Logotyp av BOSTHLM Nacka
Logotyp av BOSTHLM Nacka

Finntorpsvägen 3, 4tr

Nacka - Finntorp, Nacka kommun

Visa på karta

1 450 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    1 rum
    Boarea
    18 m²
    Våning
    4 av 4, hiss finns
    Avgift
    1 630 kr/mån
    Driftkostnad
    2 400 kr/år

Förening
Riksbyggen BRF Bergängen i Nacka
Energiklass
F
Pris/m²
80 556 kr/m²
Hiss
Finntorpsvägen 3 – stilren, renoverad etta högst upp med västerläge Välkommen till en smart planerad och fint renoverad studiolägenhet om 18 kvm, belägen högst upp på våning 4. Här bor du i ett lugnt läge med fönster i väst som ger ett härligt eftermiddags- och kvällsljus samt en fri, grönskande vy. Hemmet bjuder på en modern helhet med genomtänkta materialval, bra förvaring och en planlösning som maximerar varje kvadratmeter. Hall Du kliver in i en praktisk hall med yta för avhängning och förvaring. I anslutning finns också kyl/frys, vilket frigör arbetsyta i köksdelen och skapar ett mer luftigt rum. Kök Det renoverade köket är stilrent i mörk ton med matchande stänkskydd och snygg bänkskiva. Här finns spishäll, ugn, diskho och fläkt – allt integrerat i en kompakt men funktionell arbetsdel. Den smarta köksön ger extra förvaring och fungerar perfekt som matplats för två, arbetsyta eller social yta när du har vänner över. Rum Allrummet är lättmöblerat med naturliga zoner för säng, förvaring och vardagsdel. Två fönster i väster ger ett generöst ljusinsläpp och förstärker känslan av rymd. Ljusa väggar och ett varmt trägolv skapar en modern och ombonad helhet – en bostad som känns både nyrenoverad och hemtrevlig. Badrum Fräscht badrum med kaklade väggar och dusch. Här finns wc och handfat med spegel/förvaring. Den klassiska kakelsättningen med blå bård ger en tidlös karaktär och badrummet upplevs välhållet och lättskött. Läget – Finntorp Finntorp är ett uppskattat område med närhet till både service och kommunikationer. Här bor du med smidig access till Nacka/Sickla-utbudet och goda förbindelser mot stan, samtidigt som du har grönområden och promenadstråk inom räckhåll. En inflyttningsklar, renoverad och yteffektiv etta med modern kökslösning, fint ljus och attraktivt läge – perfekt som första boende, övernattningslägenhet eller smart pendlarboende.