Finntorp, Nacka kommun

Finntorp; Lägenheter

Lägenheter till salu - Finntorp, Nacka kommun

Sortera på

11 bostäder till salu

7 dagar

3 rum lägenhet på Finntorpsvägen 8, vån 6 Finntorp, Nacka kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Finntorpsvägen 8, vån 6 Finntorp, Nacka kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Finntorpsvägen 8, vån 6 Finntorp, Nacka kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Finntorpsvägen 8, vån 6 Finntorp, Nacka kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Finntorpsvägen 8, vån 6 Finntorp, Nacka kommun - bild 5
Budgivning pågår

Finntorpsvägen 8, vån 6

Lägenhet
Finntorp, Nacka kommun
HusmanHagberg Nacka
3 595 000 kr
73 m²
3 rum
vån 6/8
4 839 kr/mån
49 247 kr/m²

Varmt välkommen till en fantastisk 3:a högt upp i huset, som är svår att låta bli att förälska sig i. Vackrare än så här kan det knappast bli - hela hemmet är som ett museum! Nu söker vi en köpare som är redo att förädla denna fina pärla. Tack vare sitt fina, höga hörnläge med stora fönster i två väderstreck (syd/väst) och balkongdörr i soligt söderläge flödar ljuset generöst genom hela…

Premium
Balkong
Hiss
HusmanHagberg Nacka
HusmanHagberg Nacka

8 dagar

1,5 rum lägenhet på Tallidsvägen 9B Finntorp, Nacka kommun - bild 1
1,5 rum lägenhet på Tallidsvägen 9B Finntorp, Nacka kommun - bild 2
1,5 rum lägenhet på Tallidsvägen 9B Finntorp, Nacka kommun - bild 3
1,5 rum lägenhet på Tallidsvägen 9B Finntorp, Nacka kommun - bild 4
1,5 rum lägenhet på Tallidsvägen 9B Finntorp, Nacka kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 16:20

Tallidsvägen 9B

Lägenhet
Finntorp, Nacka kommun
Widerlöv Nacka
1 795 000 kr
28 m²
1,5 rum
vån 1/3
2 992 kr/mån
64 107 kr/m²

- Smart planerad 1,5:a - Attraktivt och naturnära läge - Snabba kommunikationer till city - Närhet till service, shopping och rekreation Välkommen till Tallidsvägen 9B! En smart planerad bostad som passar perfekt som första boende eller övernattningslägenhet i centrala Nacka. Lägenheten är registrerad som en etta men disponeras som en 1,5:a tack vare ett separat sovrum som skapats med vägg…

Premium
Widerlöv Nacka
Widerlöv Nacka

Spara din sökning

... och få notiser eller mail när nya bostäder dyker upp!

Bevaka sökning

Återvänder du ofta till samma sökning?

Spara din sökning och få notiser eller mail när nya bostäder dyker upp!

Bevaka den här sökningen

11 dagar

Nacka - Finntorp, Nacka kommun

Finntorpsvägen 3, 4tr

Lägenhet
Nacka - Finntorp, Nacka kommun
BOSTHLM Nacka
1 495 000 kr
18 m²
1 rum
vån 4/4
1 630 kr/mån
83 056 kr/m²
Hiss
BOSTHLM Nacka
BOSTHLM Nacka

18 dagar

1 rum lägenhet på Finntorpsvägen 3 Nacka - Finntorp, Nacka kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Finntorpsvägen 3 Nacka - Finntorp, Nacka kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Finntorpsvägen 3 Nacka - Finntorp, Nacka kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Finntorpsvägen 3 Nacka - Finntorp, Nacka kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Finntorpsvägen 3 Nacka - Finntorp, Nacka kommun - bild 5

Finntorpsvägen 3

Lägenhet
Nacka - Finntorp, Nacka kommun
Properties & Partners Enskede/Farsta
1 995 000 kr
28 m²
1 rum
vån 0
2 331 kr/mån
71 250 kr/m²

Välkommen till denna rymliga och välplanerade stora 1:a om 28 kvm i markplan byggd 2017. Perfekt för dig som söker ett modernt och bekvämt boende med närhet till natur och stad. Bostaden erbjuder en generös uteplats i soligt läge i anslutning till egen bostadsrätt – idealisk för lata sommardagar, odling eller sociala stunder med vänner. Lägenheten är smart utformad med en praktisk sovalkov…

Premium
Uteplats
Properties & Partners Enskede/Farsta
Properties & Partners Enskede/Farsta

21 dagar

2 rum lägenhet på Tallidsvägen 2, 4/4tr Finntorp, Nacka kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Tallidsvägen 2, 4/4tr Finntorp, Nacka kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Tallidsvägen 2, 4/4tr Finntorp, Nacka kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Tallidsvägen 2, 4/4tr Finntorp, Nacka kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Tallidsvägen 2, 4/4tr Finntorp, Nacka kommun - bild 5

Tallidsvägen 2, 4/4tr

Lägenhet
Finntorp, Nacka kommun
Widerlöv Nacka
4 650 000 kr
68 m²
2 rum
vån 4/4
4 398 kr/mån
68 382 kr/m²

Exklusiv tvåa högst upp i arkitektritat hus med fantastisk takterrass och vy över takåsarna! *Kontakta mäklaren för att boka visning* Varmt välkommen till denna fantastiskt fina 2a högst upp i det arkitektritade huset av Kristian Gullichsen. Bostaden erbjuder en perfekt kombination av närhet till naturen, vattnet, shopping och smidig access till Stockholms innerstadspuls. Läget, den…

Premium
Balkong
Hiss
Widerlöv Nacka
Widerlöv Nacka

24 dagar

1 rum lägenhet på Tallidsvägen 7 Finntorp, Nacka kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Tallidsvägen 7 Finntorp, Nacka kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Tallidsvägen 7 Finntorp, Nacka kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Tallidsvägen 7 Finntorp, Nacka kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Tallidsvägen 7 Finntorp, Nacka kommun - bild 5

Tallidsvägen 7

Lägenhet
Finntorp, Nacka kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling
1 795 000 kr
23 m²
1 rum
vån 10/10
2 588 kr/mån
78 043 kr/m²

Nu saluförs denna stilfulla och kvadratsmarta etta, i populära Finntorp. Här möts du av en väldisponerad bostad som trots sina dryga 23 kvm upplevs som större, tack vare den genomtänkta planlösningen. Bostaden är renoverad med ljusa kulörer och moderna materialval, vilket passar perfekt för förstagångsköparen eller den som vill växla ner kvadratmeterna. I hallen finns gott om förvaring tack…

Premium
Balkong
Hiss
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling

26 dagar

2 rum lägenhet på Finntorpsvägen 9, 7tr Nacka - Sicklaön - Finntorp, Nacka kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Finntorpsvägen 9, 7tr Nacka - Sicklaön - Finntorp, Nacka kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Finntorpsvägen 9, 7tr Nacka - Sicklaön - Finntorp, Nacka kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Finntorpsvägen 9, 7tr Nacka - Sicklaön - Finntorp, Nacka kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Finntorpsvägen 9, 7tr Nacka - Sicklaön - Finntorp, Nacka kommun - bild 5
Budgivning pågår

Finntorpsvägen 9, 7tr

Lägenhet
Nacka - Sicklaön - Finntorp, Nacka kommun
BOSTHLM Nacka
3 295 000 kr
58 m²
2 rum
vån 7/8
4 029 kr/mån
56 810 kr/m²

Välkommen till Finntorpsvägen 9, där varje dag blir en njutning i detta moderna och välplanerade hem med milsvid utsikt! Morgonsolen på den inglasade balkongen ger en perfekt start på dagen, och när solen blir intensiv, öppna upp inglasningen och låt den friska brisen komma in. På vintern skapar värmelampan och några fårfällar en mysig atmosfär med ett spektakulärt himlaspel. Hallen är…

Premium
Balkong
Hiss
BOSTHLM Nacka
BOSTHLM Nacka

27 dagar

1 rum lägenhet på Alphyddevägen 33 Alphyddan, Nacka kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Alphyddevägen 33 Alphyddan, Nacka kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Alphyddevägen 33 Alphyddan, Nacka kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Alphyddevägen 33 Alphyddan, Nacka kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Alphyddevägen 33 Alphyddan, Nacka kommun - bild 5

Alphyddevägen 33

Lägenhet
Alphyddan, Nacka kommun
Svensk Fastighetsförmedling Nacka
2 495 000 kr
38,5 m²
1 rum
vån 1
2 874 kr/mån
64 805 kr/m²

- Renoverat badrum - Inglasad balkong - Ett stenkast från Sickla köpkvarter - Oerhört bra kommunikationer, endast 10 min till City - Tvärbana, Saltsjöbana och Bussar, blivande tunnelbana till stan - Populär förening Varmt välkomna till denna välplanerade bostaden på populära Alphyddan! Nu är det dags för nästa ägare att stormtrivas! Bostadens 38,5 kvadratmeter ger verkligen en känsla av rymd…

Premium
Balkong
Hiss
Svensk Fastighetsförmedling Nacka
Svensk Fastighetsförmedling Nacka

April 2026

2 rum lägenhet på Blomstervägen 50 Finntorp, Nacka kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Blomstervägen 50 Finntorp, Nacka kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Blomstervägen 50 Finntorp, Nacka kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Blomstervägen 50 Finntorp, Nacka kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Blomstervägen 50 Finntorp, Nacka kommun - bild 5

Blomstervägen 50

Lägenhet
Finntorp, Nacka kommun
Widerlöv Nacka
2 950 000 kr
65 m²
2 rum
vån -1/1
4 340 kr/mån
45 385 kr/m²

Stor 2:a i populärt familjområde med stor uteplats i rakt söderläge! *Kontakta mäklaren för att boka visning* - Garage - Uteplats - Potentiell 3:a - Goda kommunikationer - Genomgående fint skick Välkommen till denna fina tvåa i ett mycket populärt område bland familjer! Denna charmiga bostad med två rum och kök erbjuder ett modernt och fräscht intryck. De generösa sällskapsytorna…

Premium
Uteplats
Widerlöv Nacka
Widerlöv Nacka

September 2025

Finntorp, Nacka kommun

Finntorpsvägen 3

Lägenhet
Finntorp, Nacka kommun
Fastighetsbyrån Nacka
1 495 000 kr
18 m²
1 rum
vån 4/4
1 663 kr/mån
83 056 kr/m²
Hiss
Fastighetsbyrån Nacka
Fastighetsbyrån Nacka

Mars 2025

Finntorp/Nacka, Nacka kommun

Finntorpsvägen 3, vån 1

Lägenhet
Finntorp/Nacka, Nacka kommun
BOSTHLM Årsta
1 750 000 kr
23,5 m²
1 rum
1 952 kr/mån
74 468 kr/m²
BOSTHLM Årsta
BOSTHLM Årsta

Visar alla 11

I närheten av din sökning

Kommande nybyggen i området

Artiklar från Hemnet