Västra Götalands län

Västra Götalands län

Alla slutpriser för bostäder - Västra Götalands län

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

237 151 sålda bostäder

Sålt i maj 2026

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 maj. 2026

Noleredsvägen 11B

Lägenhet
Centralt, Göteborgs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Torslanda

58,5 m²

2 rum

3 759 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 950 000 kr±0 %

33 333 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Torslanda
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Torslanda
Guldsmedsgatan 9, Skara, Skara kommun
  • Såld 8 maj. 2026

Guldsmedsgatan 9

Radhus
Skara, Skara kommun
SkandiaMäklarna Hjo/Karlsborg/Skövde/Tibro/Tidaholm

198 m²

6 rum

182 m²

Slutpris 1 650 000 kr-11 %
SkandiaMäklarna Hjo/Karlsborg/Skövde/Tibro/Tidaholm
SkandiaMäklarna Hjo/Karlsborg/Skövde/Tibro/Tidaholm
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 maj. 2026

Fjälla 12

Villa
Hultafors, Bollebygds kommun
Fastighetsbyrån Bollebygd

154 m²

8 rum

Slutpris 1 795 000 kr
Fastighetsbyrån Bollebygd
Fastighetsbyrån Bollebygd
Vallgatan 3, Centralt, Lidköpings kommun
  • Såld 8 maj. 2026
profilfoto på mäklare
KarlEkmark

Vallgatan 3

Lägenhet
Centralt, Lidköpings kommun
Bostada Fastighetsmäklare

57 m²

2 rum

4 767 kr/mån

Slutpris 495 000 kr±0 %

8 684 kr/m²

Bostada Fastighetsmäklare
Bostada Fastighetsmäklare
Bjärka Västgötagården 1, Skara, Skara kommun
  • Såld 8 maj. 2026

Bjärka Västgötagården 1

Villa
Skara, Skara kommun
SkandiaMäklarna Hjo/Karlsborg/Skövde/Tibro/Tidaholm

290+155 m²

8 rum

8 459 m²

Slutpris 3 750 000 kr-6 %
SkandiaMäklarna Hjo/Karlsborg/Skövde/Tibro/Tidaholm
SkandiaMäklarna Hjo/Karlsborg/Skövde/Tibro/Tidaholm
Östergärde 3, Rönnäng, Tjörns kommun
  • Såld 8 maj. 2026

Östergärde 3

Villa
Rönnäng, Tjörns kommun
Svensk Fastighetsförmedling Stenungsund/Tjörn

98+20 m²

3 rum

777 m²

Slutpris 3 250 000 kr±0 %
Svensk Fastighetsförmedling Stenungsund/Tjörn
Svensk Fastighetsförmedling Stenungsund/Tjörn
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 maj. 2026

Vänsbergsvägen 11 och Vänsbergsvägen 13

Villa
Tösse, Åmåls kommun
Svensk Fastighetsförmedling Åmål

110+100 m²

Slutpris 355 000 kr
Svensk Fastighetsförmedling Åmål
Svensk Fastighetsförmedling Åmål
Kvänum Berget 1, Oltorp, Vara kommun
  • Såld 8 maj. 2026
profilfoto på mäklare
AmandaHolsendahl

Kvänum Berget 1

Villa
Oltorp, Vara kommun
Bostada Fastighetsmäklare

65 m²

4 rum

2 793 m²

Slutpris 800 000 kr+45 %
Bostada Fastighetsmäklare
Bostada Fastighetsmäklare
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 maj. 2026
profilfoto på mäklare
SophiaLantz

Dieselloksgatan 11D

Lägenhet
Södra Innovatumområdet, Trollhättans kommun
Entré Fastighetsförmedling

99 m²

3 rum

6 691 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 3 600 000 kr

36 364 kr/m²

Entré Fastighetsförmedling
Entré Fastighetsförmedling
Hantverkaregatan 27, Ellös, Orust kommun
  • Såld 8 maj. 2026

Hantverkaregatan 27

Fritidshus
Ellös, Orust kommun
Svensk Fastighetsförmedling Orust

100+72 m²

5 rum

690 m²

Slutpris 3 900 000 kr+12 %
Svensk Fastighetsförmedling Orust
Svensk Fastighetsförmedling Orust
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 maj. 2026

Östra vägen 13

Villa
Dingle, Munkedals kommun
Svensk Fastighetsförmedling Munkedal

139+126 m²

4 rum

890 m²

Slutpris 2 775 000 kr-21 %
Svensk Fastighetsförmedling Munkedal
Svensk Fastighetsförmedling Munkedal
Doktor Lindhs Gata 6, Guldheden, Göteborgs kommun
  • Såld 8 maj. 2026
profilfoto på mäklare
CamillaChristander

Doktor Lindhs Gata 6

Lägenhet
Guldheden, Göteborgs kommun
CHRISTANDER Fastighetsförmedling

38,1 m²

1 rum

2 214 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 500 000 kr+4 %

65 617 kr/m²

CHRISTANDER Fastighetsförmedling
CHRISTANDER Fastighetsförmedling
Bergängsvägen 6, Norr, Åmåls kommun
  • Såld 8 maj. 2026

Bergängsvägen 6

Villa
Norr, Åmåls kommun
Svensk Fastighetsförmedling Åmål

139+38 m²

1 103 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 680 000 kr+12 %
Svensk Fastighetsförmedling Åmål
Svensk Fastighetsförmedling Åmål
Gunnarsbo 226, Orust, Orust kommun
  • Såld 8 maj. 2026

Gunnarsbo 226

Gård/Skog
Orust, Orust kommun
Svensk Fastighetsförmedling Orust

160 m²

5 rum

36,3 ha
  • Uteplats

Slutpris 4 500 000 kr-9 %
Svensk Fastighetsförmedling Orust
Svensk Fastighetsförmedling Orust
Fagottgatan 8, Ruddalen, Göteborgs kommun
  • Såld 8 maj. 2026

Fagottgatan 8

Lägenhet
Ruddalen, Göteborgs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Väster

31,5 m²

1 rum

2 127 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 435 000 kr-4 %

45 556 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Väster
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Väster
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 maj. 2026
profilfoto på mäklare
MarioKotur

Hinnebäcksgatan 29

Radhus
Tuve, Göteborgs kommun
LF Fastighetsförmedling Göteborg - Hisingen

121+13 m²

6 rum

334,4 m²

Slutpris 4 550 000 kr-3 %
LF Fastighetsförmedling Göteborg - Hisingen
LF Fastighetsförmedling Göteborg - Hisingen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 maj. 2026
profilfoto på mäklare
PeterKarlsson

Berga 25

Villa
Hakenäset, Tjörns kommun
Gofab Fastighetsbyrå

117+81 m²

4 rum

4,4 ha

Slutpris 4 680 000 kr+20 %
Gofab Fastighetsbyrå
Gofab Fastighetsbyrå
Öglunda Vitsippebacken 1, Axvall, Skara kommun
  • Såld 8 maj. 2026

Öglunda Vitsippebacken 1

Villa
Axvall, Skara kommun
Skara Fastighetsbyrå

81 m²

3 rum

1 786 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 875 000 kr+44 %
Skara Fastighetsbyrå
Skara Fastighetsbyrå
Källegatan 9, Centrala Skara, Skara kommun
  • Såld 8 maj. 2026

Källegatan 9

Villa
Centrala Skara, Skara kommun
Broberg Mäkleri AB

161+62 m²

6 rum

1 372 m²
  • Balkong

Slutpris 3 565 000 kr±0 %
Broberg Mäkleri AB
Broberg Mäkleri AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 maj. 2026

Klevavägen 34

Fritidshus
Höviksnäs, Tjörns kommun
LF Fastighetsförmedling Stenungsund

60 m²

3 rum

920 m²

Slutpris 2 500 000 kr±0 %
LF Fastighetsförmedling Stenungsund
LF Fastighetsförmedling Stenungsund
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 maj. 2026

Gnistvägen 19A

Radhus
Skövde, Skövde kommun
Etage Mäklarbyrå

115 m²

5 rum

6 465 kr/mån

Slutpris 2 795 000 kr

24 304 kr/m²

Etage Mäklarbyrå
Etage Mäklarbyrå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 maj. 2026

Gjutegården 120

Radhus
Askim, Göteborgs kommun
Bjurfors Västra Göteborg

118+14 m²

5 rum

217 m²

Slutpris 6 140 000 kr+2 %
Bjurfors Västra Göteborg
Bjurfors Västra Göteborg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 maj. 2026

Guldkällegatan 60

Lägenhet
Göteborg, Göteborgs kommun
Svenska Mäklarhuset Göteborg

92 m²

4 rum

6 619 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 5 450 000 kr-8 %

59 239 kr/m²

Svenska Mäklarhuset Göteborg
Svenska Mäklarhuset Göteborg
Höstbruksgatan 8c, Fåraberget, Falköpings kommun
  • Såld 7 maj. 2026

Höstbruksgatan 8c

Lägenhet
Fåraberget, Falköpings kommun
Mäklarhuset Falköping

68 m²

2 rum

4 565 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 1 425 000 kr-2 %

20 956 kr/m²

Mäklarhuset Falköping
Mäklarhuset Falköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 maj. 2026

Hökegårdsgatan 4B

Lägenhet
Mölndal, Mölndals kommun
Fastighetsbyrån Mölndal

53,5 m²

2 rum

Slutpris 2 225 000 kr

41 589 kr/m²

Fastighetsbyrån Mölndal
Fastighetsbyrån Mölndal
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 maj. 2026

Gustavsplatsen 1E

Lägenhet
Bagaregården, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

52,2 m²

2 rum

4 337 kr/mån

Slutpris 2 850 000 kr+7 %

54 598 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 maj. 2026

Humlekärret 43

Radhus
Billdal, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

113+15 m²

5 rum

92 m²

Slutpris 6 400 000 kr-2 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Bigatan 13, Marieholm, Mariestads kommun
  • Såld 7 maj. 2026

Bigatan 13

Lägenhet
Marieholm, Mariestads kommun
Fastighetsbyrån Mariestad

43,5 m²

1 rum

2 495 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 340 000 kr+6 %

7 816 kr/m²

Fastighetsbyrån Mariestad
Fastighetsbyrån Mariestad
Vasagatan 3, Centrum, Tidaholms kommun
  • Såld 7 maj. 2026

Vasagatan 3

Övrigt
Centrum, Tidaholms kommun
Fastighetsbyrån Tidaholm

226 m²

912 m²

Slutpris 645 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Tidaholm
Fastighetsbyrån Tidaholm
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 maj. 2026

FAMNGATAN 16

Lägenhet
Flatås, Göteborgs kommun
LF Fastighetsförmedling Göteborg - Väster

29 m²

1 rum

2 296 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 1 400 000 kr±0 %

48 276 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Göteborg - Väster
LF Fastighetsförmedling Göteborg - Väster
Vindelgatan 32B, Byttorp, Borås kommun
  • Såld 7 maj. 2026

Vindelgatan 32B

Lägenhet
Byttorp, Borås kommun
HusmanHagberg Borås

54 m²

2 rum

4 375 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 125 000 kr-6 %

20 833 kr/m²

HusmanHagberg Borås
HusmanHagberg Borås
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 maj. 2026
profilfoto på mäklare
JonasAndin

Planetstigen 14

Villa
Svenljunga, Svenljunga kommun
Fastighetsbyrån Kinna

102+102 m²

3 rum

704 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 595 000 kr-3 %
Fastighetsbyrån Kinna
Fastighetsbyrån Kinna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 maj. 2026

Räntmästaregatan 21C

Lägenhet
Lunden, Göteborgs kommun
Fastighetsbyrån Göteborg - Östra centrum

60 m²

3 rum

5 187 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 3 650 000 kr-3 %

60 833 kr/m²

Fastighetsbyrån Göteborg - Östra centrum
Fastighetsbyrån Göteborg - Östra centrum
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 maj. 2026

Ekstigen 32

Lägenhet
Grötö, Öckerö kommun
Fastighetsbyrån Göteborg - Torslanda/ Öckerö

39,8 m²

2 rum

Slutpris 2 450 000 kr

61 558 kr/m²

Fastighetsbyrån Göteborg - Torslanda/ Öckerö
Fastighetsbyrån Göteborg - Torslanda/ Öckerö
Asperögatan 8C, Majorna - Sandarna, Göteborgs kommun
  • Såld 7 maj. 2026

Asperögatan 8C

Lägenhet
Majorna - Sandarna, Göteborgs kommun
Bjurfors Göteborg City

36 m²

1 rum

3 171 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 350 000 kr+9 %

65 278 kr/m²

Bjurfors Göteborg City
Bjurfors Göteborg City
Gärdesgatan 7, Gärdet, Mariestads kommun
  • Såld 7 maj. 2026

Gärdesgatan 7

Lägenhet
Gärdet, Mariestads kommun
Fastighetsbyrån Mariestad

48,5 m²

2 rum

3 602 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 495 000 kr±0 %

10 206 kr/m²

Fastighetsbyrån Mariestad
Fastighetsbyrån Mariestad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 maj. 2026

Ebbe Lieberathsgatan 16C

Lägenhet
Göteborg, Göteborgs kommun
Bjurfors Göteborg City

34 m²

1,5 rum

2 223 kr/mån

Slutpris 2 400 000 kr+2 %

70 588 kr/m²

Bjurfors Göteborg City
Bjurfors Göteborg City
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 maj. 2026

Hjälmavägen 188C

Tomt
Torslanda, Göteborgs kommun
HusmanHagberg Torslanda

934 m²

Slutpris 1 995 000 kr±0 %
HusmanHagberg Torslanda
HusmanHagberg Torslanda
Linnarhultsvägen 28, Linnarhult, Göteborgs kommun
  • Såld 7 maj. 2026

Linnarhultsvägen 28

Villa
Linnarhult, Göteborgs kommun
LF Fastighetsförmedling Göteborg Nordost

154+50 m²

6 rum

1 119 m²

Slutpris 4 225 000 kr+1 %
LF Fastighetsförmedling Göteborg Nordost
LF Fastighetsförmedling Göteborg Nordost
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 maj. 2026

Amhults byväg 3

Lägenhet
Torslanda - Amhult, Göteborgs kommun
HusmanHagberg Torslanda

110 m²

4 rum

7 748 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 3 800 000 kr-3 %

34 545 kr/m²

HusmanHagberg Torslanda
HusmanHagberg Torslanda
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 maj. 2026

Haketjärnsvägen 33

Villa
Partille, Partille kommun
HusmanHagberg Partille/Lerum

152+30 m²

7 rum

863,4 m²

Slutpris 7 775 000 kr±0 %
HusmanHagberg Partille/Lerum
HusmanHagberg Partille/Lerum
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 maj. 2026

Stockholmsgatan 40E

Lägenhet
Bagaregården, Göteborgs kommun
Stadshem Fastighetsmäkleri

40 m²

1,5 rum

3 395 kr/mån

Slutpris 2 375 000 kr+3 %

59 375 kr/m²

Stadshem Fastighetsmäkleri
Stadshem Fastighetsmäkleri
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 maj. 2026

Björkvägen 3

Lägenhet
Hjo, Hjo kommun
Magnusson Mäkleri Skaraborg AB

53,5 m²

2 rum

3 868 kr/mån

Slutpris 490 000 kr±0 %

9 159 kr/m²

Magnusson Mäkleri Skaraborg AB
Magnusson Mäkleri Skaraborg AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 maj. 2026

Beryllgatan 59

Lägenhet
Västra Frölunda, Göteborgs kommun
Bjurfors Västra Göteborg

81,5 m²

3 rum

6 017 kr/mån

Slutpris 2 700 000 kr

33 129 kr/m²

Bjurfors Västra Göteborg
Bjurfors Västra Göteborg
Andra Vallåsgatan 8, Kinna, Marks kommun
  • Såld 7 maj. 2026
profilfoto på mäklare
JonasAndin

Andra Vallåsgatan 8

Villa
Kinna, Marks kommun
Fastighetsbyrån Kinna

200+97 m²

8 rum

2 500 m²

Slutpris 4 150 000 kr-6 %
Fastighetsbyrån Kinna
Fastighetsbyrån Kinna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 maj. 2026

Bergskroken 8

Lägenhet
Krokslätt, Mölndals kommun
Bjurfors Mölndal

60,7 m²

2 rum

5 574 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 600 000 kr

59 308 kr/m²

Bjurfors Mölndal
Bjurfors Mölndal
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 maj. 2026

Ernst Torulfsgatan 17B

Lägenhet
Munkebäck, Göteborgs kommun
LF Fastighetsförmedling Göteborg - Öster

49,5 m²

2 rum

5 069 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 500 000 kr-8 %

30 303 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Göteborg - Öster
LF Fastighetsförmedling Göteborg - Öster
Kapellgatan 14, Vasastaden, Göteborgs kommun
  • Såld 7 maj. 2026

Kapellgatan 14

Lägenhet
Vasastaden, Göteborgs kommun
Alvhem

72 m²

2 rum

4 900 kr/mån

Slutpris 5 250 000 kr+5 %

72 917 kr/m²

Alvhem
Alvhem
Björklundavägen 14, Nya Hovås, Göteborgs kommun
  • Såld 7 maj. 2026

Björklundavägen 14

Lägenhet
Nya Hovås, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

67 m²

2 rum

4 495 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 395 000 kr±0 %

50 672 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Östergårdsvägen 4, Skepplanda, Ale kommun
  • Såld 7 maj. 2026

Östergårdsvägen 4

Villa
Skepplanda, Ale kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

135 m²

6 rum

596 m²

Slutpris 2 700 000 kr-3 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling

Visar 151 - 200 av 2500

Artiklar från Hemnet