Västra Götalands län

Västra Götalands län

Alla slutpriser för bostäder - Västra Götalands län

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

237 151 sålda bostäder

Sålt i april 2026

Kungsgatan 8, Kungshöjd, Göteborgs kommun
  • Såld 2 apr. 2026

Kungsgatan 8

Lägenhet
Kungshöjd, Göteborgs kommun
Alvhem

42 m²

2 rum

3 116 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 3 200 000 kr+7 %

76 190 kr/m²

Alvhem
Alvhem
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 apr. 2026

Konstapelsgatan 2A

Lägenhet
Gamlestaden, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

54,8 m²

3 rum

4 761 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 290 000 kr±0 %

41 788 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 apr. 2026

Öjersjövägen 36A

Villa
Öjersjö, Partille kommun
Notar

137+31 m²

6 rum

806 m²

Slutpris 7 225 000 kr
Notar
Notar
Smörsoppvägen 5, Strömstad, Strömstads kommun
  • Såld 2 apr. 2026
profilfoto på mäklare
JoacimBergman

Smörsoppvägen 5

Villa
Strömstad, Strömstads kommun
LF Fastighetsförmedling Strömstad

171 m²

7 rum

899 m²

Slutpris 4 500 000 kr-6 %
LF Fastighetsförmedling Strömstad
LF Fastighetsförmedling Strömstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 apr. 2026

Rundbäcksgatan 3

Lägenhet
Centrala Hisingen, Göteborgs kommun
Bjurfors Centrala Hisingen

65 m²

3 rum

4 034 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 775 000 kr+3 %

42 692 kr/m²

Bjurfors Centrala Hisingen
Bjurfors Centrala Hisingen
Lekstorpsvägen 22E, Gråbo - Lekstorp, Lerums kommun
  • Såld 2 apr. 2026

Lekstorpsvägen 22E

Radhus
Gråbo - Lekstorp, Lerums kommun
Fastighetsbyrån Lerum

117 m²

4 rum

135 m²

Slutpris 2 800 000 kr-2 %
Fastighetsbyrån Lerum
Fastighetsbyrån Lerum
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 apr. 2026

Aspedalsvägen 19

Villa
Göteborg, Göteborgs kommun
Nya Kvadrat Mäkleri - Hisingen

173+20 m²

8 rum

1 017 m²

Slutpris 4 800 000 kr+4 %
Nya Kvadrat Mäkleri - Hisingen
Nya Kvadrat Mäkleri - Hisingen
Hjortvägen 6, Grästorp, Grästorps kommun
  • Såld 2 apr. 2026

Hjortvägen 6

Villa
Grästorp, Grästorps kommun
Bjurfors Trollhättan

211+50 m²

5 rum

826 m²

Slutpris 3 700 000 kr-18 %
Bjurfors Trollhättan
Bjurfors Trollhättan
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 apr. 2026

Killingegången 24

Radhus
Västra Frölunda, Göteborgs kommun
Bjurfors Västra Göteborg

169+8 m²

7 rum

132 m²

Slutpris 7 700 000 kr+3 %
Bjurfors Västra Göteborg
Bjurfors Västra Göteborg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 apr. 2026

Brunnsgatan 1 A

Lägenhet
Alingsås Centralt, Alingsås kommun
Bjurfors Alingsås

54,4 m²

2 rum

5 024 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 500 000 kr-19 %

27 574 kr/m²

Bjurfors Alingsås
Bjurfors Alingsås
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 apr. 2026

Andra Långgatan 34

Lägenhet
Göteborg, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

70 m²

2 rum

3 714 kr/mån

Slutpris 4 065 000 kr+2 %

58 071 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 apr. 2026

Åsdammsvägen 12

Villa
Billdal, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

156+14 m²

6 rum

743,3 m²

Slutpris 10 600 000 kr
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Björkvägen 4A, Ljungskile, Uddevalla kommun
  • Såld 2 apr. 2026

Björkvägen 4A

Villa
Ljungskile, Uddevalla kommun
Bostadsbyrån Fastighetsförmedling

135+60 m²

6 rum

885 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 2 650 000 kr-2 %
Bostadsbyrån Fastighetsförmedling
Bostadsbyrån Fastighetsförmedling
Briljantvägen 71, Kungälv, Kungälvs kommun
  • Såld 2 apr. 2026

Briljantvägen 71

Radhus
Kungälv, Kungälvs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Kungälv

160 m²

4 rum

337 m²
  • Uteplats

Slutpris 4 500 000 kr+2 %
Svensk Fastighetsförmedling Kungälv
Svensk Fastighetsförmedling Kungälv
Ekedalsvägen 1, Fjärås, Marks kommun
  • Såld 2 apr. 2026

Ekedalsvägen 1

Villa
Fjärås, Marks kommun
Svensk Fastighetsförmedling Kungsbacka

98 m²

4 rum

3 137 m²
  • Uteplats

Slutpris 3 950 000 kr+4 %
Svensk Fastighetsförmedling Kungsbacka
Svensk Fastighetsförmedling Kungsbacka
Fyrmästaregatan 16C, Håljuteberget, Uddevalla kommun
  • Såld 2 apr. 2026

Fyrmästaregatan 16C

Lägenhet
Håljuteberget, Uddevalla kommun
Svensk Fastighetsförmedling Uddevalla

57,5 m²

2 rum

4 190 kr/mån

Slutpris 1 425 000 kr-3 %

24 783 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Uddevalla
Svensk Fastighetsförmedling Uddevalla
Torpe Gränd 13, Centralt, Kungälvs kommun
  • Såld 2 apr. 2026

Torpe Gränd 13

Lägenhet
Centralt, Kungälvs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Kungälv

76 m²

3 rum

5 260 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 3 125 000 kr-4 %

41 118 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Kungälv
Svensk Fastighetsförmedling Kungälv
Barne-Åsaka Stora Flöttorp 704, Jonslund, Essunga kommun
  • Såld 2 apr. 2026

Barne-Åsaka Stora Flöttorp 704

Villa
Jonslund, Essunga kommun
REDO Fastighetsförmedling i Sverige AB

135+50 m²

6 rum

2 440 m²

Slutpris 965 000 kr±0 %
REDO Fastighetsförmedling i Sverige AB
REDO Fastighetsförmedling i Sverige AB
Ostgatan 2, Kallebäck, Göteborgs kommun
  • Såld 2 apr. 2026

Ostgatan 2

Lägenhet
Kallebäck, Göteborgs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum

70 m²

3 rum

5 350 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 695 000 kr±0 %

38 500 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Musikvägen 14, Ruddalen, Göteborgs kommun
  • Såld 2 apr. 2026

Musikvägen 14

Lägenhet
Ruddalen, Göteborgs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Väster

70 m²

3 rum

4 974 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 430 000 kr+1 %

34 714 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Väster
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Väster
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 apr. 2026

Floragatan 27B

Lägenhet
Lidköping, Lidköpings kommun
Svensk Fastighetsförmedling Lidköping

52 m²

2 rum

4 471 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 425 000 kr-6 %

8 173 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Lidköping
Svensk Fastighetsförmedling Lidköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 apr. 2026

Utsiktsgatan 101

Radhus
Trollhättan, Trollhättans kommun
Svensk Fastighetsförmedling Trollhättan

104 m²

4 rum

Slutpris 1 725 000 kr

16 587 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Trollhättan
Svensk Fastighetsförmedling Trollhättan
Åby allé 7, Mölndal, Mölndals kommun
  • Såld 2 apr. 2026

Åby allé 7

Lägenhet
Mölndal, Mölndals kommun
Svensk Fastighetsförmedling Mölndal

95 m²

4 rum

7 068 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 755 000 kr+1 %

50 053 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Mölndal
Svensk Fastighetsförmedling Mölndal
Fläderstigen 10, Bråten Park, Mariestads kommun
  • Såld 2 apr. 2026

Fläderstigen 10

Lägenhet
Bråten Park, Mariestads kommun
Fastighetsbyrån Mariestad

61 m²

2 rum

5 504 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 50 000 kr-47 %

820 kr/m²

Fastighetsbyrån Mariestad
Fastighetsbyrån Mariestad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 apr. 2026

Gategården 154

Villa
Hålta, Kungälvs kommun
SkandiaMäklarna Kungälv

184+180 m²

5 rum

Slutpris 5 000 000 kr
SkandiaMäklarna Kungälv
SkandiaMäklarna Kungälv
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 apr. 2026

Schottisvägen 7

Radhus
Agnesberg, Göteborgs kommun
SkandiaMäklarna Göteborg Hisingen

94+17 m²

4 rum

Slutpris 2 725 000 kr
SkandiaMäklarna Göteborg Hisingen
SkandiaMäklarna Göteborg Hisingen
Verktumsgatan 3, Flatås, Göteborgs kommun
  • Såld 2 apr. 2026

Verktumsgatan 3

Lägenhet
Flatås, Göteborgs kommun
SkandiaMäklarna Göteborg Väster

71 m²

3 rum

6 130 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 995 000 kr±0 %

28 099 kr/m²

SkandiaMäklarna Göteborg Väster
SkandiaMäklarna Göteborg Väster
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 apr. 2026

Börsagårdsvägen 29

Villa
Nödinge, Ale kommun
Svensk Fastighetsförmedling Ale

120+6 m²

257 m²

Slutpris 3 600 000 kr
Svensk Fastighetsförmedling Ale
Svensk Fastighetsförmedling Ale
Smörslätten 30, Björkekärr, Göteborgs kommun
  • Såld 2 apr. 2026

Smörslätten 30

Lägenhet
Björkekärr, Göteborgs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum

77 m²

3 rum

4 546 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 400 000 kr-3 %

44 156 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 apr. 2026

Frimästaregatan 12

Radhus
Göteborg, Göteborgs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra

97+53 m²

7 rum

Slutpris 6 200 000 kr
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra
Östbygatan 9B, Gamla staden, Lidköpings kommun
  • Såld 2 apr. 2026
profilfoto på mäklare
KarlEkmark

Östbygatan 9B

Lägenhet
Gamla staden, Lidköpings kommun
Bostada Fastighetsmäklare

56,5 m²

2 rum

3 769 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 725 000 kr-1 %

12 832 kr/m²

Bostada Fastighetsmäklare
Bostada Fastighetsmäklare
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 apr. 2026

Gillstad Tomtebo 1

Villa
Lidköping, Lidköpings kommun
Svensk Fastighetsförmedling Lidköping

105+58 m²

Slutpris 1 400 000 kr
Svensk Fastighetsförmedling Lidköping
Svensk Fastighetsförmedling Lidköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 apr. 2026

Sanatoriegatan 8A

Lägenhet
Göteborg, Göteborgs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum

34 m²

1 rum

Slutpris 2 300 000 kr

67 647 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 apr. 2026

Madbäcksvägen 6G

Villa
Västra Frölunda, Göteborgs kommun
Bjurfors Västra Göteborg

133+27 m²

5 rum

345 m²

Slutpris 7 950 000 kr+14 %
Bjurfors Västra Göteborg
Bjurfors Västra Göteborg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 apr. 2026

Björndammsterrassen 39

Lägenhet
Partille, Partille kommun
HusmanHagberg Partille/Lerum

91 m²

3 rum

5 067 kr/mån

Slutpris 2 550 000 kr+2 %

28 022 kr/m²

HusmanHagberg Partille/Lerum
HusmanHagberg Partille/Lerum
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 apr. 2026

Munkegärdegatan 215

Lägenhet
Kungälv, Kungälvs kommun
HusmanHagberg Kungälv

66,5 m²

2 rum

4 633 kr/mån

Slutpris 2 180 000 kr-5 %

32 782 kr/m²

HusmanHagberg Kungälv
HusmanHagberg Kungälv
Furulundsvägen 2B, Lena/Östadkulle, Vårgårda kommun
  • Såld 2 apr. 2026

Furulundsvägen 2B

Radhus
Lena/Östadkulle, Vårgårda kommun
LF Fastighetsförmedling Alingsås

102 m²

5 rum

408 m²

Slutpris 1 900 000 kr-4 %
LF Fastighetsförmedling Alingsås
LF Fastighetsförmedling Alingsås
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 apr. 2026

Fredriksbergsvägen 10

Villa
Ulricehamn, Ulricehamns kommun
Bjurfors Ulricehamn

127+64 m²

5 rum

1 208 m²

Slutpris 5 600 000 kr
Bjurfors Ulricehamn
Bjurfors Ulricehamn
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 apr. 2026

Bomgatan 3

Lägenhet
Johanneberg-Krokslätt, Göteborgs kommun

70,5 m²

3 rum

3 264 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 3 300 000 kr-8 %

46 809 kr/m²

Ove Nilsson Fastighetsbyrå AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 apr. 2026

Ekedalsvägen 10

Villa
Rävlanda, Härryda kommun
HusmanHagberg Härryda /Landvetter

160+78 m²

7 rum

741 m²

Slutpris 3 425 000 kr-2 %
HusmanHagberg Härryda /Landvetter
HusmanHagberg Härryda /Landvetter
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 apr. 2026

Timmerslätt 58A

Lägenhet
Partille, Partille kommun
HusmanHagberg Partille/Lerum

98 m²

4 rum

7 660 kr/mån

Slutpris 3 220 000 kr

32 857 kr/m²

HusmanHagberg Partille/Lerum
HusmanHagberg Partille/Lerum
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 apr. 2026

Björndammsterrassen 63

Lägenhet
Partille, Partille kommun
HusmanHagberg Partille/Lerum

81 m²

3 rum

4 699 kr/mån

Slutpris 2 890 000 kr

35 679 kr/m²

HusmanHagberg Partille/Lerum
HusmanHagberg Partille/Lerum
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 apr. 2026

Solbo 7

Lägenhet
Solbo, Härryda kommun

89,8 m²

4 rum

6 132 kr/mån

Slutpris 3 150 000 kr-3 %

35 078 kr/m²

Mäklarhuset Härryda
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 apr. 2026

Dalvägen 11

Villa
Sävedalen, Partille kommun

204+97 m²

5 rum

776 m²

Slutpris 10 500 000 kr
Mäklarhuset Partille
Vättarnas Väg 22D, Älvängen, Ale kommun
  • Såld 1 apr. 2026

Vättarnas Väg 22D

Lägenhet
Älvängen, Ale kommun
Fastighetsbyrån Ale

81 m²

4 rum

6 340 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 200 000 kr-17 %

27 160 kr/m²

Fastighetsbyrån Ale
Fastighetsbyrån Ale
Drottninggatan 3, Centrum, Skövde kommun
  • Såld 1 apr. 2026

Drottninggatan 3

Lägenhet
Centrum, Skövde kommun
Fastighetsbyrån Skövde

82 m²

3 rum

6 151 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 800 000 kr-10 %

21 951 kr/m²

Fastighetsbyrån Skövde
Fastighetsbyrån Skövde
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 apr. 2026

Transistorgatan 13

Lägenhet
Frölunda, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

73 m²

2 rum

3 794 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 000 000 kr±0 %

41 096 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Hantverkaregatan 52, Madlyckan, Mariestads kommun
  • Såld 1 apr. 2026

Hantverkaregatan 52

Lägenhet
Madlyckan, Mariestads kommun
Fastighetsbyrån Mariestad

95,5 m²

4 rum

4 846 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 000 000 kr±0 %

10 471 kr/m²

Fastighetsbyrån Mariestad
Fastighetsbyrån Mariestad
Sävegårdsvägen 13, Floda - Drängsered, Lerums kommun
  • Såld 1 apr. 2026

Sävegårdsvägen 13

Villa
Floda - Drängsered, Lerums kommun
Fastighetsbyrån Lerum

76+76 m²

4 rum

903 m²

Slutpris 4 250 000 kr-6 %
Fastighetsbyrån Lerum
Fastighetsbyrån Lerum
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 apr. 2026
profilfoto på mäklare
AlihanCitak

Russvägen 15

Radhus
Gerrebacka, Göteborgs kommun
LF Fastighetsförmedling Göteborg - Hisingen

100 m²

4 rum

6 778 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 3 500 000 kr-3 %

35 000 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Göteborg - Hisingen
LF Fastighetsförmedling Göteborg - Hisingen

Visar 2451 - 2500 av 2500

Artiklar från Hemnet