Logotyp av LF Fastighetsförmedling Motala
Logotyp av LF Fastighetsförmedling Motala

Krokvägen 2B

Dunteberget, Motala kommun

Visa på karta

1 795 000 kr

2 175 000 kr-17 %

Om bostaden

    Bostadstyp
    Villa
    Upplåtelseform
    Äganderätt
    Boarea
    146 m²
    Tomtarea
    763 m²
    Energiklass
    E
    Driftkostnad
    46 681 kr/år

Biarea
70 m²
Byggår
1940
Putsad tvåfamiljshus i två plan och källare med 2 st lägenheter om 2 rok varav den på nedre plan är nyrenoverad med nya ytskikt. Källarvåning med förråd och tvättstuga. Bägge lägenheterna är uthyrda med totala hyresintäkter (from 1/4 - 2026) om 231.108kr/år Våning 1: 9.953 kr inklusive el, nyrenoverad och uthyrd. Hyra from 1/4 - 2026 Våning 2: 9.306 kr inklusive el. Uthyrd. Hyra from 1/4 - 2026
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling