Logotyp av Rydfors fastighetsmäkleri
Logotyp av Rydfors fastighetsmäkleri

Tallrisvägen 5

Nydalen, Askersunds kommun

Visa på karta

895 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    4 rum
    Boarea
    130 m²
    Avgift
    5 298 kr/mån

Byggår
1991
Förening
BRF Norra Wettern
Energiklass
C
Pris/m²
6 885 kr/m²
Villa i natursköna Nydalen som erbjuder bra med trevliga sällskapsytor. Stor härlig uppvuxen trädgårdstomt. Växthus, flera uteplatser, balkong samt stort härligt soldäck med morgon och kvällssol. Genomtänkt planlösning med stort vardagsrum i vinkel med en värmande braskamin. Fräscht trevligt kök på entréplan. Gäst-wc i anslutning till hallen och rymlig tvättstuga med groventré. Övre plan med tre fina sovrum och badrum med både badkar och dusch. Välskött både in-och utvändigt. Lättskött trädgård med mestadels grönytor enstaka anordnade blomland. Grusbelagd garageinfart med plats för flera bilar samt friliggande garage. Tillgång finns för båt- och badplats vid Vättern. Bo naturnära i ett lugnt villaområde i Nydalen med närhet till skog och Vättern. Bra pend­lings­möj­lig­heter mellan Motala, Linköping och Örebro.
Läs mer hos mäklaren

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

BRF Norra Wettern

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling