Logotyp av Ikano Bostadsutveckling AB
Logotyp av Ikano Bostadsutveckling AB

Vetefältsgatan 21A

Elinegård, Malmö kommun

Visa på karta

3 900 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    4 rum
    Boarea
    93 m²
    Våning
    3 av 3, hiss finns
    Avgift
    6 194 kr/mån

Förening
BRF Bruka
Pris/m²
41 935 kr/m²
Nyproduktion
Balkong
Hiss
Den här välplanerade fyran bjuder in till ett hem att trivas i. Med sitt ljusa hörnläge, stora fönster och en generös balkong är det lätt att föreställa sig härliga stunder med familj och vänner. Ett modernt kök från Marbodal i öppen planlösning, tre rogivande sovrum och ett stilrent badrum skapar en perfekt balans mellan funktion och komfort. Elinegård är en grön oas med närhet till både stadens puls och naturens lugn. Njut av motionsslingor vid kalkbrottet, ta en cykeltur till småbåtshamnen i Limhamn eller spendera en dag i någon av de mysiga parkerna. Med Hyllies shopping och aktiviteter på bekvämt avstånd blir vardagen både smidig och inspirerande. Välkommen på visning – här finns plats för både stora drömmar och goda stunder!