Dalarnas län

Dalarnas län

Bostäder till salu - Dalarnas län

Sortera på

2 072 bostäder till salu

Januari 2024

Alvik, Leksands kommun

Almo Alviksvägen

Tomt
Alvik, Leksands kommun
LF Fastighetsförmedling Leksand
100 000 kr
1 117 m²
LF Fastighetsförmedling Leksand
LF Fastighetsförmedling Leksand
Tibble och Lycka, Leksands kommun

Lycka Majorshagsvägen 33

Tomt
Tibble och Lycka, Leksands kommun
LF Fastighetsförmedling Leksand
475 000 kr
1 659 m²
LF Fastighetsförmedling Leksand
LF Fastighetsförmedling Leksand

Spara din sökning

... och få notiser eller mail när nya bostäder dyker upp!

Bevaka sökning

Återvänder du ofta till samma sökning?

Spara din sökning och få notiser eller mail när nya bostäder dyker upp!

Bevaka den här sökningen
Siljansnäs, Leksands kommun

Nosängsvägen

Tomt
Siljansnäs, Leksands kommun
LF Fastighetsförmedling Leksand
175 000 kr
1 080 m²
LF Fastighetsförmedling Leksand
LF Fastighetsförmedling Leksand
Häradsbygden, Gärde, Västannor och Smedby, Leksands kommun

Smedby Vitmossevägen och Klåvesväg

Tomt
Häradsbygden, Gärde, Västannor och Smedby, Leksands kommun
LF Fastighetsförmedling Leksand
425 000 kr
901 m²
LF Fastighetsförmedling Leksand
LF Fastighetsförmedling Leksand
Siljansnäs, Leksands kommun

Stensvedsgattu 25

Tomt
Siljansnäs, Leksands kommun
LF Fastighetsförmedling Leksand
175 000 kr
1 371 m²
LF Fastighetsförmedling Leksand
LF Fastighetsförmedling Leksand
Siljansnäs, Leksands kommun

Klintgattu

Tomt
Siljansnäs, Leksands kommun
LF Fastighetsförmedling Leksand
475 000 kr
1 512 m²
LF Fastighetsförmedling Leksand
LF Fastighetsförmedling Leksand
Björken Siljansnäs, Leksands kommun

Tottgärdsgattu

Tomt
Björken Siljansnäs, Leksands kommun
LF Fastighetsförmedling Leksand
475 000 kr
1 025 m²
LF Fastighetsförmedling Leksand
LF Fastighetsförmedling Leksand

December 2023

Tandådalen - Hundfjället, Malung-Sälens kommun
Budgivning pågår

Brf.Tandådalens Fjällhotell Veckor 12, 13 Lgh 217. SÄLEN

Fritidshus
Tandådalen - Hundfjället, Malung-Sälens kommun
120 000 kr
34 m²
2 rum
Himmelfjäll, Älvdalens kommun

Topphedenbacken 19

Villa
Himmelfjäll, Älvdalens kommun
SiljansMäklarna - VixFast
6 995 000 kr
160 + 5 m²
1 525 m² tomt
SiljansMäklarna - VixFast
SiljansMäklarna - VixFast
Fredriksberg, Ludvika kommun

Säfsbyn 442

Fritidshus
Fredriksberg, Ludvika kommun
Svensk Fastighetsförmedling Ludvika
825 000 kr
54 m²
3 rum
3 619 kr/mån
Uteplats
Svensk Fastighetsförmedling Ludvika
Svensk Fastighetsförmedling Ludvika
Kläppen, Malung-Sälens kommun

Sjungarbacken 1135

Lägenhet
Kläppen, Malung-Sälens kommun
Fastighetsbyrån Sälen
1 725 000 kr
44 m²
2 rum
3 600 kr/mån
39 205 kr/m²
Uteplats
Fastighetsbyrån Sälen
Fastighetsbyrån Sälen
Näsfjället , Malung-Sälens kommun

Kvannevägen 1

Tomt
Näsfjället , Malung-Sälens kommun
Svensk Fastighetsförmedling Sälen
695 000 kr
1 556 m²
Svensk Fastighetsförmedling Sälen
Svensk Fastighetsförmedling Sälen
Grönklitt, Orsa kommun

Södra Stugvägen 102 - 10 veckorsandelar

Fritidshus
Grönklitt, Orsa kommun
Fastighetsbyrån Mora
395 000 kr
39 m²
3 rum
863 kr/mån
Fastighetsbyrån Mora
Fastighetsbyrån Mora

November 2023

Vansbro, Vansbro kommun

Eldforsen 217, 219, 221, 223, 225, 227

Övrigt
Vansbro, Vansbro kommun
Fastighetsbyrån Gagnef/Vansbro
1 425 000 kr
467 m²
6 251 m² tomt
Fastighetsbyrån Gagnef/Vansbro
Fastighetsbyrån Gagnef/Vansbro
Nusnäs, Mora kommun

Skäjsnäsvägen 382

Tomt
Nusnäs, Mora kommun
Fastighetsbyrån Mora
1 400 000 kr
6 620 m²
Fastighetsbyrån Mora
Fastighetsbyrån Mora
Idre Fjäll, Älvdalens kommun

Alpinvägen 853 C

Lägenhet
Idre Fjäll, Älvdalens kommun
Fastighetsbyrån Idre
2 995 000 kr
80 m²
5 rum
vån 2/2
4 914 kr/mån
37 438 kr/m²
Fastighetsbyrån Idre
Fastighetsbyrån Idre
Högfjället, Malung-Sälens kommun
Budgivning pågår

Brf.Högfjället. V14, 23. Lgh 1106. SÄLEN

Fritidshus
Högfjället, Malung-Sälens kommun
55 000 kr
53 m²
2 rum
Drevdagen, Älvdalens kommun

Slingan 47

Fritidshus
Drevdagen, Älvdalens kommun
LF Fastighetsförmedling Idre - Älvdalen
1 850 000 kr
84 m²
2 rum
1 111 m² tomt
LF Fastighetsförmedling Idre - Älvdalen
LF Fastighetsförmedling Idre - Älvdalen
2 rum lägenhet på Röda vägen 34 Hagalund, Borlänge kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Röda vägen 34 Hagalund, Borlänge kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Röda vägen 34 Hagalund, Borlänge kommun - bild 3

Röda vägen 34

Lägenhet
Hagalund, Borlänge kommun
Properties & Partners Borlänge
1 295 000 kr
59,5 m²
2 rum
vån 2/3
4 525 kr/mån
21 765 kr/m²
Plus
Balkong
Properties & Partners Borlänge
Properties & Partners Borlänge
Idre Himmelfjäll, Älvdalens kommun

Jupitervägen 14 - F1

Lägenhet
Idre Himmelfjäll, Älvdalens kommun
Dal & Fjäll Mäklare AB
3 195 000 kr
84 m²
4 rum
vån 1/2
3 819 kr/mån
38 036 kr/m²
Uteplats
Dal & Fjäll Mäklare AB
Dal & Fjäll Mäklare AB

Artiklar från Hemnet

Dröverka, Ludvika kommun

Dröverksvägen 18

Tomt
Dröverka, Ludvika kommun
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
795 000 kr
1 936 m²
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
5 rum lägenhet på Fjällbäcken 8E Lindvallen, Sälen, Malung-Sälens kommun - bild 1
5 rum lägenhet på Fjällbäcken 8E Lindvallen, Sälen, Malung-Sälens kommun - bild 2
5 rum lägenhet på Fjällbäcken 8E Lindvallen, Sälen, Malung-Sälens kommun - bild 3

Fjällbäcken 8E

Lägenhet
Lindvallen, Sälen, Malung-Sälens kommun
Sälenmäklaren AB
3 850 000 kr
74 m²
5 rum
vån 2/2
2 939 kr/mån
52 027 kr/m²
Plus
Balkong
Sälenmäklaren AB
Sälenmäklaren AB

Oktober 2023

Idre Fjäll, Älvdalens kommun
Fre 15 maj

Alpinvägen 853

Lägenhet
Idre Fjäll, Älvdalens kommun
Dal & Fjäll Mäklare AB
2 450 000 kr
51 m²
3 rum
vån 1/2
3 124 kr/mån
48 039 kr/m²
Dal & Fjäll Mäklare AB
Dal & Fjäll Mäklare AB
Borlänge, Borlänge kommun

Järpbo 11:5

Tomt
Borlänge, Borlänge kommun
Notar
150 000 kr
1 556 m²
Notar
Notar
Centrum/Östermalm, Borlänge kommun

Häradsvägen 34b

Lägenhet
Centrum/Östermalm, Borlänge kommun
Mäklarhuset Borlänge
1 250 000 kr
66 m²
2 rum
vån 3/3
3 197 kr/mån
18 939 kr/m²
Mäklarhuset Borlänge
Mäklarhuset Borlänge
Mässbacken, Orsa kommun

Landsvägen 205

Villa
Mässbacken, Orsa kommun
LF Fastighetsförmedling Mora - Orsa
400 000 kr
181 + 60 m²
6 rum
2 055 m² tomt
LF Fastighetsförmedling Mora - Orsa
LF Fastighetsförmedling Mora - Orsa
Åselby, Borlänge kommun
Ons 20 maj kl 17:00

Tunavägen 186

Villa
Åselby, Borlänge kommun
Svensk Fastighetsförmedling Borlänge
1 895 000 kr
132 m²
5 rum
1 000 m² tomt
Svensk Fastighetsförmedling Borlänge
Svensk Fastighetsförmedling Borlänge
Svärdsjö, Falu kommun

Kyrkbyns fäbodar 422

Fritidshus
Svärdsjö, Falu kommun
LF Fastighetsförmedling Falun
1 195 000 kr
85 m²
3 rum
970 m² tomt
LF Fastighetsförmedling Falun
LF Fastighetsförmedling Falun
Vikmanshyttan, Hedemora kommun

Angersteinvägen 22

Övrigt
Vikmanshyttan, Hedemora kommun
Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora
2 500 000 kr
1 016 m² tomt
Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora
Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora
Krylbo, Avesta kommun

Brovallen 12

Villa
Krylbo, Avesta kommun
Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora
3 995 000 kr
310 m²
8 rum
1 740 m² tomt
Uteplats
Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora
Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora

September 2023

3 rum fritidshus på Tandådalens Fjällhotell Stugby vecka 15, 32 hus 423. SÄLEN Tandådalen - Sälen, Malung-Sälens kommun - bild 1
3 rum fritidshus på Tandådalens Fjällhotell Stugby vecka 15, 32 hus 423. SÄLEN Tandådalen - Sälen, Malung-Sälens kommun - bild 2
3 rum fritidshus på Tandådalens Fjällhotell Stugby vecka 15, 32 hus 423. SÄLEN Tandådalen - Sälen, Malung-Sälens kommun - bild 3
Budgivning pågår

Tandådalens Fjällhotell Stugby vecka 15, 32 hus 423. SÄLEN

Fritidshus
Tandådalen - Sälen, Malung-Sälens kommun
85 000 kr
72 m²
3 rum
Plus
3 rum fritidshus på Tandådalens Fjällhotell Stugby vecka 15, 37 hus 437. SÄLEN Tandådalen - Sälen, Malung-Sälens kommun - bild 1
3 rum fritidshus på Tandådalens Fjällhotell Stugby vecka 15, 37 hus 437. SÄLEN Tandådalen - Sälen, Malung-Sälens kommun - bild 2
3 rum fritidshus på Tandådalens Fjällhotell Stugby vecka 15, 37 hus 437. SÄLEN Tandådalen - Sälen, Malung-Sälens kommun - bild 3
Budgivning pågår

Tandådalens Fjällhotell Stugby vecka 15, 37 hus 437. SÄLEN

Fritidshus
Tandådalen - Sälen, Malung-Sälens kommun
80 000 kr
72 m²
3 rum
Plus
Ryssa, Mora kommun

Tomt - Ryssa 160:3

Tomt
Ryssa, Mora kommun
LF Fastighetsförmedling Mora - Orsa
275 000 kr
2 422 m²
LF Fastighetsförmedling Mora - Orsa
LF Fastighetsförmedling Mora - Orsa
Sollerön, Mora kommun

Tomter på Hållstavägen, Bengtsarvet

Tomt
Sollerön, Mora kommun
Fastighetsbyrån Mora
475 000 kr
Fastighetsbyrån Mora
Fastighetsbyrån Mora
SÄFSEN, Ludvika kommun

Solberget 16

Lägenhet
SÄFSEN, Ludvika kommun
LF Fastighetsförmedling Ludvika
1 075 000 kr
39 m²
3 rum
vån 2/2
3 500 kr/mån
27 564 kr/m²
Balkong
LF Fastighetsförmedling Ludvika
LF Fastighetsförmedling Ludvika
tomt på Dådran Källhagen 6 Dådran, Rättviks kommun - bild 1
tomt på Dådran Källhagen 6 Dådran, Rättviks kommun - bild 2
tomt på Dådran Källhagen 6 Dådran, Rättviks kommun - bild 3
Budgivning pågår

Dådran Källhagen 6

Tomt
Dådran, Rättviks kommun
LF Fastighetsförmedling Rättvik
150 000 kr
820 m²
Plus
LF Fastighetsförmedling Rättvik
LF Fastighetsförmedling Rättvik
Kläppen, Malung-Sälens kommun

Kläppgatan 1209 B

Lägenhet
Kläppen, Malung-Sälens kommun
Fastighetsbyrån Sälen
3 295 000 kr
73 m²
4 rum
vån 1/2
2 647 kr/mån
45 137 kr/m²
Uteplats
Fastighetsbyrån Sälen
Fastighetsbyrån Sälen
Kläppen, Malung-Sälens kommun

Gullbrändsgatan 1218G

Lägenhet
Kläppen, Malung-Sälens kommun
SiljansMäklarna - VixFast
2 850 000 kr
59 m²
3 rum
vån 2/2
2 786 kr/mån
48 305 kr/m²
Balkong
SiljansMäklarna - VixFast
SiljansMäklarna - VixFast

Augusti 2023

Sälen, Malung-Sälens kommun

GRÅ BYN 11B

Lägenhet
Sälen, Malung-Sälens kommun
Lejons Mäkleri
2 195 000 kr
31 m²
1 rum
vån 1/1
2 361 kr/mån
70 806 kr/m²
Lejons Mäkleri
Lejons Mäkleri
Sälen, Malung-Sälens kommun

GRÅ BYN 16E

Lägenhet
Sälen, Malung-Sälens kommun
Lejons Mäkleri
2 195 000 kr
31 m²
1 rum
vån 1/1
2 361 kr/mån
70 806 kr/m²
Lejons Mäkleri
Lejons Mäkleri
Linghed, Falu kommun

Lingvägen 95

Villa
Linghed, Falu kommun
Fastighetsbyrån Falun
1 295 000 kr
154 + 70 m²
4 rum
1 100 m² tomt
Balkong
Uteplats
Fastighetsbyrån Falun
Fastighetsbyrån Falun
5 rum lägenhet på Murkelvägen 5A Gubbmyren, Malung-Sälens kommun - bild 1
5 rum lägenhet på Murkelvägen 5A Gubbmyren, Malung-Sälens kommun - bild 2
5 rum lägenhet på Murkelvägen 5A Gubbmyren, Malung-Sälens kommun - bild 3

Murkelvägen 5A

Lägenhet
Gubbmyren, Malung-Sälens kommun
Svensk Fastighetsförmedling Sälen
240 000 kr
60 + 30 m²
5 rum
vån 1/2
792 kr/mån
4 000 kr/m²
Plus
Uteplats
Svensk Fastighetsförmedling Sälen
Svensk Fastighetsförmedling Sälen
Tandådalen - Hundfjället, Malung-Sälens kommun

Brf.Tandådalens Fjällhotell V49, Lgh 333. SÄLEN

Fritidshus
Tandådalen - Hundfjället, Malung-Sälens kommun
40 000 kr
34 m²
2 rum
Avesta - Centralt, Avesta kommun

Bergslagsvägen 47 C (1102)

Lägenhet
Avesta - Centralt, Avesta kommun
Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora
1 595 000 kr
72,7 m²
4 rum
vån 2/2
5 657 kr/mån
21 939 kr/m²
Balkong
Hiss
Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora
Fastighetsbyrån Avesta/Hedemora
Säter, Säters kommun

Mora 1:41

Tomt
Säter, Säters kommun
Svensk Fastighetsförmedling Säter
695 000 kr
1 415 m²
Svensk Fastighetsförmedling Säter
Svensk Fastighetsförmedling Säter
tomt på Skäjsnäsvägen 365 Nusnäs, Mora kommun - bild 1
tomt på Skäjsnäsvägen 365 Nusnäs, Mora kommun - bild 2
tomt på Skäjsnäsvägen 365 Nusnäs, Mora kommun - bild 3

Skäjsnäsvägen 365

Tomt
Nusnäs, Mora kommun
Fastighetsbyrån Mora
550 000 kr
1 693 m²
Plus
Fastighetsbyrån Mora
Fastighetsbyrån Mora
3 rum fritidshus på Säfsbyn 402 Fredriksberg, Säfsen, Ludvika kommun - bild 1
3 rum fritidshus på Säfsbyn 402 Fredriksberg, Säfsen, Ludvika kommun - bild 2
3 rum fritidshus på Säfsbyn 402 Fredriksberg, Säfsen, Ludvika kommun - bild 3

Säfsbyn 402

Fritidshus
Fredriksberg, Säfsen, Ludvika kommun
Svensk Fastighetsförmedling Ludvika
799 000 kr
57 m²
3 rum
4 450 kr/mån
Plus
Balkong
Svensk Fastighetsförmedling Ludvika
Svensk Fastighetsförmedling Ludvika
Säter, Säters kommun

NORBOHYTTAN 14:23

Tomt
Säter, Säters kommun
Svensk Fastighetsförmedling Säter
800 000 kr
3 004 m²
Svensk Fastighetsförmedling Säter
Svensk Fastighetsförmedling Säter
Säter, Säters kommun

Norbohyttan 14:22

Tomt
Säter, Säters kommun
Svensk Fastighetsförmedling Säter
800 000 kr
2 820 m²
Svensk Fastighetsförmedling Säter
Svensk Fastighetsförmedling Säter

Juli 2023

Staberg, Falu kommun

Stabergsviken 1

Tomt
Staberg, Falu kommun
Fastighetsbyrån Falun
1 450 000 kr