Sibbarp, Malmö kommun

Sibbarp

Bostäder till salu - Sibbarp, Malmö kommun

Sortera på

14 bostäder till salu

Igår

4 rum villa på Järavallsgatan 45 Limhamn, Malmö kommun - bild 1
4 rum villa på Järavallsgatan 45 Limhamn, Malmö kommun - bild 2
4 rum villa på Järavallsgatan 45 Limhamn, Malmö kommun - bild 3
4 rum villa på Järavallsgatan 45 Limhamn, Malmö kommun - bild 4
4 rum villa på Järavallsgatan 45 Limhamn, Malmö kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 12:00

Järavallsgatan 45

Villa
Limhamn, Malmö kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling
8 995 000 kr
148 + 4 m²
4 rum
653 m² tomt

I ett av Limhamns omtyckta villaområden väntar denna solida 60-talsvilla i ett plan - ett hem som kombinerar tidstypisk karaktär med en planlösning som fungerar lika väl idag som när huset en gång byggdes. Läget är dessutom svårslaget med närhet till både grönområden, stadsliv och havets öppna vyer. Inomhus möts du av generösa sällskapsytor där vardagsrum och matdel samspelar på ett naturligt…

Premium
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling

13 dagar

2 rum lägenhet på Vasagatan 7B Limhamn, Malmö kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Vasagatan 7B Limhamn, Malmö kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Vasagatan 7B Limhamn, Malmö kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Vasagatan 7B Limhamn, Malmö kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Vasagatan 7B Limhamn, Malmö kommun - bild 5

Vasagatan 7B

Lägenhet
Limhamn, Malmö kommun
Svensk Fastighetsförmedling Malmö
1 695 000 kr
52 m²
2 rum
vån 3/4
4 781 kr/mån
32 596 kr/m²

Välkommen till denna 2:a som kombinerar det bästa av två världar – tidstypisk charm tillsammans med genomtänkt funktionalitet gör vardagen enkel och trivsam. Här har man renoverat med varsam hand för att lyfta fram de vackra originaldetaljerna samtidigt som smarta förvaringslösningar och noggrant utvalda material ger en modern känsla. Planlösningen bjuder på ett ljust vardagsrum med burspråk och…

Premium
Balkong
Svensk Fastighetsförmedling Malmö
Svensk Fastighetsförmedling Malmö

Spara din sökning

... och få notiser eller mail när nya bostäder dyker upp!

Bevaka sökning

Återvänder du ofta till samma sökning?

Spara din sökning och få notiser eller mail när nya bostäder dyker upp!

Bevaka den här sökningen
3 rum villa på Kalkbrottsgatan 93 SIBBARP / LIMHAMN, Malmö kommun - bild 1
3 rum villa på Kalkbrottsgatan 93 SIBBARP / LIMHAMN, Malmö kommun - bild 2
3 rum villa på Kalkbrottsgatan 93 SIBBARP / LIMHAMN, Malmö kommun - bild 3
3 rum villa på Kalkbrottsgatan 93 SIBBARP / LIMHAMN, Malmö kommun - bild 4
3 rum villa på Kalkbrottsgatan 93 SIBBARP / LIMHAMN, Malmö kommun - bild 5

Kalkbrottsgatan 93

Villa
SIBBARP / LIMHAMN, Malmö kommun
Hallonqvist fastighetsbyrå AB
6 495 000 kr
77 m²
3 rum
399 m² tomt

Ett pittoreskt och totalrenoverat gathus från 1898 med en total upplevd bostadsyta om 87 kvm, varav 77 kvm i huvudbyggnaden och 10 kvm i det fristående gårdshuset. Huvudbyggnaden erbjuder en mycket tilltalande bottenvåning med en stilren interiör där ekgolv från Kährs möter släta, ljusa väggar. Här finns ett badrum samt en modern öppen planlösning mellan vardagsrum, matplats och kök, med direkt…

Premium
Uteplats
Hallonqvist fastighetsbyrå AB
Hallonqvist fastighetsbyrå AB
5 rum radhus på Gustavsgatan 30J Limhamn, Malmö kommun - bild 1
5 rum radhus på Gustavsgatan 30J Limhamn, Malmö kommun - bild 2
5 rum radhus på Gustavsgatan 30J Limhamn, Malmö kommun - bild 3
5 rum radhus på Gustavsgatan 30J Limhamn, Malmö kommun - bild 4
5 rum radhus på Gustavsgatan 30J Limhamn, Malmö kommun - bild 5

Gustavsgatan 30J

Radhus
Limhamn, Malmö kommun
Croisette Nybyggt
8 295 000 kr
113 m²
5 rum
101,9 m² tomt

Bli den första att flytta in ett nybyggt radhus om 113 kvm i ett attraktivt och etablerat område i Limhamn – ett hem som kombinerar modern komfort, stilren arkitektur och ett fantastiskt läge nära havet. Bostaden är fördelad på tre välplanerade våningar och erbjuder en genomtänkt planlösning med ljusa, öppna sällskapsytor där familj och vänner naturligt samlas. Här möts du av generösa…

Premium
Nyproduktion
Croisette Nybyggt
Croisette Nybyggt

15 dagar

3 rum lägenhet på Villavägen 2 Limhamn, Malmö kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Villavägen 2 Limhamn, Malmö kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Villavägen 2 Limhamn, Malmö kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Villavägen 2 Limhamn, Malmö kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Villavägen 2 Limhamn, Malmö kommun - bild 5

Villavägen 2

Lägenhet
Limhamn, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö
5 000 000 kr
84 m²
3 rum
vån 2/3
5 960 kr/mån
59 524 kr/m²

På bästa läge på Limhamn! En charmig äldre fastighet som omvandlas till moderna lägenheter. Denna trerummare har magnifikt sovrum med fri utsikt mot havet, fint ljusinsläpp i vardagsrummet och balkong med vy över Sibbarps villaområde. Parkering på gården. Orangeri och prunkande grönska för de boende. Havsutsikten bjuder vi på ;) Ta kontakt med mäklare Malin så berättar hon mer.

Premium
Nyproduktion
Balkong
Hiss
Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö

18 dagar

Limhamn, Malmö kommun
Imorgon kl 17:00

Skutgränd 3

Radhus
Limhamn, Malmö kommun
Notar
7 495 000 kr
133 + 22 m²
4 rum
164 m² tomt
Notar
Notar

20 dagar

2 rum lägenhet på Birger Jarlsgatan 28B Limhamn, Malmö kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Birger Jarlsgatan 28B Limhamn, Malmö kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Birger Jarlsgatan 28B Limhamn, Malmö kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Birger Jarlsgatan 28B Limhamn, Malmö kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Birger Jarlsgatan 28B Limhamn, Malmö kommun - bild 5
Mäklare
Kontakta mig vid intresse!

Rasmus Eriksson

Croisette Fastighetsförmedling

Objektsbild
Imorgon kl 17:00

Birger Jarlsgatan 28B

Lägenhet
Limhamn, Malmö kommun
Croisette Fastighetsförmedling
1 395 000 kr
51 m²
2 rum
vån 2/3
5 042 kr/mån
27 353 kr/m²

Välkommen till en inbjudande tvåa på populära Limhamn, belägen på våning 2 i en välskött förening. Här möts du av ett genomgående omhändertaget hem med nymålade väggar, tak, dörrar och träsnickerier i samtliga rum. Vardagsrum och hall ramas in av elegant fiskbensparkett som behandlats med vitpigmenterad hårdvaxolja, en stilren bas som passar både modern och klassisk inredning. Från vardagsrummet…

Max
Balkong
Rasmus Eriksson
Rasmus ErikssonCroisette Fastighetsförmedling
Croisette Fastighetsförmedling

21 dagar

2 rum lägenhet på Vasagatan 7A Limhamn, Malmö kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Vasagatan 7A Limhamn, Malmö kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Vasagatan 7A Limhamn, Malmö kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Vasagatan 7A Limhamn, Malmö kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Vasagatan 7A Limhamn, Malmö kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 14:00

Vasagatan 7A

Lägenhet
Limhamn, Malmö kommun
Grip Fastighetsmäkleri
1 895 000 kr
60 m²
2 rum
vån 4/4
4 350 kr/mån
31 583 kr/m²

Högst upp i huset ligger den här väldisponerade tvåan med många fina detaljer från byggåret 1956. Lägenheten bjuder på L-format kök med matplats, rymligt vardagsrum med utgång till balkong i västerläge, rofyllt sovrum, badrum med badkar och hall med utmärkta förvaringsmöjligheter. Belägen i välskött förening som under de senare åren genomfört stora renoveringar. Här bor man nära havet, butiker,…

Premium
Balkong
Grip Fastighetsmäkleri
Grip Fastighetsmäkleri

26 dagar

3 rum lägenhet på Birger Jarlsgatan 32A Limhamn, Malmö kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Birger Jarlsgatan 32A Limhamn, Malmö kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Birger Jarlsgatan 32A Limhamn, Malmö kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Birger Jarlsgatan 32A Limhamn, Malmö kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Birger Jarlsgatan 32A Limhamn, Malmö kommun - bild 5
Imorgon kl 18:00

Birger Jarlsgatan 32A

Lägenhet
Limhamn, Malmö kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling
2 295 000 kr
68 m²
3 rum
vån 3/3
5 197 kr/mån
33 750 kr/m²

Bland pittoreska stråk och charmiga småbutiker har vi nu nöjet att välkomna er till denna pärla på Gamla Limhamn. Högt beläget på tredje våningen välkomnas ni här av väldisponerad planlösning, vackra golv och omsorgsfullt valda kulörer som sätter prägel på de tilltagna ytorna. Vardagsrummet blir hemmets självklara hjärta och vidare finner vi ett renoverat (2017) kök i tidlös design. De enhetliga…

Premium
Balkong
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Västkustens koloniområde - Sibbarp, Malmö kommun
Budgivning pågår
Sön 17 maj kl 11:00

Västkustens koloniförening, Fackelrosvägen 8

Fritidshus
Västkustens koloniområde - Sibbarp, Malmö kommun
Kolonimäklarna
975 000 kr
56 m²
2 rum
315 m² tomt
Kolonimäklarna
Kolonimäklarna

29 dagar

5 rum radhus på Gustavsgatan 30H Limhamn, Malmö kommun - bild 1
5 rum radhus på Gustavsgatan 30H Limhamn, Malmö kommun - bild 2
5 rum radhus på Gustavsgatan 30H Limhamn, Malmö kommun - bild 3
5 rum radhus på Gustavsgatan 30H Limhamn, Malmö kommun - bild 4
5 rum radhus på Gustavsgatan 30H Limhamn, Malmö kommun - bild 5

Gustavsgatan 30H

Radhus
Limhamn, Malmö kommun
Croisette Nybyggt
8 195 000 kr
113 m²
5 rum
101,9 m² tomt

Välkommen till ett stilrent och nyproducerat radhus i ett av Malmös mest attraktiva områden – med närhet till både havet och det bekväma vardagslivet på Limhamn. Här bor du nytt i ett etablerat och omtyckt bostadsområde där lugnet möter närheten till skolor, service och vackra promenadstråk längs kusten. Ett perfekt läge för dig som vill kombinera havsnära livskvalitet med enkel tillgång till…

Premium
Nyproduktion
Croisette Nybyggt
Croisette Nybyggt

30 dagar

2 rum lägenhet på Villavägen 2 Limhamn, Malmö kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Villavägen 2 Limhamn, Malmö kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Villavägen 2 Limhamn, Malmö kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Villavägen 2 Limhamn, Malmö kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Villavägen 2 Limhamn, Malmö kommun - bild 5

Villavägen 2

Lägenhet
Limhamn, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö
2 700 000 kr
51 m²
2 rum
vån 2/3
4 234 kr/mån
52 941 kr/m²

En underbar 2-rummare med franska balkonger med överraskande trevlig utsikt mot småbåtshamnen på Limhamn. Ta chansen och var med i en förvandling av en charmig äldre fastighet till nyproducerat boende av hög kvalitet. Läget är fenomenalt med gemensam gård med orangeri och fri havsutsikt. Snabba dig. Det finns inte många kvar. Ta kontakt med mäklare Malin så guidar hon dig vidare.

Premium
Nyproduktion
Hiss
Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö

April 2026

Limhamn, Malmö kommun
4 lediga bostäder

Kv. Vattnet på Limhamn

Radhus
Limhamn, Malmö kommun
Croisette Nybyggt
fr. 8 195 000 kr
113 m²
5 rum
110,8 m² tomt
Nybyggnadsprojekt
Croisette Nybyggt
Croisette Nybyggt
Limhamn, Malmö kommun
6 lediga bostäder

Brf Sjöstjärnan

Lägenhet
Limhamn, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö
fr. 1 500 000 kr
27-123 m²
1-4 rum
fr. 2 980 kr/mån
fr. 50 000 kr/m²
Nybyggnadsprojekt
Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö

Visar alla 14

I närheten av din sökning

Kommande nybyggen i området

Artiklar från Hemnet