Logotyp av LF Fastighetsförmedling Partille
Logotyp av LF Fastighetsförmedling Partille

Gamla Kronvägen 49

Partille kommun

Visa på karta

2 900 000 kr

3 150 000 kr-8 %

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    77 m²
    Våning
    7 av 7, hiss finns
    Avgift
    5 391 kr/mån

Byggår
2019
Förening
BRF Lyckan Partille Port
Energiklass
D
Pris/m²
37 662 kr/m²
Plus
Balkong
Hiss
Välkommen till Gamla Kronvägen och denna ljusa och trevliga trerummare i grunden som fått ett extra sovrum, ligger på våning 7 med hiss. Lägenheten som är både rymlig och välplanerad passar utmärkt för exempelvis den lilla familjen, den ensamstående föräldern eller paret med utflugna barn. Boytan är fördelad på två sovrum, stort inbjudande vardagsrum som är i öppen planlösning med praktiskt kök samt badrum med WC, dusch och tvättmöjligheter. Lägenheten har tillgång till en stor balkong som har en fantastisk utsikt. Till lägenheten hör ett stort uppvärmt förråd som är belägen på vinden. Här bor man lugnt och tryggt men ändå centralt i en välskött förening med all service och kommunikationer. På ett kort gång eller cykelavstånd når man Partille centrum med flera butiker och restauranger samt pendeltåg. I direkt närhet till bostaden ligger Partille arena, Coop, gym och Biltema och inom en framtid även ett äventyrsbad. Föreningens hus är samlade runt en lugn och mysig gemensam innergård med flera grönytor och planteringar. På gården finns ett mysigt växthus som man kan abonnera för fest med grillmöjligheter. Föreningen disponerar även över en gästlägenhet vilka medlemmarna har möjlighet att hyra.
Läs mer hos mäklaren

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

BRF Lyckan Partille Port

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling