrynet och erbjuder en smart planerad öppen planlösning. Här får ni ett hem som är både funktionellt och bekvämt – perfekt för er som söker en harmonisk tillvaro vid havet! Med 55 kvadratmeter ligger detta…

Premium
Balkong
Hiss
Energieffektiv
Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö

23 dagar

5 rum radhus på Bettys väg 36 Klagshamn, Malmö kommun - bild 1
5 rum radhus på Bettys väg 36 Klagshamn, Malmö kommun - bild 2
5 rum radhus på Bettys väg 36 Klagshamn, Malmö kommun - bild 3
5 rum radhus på Bettys väg 36 Klagshamn, Malmö kommun - bild 4
5 rum radhus på Bettys väg 36 Klagshamn, Malmö kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 14:30

Bettys väg 36

Radhus
Klagshamn, Malmö kommun
3 095 000 kr
120 m²
5 rum
8 709 kr/mån
25 792 kr/m²

Välkommen till ett radhus som erbjuder en genomtänkt planlösning i två plan och ett läge som passar utmärkt för familjeliv. Här bor du i ett lugnt och tryggt område med lekplats, förskola och sporthall inom bekvämt gångavstånd – en miljö där barn kan växa upp med närhet till både grönområden och gemenskap. Entréplanet bjuder på generösa sociala ytor med kök och matplats i öppen anslutning samt…

Premium
Uteplats
Hiss

29 dagar

4 rum lägenhet på Badvägen 12 Klagshamn, Malmö kommun - bild 1
4 rum lägenhet på Badvägen 12 Klagshamn, Malmö kommun - bild 2
4 rum lägenhet på Badvägen 12 Klagshamn, Malmö kommun - bild 3
4 rum lägenhet på Badvägen 12 Klagshamn, Malmö kommun - bild 4
4 rum lägenhet på Badvägen 12 Klagshamn, Malmö kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 12:00

Badvägen 12

Lägenhet
Klagshamn, Malmö kommun
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
2 995 000 kr
113 m²
4 rum
vån 1/4
9 599 kr/mån
26 504 kr/m²

Underbar marklägenhet med villakänsla tack vare generös uteplats i solsäkert söderläge, två terrassdörrar suddar ut gränsen mellan ute och inne. Bostaden är fördelad på 113 luftiga kvadrat och erbjuder fantastiskt vardagsrum med burspråk, tre bra sovrum, både badrum och gästtoalett samt en stor och praktisk tvättstuga till vardagsbestyren. Planlösningen är mycket lyckad och lägenheten har alla de…

Premium
Uteplats
Hiss
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Klagshamn, Malmö kommun
Sön 17 maj kl 13:15

Folketshusvägen 5

Lägenhet
Klagshamn, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö
2 195 000 kr
55 m²
2 rum
vån 4/5
4 389 kr/mån
39 909 kr/m²
Balkong
Hiss
Energieffektiv
Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö

Mars 2026

1 rum fritidshus på Hodda NH10, Båtplats NB10 samt C36 Klagshamn, Malmö kommun - bild 1
1 rum fritidshus på Hodda NH10, Båtplats NB10 samt C36 Klagshamn, Malmö kommun - bild 2
1 rum fritidshus på Hodda NH10, Båtplats NB10 samt C36 Klagshamn, Malmö kommun - bild 3
1 rum fritidshus på Hodda NH10, Båtplats NB10 samt C36 Klagshamn, Malmö kommun - bild 4
1 rum fritidshus på Hodda NH10, Båtplats NB10 samt C36 Klagshamn, Malmö kommun - bild 5

Hodda NH10, Båtplats NB10 samt C36

Fritidshus
Klagshamn, Malmö kommun
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
675 000 kr
10 m²
1 rum

En Hodda & båtplats i Klagshamn är den perfekta platsen för dig som söker ett aktivt båtliv tillsammans med lugna dagar och strandliv, här finns allt! Till hoddan hör båtplatserna NB10, belägen på norra bryggan, samt C36 som erbjuder ett större djup och därmed lämpar sig perfekt för segelbåt. Den egna bryggan ligger i perfekt söderläge med sol hela dagen. På bekvämt avstånd finns servicehus med…

Premium
Uteplats
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Bülow & Lind Fastighetsförmedling

Augusti 2025

Klagshamn, Malmö kommun

Badvägen 12

Lägenhet
Klagshamn, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö
3 095 000 kr
81 m²
3 rum
vån 1/4
6 314 kr/mån
38 210 kr/m²
Uteplats
Hiss
Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö

Visar alla 9

I närheten av din sökning

Kommande nybyggen i området

Artiklar från Hemnet