Motala kommun

Motala kommun

Bostäder till salu - Motala kommun

Sortera på

88 bostäder till salu

Mars 2026

Nedra Lid, Motala kommun

Nedra Lid södra 34

Villa
Nedra Lid, Motala kommun
SkandiaMäklarna Motala
4 395 000 kr
112 m²
5 rum
1 575 m² tomt
SkandiaMäklarna Motala
SkandiaMäklarna Motala
Nedre Holm, Motala kommun

Strandvägen 28A

Lägenhet
Nedre Holm, Motala kommun
SkandiaMäklarna Motala
540 000 kr
39 m²
1 rum
vån 1/3
2 811 kr/mån
13 846 kr/m²
SkandiaMäklarna Motala
SkandiaMäklarna Motala

Spara din sökning

... och få notiser eller mail när nya bostäder dyker upp!

Bevaka sökning

Återvänder du ofta till samma sökning?

Spara din sökning och få notiser eller mail när nya bostäder dyker upp!

Bevaka den här sökningen
3 rum parhus på Brommagatan 6B Varamon, Motala kommun - bild 1
3 rum parhus på Brommagatan 6B Varamon, Motala kommun - bild 2
3 rum parhus på Brommagatan 6B Varamon, Motala kommun - bild 3
3 rum parhus på Brommagatan 6B Varamon, Motala kommun - bild 4
3 rum parhus på Brommagatan 6B Varamon, Motala kommun - bild 5

Brommagatan 6B

Radhus
Varamon, Motala kommun
SkandiaMäklarna Motala
3 295 000 kr
86 + 24 m²
3 rum
444 m² tomt

Välkommen till en unik chans att förvärva en enplansbostad i Varamon! Här bor du i ett välplanerat och trivsamt parhus i ett plan med ett fantastiskt hörnläge på populära Brommagatan 6B. Bostaden är genomgående renoverad och i fint skick vilket gör det möjligt att flytta in utan att behöva börja med renovering. Invändigt välkomnas du till ett ljust och luftigt hem där kök och vardagsrum smälter…

Premium
SkandiaMäklarna Motala
SkandiaMäklarna Motala

Februari 2026

6 rum villa på Grankullavägen 12 GRANKULLA, Motala kommun - bild 1
6 rum villa på Grankullavägen 12 GRANKULLA, Motala kommun - bild 2
6 rum villa på Grankullavägen 12 GRANKULLA, Motala kommun - bild 3
6 rum villa på Grankullavägen 12 GRANKULLA, Motala kommun - bild 4
6 rum villa på Grankullavägen 12 GRANKULLA, Motala kommun - bild 5
Mäklare
Kontakta mig vid intresse!

Stephane Rydfors

Rydfors fastighetsmäkleri

Objektsbild

Grankullavägen 12

Villa
GRANKULLA, Motala kommun
Rydfors fastighetsmäkleri
1 795 000 kr
149 + 57 m²
6 rum
750 m² tomt

Stor suterrängvilla i ett lugnt område. Öppen planlösning mellan kök och vardagsrum. 3-5 sovrum och modernt badrum, renoverat -08. Allrum på suterrängplan med ventilerade golv och väggar. Hobbyrum, badrum och bastu. Huset är omdränerat -04. Garage och friggebod.

Max
Stephane Rydfors
Stephane RydforsRydfors fastighetsmäkleri
Rydfors fastighetsmäkleri
Verkstadsön, Motala kommun
Tor 14 maj kl 18:30

Verkstadsvägen 119D, 1 vån

Lägenhet
Verkstadsön, Motala kommun
LF Fastighetsförmedling Motala
1 195 000 kr
62 m²
2 rum
vån 1
3 351 kr/mån
19 274 kr/m²
LF Fastighetsförmedling Motala
LF Fastighetsförmedling Motala

Januari 2026

Södra Stranden, Motala kommun
Idag kl 16:00

Fotogengatan 4, 3 vån

Lägenhet
Södra Stranden, Motala kommun
LF Fastighetsförmedling Motala
2 495 000 kr
71 m²
2 rum
vån 3/8
5 337 kr/mån
35 141 kr/m²
Balkong
Hiss
Energieffektiv
LF Fastighetsförmedling Motala
LF Fastighetsförmedling Motala
4 rum lägenhet på Varamovägen 35 Varamon, Motala kommun - bild 1
4 rum lägenhet på Varamovägen 35 Varamon, Motala kommun - bild 2
4 rum lägenhet på Varamovägen 35 Varamon, Motala kommun - bild 3
4 rum lägenhet på Varamovägen 35 Varamon, Motala kommun - bild 4
4 rum lägenhet på Varamovägen 35 Varamon, Motala kommun - bild 5

Varamovägen 35

Lägenhet
Varamon, Motala kommun
SkandiaMäklarna Motala
4 995 000 kr
102 m²
4 rum
vån 1/4
5 440 kr/mån
48 971 kr/m²

Nu har vi det stora nöjet att presentera detta nyproduktionsprojekt- Brf Varamoviken intill Nordens största insjöbad! 6 st lägenheter är nu sålda och 6 st ligger bokade. Besök EnkaHems hemsida för att få all info om projektet och lägenheterna samt se vilka som fortfarande finns till salu: https://enklahem.se/project/motala-varamon/ Här erbjuds nu 35 unika och sjönära bostadsrätter med hög…

Premium
Balkong
Hiss
SkandiaMäklarna Motala
SkandiaMäklarna Motala
2 rum lägenhet på Mårdstigen 1A Borensberg, Motala kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Mårdstigen 1A Borensberg, Motala kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Mårdstigen 1A Borensberg, Motala kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Mårdstigen 1A Borensberg, Motala kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Mårdstigen 1A Borensberg, Motala kommun - bild 5

Mårdstigen 1A

Lägenhet
Borensberg, Motala kommun
SkandiaMäklarna Motala
675 000 kr
44 m²
2 rum
vån 1/2
2 971 kr/mån
15 341 kr/m²

Välkommen till Mårdstigen 1a! Här bor ni i en renoverad och fräsch lägenhet på markplan, i omtyckt bostadsrättsförening där såväl uppvärmning, vatten, en parkeringsplats, grundutbud av tv-kanaler via Boxer samt bostadsrättstillägg ingår i avgiften. Lägenheten är 44 kvadratmeter och har gjorts om från en etta till en tvårummare. Planlösningen består av kök med matplats, möblerbar hall med ingång…

Premium
SkandiaMäklarna Motala
SkandiaMäklarna Motala
Motala centrum, Motala kommun

Urban Hjärnes väg 7

Lägenhet
Motala centrum, Motala kommun
SkandiaMäklarna Motala
1 895 000 kr
97 m²
4 rum
vån 4/5
4 507 kr/mån
19 536 kr/m²
SkandiaMäklarna Motala
SkandiaMäklarna Motala
Centralt, Motala kommun

Lasarettsgatan 34A

Villa
Centralt, Motala kommun
LF Fastighetsförmedling Motala
2 320 000 kr
201 + 125 m²
7 rum
617 m² tomt
LF Fastighetsförmedling Motala
LF Fastighetsförmedling Motala

December 2025

Dunteberget, Motala kommun

Vinnerstadsvägen 18M, 3 vån

Lägenhet
Dunteberget, Motala kommun
LF Fastighetsförmedling Motala
695 000 kr
53 m²
2 rum
vån 3/3
3 063 kr/mån
13 113 kr/m²
Balkong
LF Fastighetsförmedling Motala
LF Fastighetsförmedling Motala

November 2025

Björkelund, Motala kommun
Budgivning pågår

Lugngatan 12

Lägenhet
Björkelund, Motala kommun
LF Fastighetsförmedling Motala
850 000 kr
56,5 m²
2 rum
vån 2/3
4 296 kr/mån
15 044 kr/m²
Balkong
LF Fastighetsförmedling Motala
LF Fastighetsförmedling Motala
3 rum lägenhet på Varamovägen 35 Varamon, Motala kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Varamovägen 35 Varamon, Motala kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Varamovägen 35 Varamon, Motala kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Varamovägen 35 Varamon, Motala kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Varamovägen 35 Varamon, Motala kommun - bild 5

Varamovägen 35

Lägenhet
Varamon, Motala kommun
SkandiaMäklarna Motala
3 995 000 kr
78 m²
3 rum
vån 3
4 412 kr/mån
51 218 kr/m²

Premium
Balkong
Hiss
SkandiaMäklarna Motala
SkandiaMäklarna Motala
tomt på Sundsgatan 19 Fågelsta, Motala kommun - bild 1
tomt på Sundsgatan 19 Fågelsta, Motala kommun - bild 2
tomt på Sundsgatan 19 Fågelsta, Motala kommun - bild 3

Sundsgatan 19

Tomt
Fågelsta, Motala kommun
SkandiaMäklarna Motala
250 000 kr
1 303 m²
Plus
SkandiaMäklarna Motala
SkandiaMäklarna Motala
Centralt, Motala kommun
Mån 25 maj kl 15:30

Storgatan 17B

Lägenhet
Centralt, Motala kommun
LF Fastighetsförmedling Motala
395 000 kr
33 m²
2 rum
vån 2/3
3 197 kr/mån
11 970 kr/m²
LF Fastighetsförmedling Motala
LF Fastighetsförmedling Motala
Dunteberget, Motala kommun
Tis 26 maj kl 16:45

Vinnerstadsvägen 18G

Lägenhet
Dunteberget, Motala kommun
LF Fastighetsförmedling Motala
450 000 kr
41,5 m²
1 rum
vån 3/3
2 561 kr/mån
10 843 kr/m²
Balkong
LF Fastighetsförmedling Motala
LF Fastighetsförmedling Motala

Oktober 2025

2 rum lägenhet på Spolegatan 8A, 3 vån Nedre Holm, Motala kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Spolegatan 8A, 3 vån Nedre Holm, Motala kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Spolegatan 8A, 3 vån Nedre Holm, Motala kommun - bild 3

Spolegatan 8A, 3 vån

Lägenhet
Nedre Holm, Motala kommun
LF Fastighetsförmedling Motala
450 000 kr
54,5 m²
2 rum
vån 3/3
5 412 kr/mån
8 257 kr/m²
Plus
Balkong
Hiss
LF Fastighetsförmedling Motala
LF Fastighetsförmedling Motala
Lasarettsområdet, Motala kommun

Storgatan 10C, 1 vån

Lägenhet
Lasarettsområdet, Motala kommun
Fastighetsbyrån Motala
435 000 kr
41,5 m²
1 rum
vån 1/3
3 446 kr/mån
10 482 kr/m²
Fastighetsbyrån Motala
Fastighetsbyrån Motala

September 2025

Centralt, Motala kommun
Tis 19 maj kl 16:30

Storgatan 17 A

Lägenhet
Centralt, Motala kommun
LF Fastighetsförmedling Motala
395 000 kr
33 m²
2 rum
vån 1/3
3 167 kr/mån
11 970 kr/m²
LF Fastighetsförmedling Motala
LF Fastighetsförmedling Motala
Burnäset, Motala kommun
Sön 17 maj kl 14:00

Sågvägen 17

Fritidshus
Burnäset, Motala kommun
LF Fastighetsförmedling Motala
2 995 000 kr
70 m²
3 rum
1 490 m² tomt
LF Fastighetsförmedling Motala
LF Fastighetsförmedling Motala

Artiklar från Hemnet

Augusti 2025

Centralt, Motala kommun
Budgivning pågår

Zederslundsgatan 5C

Lägenhet
Centralt, Motala kommun
LF Fastighetsförmedling Motala
1 495 000 kr
99 m²
4 rum
vån 1
6 575 kr/mån
15 101 kr/m²
Balkong
LF Fastighetsförmedling Motala
LF Fastighetsförmedling Motala
Centralt, Motala kommun

Ostdalsgatan 47, 3 vån

Lägenhet
Centralt, Motala kommun
LF Fastighetsförmedling Motala
640 000 kr
56 m²
2 rum
vån 3/3
4 881 kr/mån
11 429 kr/m²
LF Fastighetsförmedling Motala
LF Fastighetsförmedling Motala

Juli 2025

6 rum kedjehus på Orkangatan 11 Marieberg, Motala kommun - bild 1
6 rum kedjehus på Orkangatan 11 Marieberg, Motala kommun - bild 2
6 rum kedjehus på Orkangatan 11 Marieberg, Motala kommun - bild 3
6 rum kedjehus på Orkangatan 11 Marieberg, Motala kommun - bild 4
6 rum kedjehus på Orkangatan 11 Marieberg, Motala kommun - bild 5

Orkangatan 11

Radhus
Marieberg, Motala kommun
SkandiaMäklarna Motala
2 795 000 kr
139 + 90 m²
6 rum
350 m² tomt

Varmt välkomna till Orkangatan 11, ett rymligt och välplanerat kedjehus beläget näst längst in på lugn återvändsgata, med inglasad uteplats och anslutande trädäck på baksidan i soligt sydvästläge. Entréplanet inrymmer hall, ett sovrum, kök med matplats, duschrum och stort vardagsrum/matsal som går att göra om till ytterligare ett sovrum om så önskas. En trappa upp finns allrum, två sovrum med…

Premium
SkandiaMäklarna Motala
SkandiaMäklarna Motala
Verkstadstorget, Motala kommun

Östermalmsgatan 86

Villa
Verkstadstorget, Motala kommun
LF Fastighetsförmedling Motala
2 195 000 kr
142 + 70 m²
6 rum
1 250 m² tomt
LF Fastighetsförmedling Motala
LF Fastighetsförmedling Motala

Juni 2025

Centralt, Motala kommun

Drottninggatan 22C

Lägenhet
Centralt, Motala kommun
SkandiaMäklarna Motala
550 000 kr
37,5 m²
1 rum
vån 2/3
3 734 kr/mån
14 667 kr/m²
SkandiaMäklarna Motala
SkandiaMäklarna Motala
Motala, Motala kommun

Stjärnorpsgatan 22

Villa
Motala, Motala kommun
Svensk Fastighetsförmedling Motala
2 095 000 kr
132 + 72 m²
6 rum
1 013 m² tomt
Svensk Fastighetsförmedling Motala
Svensk Fastighetsförmedling Motala

Maj 2025

Strandvägen, Motala kommun
Budgivning pågår

Strandvägen 26B

Lägenhet
Strandvägen, Motala kommun
LF Fastighetsförmedling Motala
1 195 000 kr
78,5 m²
3 rum
vån 3/3
6 092 kr/mån
15 223 kr/m²
Balkong
LF Fastighetsförmedling Motala
LF Fastighetsförmedling Motala
Centralt, Motala kommun

Borgmästaretorget 1D

Lägenhet
Centralt, Motala kommun
LF Fastighetsförmedling Motala
395 000 kr
36 m²
2 rum
vån 1/3
3 384 kr/mån
10 972 kr/m²
LF Fastighetsförmedling Motala
LF Fastighetsförmedling Motala

Oktober 2024

CENTRALT, Motala kommun
Imorgon kl 17:00

Östermalmsgatan 37C

Lägenhet
CENTRALT, Motala kommun
Rydfors fastighetsmäkleri
260 000 kr
19 m²
1 rum
vån 1
1 911 kr/mån
13 684 kr/m²
Rydfors fastighetsmäkleri
Rydfors fastighetsmäkleri
3 rum lägenhet på Urban Hjärnes väg 7 Motala centrum, Motala kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Urban Hjärnes väg 7 Motala centrum, Motala kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Urban Hjärnes väg 7 Motala centrum, Motala kommun - bild 3

Urban Hjärnes väg 7

Lägenhet
Motala centrum, Motala kommun
SkandiaMäklarna Motala
1 695 000 kr
110,5 m²
3 rum
vån 4/5
5 105 kr/mån
15 339 kr/m²
Plus
Balkong
SkandiaMäklarna Motala
SkandiaMäklarna Motala

Maj 2024

Nykyrka, Motala kommun
Mån 18 maj kl 18:15

Kyrkstigen 3B

Villa
Nykyrka, Motala kommun
LF Fastighetsförmedling Motala
2 900 000 kr
129 m²
4 rum
1 218 m² tomt
LF Fastighetsförmedling Motala
LF Fastighetsförmedling Motala

Mars 2024

Centralt, Motala kommun

Storgatan 19B

Lägenhet
Centralt, Motala kommun
LF Fastighetsförmedling Motala
520 000 kr
44 m²
2 rum
vån 1/3
4 291 kr/mån
11 818 kr/m²
LF Fastighetsförmedling Motala
LF Fastighetsförmedling Motala

November 2022

Centralt, Motala kommun

Storgatan 29B, 2 vån

Lägenhet
Centralt, Motala kommun
LF Fastighetsförmedling Motala
750 000 kr
54,5 m²
2 rum
vån 2/3
3 886 kr/mån
13 761 kr/m²
Balkong
LF Fastighetsförmedling Motala
LF Fastighetsförmedling Motala

Oktober 2022

Dunteberget, Motala kommun

Krokvägen 2B

Villa
Dunteberget, Motala kommun
LF Fastighetsförmedling Motala
1 795 000 kr
146 + 70 m²
763 m² tomt
LF Fastighetsförmedling Motala
LF Fastighetsförmedling Motala
Karlsby, Motala kommun

Önavägen

Tomt
Karlsby, Motala kommun
350 000 kr
2 206 m²

September 2022

Mossen, Motala kommun

Ulaxgatan 36

Villa
Mossen, Motala kommun
Rydfors fastighetsmäkleri
3 000 000 kr
133 + 65 m²
6 rum
859 m² tomt
Rydfors fastighetsmäkleri
Rydfors fastighetsmäkleri

Juli 2022

tomt på Klockrike Ättorpa 825 Klockrike, Motala kommun - bild 1
tomt på Klockrike Ättorpa 825 Klockrike, Motala kommun - bild 2
tomt på Klockrike Ättorpa 825 Klockrike, Motala kommun - bild 3

Klockrike Ättorpa 825

Tomt
Klockrike, Motala kommun
SkandiaMäklarna Motala
500 000 kr
1 425 m²
Plus
SkandiaMäklarna Motala
SkandiaMäklarna Motala
tomt på Laxhagsgatan 3 Laxhagen, Motala kommun - bild 1
tomt på Laxhagsgatan 3 Laxhagen, Motala kommun - bild 2
tomt på Laxhagsgatan 3 Laxhagen, Motala kommun - bild 3

Laxhagsgatan 3

Tomt
Laxhagen, Motala kommun
Rydfors fastighetsmäkleri
790 000 kr
824,4 m²
Plus
Rydfors fastighetsmäkleri
Rydfors fastighetsmäkleri

Visar 51 - 88 av 88

I närheten av din sökning

Kommande nybyggen i området

Artiklar från Hemnet