Furulund, Partille kommun

Furulund; Lägenheter

Lägenheter till salu - Furulund, Partille kommun

Sortera på

9 bostäder till salu

Igår

4 rum lägenhet på Timmerslätt 11 C Furulund, Partille kommun - bild 1
4 rum lägenhet på Timmerslätt 11 C Furulund, Partille kommun - bild 2
4 rum lägenhet på Timmerslätt 11 C Furulund, Partille kommun - bild 3
4 rum lägenhet på Timmerslätt 11 C Furulund, Partille kommun - bild 4
4 rum lägenhet på Timmerslätt 11 C Furulund, Partille kommun - bild 5
Ons 20 maj kl 17:00

Timmerslätt 11 C

Lägenhet
Furulund, Partille kommun
Fastighetsbyrån Partille
3 195 000 kr
99,1 m²
4 rum
vån 2/2
7 264 kr/mån
32 240 kr/m²

Här möts du av ljusa ytor och en genomtänkt planlösning med renoverat kök, generöst vardagsrum och utgång till en härlig balkong i rofyllt läge. Tre sovrum och två badrum skapar utrymme för både familjeliv och flexibilitet, med möjlighet att inreda vinden för dig som vill låta hemmet växa över tid. I avgiften ingår även garageplats och förråd! Med närhet till grönområden, service och goda…

Premium
Balkong
Fastighetsbyrån Partille
Fastighetsbyrån Partille
3 rum lägenhet på Gryningsvägen 2C Furulund, Partille kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Gryningsvägen 2C Furulund, Partille kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Gryningsvägen 2C Furulund, Partille kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Gryningsvägen 2C Furulund, Partille kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Gryningsvägen 2C Furulund, Partille kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 12:30

Gryningsvägen 2C

Lägenhet
Furulund, Partille kommun
Svensk Fastighetsförmedling Partille
2 250 000 kr
81,2 m²
3 rum
vån 2
6 837 kr/mån
27 709 kr/m²

Nu har du möjlighet att förvärva en mycket smakfullt renoverad lägenhet i en omtyckt förening som erbjuder både övernattningslägenhet, relaxavdelning och samlingslokal. Under 2023 genomgick bostaden en omfattande renovering med bland annat genomgående ekparkett, nytt HTH-kök och uppdaterade innerdörrar. Det här är en unik bostad i området då det är den enda med en inglasad balkong! Tack vare…

Premium
Svensk Fastighetsförmedling Partille
Svensk Fastighetsförmedling Partille

Spara din sökning

... och få notiser eller mail när nya bostäder dyker upp!

Bevaka sökning

Återvänder du ofta till samma sökning?

Spara din sökning och få notiser eller mail när nya bostäder dyker upp!

Bevaka den här sökningen

3 dagar

3 rum lägenhet på Hyggesvägen 2 Furulund, Partille kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Hyggesvägen 2 Furulund, Partille kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Hyggesvägen 2 Furulund, Partille kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Hyggesvägen 2 Furulund, Partille kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Hyggesvägen 2 Furulund, Partille kommun - bild 5

Hyggesvägen 2

Lägenhet
Furulund, Partille kommun
Svensk Fastighetsförmedling Partille
2 550 000 kr
78 m²
3 rum
vån 2/4
6 009 kr/mån
32 692 kr/m²

I populära och naturnära Brf Pepparkaksstaden erbjuds en rymlig och hemtrevlig trea med balkong. Njut av en lägenhet med genomtänkt planlösning, gott om förvaring och sol på balkongen från tidig morgon till 14-tiden. Bostaden bjuder på ett stort möblerbart vardagsrum, kök med gott om förvaring och beredningsytor samt plats för matbord, två rofyllda sovrum, helkaklat badrum med tvättmaskin samt en…

Premium
Balkong
Hiss
Svensk Fastighetsförmedling Partille
Svensk Fastighetsförmedling Partille
2 rum lägenhet på Nävervägen 1B Furulund, Partille kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Nävervägen 1B Furulund, Partille kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Nävervägen 1B Furulund, Partille kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Nävervägen 1B Furulund, Partille kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Nävervägen 1B Furulund, Partille kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 14:00

Nävervägen 1B

Lägenhet
Furulund, Partille kommun
Svensk Fastighetsförmedling Partille
1 995 000 kr
67 m²
2 rum
vån 3/3
5 033 kr/mån
29 776 kr/m²

LÄGE, LÄGE, LÄGE!! Välkommen till denna hemtrevliga och välplanerade tvåa om 67 kvm i populära Brf Pepparkaksstaden - ett hem där lugnet, ljuset och grönskan blir en naturlig del av vardagen. Här bor du högst upp i huset, på våning 3 av 3, med fri utsikt över områdets grönska och trädkronor som följer årstidernas skiftningar utanför fönstret. Redan när du kliver in möts du av en inbjudande hall…

Premium
Balkong
Hiss
Svensk Fastighetsförmedling Partille
Svensk Fastighetsförmedling Partille

7 dagar

3 rum lägenhet på Nävervägen 5B Furulund, Partille kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Nävervägen 5B Furulund, Partille kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Nävervägen 5B Furulund, Partille kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Nävervägen 5B Furulund, Partille kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Nävervägen 5B Furulund, Partille kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 11:30

Nävervägen 5B

Lägenhet
Furulund, Partille kommun
Svensk Fastighetsförmedling Partille
2 200 000 kr
81 m²
3 rum
vån 2/3
5 947 kr/mån
27 160 kr/m²

Välkommen hem till en ljus och inbjudande gavellägenhet i ett av låghusen i omtyckta Brf Pepparkaksstaden. Här möts du av en varm och hemtrevlig känsla i en bostad som kombinerar lugn, komfort och livskvalitet i naturnära Furulund. Lägenheten, som är delvis renoverad, bjuder på fönster i två väderstreck som ger ett härligt ljusinsläpp samt en välplanerad planlösning där varje kvadratmeter…

Premium
Balkong
Hiss
Svensk Fastighetsförmedling Partille
Svensk Fastighetsförmedling Partille

14 dagar

4 rum lägenhet på Gryningsvägen 14B Furulund, Partille kommun - bild 1
4 rum lägenhet på Gryningsvägen 14B Furulund, Partille kommun - bild 2
4 rum lägenhet på Gryningsvägen 14B Furulund, Partille kommun - bild 3
4 rum lägenhet på Gryningsvägen 14B Furulund, Partille kommun - bild 4
4 rum lägenhet på Gryningsvägen 14B Furulund, Partille kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 14:30

Gryningsvägen 14B

Lägenhet
Furulund, Partille kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling
2 550 000 kr
131,1 m²
4 rum
10 414 kr/mån
19 451 kr/m²

Välkommen till en rymlig och ljus etagelägenhet med en påtaglig radhuskänsla. Planlösningen är social och genomtänkt med kök och vardagsrum på entréplanet, vilket skapar generösa ytor för umgänge. Bostaden har nyligen genomgått omfattande renoveringar med genomgående fina ytskikt och ett modernt kök. Med två helkaklade badrum och en flexibel planlösning som erbjuder upp till fyra sovrum är detta…

Premium
Uteplats
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling

23 dagar

Furulund, Partille kommun
Tor 21 maj kl 18:00

Gryningsvägen 12 C

Lägenhet
Furulund, Partille kommun
LF Fastighetsförmedling Partille
1 950 000 kr
66 m²
2 rum
vån 2/2
5 790 kr/mån
29 545 kr/m²
Balkong
LF Fastighetsförmedling Partille
LF Fastighetsförmedling Partille

April 2026

2 rum lägenhet på Hyggesvägen 1C Furulund, Partille kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Hyggesvägen 1C Furulund, Partille kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Hyggesvägen 1C Furulund, Partille kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Hyggesvägen 1C Furulund, Partille kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Hyggesvägen 1C Furulund, Partille kommun - bild 5
Sön 24 maj kl 11:00

Hyggesvägen 1C

Lägenhet
Furulund, Partille kommun
Fastighetsbyrån Partille
2 195 000 kr
70 m²
2 rum
4 894 kr/mån
31 357 kr/m²

Välkommen till en ljus och smakfullt renoverad tvåa om 70 kvm på Hyggesvägen 1C. Här bor du bekvämt i markplan med egen entré, generösa sällskapsytor och en härlig uteplats med plats för både grill och möblemang. Bostaden erbjuder ett rymligt vardagsrum, välplanerat kök, stort sovrum med klädkammare samt badrum med både badkar och tvättmaskin. Allt i stilrena färger och med genomtänkta…

Premium
Uteplats
Hiss
Fastighetsbyrån Partille
Fastighetsbyrån Partille

Januari 2026

2 rum lägenhet på Bisittarevägen 26 Björndammen, Partille kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Bisittarevägen 26 Björndammen, Partille kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Bisittarevägen 26 Björndammen, Partille kommun - bild 3

Bisittarevägen 26

Lägenhet
Björndammen, Partille kommun
Fastighetsbyrån Partille
1 795 000 kr
67 m²
2 rum
vån 3/3
4 993 kr/mån
26 791 kr/m²
Plus
Balkong
Fastighetsbyrån Partille
Fastighetsbyrån Partille

Visar alla 9

I närheten av din sökning

Kommande nybyggen i området

Artiklar från Hemnet